Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
19. sep 2010

@noemarta - my sme kupili original fusak do nasich kocikov Jane. http://www.bambini.sk/sk/product/2991/jane-fusa...

lutsine
19. sep 2010

Baby chcem sa spytat, chceme zacat maleho prikrmovat,ake mliecko odporucate a aka flasticka s cumlikom je najlepsia? dakujem za odpovede.

alllexa
19. sep 2010

@kafoditka - neviem:( ale ono by Ti to malo samo prist do schranky...

tinaki1275
19. sep 2010

@mirka285 @bambola dik skusim to masirovanie a spytam sa na tie kvapky pediatricky ,precitala som si skoro hrozy o prepichovani slzn.kanalikov a sondazi..tak radsej dalej necitam a zavolam rano nasej pediatricke..ten repik mam ale neviem ci to skusat,citala som aj o materskom mlieku ale obavam sa ze to este zhorsi ..teraz uz ma viditelne aj zlte v kutiku ocka...

maxara
19. sep 2010

Ahojte maminky,
dakujem vsetky za kazdy drzany prst a kazde pomyslenie.. uz sa citim ovela lepsie, akurat ta pupkova diera boli akoby som tam mala pichnuty noz.. snad to coskoro prejde. Ninku nosit este nemozem, aj ked uz som si ju vzala na ruky, no nemozem s nou vstat a dlho ju drzat.. ☹ som zvedava, ako to zajtra zvladnem bez mm, iba sama s nou..

@lutsine my sme mali obycajne flasky, Ninka nemala ani koliky ani nic, ale svokra potom doniesla flasku tommee tippie antikolikove a Ninka odvtedy ziadnu inu flasku nechce.. je ovela lepsia, dobre sa drzi v ruke a navyse ma sirsie hrdlo, takze sa dobre umyva. Ale taka podobna je aj Aventacka flasa a aj neznackove. Ja keby som isla teraz kupovat nejaku flasku pre nu, tak uz jedine so sirokym hrdlom, lebo ma irituju usadeniny na dne a kedze mam siroke prsty, neda sa mi uzka flasa dobre umyt nicim..
O a mliecko sme kupovali nutrilon, ale potom mi jeden medik, co ma malinke babatko vravel, ze jeho kolegovia gastroenterologovia mu vraveli, ze mliecko z DMky Babylove je od nutricie, teda od toho vyrobcu ako je nutrilon. Pozerala som zlozenie, je malinko ine, ale skoro rovnake, tak som to vyskusala a Ninke zle nerobi, chuti jej, nezapeka, nie je vyhadzana, takze davam to. Je o viac ako polovicu lacnejsie ako nutrac. Akoze nechcem na nej setrit, ale pokial jej nerobi zle, tak preco platit len za znacku.. uvidim, mozno sa vratime k nutracu, keby daco, ale zatial dovod nemam.

tinaki1275
19. sep 2010

@lutsine pokial ide o flasku odporucam Dr.Brown- protokolikovu ,mne sa velmi osvedcila a mala zboznuje cumlik na nej..ziadne ine tak rychlo nechytila ako ten...ale aj Nuk je fajn pokial viem,to pouzivame na cajik..

maxara
19. sep 2010

@tinaki1275 ja ked som dosla s hnisavym ockom k lekarke, tak mi dorazne zakazala pouzit akekolvek bylinky.. napriek tomu som pouzila, ale nam nezabrali, tak som to ani nesilila.. dala som optalmoseptonex a potom sa nam hnis znova vratil, tak nas poslala na ocne, dr mi dal ophtaquix kvapky.. skus tie, len neviem, ci su len na predpis

maxara
19. sep 2010

@mirka285 @bambola @merikac najblizsi mesiac mozem veru na rezen a cigansku zabudnut.. na vinobranie sa sice chystam otuzit moju pevnu volu, aj ked chodim rychlostou dva metre za hodinu, ale predsalen existuje jedna vec, ktoru mozem a si neodpustim, takze idem.. CUKROVA VATAaaaaa 😅

katty17
19. sep 2010

@maxara - vitaj maxinka. dufam ze vsetko dobre dopadlo a o chvilu budes mat pred sebou rezen na tanieri 😀
@lutsine - ja presne ako maxi pouzivam flasky od tommee tippee a papame nutrilon. malej tato kombinacia velmi vyhovuje a zatial sme nemali s nicim problem. aj paradne kaka a nezapeka ju. flasky su super ale aj od avent su vyborne. je to nieco podobne. a navyse avent dostanes kupit vsade. ci uz v lekarniach alebo v obchodoch...

adelaine
19. sep 2010

ahojte kocky, vobec vas nestiham citat... aach jaj :(
co je nove?
@maxara vitaj medzi nami ;) ako to zvladol mm s Ninkou?



0

petrap001
19. sep 2010

ahojte baby,ani ja nestiham citat nic 🙂 perny tyzden,saleny dom no co uz..zajtra mi konecne pride moj Palko po 5 tyzdnoch tak sa tesiiime.
@maxara vitaj spat a nebooj zvladnes to 😉
my tiez pouzivame flasticky tommee tippee a ja som spokona a tiez mam aj tie anti kolikove hoci som ich este nepouzivala,kedze z flase pijeme len cajik sem tam-ale zasa cumlik co som mala bol strasny.dala som zanho 5 eur ci kolko a maly ho vobec nechcel.on chce len ten klasicky co sa niekdy daval,okruhly taky gumeny ci aky to je 😀 ten by aj zjedol.a ani nieje taky velky ako tie moderne co zakryvaju polku tvare 😀
idem trosku pocitat co ste poisali,lebo uz nemam akosi prehlad. 😅

petrap001
19. sep 2010

@bambola moj maly po tom,ako nekakal 10 dni tak odvtedy mi uz vobec nekaka kazdy den ale uz len kadzy 3.alebo 4. 😕 brusko ho neboli,ale kaka uz ine ako predtym,nejake hustejsie aj ina farba.a pritom ho stale len kojim 😕 ale v podtate je to dobre,asi vstreba vsetko mliecko 🙂 za posledny tyzden sa velmi zmenil,podrastol a aj na tvari je iny.joj 🙂 a mam taky pocit,ze nam s tretim mesiacom prichadza aj laktacna kriza,lebo dnes papame skoro kazdu hodku.no co uz,prezijeme nejako 😀

alllexa
19. sep 2010

@katty17 - ano, je to na Mierovej... Tak sa tam uvidime🙂

cigaretka5
19. sep 2010

@tinaki1275 no uvaim odvar z repika necham vychladnut, namocim gazicku do odvaru a pretrem malej ocko- NIkdy gazu neoplachujem ale kazde utretie nova gazicka a kazde ocko nova gazicka, aby sa nezaniesla pripadna infekcia . AK nemas repik dobry je aj harmancek

cigaretka5
19. sep 2010

flasku dr brown npouzivame aj my a je asi nalepsia z toho co mame- AVent, nuk chicco...........

cigaretka5
19. sep 2010

@maxara ja neviem s tym menenim mlieka - my sme mali bebu a mala z toho zacala grckavat, teraz sme na nutrilone a ok - j som chcela kuknut lacnejsioe znacky ale nemam moc odvahu ...............

erytrea
19. sep 2010

Ahojte kocky

chcela by som sa spytat ze ci neviete niektora alebo nemate kontakt na pani alebo kocku co vyraba na zimu chranice na rucku kocika, niekde som to videla na mmb len uz to neviem najst a na zimu by som si to chcela objednat, diky diky.

a mam este jednu otazocku a tou je ci niektora z vas pouziva manducu

dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem

mojalili
19. sep 2010

Uplnne si pripadam ako blba, aj som pisala sem, odpovedala na nieco, pridala fotku a tu NIC.....normalne asi spim 🙄 😕

Takze Vítam ta @maxara spet, som rada, ze si OK a opet pri svojej NInuske 😉
....a uz neviem co som chcela.....som to ja ale brzda 😎

bambola
19. sep 2010

@erytrea my uspesne pouzivame manducu uz asi mesiac, vsetci traja sme maximalne spokojni 😵

zrzulka
19. sep 2010

@noemarta toho sa aj ja obavam, preto vaham ci ist. mozno vybehneme len v nedelu doobeda na alegoricky sprievod na mustik, kupim hrozno lebo je ho vobec problem tento rok zohnat... a hajde domov. kde si kojila v aute???
@bambola drevena nie je prakticka,a umelohmotne... no co ja viem. my sme mali smolu na tu nasu lebo potah sa total vydral. vyzeralo to otrasne... ked uz investovat do stolicky tak ja by som veru nesetrila.... urcite kupila drahsiu s kvalitnym potahom. my dame malemu tu co ma teraz miska. ale to uz musi sam sediet pretoze ta sa vlastne pripevnuje na stolicku, nie je polohovatelna ... ale zase ta by nam tu len zavadzala. tato co sa pripevnuje na stolicku je maximalne prakticka 😉
@katty17 ten origos fusak mame aj my do nasho kocika....pasuje aj do autosedacky??? mame ho este u muza v robote tak som neskusala. ci do sedacky kupit nejaky iny... neviem... Ozi a v zime budes davat asi do sportovej casti sandricku ze??? mas na sportovu cast aj nanoznik. to neviem ci kupit na zimu ked budeme mat ten fusak... hmmmm

zrzulka
19. sep 2010

@maxara mnaaaam cukrova vata 😀 takze poznavacie znamenie na vinobrani cukrova vata?? heh 😀 budes mat ninku v kociku?

mirka285
19. sep 2010

@zrzulka preco si myslis ze drevena je neprakticka?

tinaki1275
19. sep 2010

@cigaretka5 dik skusim....repik mi doniesla mamina tak hadam zaberie a nbudu nutne kvapky.

tinaki1275
19. sep 2010

@mojalili krasna fotecka 🙂

zrzulka
19. sep 2010

@erytrea ja mam kontakt resp mala som len na cesky mmb... tam je vyssie postovne ak by si chcela poslat na sr... je tam viac kociek co siju rozne pomocky do kocikov....a manducu pouzivame..hlavne ked nakupujeme... je to super...

baby ked tak pisete o tych flaskach... ako casto menite flase???? a cumliky? cumliky by sa udajne mali raz za mesiac ale kedze maly dudluje len obcas vonku... mam dva cumliky v tasticke tak je to nutne ich menit tak casto? nestaci len ked sa vydudle ta guma??? hmmmmmmmm???

tinaki1275
19. sep 2010

@maxara dik za radu.ozaj ako to zvladol mm s Ninkou?

zrzulka
19. sep 2010

@mirka285 kvoli cisteniu. tu umelu som zvykla davat celu do vane... osprchovat a bolo. a ta drevena mi pride strasne tazka.. teda su aj take co rastu s dietatom ale tie nam boli nesympaticke...

tinaki1275
19. sep 2010

@zrzulka ja mam 6 flias od zaciatku na mliecko,pouzivala som ich len 2-3x denne prve 2 mesiace a mienim este pouzivat teraz samozrejme pri kazdom krmeni-uz nekojim.Cumliky na flase som vymenila za vacsie od 3 mes.ale nie preto zeby boli znicene ale malo jej cez tie malinke islo..klasicky cumlik ma asi 3 tyzdne aj to tak celkovo 1 hodinku denne ,raz za 3 dni ho sterilizujem,inac je v special.puzdre..este si ho taky mesiac ponechame..

mirka285
19. sep 2010

@zrzulka ved tie drevene co teraz predavaju su vsetky co rastu s dietatom,a prave tieto maju jednoduchy dizajn ktory sa lahko cisti...ja som si taku prave vybrala,ze len utriem handrou a hotovo,ziadny ulozny kos na hracky pod stolickou,nic,...ale tak urcite ze kazdy uprednostnuje nieco ine..som myslela ze mas niaku zlu skusenost alebo co..

mirka285
19. sep 2010

a trepat sa do vane a poobijat pritom vsetky rohy,tak to neni pre mna 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre