Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinaki1275
29. sep 2010

@monline waw dik za podporu ...ja tu mam 4 kamosky vo veku 35-40 a vsetky sme prvorodicky,2 sme uz porodili a dve to este len caka..tu je to vcelku normal mat prve okolo 35..ale priznam objektivne aj mne sa to zda trosku neskoro 😉 ale mne to proste tak sadlo ... 🙂

tinaki1275
29. sep 2010

@denisse ale ja mam prve... 😕

monline
29. sep 2010

@tinaki1275 ved to je v poriadku si myslím, pokiaľ to zdravotne žena zvláda..ja som ku koncu mala brutál tlak a opuchy nôh a odpad bielkovín v moči, ale- aj tak sa to šťastne vydarilo...
ale- ja už mám skoro 17 ročnú dcéru 🙂

oacka
29. sep 2010

@tinaki1275 dúfam,že to neberieš v zlom!!! mne sa páči, že vo svete je to normál mať dieťa po tridisatke, veru na mňa doma už pozerali ako na stratený prípad a nebolo to príjemné... a pritom aj ja mám kamošky,ktoré majú deti po tridsiatke alebo ešte ani nemajú.

oacka
29. sep 2010

@tinaki1275 švagrinká má chalanov ako dvadsaťročná a nevie si ich tak užiť ako my našu malú, už máme rozumnejšie hlavy.

tinaki1275
29. sep 2010

@monline no vidis zase mam prvenstvo ..ty uz mas druhe...ja len prve...ale ty na svoj vek teda nevyzeras,tebe musia hovorit ze ste sestry s dcerou nie?

tinaki1275
29. sep 2010

@oacka to mas pravdu ...to som si hovorila aj ja ,proste som sa skor na deti necitila..aj ked teraz mam obcas pocit ze som az "primudra" 😀 co je tiez niekedy na skodu..

denisse
29. sep 2010

@tinaki1275
tiez mam obcas pocit, ze keby som bola mladsia tak kopec veci okolo babetka lepsie zvladnem 😉

adapa
29. sep 2010

Najstaršia som tu ja.Mám 40.Dominiku som mala v 35.Ak žena chce a je zdravá všetko sa dá zvládnuť.

tinaki1275
29. sep 2010

@oacka a vobec mi to nevadi ze mam prvenstvo ..no co uz... 🙂 mne tiez mama hucala ze teda co sa deje ...a neverila ze nemame ziadny zdravotny problem...s mm sme 8 rokov spolu, azdalo sa jej divne ze este nic..a vraj aj susedia v meste sa uz vypytovali ... 🙂

tinaki1275
29. sep 2010

@denisse minimalne by som to nebrala tak vazne..🙂)

merikac
29. sep 2010

ahojte babulky,,,
prebrali ste vahu vasich miminiek,,tiez si myslim, ze pokial drobec nechudne,,tak je vsetko ok,a je jedno ci pribralo 100g, za mesiac a ci 1kg,nie vsetci aj dospely rovnako vela papame a priberame,jeden ma lepsie spalovanie,niekto pomalsie,,,,,,,,,
@denisse ja som mala babo ako 19-rocna a teraz ako 34 rocna,,,a iste je nas tu takych asi viac,,a mozem povedat, ze nevidim rozdiel v zvladani povinnosti okolo mrnusa, akurat v tom,ze teraz malu nenecham tak vyplakat a viac som na nu citovo naviazana ako v 19-nastich - tym vsak nechcem povedat,ze ked som bola sopliak, som maleho lubila menej alebo co,,robila som tak isto vsetko co som si myslela, ze je pre moje dieta najlepsie,,,ale teraz si myslim, ze som lepsia mama, tym ze som vyzretejsia a zostala som lepsia aj voci Denisovi,, neviem ci niekto chape moje tatarske vysvetlenie 😀

kafoditka
29. sep 2010

Ahojte 🙂
Kocky, stava sa vasim detom, ze sa budia so strasnym placom a hodnu chvilu trva, kym ich utisite? Mne dnes Filip dostal z nicoho nic zachvat placu, skoro ma vystrelo od strachu ze co mu je... po zvysok dna bol ale uplne normalny, komunikoval so mnou, usmieval sa. po papani zaspal a zobudil sa zasa s velkym placom.. Boze mne az srdce trha ked to pocujem ☹ ☹ Skusala som ho tak pevnejsie prehmatat celeho, ci ho nieco neboli ale cely cas sa na mna usmieval 😅 Nechapem. Ma iba take obdobie? Ma zle sny? Dufam, ze ho to rychlo prejde, lebo som z toho celkom na nervy ked mi tak place.. teraz spinka, uvidim co bude, ked sa zobudi.. 😒

mirka285
29. sep 2010

@merikac viem uplne presne co chces povedat 🙂

karinnka
29. sep 2010

@merikac suhlasim,tiez som mala prvu v 19tich,teraz si Emmu vychutnavam omnoho viac.... 😉 Keby sme nemali hypoteku za par rokov by som sa nechala prehovorit aj na dalsie 😉

bambola
29. sep 2010

ja si myslim, ze si tu moju uzivam naplno ale 19 je fakt skoro 😠

pepppe
29. sep 2010

@boddez preco ked si na to kliknem mi vypise ze stranka sa nenasla,ja som to chcela kuk ☹

oacka
29. sep 2010

@kafoditka mne sa tak budila s veľkým plačom pred pár dňami,keď ju ďasná boleli. mám pocit,že už to prestáva. a raz sa v spánku poškrabala a tiež začala jačať.... zobrala som na ruky a prestala... to môže byť hocičo., čo ho vyrušilo v spánku. ďasienka ho nebolia?

boddez
29. sep 2010

@pepppe si pozri normalne v archive včerajsie noviny na jojke 😀 😀 😀

monline
29. sep 2010

@merikac aj ja som mala 22 ked sa Nika narodila, teraz mám 38. Aj predtým som bola milujúca matka, teraz som asi viac v pohode, napriek tomu, že vtedy bol -svet gombička- a teraz mám v hlave kopec materiálnych existenčných vecí a starostí a tiež obáv z toho, aby som sa vládala o malého starať aspoň kým nevyštuduje...od 18tky pracujem, na materskej pri nike som bola len 9 mesiacov, preto je toto obdobie pre mňa veľmi vzácne..úúúplné more pohody

pepppe
29. sep 2010

@boddez jasne idem na to diky 😉

aalexis007
29. sep 2010

Ahojte, ako často vám majú stolicu drobcovia ? Lebo náš Filipko mával pravidelne každý deň 1x a teraz mal po 4 dňoch - a to teda bolo - aj na 3 plienky. A dnes už je 5 deň a on ešte nekakal. Bojím sa, že nieje niečo v poriadku. Čo dávate maličkým aby sa dobre vykakali a nebolelo ich bruško. 😒

noemarta
29. sep 2010

ahojte,
som tu len tak na skok, lebo pozeram modre z neba a a a a je mi do placuuuu, davaju ako sa spojili dve rodiny, kde sa stali tragedie, tak rumazgam. 😢 😔
Dnes sme boli v poradni tak Nelka ma 5400gramov a 60 cm, sa nas lekarka pytala, ci ficime na plnotucnom mlieku, hi hi 🙂 🙂
Miri, bola som dnes v brendone a kupila som jej ten svetrik. 🙂 🙂 🙂 nedalo mi to spavat, vies aka je fesanda, nafotim ju a pridam.
Potom som bola kuknut v byvalej robote, tak malu kazdy ocumoval a chvaaalil. 🙂
Dnes sme mali flakacsky den. 🙂

boddez
29. sep 2010

my sme boli v poradni a mooja sfinka ma nove naušnicky neplačkala skoro vôbec a ma 4750g a 60cm....🙂)nas pochvalila...🙂) 😝 😝 🙂 🙂 🙂

merikac
29. sep 2010

@monline presne ako si napisala "úúúplné more pohody"

@mirka285 - boli sme dnes na tych nausnickach,,som sa popredu pytala dr,,ci su zo spodu ostre,,alebo ukoncene tak aby nepichali a ona, ze nepichaju,,nebolo to vidiet,,lebo to bolo original zalozene,,a figu borovu,,,som jej ich teraz vecer posuvala,hadam ich nestrati- lebo pretrcala ta ostra cast a normalne som sa pichla na prste 😠 ,,,ak sa naserem,tak jejto dam dole pozajtra a prevleciem normalne,,,inac revala ako tur,,,a nie preto ze by ju to bolelo,,ale nemohla si nakreslit na ucho bodecky,,,vraj ho ma moc malinke- sak ake ho ma mat,,neni slon-a tolko sa stelovala a zmazavala jej to,,az to Emme zacalo byt proti voli, zacala sa metat,,museli jej teda silnejsie pridrzavat hlavu,,,no a na to spustila taky rev,,az vyskala a zasla sa ☹ mi tak srdce drasalo,,a dr,,ze ak mi vadi mam ist za dvere,,ani bohovi by ma s tade nedostali,,,,,chuda moje,,taka sla spuchnuta od placu z tade ☹

boddez
29. sep 2010

@aalexis007 rektalnu hadičky vyskusaj alebo feniklový čajik....ten zabera dobre.. 😀 😀 😀 asppon mojej sofinke..

merikac
29. sep 2010

@aalexis007 ak kojis,,tak je to normalne,,aj my tak doma kakavame (jasne, ze nie vsetci clenovia rodiny,ale len mala 😀 )..raz za 3-4 dni ako kedy a nemam pocit, ze by malu bolelo brusko,,,,pokial tvoju brusko boli,,tak to treba riesit 😉

oacka
29. sep 2010

@merikac aj moja revala hlavne preto,že ju držalaa sestrička,aby sa nemetala... 🙂 a tiež ma chceli vystrnadiť von.

merikac
29. sep 2010

@adapa wou,,takze takto si ty doteraz skryvala svoj vek 😉 .....ja by som tiez pristala este najedno mimi,,ale bojim sa, ze uz ten vekovy rozdiel a pochopenie medzi nami v dospelosti bude uz dost narocne- ako to vnimas ty?

merikac
29. sep 2010

@oacka predpokladam,ze si mala slzy na krajicku tak ako ja,,,ale nedala si sa 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre