Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

kafoditka
25. aug 2010

@mirka285 miri, ty si moj poklad 😵 😵 😵 sacky na moc mam uz doma, dakujem za radu 😉

oacka
25. aug 2010

@sarai niekde na nete idsto zistíš,čo by malo vedieť 2mesačné bábo. moja dvíha hlavu v pohode, gagre, chce sa rozprávať, smeje sa na celé kolo,ale väčšinou bez zvuku,no stále častejšie sa smeje aj nahlas. dosť dlho sa zabaví s kolotočom,dosť dlho vydrží komunikovať,ke´d jej držím pred ksichtom hračku a akože sa s ňou tá hračka rozpráva a všeličo jej ukazuje, z toho je úplne hotová, jačí a chce ju chytiť, kope nohami ako divá. pretočiť sa nevie,to je podľa mňa ešte skoro. jedine sa pretočí z brucha, ke´d je na rukách na bok a chrbát, to jej ide samovoľne... 😀 😀 😀 pozerá si časopisy, a hrozne sa z toho teší, aj knižky čítame, čakám,kedy mi z netu dojdu objednané riekanky,lebo ja žiadne neviem!!!! ke´d už nespí,tak nech sa aspoň dačo naučí...

oacka
25. aug 2010

a ešte sa vie naša úplne profesionálne a hlavne nenápadne ddosrať až na chrbát a doničí mi každý deň posteľnú plachtu,lebo ja debil zabudnem pod ňu dať podložku. 😀 😀 😀 😀
@adelaine no veď hovorím,treba brať do úvahy tú pôrodnú hmotnosť. tie minimálne hodnoty sú skôr pre mamičky,ktorých dietky priberajú pomenej, aby boli kľudné, že je to v norme. vaši cvalíkovia budú vžddy ťažší, to je normál. moja má takú malinkú hlavičku a tváričku po tatovi,že ona by ani viac vážiť nemohla,lebo by vyzerala, čudne.

mirka285
25. aug 2010

@kafoditka som si ta predstavila ako rano stojis nad Filipkom a cakas kedy bude cikat 😀 vsak by ta aj drblo 😵
@oacka ani ja neviem ziadne riekanky a pesnicky,som zistila ze zacnem prvu slohu a pokracovat uz neviem...no asi budem musiet aj ja nieco kupit na Cd 🙂 Lindusa sa mi tu uz hlasi ze je hladna,tak idem zarobit Nutrac a pojdem ju vyluftovat.....

miki060707
25. aug 2010

@adelaine tak riško je pekne veľký chlapec, sa nečudujem, že nosite 68, mi sme len začali 62 a trošičku mu je to volne, ale 56 som už vyradila...

natty53
25. aug 2010

Ahojte julovky 🙂 ,
ja som marcovka,nie je tu nejaka Kosicanka?
Mam na predaj Pampers Premium od 3-6kg, 2 balenia po 72ks,nam su male a na konci sept konci zaruka, predam lacno. Napiste IP.
Pekny den a zdravie babatkam 🙂

robika
25. aug 2010

Ahojte, no nase priberanie nie je tiez urcite tabulkove 🙂
vcera sme boli v poradni a vazime 5.500 gr a mame 62 cm, takze za 4 tyzdne sme pribrali 1300 gr... doktorka sa pytala, ze co mam za mliecko, ked tak pekne pribera... no u nas, to je tak ze skoro stale papame, teda ked je maly hore nema iny dovod len papanie, chvilku po prebudeni sa usmieva, kope nozickami, rozhadzuje rukami, akokeby sa chcel niekam rozbehnut a o chvilu zisti ze je hladny... dnes dopoludnia sme papali zase kazdu hodinu... nastastie v noci papa iba 2x a to uplne kludne a hned aj zaspi, zato cez den je uz velmi dlho hore a malo spinka...
no uz zase place... zase ideme jest... ☹

adelaine
25. aug 2010

@robika ty mas urcite dajake hnojivo v tom materskom mliecku...
alebo dajaku tajnu prisadu tam davas 😀 😀

oacka
25. aug 2010

naša dvojmesačná krásavica: vidíte tú plešku? 🙂

pepppe
25. aug 2010

@oacka noo zaj krasavica,,podarenucka je 😉

pepppe
25. aug 2010

@adelaine a to je aky nutrilon??to sa tak vola ze extra????? ja davam hami,ale posledne dni sa mu nechce v noci spvat,,,ako naje sa a hned spi,ale budi sa strasne,,,aj kazde dve tri hodky,,,,a ozaj mojeej dr sa nepacilo ze priberame vraj moc,,mali ked mal mesiac vazil 5300g a 58cm,,,,,noo uvidime v pondelok,,hadam mame aj 6kg 🙂

lutsine
25. aug 2010

Tak my sme dnes boli na poradni v 6.týždňoch, máme 58 cm a 5130 gramov. Bola som aj na prehliadke u gynekologa, vsetko ok, stehy zahojene. Aky bol Vas prvy sex po porode?

luminkasp
25. aug 2010

aj my sme dnes boli na poradni, mame mesiac a 56cm a 4430g 😉

maxara
25. aug 2010

Ahojte
aj my mame za sebou poradnu, mame 5380 g necelych 6 tyzdnov a vraj vela pribrala 😒
A ja som bola so sebou na kontrole so zlcnikom a dr mi dal ziadanku na operaciu, mam ist k milosrdnym sa dohodnut na termin.. 😒 ale vraj ak sa da, mam pockat aspon 1-2 mesiace kvoli dojceniu.. to iste povedala aj ninkina detska, tak zatial som len poslala mejl chirurgovi u milosrdnych, pockam, ci sa ozve do pondelka a ked nie, tak mu v pondelok zavolam.

any23
25. aug 2010

ahojte maminky 🙂 vôbec sem nestíham chodiť, dve detičky plus domácnosť mi riadne dávajú zabrať 😝 ale je to krásne, nemenila by som 😵 písať síce nepíšem, ale sem-tam si vás prečítam, čo máte vy a vaše bábätká nové 😉 pozerala som si albumčeky - všetky naše júlovčiatka sú nááádhernééé a šikovnučké 😵 😵 😵 😉
my pekne papkáme a priberáme, ale ked tak čítam vaše miery, tak naša je drobnučká - my sme v 6tich týždnoch mali 55cm a 4570g 😕 no ale my sme s pôrodnice odchádzali s 3090g a 50cm /ked sa narodila mala 3400g/, v 3tom týždni mala rovné štyri kilečká a 52cm takže priberá pekne, dokina je spokojná 🙂 oblečko stále nosíme 56ky, museli sme jej dokúpiť aj 50tky bo v tých 56kách nám plávala 😝 niektoré kusy ešte oblečie aj tie...veľa spinkáme, v noci sa budieva okolo 3tej a potom okolo 6tej, potom si dodržiava 3-3,5hodinové intervali, cez deň vydrží byť dlhšie hore, aj dve hodinky, čo sa týka papania - nekojíme sa, bohužial mi to nebolo súdené - mliečko mi absolútne nenabehlo, ani v nemocke, ani doma, nech som sa snažila ako som chcela ☹ tak sme na nutrilone 😉 zo začiatku som bola z toho mimo, no ale už som to prelúskla - hlavne že malinká je zdravučká a spokojnučká a hlavne napapkaná 😎 bruško nás nebolieva /klop klop klop/, pekne kakáme, každý deň, niekedy aj dvakrát, dávam jej piť čajík od hipp kamilkový a striedam jej to s feniklovým a nemáme žiadny problém 🙂
nám sa na brušku tiež páči, hlavičku si zdvíha pekne, ked je na chrbátiku, pretáča sa mi na bok, tak sa jej najlepšie zaspáva 😅 začíname sa uškrnať, je zvedavááá najradšej by sa stále len rozprávala 🙂 otvára pusinku a vyplazuje jazýček akoby mi chcela niečo povedať 🙂
no ale máme očko zapálené, má to už vyše týždna, najprv to len slzavelo ale potom aj zahnisalo, tak dokina naša nám najprv dala opthalmo-framykoin mastičku a ked to do 3och dní neprejde, pošle nás na očné, neprešlo, tak včera sme boli 😒 dostali sme atb kvapky, zobrali jej ster a o týžden na kontrolu... vraj ak to neprejde, budú jej to musieť prepichovať či prepláchnuť či čo to ten doki hovoril, tak dúúúfam že prejde, ja nechcem aby jej zle robili ☹
na kontrole po 600nedelí som ešte nebola - ale mám termín u gyndoša, objednal ma na 9.9. 😉skúšali sme potulkať s mm a celkom sa dalo 😅 😝 🙂najprv trochu nepríjemné ale potom už fajn 🙂po prvom pôrode to bolo ovela horšie - asi preto že som bola viac zašívaná 😕

zrzulka
25. aug 2010

@oacka jeeeej ako krasne sa uz zdviha to nas vobec sa nedvihne ani len hlavu ... ale dnes sme boli na poradni a lekarka nic nevravela tak snad je to v norme este... asi je len lenivec. vsak chlap 😀

baby co kojite... date si sem tam nejaky alkohol???? nasi sa vratili z grecka priniesli muzovi ouzo... oddolaaaavam... vsak len liznut by hadam neuskodilo

tanyja
25. aug 2010

@any23 ahoj any, ty máš mesačnú princezničku, ktorá vydrží aj dve hodinky hore a ja 10 mesačného drobca, ktorý keď vydrží 3 hodinky je dobre, lebo už by spal aj po 2,5hodinke 😀 😀 , však aj dnes sme spali do 9hod 😀 😀 😀 a bolo pre neho dlho, lebo som ho spať dala až o 11.30 a potiahol si to pre istotu do 14.30 😵 😵 😵 , no a do večera už musel vydržať 😝
aj Radimkovi dlho hnisalo očko, ale ja som to liečila aj materským mliečkom, no ty nemáš, tak pomôcť musí len medicína

stanka33
25. aug 2010

Ahojte...
dlho som vas necitala , nestiham...sem tam nakuknem do sukromnej, riesite priberanie??? ja som este nebola na poradni ale my tiez patrime do skupiny 1300g za mesiac, ako mesacna pribrala tolko...teraz hadam tahame aj na 5 kg a mame 58 cm, zajtra mame 6tt cize mi konci aj 6nedelie 😀 z materskeho sa moze priberat hocikolko, udaje su tabulkove a platia este zo socializmu....aj jurko mi tolko priberal bola som nestastna aj dr. mi hovorila ze mu mam dat namiesto prsnika vodu a teraz ked mi nechce jest a je chudy veru som rada za aspon mal dobry zaklad ked bol maly...oni to vzbehaju ked zacnu chodit raz dva...
@alllexa u na s je to tak ye kojim okolo 1 a potom okolo 4 pol5 a odvtedy prdi puci sa az do 6tej vydava zvuky takze nespim vobec odvtedy, permanentne mi zobudi o 6tej Jurka a ked ten vstane tak zaspi, a cez den na strie dacku ked Jurko spi ona je hore ani chvilu nesedim a neoddychujem...spavam 4h denne musi mi stacit....
@mirka285 ak chces nejaake CD odporucam Podhradska Canaky kopec super pesniciek aj uspavanky
@sarai zalezi od dietata ..nas Jurko prespal celu noc az ked mal rok aj tristvrte tak sa mas na co tesit....

tanyja
25. aug 2010

@zrzulka kvapka neuškodí, však nech aj bábo vie, čo je ešte dobré okrem mliečka 😀 😀
a môj zázrak bol tiež lenivý, 6 measčný ešte poriadne nesedel, lebo si vykladal nohy na madlo v kočíku a nepovažoval za dôležité učiť sa sedieť, až kým som mu neprešla cez rozum a nedala ho do druhého kočíka, v ktorom musel sedieť rovno, ináč sa mu nedalo, ale hlávku držal na koníka celkom pekne a teraz by už len chodil a chodil 😝

tanyja
25. aug 2010

@oacka kočka malá, a žiadnu plešku nemá !!! ak treba, pošlem z hára môjho malého, už som ho musela dať troška ostrihať, lebo sa mu vlásky krútili na všetky svetové strany a aj keď som ho učesala, tak to tak nevyzeralo 😀
vlasov má až až 😎

zrzulka
25. aug 2010

@stanka33 no pekne na babu ze 58cm. my mame tolko ako 2 mesacny. ale tak nas drobec rastie akosik do sirky :O)))) Vazi uz takmer 6kg... ufff
@tanyja veru nech vie co je dobre a nie??? a mozno lepsie pospi kto vie aky ucinok to bude mat vsak aniz je liecivy ....
ja tieto veci ohladom motorickeho vyvoja akosik neriesim. Sa mi nechce. Lekarka vzdy skonstatuje ze je vitalny, vnimavy.... to mi staci. Aj mne sa zda ze je v pohode asi sa mu len nechce zdvihat hlavu.... on celkovo nema rad polohu na brusku. Ale dnes som ho dala na bok a jak som ho sla skontrolovat spal na brusku. neviem akym zazrakom sa tak otocil. uz mu bude musiet davat zabranu na postel aby sa nahodou nezgulal na zem....

any23
25. aug 2010

@tanyja no máš ty ale malého spachtoška 😅 😉

stanka33
25. aug 2010

@zrzulka a maly ma 96 cm maju byt po kom a mala neskutocne rastie...co sa tyka drzania hlavicky LILi je na tom lepsie ako Jurko ten ju zacal dvihat ako 3 mesacny trochu ona chvilku ona vie pekne vysoko ale musi mat na to naladu...

tanyja
25. aug 2010

@any23 a to od 5 mesiacov spáva celú noc, dovtedy sa mi budil 1x max 2x v noci , a ked počujem ako jednej kamoške sa malý budí aj 7x v noci a to je len o 2 dni mladší ako môj, tak mi je šej haj 😀 , chodila by som ako mrcina nevyspatá, a malý má už svoju izbičku

@zrzulka ja som tiež neriešila motoriku, len poznám jednu mamičku, ktorá robí zo svojho malého "génia", má 11 mesiacov ale fľašu si nechytí sám do rúčky, lebo ona mu ju nedá, aby nemala špinavú zem náhodou
to keby videla dnes môjho malého - jedol sám croassant a potom zmrzku + kornútok, no ako malý cigánik bol špinavý 😀 😀 😀 a čo sa zabijem kvôli tomu ??? no nehrozí 😵

monline
25. aug 2010

@zrzulka ja som dnes mala pohár piva...aj minule..a pila som aj pohár šampusu... 😅 😝

stanka33
25. aug 2010

@tanyja takych ludi zboznujem co robia zo svojho decka genia...mam takych znamych...jedno je sikovne na to ine na to....nas maly sa nenaje sam a ma este plienky ale pozna skoro celu abecedu

stanka33
25. aug 2010

@zrzulka aspon si omoc jazyk.... ja som si nedala nic doteraz ja iba posledny tyzden tehotenstva som pila kazdy den deci vinka.....jaaaj ouzo mi pripomina Kretu.....

zrzulka
25. aug 2010

no muz mi uz nalial.... dnes sa mi fajne konikuje... nielen tak nasucho 😀 😀 😀

monline
25. aug 2010

@sunnygirl ty si sa raz pýtala na dekorácie na stenu- objavila som krásne
http://www.peknehracky.sk/sk/produkty/dekoracie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre