Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
19. nov 2010

@lulu1983 ja som brala malu v manduce na kramare lebo som sla mhd a neurologicka videla, ze som malu v tom doniesla sak som to mala okolo pasa a nic nepovedala a bola velmi mila. evidetne tato pani primarka aj ked vidi mamicku na ulici taku ju zvozi pod ciernu zem, ze ako si to predstavuje.
ja verim, ze ma na to svoj nazor ale da sa to povedat aj bez toho aby si sa citila ako maly jarda 🙄

denisse
19. nov 2010

ahojte ...
my mame zase tazke dni a noci, malej idu horne jednicky a prakticky vkuse place, nosim ju na rukach (8,5 kg 😝 ) ... je to strasne, ako chudatko trpi ...
do toho dostala zase nadchu, zatial nic hrozneho, tak som zvedava, ako sa to vyvrbi ...
velmi by som sa potrebovala vyspat a trosku si oddychnut, tak dufam, ze zuby coskoro vykuknu a bude aspon par dni klud, kym nezacnu ist dalsie ...

baby, ako viete, ze to co vasim detom vyslo je ocny zub? ved ocne su az trojky a ked tam nie su jednicky a dvojky, tak to poznate, ze to je trojka zub? 😕 🙂

adelaine
19. nov 2010

@bambola presne tak, mas svatu pravdu..su nazory na to ci nosit, alebo nenosit...
a nakoniec , je to na matke ci
bude dieta nosit... a ked uz chce lekar povedat svoj nazor, da sa to aj inak...niektori lekari su totiz presvedceni o
svojej bohorovnosti...
inak, ja ked som bola hospitalizovana s malym na kramaroch, je tam zakazane mat kocik !
tak si neviem predstavit, ako inak chodit s dietatom, tammi satku dokonca odobrili, ze ked je dieta trosku
hypotonicke, satka napomaha k udrzaniu normalneho svaloveho tonusu u dietata...

hadam som to nenapisala ako hotentot 😀

denisse
19. nov 2010

a co sa tyka spankoveho rezimu, tak my vstavame rano medzi 8-9 ... okolo 11 spi pol hodiny, potom okolo 14 spi vonku (bud ideme na prechadzku alebo na balkone) - to je spanok tak na hodku a pol az dve, vynimocne dve a pol ...
vecer okolo 18 si da este pol hodku ...
kupeme okolo 20, po kupani zaspi zas len na pol hodky (uspavam ju nosenim na rukach) a ked mam stastie, tak po tej pol hodke jej dam prsnik a zaspi .. ked nie, tak je hore dalsiu hodinu az hodinu a pol a potom ju unosim na rukach k spanku ... a v noci sa budi kazde tri hodky, takze okolo polnoci, tretej, siestej ... a to zase ked je dobra noc, tak po kojeni hned zaspi, teraz ked jej idu zuby, tak pri kazdom zobudeni sme tak hodinu hore, niekedy aj viac .. kym ju zase neunosim na rukach 😝
takze som faaaaakt unavena 🙂 😝

merikac
19. nov 2010

@mirka285 presne tak mirka,,,,aspom podla toho co som dostala ja, tak by to tak malo byt, vidis, skoda, ze si neni n materskej do nejakeho 24.12- to by si dostala aj matersku a aj rodicak,,,a takto dostanes matarsku len za dva dni,,,aj tak sa mi to nezda
😲

mirka285
19. nov 2010

@katty17 ani Linda mo nepospi cez den max 2o minut a ja mam este aj tu smolu ze ona mi aj v kociku spi maximalne hodinku ked ideme von.....ale zato vecer po okupani a nejedeni sa uspi sama,a 12 hodin krasne spinka...ja som tiez kupila Gabovi pod stromcek parfum-Paco Rabanne Black Rose XS ,perfektna vona pre metrosexualov,pre Gaba jak vysita...ja nakupujem parfumy cez net ,to je ovela lacnejsie ako v parfumerke...
@kafoditka tak uz mate maleho zubora doma,ci skor upirca 😀
@lulu1983 potom nas informuj o dalsich zazitkoch s tou super doktorkou...

adelaine
19. nov 2010

@denisse juj, my mame tiez podobnu vahu, takze viem o com hovoris :(
risi sa chce cez den stale nosit, lebo chce vidiet, oblezat nevie, aj v lahu dviha hlavu,
ked sa unavi, tak reve 😒 😒

a to, ze ma Barborka nadchu, to je zo zubov, byvaju aj teploty, hnacky, niekedy sa to
cele podoba na virozu a zrazu bim a vyrasia zubaky...

mirka285
19. nov 2010

@merikac vsak buduci tyzden tam pojdem odniest papiere tak sa opytam....

denisse
19. nov 2010

@adelaine
ved je to taka cudna nadcha ... tak uvidime ...

denisse
19. nov 2010

a samozrejme furt pocuvam, ze som ju naucila nosit na rukach a je to moja chyba ... 😒

mirka285
19. nov 2010

@denisse ja ti posielam z mojej energie 🙂

adelaine
19. nov 2010

@denisse juj a co ich nechame vrestat? 😠 😒 ved to su take rady, neber ho na ruky, lebo si ho tak naucis a podobne...

mirka285
19. nov 2010

@denisse no mudrovat vedie vsetci a co mas robit ked mala place?ja ta uplne chapem a obdivujem ako to zvladas a to mas este Nelku 😔

denisse
19. nov 2010

a este ma v kutiku praveho ocka cervene, neviem, ci si tam dobla prstom alebo co ,, teraz ako je taka nervozna z tych zubov tak si tak nervozna sucha tvar ... a vcera si tak cucala rucku na zapasti, ze tam ma cucflek 😀

denisse
19. nov 2010

@mirka285
dakujeeeem, energiu potrebujem 🙂

bambola
19. nov 2010

nasa mala sa tiezz dost naucila na tie ruky tak teraz ked ma dobre obdobie tak ju odmietame nosit na rukach resp. nosime ju co najmenej a to tak, ze ked zacnem mrncat len kvoli tomu ze neni na rukach tak ju zabavame hrackami a pretacanim a ksichtami apod. proste zacneme obaja skakat okolo nej ako na spagatiku 😀 lebo fakt pokial nema nejaku boliestku tak nechcem aby sa navlacovala na rukach. iste ked reve ako tur a nic ine nepomaha , nieco ju boli tak ju nosime. ale mne minule tak pekne bloklo v chrbtici, ze som si povedala dost 😠 a to ma moja mala 5.5 kila aj s precuranou plienkou takze vas obdivujem baby co mate 8kilovych mackov 😅

bambola
19. nov 2010

@denisse posielam aj ja pozitivnu energiu 🙂

alllexa
19. nov 2010

@katty17 - mne zaspi sam okolo pol jedenastej, chvilu sa mrvi a troska place, takze niekedy idem za nim a trocha ho ukludnim, ale vacsinou zaspi sam. Potom vstavame 3-4 razy na kojenie a od takej pol osmej je uz hore stale. A cez den spi podobne ako Sandricka, ze hlavne doobeda, ked je v kociku, a potom este raz poobede zaspi na taku polhodinu-hodinu aj doma.

@kafoditka - jej, gratulujem🙂 No, som zvedava, kedy tie zubky u nas zacnu...

bambola
19. nov 2010

@merikac teraz som videla uputavku na televizne noviny na markize a bude reportaz o tej hracke pre deti do kupela 😀 😀

mirka285
19. nov 2010

@bambola vsak ale ty by si s tvojimi 40 timi kilami 8 kilovu Barborku ani neudvihla 😀

bambola
19. nov 2010

@mirka285 to je pravda, mala by proste smolu 😀

mirka285
19. nov 2010

baby chcela som sa spytat,mate este tu tehu ciaru?ja ju uz mam sice uplne slabu,ale mam 😠

kafoditka
19. nov 2010

@mirka285 mne uz uplne zmizla, len brucho ostalo 😠

bambola
19. nov 2010

@mirka285 ja som rozmyslala ci na tehotenskom teste 😀 😀 ale na bruchu mam taku slabu. ale predpokladam, ze do leta zmizne 😉

mirka285
19. nov 2010

@bambola 😀 dufam aj ja ze do leta zmizne,ale vyzera to tak ze ano...
@kafoditka to si ako predstavujes,ze tebe uz zmizla?ja mam este aj pupok cierny...

bambola
19. nov 2010

tak teraz to povedali v telke. ti co poberaju vyssi rodicovsky ho budu poberat aj po novom roku a 164€ sa zvysi na 190€ 😉

kafoditka
19. nov 2010

@mirka285 keby si si nechala brucho ako ja, tak nemas cierny pupok 😀 aj ty tak strasne rychlo zarastas? Sak ja ked sa neoholim kazde dva dni tak som vsade ako opica - teda okrem noh - tam tri chlpy v styroch radoch, to mi staci raz za mesiac oholit 😀

mirka285
19. nov 2010

@kafoditka zarastam aj ja veru brutalne 😠 obocko si trham kazdy druhy den a furt vyzera neupravene...

oacka
19. nov 2010

@denisse joj, deniska, namakáš sa,ale ver,že za to budeš odmenená! ve´d to je radosť sa dívať na to videjko malej,ako sa pretáča. a k tomu noseniu na rukách: decko sa nedá naučiť na nosenie, proste sú deti,čo si to vyžadujú a sú deti,čo si to nevyžadujú. a tým premúdrelým rodičom,čo majú to šťastie na deti,čo nechcú byť nosené, sa veľmi ľahko dávajú radz do života...dopriala by som im jedno náročné decko....

oacka
19. nov 2010

my sme dnes mali super deň - bola som v Marks and Spencers, kúpila som si dlhý vetrovkový kabát a puzdrové šaty na zajtrajjší ples, babka dávala pozor na malú, malá pekne papala, dnes mala tých 100g naspäť, čudné... asi si ich podľa potreby nechávava v dupačkách. 😀 😀
kočky, vy budete poberať v tomto roku rodičák? lebo ja som to tak vybavila,že po materskej beriem od 30.11. 2 mesiace dovolenku z roboty,aby som o ňu neprišla a až od februára rodičák, znamená to,že budem mať ten nižší????????? to som to potom asi moc nevyhrala. učiteľky,ako ste to poriešili vy?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre