Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

jaruska8
18. nov 2010

@oacka Ahoj, to ma mrzí, že sa takto trápite. Len ma napadlo, teda, avokádo???? Nie je to trošku exotické na také malé bábo, veď avokádo som ešte ani ja nejedla. 😒 A začať s ovocím??? Veď zeleninku ti už potom ani papať nebude. 😒 Divné.

mirka285
18. nov 2010

@oacka podla mna ked chces prejst na UM tak na neho prejdi....ja vidim,ze mas toho kojenia plne zuby a najspokojnesia budes ked uvidis kolko mala vypije,a moj nazor je,ze spokojna matka=spokojne dieta 🙂 tym co maju bezproblemove kojenie sa lahko hovori prikladaj,skusaj....vies co,ja by som toho mala uz tiez plne zuby,myslim,ze vycitky nemusis mat,snazila si sa dost...a vo vajicku sa aj Linda poti jak svina,to asi vsetky deti...
@merikac no ja ti neviem ako to stiham,bola som s malou 2 a pol hodiny vonku teraz,pekne som vymrzla,tak si pecem gastany teraz...dufam ze sa Emmka rychlo vylieci..no a golface rozoberame len tak z nudy 🙂

jaruska8
18. nov 2010

@mirka285 Tiež som toho názoru, ono sa to ľahko povie, ale keď sú problémy, tak sú všetci nervózny a stres jej tiež na kojení nepridáva. Ono je to začarovaný kruh. 😒

mirka285
18. nov 2010

@jaruska8 keby si jedla avokado,vedela by si ze neni sladke...

kafoditka
18. nov 2010

Baby no ja som jak pripecena.. tak pred obedom som bola vonku v zimnej bunde a skoro som sa roztopila a o tretej ked som sla druhy krat von tak len v jessenej a samozrejme som vymrzla jak hovado, lebo Filip potiahol vyse dvoch hodin v kociku.. 😒

jaruska8
18. nov 2010

@mirka285 Sladké nie, ale exotické a to, že nie je sladké, to viem. 😉 😉 😉

mirka285
18. nov 2010

@jaruska8 🙂 jaaj,lebo ja tomu avokadu neviem prist na chut 🙂

jaruska8
18. nov 2010

@mirka285 Niekdy ma nejak ani nelákalo, nejak ma nepriťahuje, už som skúšala všeličo, napr. liči, karambolu, ale toto nie, neviem. Asi možno to, že nie je sladké. 😉 😉

mirka285
18. nov 2010

@jaruska8 ja som raz skusala pomazanku z toho spravit a bol to pekny grc,skoncila v kosi,a moj syn mi povedal ze co vymyslam,vraj nech spravim bryndzovu 😀

kafoditka
18. nov 2010

@jaruska8 moja svokra ked doniesla minuly rok domov prvy krat lici, tak ako to osupala a jedla, tak sa na tom strasne udrbavala, lebo hadaj, co jej to pripominalo... 😀 odvtedy to vola "hambate ovocie" 😀

jaruska8
18. nov 2010

@kafoditka Hm, to by ma nenapadlo a to mávam kučeravé myšlienky dosť často. 😀 😀 😀 😀 😝

oacka
18. nov 2010

@jaruska8 poviem ti,aj mňa prekvapili jej názory. dokonca mi odporučila dávať malej mango a ananás! avokádo som ani ja v živote nejedla... a ešte jjednu pre mňa zvláštnosť nám odporučila: orieškové mlieko - že máme mandle alebo slnečnicové semienka rozmixovať vo vode.. že je to lepšie ako UM...a ja som myslela,že mandle aký alergén!
@kafoditka 😀 😀 😀 😀 hambaté ovocie - kráááásny výraz.

jaruska8
18. nov 2010

@mirka285 Preto ma napadlo, že síce je avokádo zdravé, ale dávať ho malému bábu sa mi zdá trošku riskantné, veď tuky vieš pridať aj inak a nie takto exoticky, čo sa alergií nebojí???? Stále strašia s citrusmi a avokádo??? Teda, nie je to citrus, ale náš organizmus si už na citrusy skôr zvykol, avokádo k nám dorazilo určite neskôr. Lekári sú divní. 😲

oacka
18. nov 2010

@mirka285 neviem,ako to poriešim... ke´d vidím, ako čaká na tú cicku... dnes som jej polhodiny pchala fľašu do úst, a nasilu vypila 30ml UM, a to bola hladná...tak sme skončili na prsníku...neviem,či ju mám takto nútiť,ke´d jej to vyslovene nič nehovorí.... dajako to vymyslím,ale hlavne nebudem stresovať... keď si predstavím,že mi vadilo,že priberá 80g za týždeň!!!!! 😀 a teraz za mesiac! 😝 a čo,zbláznim sa? dačo na ňu zabrať musí... 😉

jaruska8
18. nov 2010

@oacka Vraj orechy sa nemú tuším až do troch rokov!!!!!!!!!!!!!!!! No, tak ja už neviem. Akože, všetko s mierou, aj to, čo sa nemá aj to čo sa má, ale s takýmito názormi som sa stretla prvýkrát. Možno je nejaká pokroková. 😉 😝

jaruska8
18. nov 2010

@oacka S tou fľaškou majú kojené deti často problém si zvyknúť. Kamoškina malá pila rovno z pohára, o fľaške nechcela ani počuť. 😉 😉

oacka
18. nov 2010

moje krásne dieťa.... ja ju tak milujem... ona je taká pekná! musela som vám to prezradiť 🙂

jaruska8
18. nov 2010

@oacka Aj ja ti niečo prezradím, aj tá moja je a aj ja ju milujem. 😉 😉 😉 Aj keď sa zobudí ráno o 6 aj tak. 😉 😉 😉 Ozaj, kedy vaše deti vstávajú???? Po posune času malá vstáva okolo 7 a niekdy aj skôr.

oacka
18. nov 2010

@jaruska8 ona je veľmi pokroková, je homeopatka, zaoberá sa čakrami a tak. preto som si ju vybrala, nechcela som nejakú starú tetu a la moja mamka. má dve deti odchované týmto štýlom,tak možno na tom dačo bude...

mirka285
18. nov 2010

@oacka ta lekarka je fakt cudna 😕 ved skusaj davat aj mm aj um,nejako to nekoniec dopadne,vsak hladovat nebude...hlavne sa nestresuj a neboj bude dobre...

jaruska8
18. nov 2010

@oacka No, tak možno na tom niečo bude, ono aj strava v kojení u mamičiek sa pomaly mení, ja už papkám vlastne všetko, aj citrusy aj jahody aj čokoládu a dobre. Len tie ,,nafukovacie" som zatiaľ neskúšala, bojím sa koliky, ale pośtupne to chcem skúsiť, aby malá mala nové chute. 😉 Veď prvé príkrmy sú, že aj karfiol a ten nafukuje. 😝

meruska
18. nov 2010

@strasska ja sa už asi na plné kojenie nedostanem, nato mám priveľkého hladoša
@karinnka ja som neobjednala kalendáre ale fotoknihy, tie mi došli a sú úplne super 😵

mojalili
18. nov 2010

@oacka Čítam to tu radsej 2x, aby som sa nepomylila, to co povedala ta lekarka.....Oacka, ak naozaj mas take starosti s kojenim a nepriberanim, tak zacni davat M a prikrmy. Ale jednoznacne by som zacala davat ako my ostatne postupne....MKRVA 3 dni, potom pridat zemiak, cukinu, karfiol, brokolicu..spenat a tak.....mozno aj sladkym ovocim vsak varenym - ako je jablko.....rady tej lekarky sa mi zdaju byt proti vsetkym- tropicke ovocie, mandle, surove ovocie......ved babatko ma male brusko a hlavne nezvykle na kasovitu stravu - mrkvu, nieto na taketo haluzoviny, co ti hovorila ta lekarka.....

Moja, nestresuj, kup si skatule mliek a skus, ktore budu Kristinke pasovat....my sme boli na Sunare s LILI a chutil.... To zvladnes, hlavu hore a uvidis, ze mala bude spokojnejsia.

Ja mam mlieka plno,ale malemu nestacilo. Tak aj kojim, odstriekavam a pridavam do stravy. Papame pekne prikrmy ako sa ma, maly je spokojny, nereve tak ako predtym...skus, urcite bude lepsie 😉 😉 😉

alllexa
18. nov 2010

@oacka - nie, to len do takej obycajnej zavinovacky, lebo tu, co je urcena do autosedacky, som kupila nejaku velku. A maly je pocas cesty celkom ok, dokonca zvykne zaspat, ta jazda ho uspava.

oacka
18. nov 2010

@mojalili ja som už 10 dní takto dávala zeleninku - došli sme ku karfiolu,malá to v pohode papala, aj nutrilon s ryžovou kašou,ale po zavedení príkrmov prestala priberať... nepovedala mi ani doktorka, s čím to môže súvisieť... ale vraj to príkrmami nebude... že ona nechápe,prečo kážu začínať zeleninkou,ale inak keď pozeráte mama a ja v telke,tak tá doktorka tiež hovorila,že je na maminke,čím začne,či ovocím alebo zeleninkou,akurát nedávno to dávali. ale že určite to treba povariť,lebo sa tým znižuje nebezpečnosť alergénov. zajtra jej dám jablčko,neviem, či povarím,či nie.... dnes sme skončili s kašou, zjedla 60ml, len taký fukot a to bola predtým 2x na cicke!!!! keď som jej dávala len čistý nutrilon z fľaše,začala revaťť, ale keď uvidela lyžicu,už ústa otvárala. strašne sa jej páči jesť lyžičkou, normálne to na nej vidno. len keby z toho pribrala...

oacka
18. nov 2010

@meruska závidím fotoknihy! ddúfam,že zajtra mi príde. tešííííííím!

mojalili
18. nov 2010

@oacka MOzno ked sa to ustali a budes mas rezim jedenia, presne stanovene hodiny (priblizne podla spanku) a KRistinka bude vediet, ze ide papat, tak sa to pohne aj vaha....moja, aj nam vaha stagnuje, je to normalne, deti sa zacnu viac hybat a uz to pojde pomenej ta vaha....Drzim palce, skus aj mrkvu s jablkom, je to super povarene a zmixovane, vlastne ako vyziva... 😉

mirka285
18. nov 2010

@oacka ved ked jej chuti ta kasa,co keby si jej do nej popucila banan?

oacka
18. nov 2010

@mirka285 skúsim...ja sa len bojím,aby jej tá kaša nejakko zle nerobila,keď chudne, odkedy ju je...

mirka285
18. nov 2010

@oacka vsak ona nechudne asi kvoli kasi..a vlastne preco Kika chudne?doktorka nepovedala?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre