Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

strasska
22. nov 2010

@bambola mala je krasna kukucka v tom fusaku 😉
@oacka som rada, ze si spokojna 😉
a s tou menstruaciou...ja som pri Miskovi dostala az na jeho 8 mesiacov. Ak ju na 100% nechcete dostat, tak nesmiete mat pauzy medzi dojcenim dlhsie ako 3 hodky aj v noci.
Ak mate pauzy dlhsie a este stale ju nemate, tak ste stastne zeny a niekto tam hore ma vas rad 😀

strasska
22. nov 2010

@cigaretka5 ja s malou chodim von aj ked prsi 😉

maxara
22. nov 2010

@bambola 😀 chcela som dat taky kriklavo ruzovy, ale ta stranka sa nedala dat ako link, teda ta farba.. dole mas aj ine farby a na stranke tej znacky .com mas aj ine krasne farby.. uz som o tej znacke pocula, ale nic nejako vyznamne.. tak som sa nejako preklikala a zdal sa mi celkom sympaticky ten golfac

lulu1983
22. nov 2010

maminky poradte, kedy chodievate vonku s detickami? ja mam stale pocit, ze sa mi nedari najst ten spravny cas? 😕

oacka
22. nov 2010

papali sme dnes mňaamkovú hrušku!

@lulu1983 u nás sa čas na vychádzku mení,teraz idem,keď vidím,že chce zaspať.

@strasska aj my sme dnes kočíkovali po dáždiku. ale ako si mák držať dáždnik?????

bambola
22. nov 2010

@maxara potom som si vsimla, ze su tam aj ine farebne varianty 🙂 ja som si dala golfac jane na tej stranke a aj ten sa mi popacieval 😉
@lulu1983 my chodime uz k veceru tak okolo tretej-pol4 (tak k veceru...k zotmievaniu😀) az do zotmenia sme von a mala spi a ked prideme domov tak mi akurat vydrzi tak aby sa jej uz o desiatej chccelo spat
@oacka ja nenosim dazdnik, dam si sustacku a siltovku 😠

maxara
22. nov 2010

@lulu1983 Lulu my chodievame ako kedy.. ked idem vybavovat, tak doobeda okolo 10tej a ked len sa prechadzat, tak okolo druhej.. ale ked sa mi nechce, tak ju vystrcim v kociari von na terasu 😵

denisse
22. nov 2010

ahojte ...
@strasska
ja mam pauzy dlhsie ako tri hodiny len veeeeelmi zriedka a uz som menzes dostala, nastastie to malej zatial nevadilo, tak dufam, ze to tak aj ostane ...
minule si sa pytala, aky dlasi cvik sme dostali ... minuly tyzden som to cvicenie dost flakala, jednak sme boli po ockovani a potom u svokrovcov a tam velmi nebolo kde a mala tam dost revala aj bez toho kvoli tym zubom, tak som bola rada, ked chvilu nerevala, ze sa mi nechcelo ju rozrevat cvicenim 😝
a ten druhy cvik mame na chrbatiku, nozky od kolien dole visia zo stola, rucku co ma blizsie ku mne ma pripazenu a ja je ju jednou rukou (predlaktim) v tej polohe fixujem, pricom moja ruka pokracuje asi 2 cm pod prsnickom (kde je vraj spustacia zona) a palcom a ukazovakom tej ruky ju drzim za bradu ... hlavu ma mierne otocenu smerom ku mne a druhou rukou prstami jej taham hlavu akoby z krku hore tlacenim za uskom ... mala by pritom dvihat nozky, cim dalej tym vyssie a otvarat tu volnu rucicku ... je to narocny cvik podla mna, lebo ju len velmi na malej ploche drzim a ona som mnou silno bojuje a "uteka" mi zo spravnej polohy, tak ani neviem, ci to ma nejaky ucinok ... ale tak cvicim ... 🙂

oacka
22. nov 2010

my chceme asi jednu z týchto: Britax alebo Inglesina

strasska
22. nov 2010

@denisse tak taky cvik my nemame...my mame na brusku, kde jej 1 nozicka visi dole a tiez je to narocne. najhorsia poloha sa mne zda na boku, ale mozno preto, ze ju cvicim kratko.
Tak ty si potom ta nestastnica s tym MS, ale kde to malej nevadi tak super 😉

strasska
22. nov 2010

@oacka aky dazdnik 😕 jasne, ze nepremokava bunda s kapucnou 😉

strasska
22. nov 2010

musim ist, mozno vecer poprecitam 😉

mirka285
22. nov 2010

tak uz som doma a hovno som vybavila 😠 😠 tak na upsvare som mala vsetky papiere poriadku ale kedze Gabo neni z BA chcu aby som im este doniesla papier ze on si neuplatnil narok na Rodicovsky prispevok a ani na Pridavky na dieta...takze fesak musi ist zajtra do Sale a vypytat potvrdenie a ja ho potom musim odniest na Upsvar do BA 😠 tak a ked som sa konecne dotrepala na gyndu,tak som zistila ze ma dovolenku a cely tyzden neordinuje,tak nasrata som jak hovado,lebo ked bude ordinovat,ja uz budem mat po kramoch a ta Dana sa zavadza pocas kramov takze zase budem cely mesiac nechranena ☹
@maxara golface zatial len obzerame,tiez neni na zahodenie ten co si hodika link,ja som sa aj dost vypytovala tu mamiciek na inych forach a kamosiek,chvalia si ten maclaren,Quinny zapp,Peg Perego SI,kamoska ma chicco Liteway a je tiez velmi spoko....

lenuss84
22. nov 2010

@lulu1983 ja chodim kazdy den v ten isty cas.po 13tej.ale to si musis odsledovat sama tvoje babo.moja si zvykne schrupnut okolo 10tej na 10-15 min.a potom mi to akurat tak vychadza.spinka potom vonku do cca 17tej.kazdy den.aj ked prsi.chodim s dazdnikom.ale kedysi som chodila skor.okolo 10tej.posunula som si to,ked som videla,ze sa jej nechce moc spat po tej 10tej.

denisse
22. nov 2010

@mirka285
ja mam inglesinu a som tiez maximalne spokojna ... este po nele a dufam, ze este daco vydrzi 😀

lenuss84
22. nov 2010

@lulu1983 a niekedy mi staci,ked sa mi nechce na prechadzku,dat ju von na verandu.tam ju do cca 10min uspim a je pokoj 🙂

maxara
22. nov 2010

Baby Ninka mi tu pomrnkava za mnou, spi a mrnci a ja ze co sa deje zas, ci ju nahodou netrapi zase nejaky neduh a predstavte si, ze ju sere mucha 😀 normalne mam doma jednu hnusnu dotieravu muchu a ta ked sadne Ninke na ksicht, tak ona zacne mrncat 😀

@mirka285 ja este nekukam po golfacoch, len viem, ze ste sa bavili o nich a tento som nahodou nasla a celkom sa mi pacil, ale som ani nepozerala aky je rozdiel v nich a ani nic.. cize ani neviem ci som hodila priemer alebo co 😎

bambola
22. nov 2010

@lenuss84 @maxara sa mate s tymi verandami a terasami, my nemame ani balkon 😀

kafoditka
22. nov 2010

Ahojte.. tak som si dnes spravila test a bol negativny ale kramy stale nikde. Neviem, kde to viazne 🙄 A presne som vedela, ze ked si nepredlzim zmluvu u mojho gyndosa, tak nastane nejaky problem a ja budem musiet zhanat noveho... Boli sme sa s krpcom vyvetrat ale vydrzal len hodinu, tak sme naspat doma.
@maxara terasa je super vec, kolko krat by mi bodla, ked potrebujem upratat alebo len tak chvilku pre seba 😉
@mirka285 vidim, ze si dnes naladena bodobne ako ja 😒
@oacka ta kravickova autosedacka je chutna 🙂
@lulu1983 ja chodim s malym von o druhej, to mi vacsinou pospi dve hodiny, dlhsi poobedny spanok 😉

denisse
22. nov 2010

@lulu1983
ja chodievam von poobede (druhy spanok dna - ona mi doobeda pospi tak pol hodku a na dalsi spanok ideme von) ... ale castejsie ju len dam spat na balkon, aby som mala cas nieco porobit alebo oddychnut ... von ideme len ked mam veeelku chut sa prejst, alebo ked potrebujem nieco vybavit ...

denisse
22. nov 2010

napriklad teraz este stale spi na balkone, uz by aj mohla vstat, ved uz je tam tma ... 🙂

kafoditka
22. nov 2010

@denisse tak to mas vyhodu, ze ti pospi na balkone, v nasom pripade sa kocik nesmie zastavit, to potiahne aj vyse dvoch hodin, ale keby som chvilu postala na mieste, tak je okamzite hore.. pekne so mnou navcicuje a to ma len 5 mesiacov 😀

denisse
22. nov 2010

@kafoditka
ja som mala taku nelu ... som nachodila kilometre, len aby spala ... barunka sa po pol hodine zacne mrvit, treba to vystihnut a uhojdat ju a potom uz vacsinou spi tvrdsie ... ale ked to nestihnem, tak mam smolu a spi naozaj len tu pol hodku ... 🙂

mirka285
22. nov 2010

tak uz som aj doma z prechadzky lebo samozrejme zcalo prsat ☹ no mam dnes den blbec 😠

aalexis007
22. nov 2010

to je ale pocasie hnusne a hlasia stale horsie a horsie. Dnes som si bola na UPSVaR vybavit prechod na rodinny prispevok z materskej, lebo matersku mam len do 5.12. tak nech mam s tym pokoj. 🙂

merikac
22. nov 2010

@tinaki1275- mas toho dost,ale zas bude ako dobre, ked bude vsetko hotove,,,a mozno ta mm prekvapi a prides do noveho a tam ziadna krabica-vstko bude vybalene 😀
@ ☹ mooja drzim silno palceky,,dufam, ze sa coskoro Edinka vyzdravi a tebe penve nervy prajem,,
@alllexa- tak to by dozralo aj mna,,aj mne sa raz stalo, ze mi neprislo oznamenie o doruceni zasielky,,,,a hlllboko sa mi ospravedlnovali- dufam, ze dobre pochodis
@cigaretka5 -dakujem za podporu,,celkom sa to dalo,,,Emma mala dnes spaci den,,,
@cim narocny den?? dufam, ze ste ho v pohode zvldli, aj ked je narocny 😵
@mirka285- no sledujem, ze dnes ti nic nevychadza,,,asi zajtra bude tvoj den

lulu1983
22. nov 2010

dakujem za rady... skusim, bubo vydrzi vonku v kociku MAXIMALNE hodinu, preto by som bola najradsej, keby sa mi podaril rezim, ze pred dvanastou dat trochu prikrm, potom docucat MM, spinkat aspon hodinku, dve a potom po zobudeni okolo druhej - tretej vonku.. to by mohlo fungovat, lebo lekarov mavame vacsinou doobedu.

Ozaj, cez vikend som takmer spachala vrazdu, moj drahy sobaseny z neznameho popudu chytil upratovaci amok, ktory si odniesla kuchyna - co by bolo super, keby som v nedelu pri vareni nezistila, ze cistil aj chladnicku a mrazak a vyhodil "vsetky tie smiesne male sacky", v ktorych som mala zamrazene odsate mm. A ked som od zlosti plakala, este mi oznamil, ze ON to NEVEDEL! a ze vsak si namrazim nove...

zacali sme s prikrmom - dnes druhy den a zatial je to tak, ze lyzicka dnu a tri von ;)

lulu1983
22. nov 2010

uff.. som docitala spatne:

@maxara: paradny vylet, ja som od Tatier... normalne som ti zavidela to strbske 😉 pobavila som sa riadne
@bambola: matka je krasna.. nas risko sa zacina otacat tak, ze ked dokojim a lezi vedla mna, tak sa skusa pretocit odstopavanim odo mna a ze ma riadnu silu chalanisko 🙂
@tinaki: mysli na krasny novy domcek a zahradu..ako vam tam bude dobre 🙂
@merikac: dufam, ze si mala v praci fajn den a ze sa ti to podarilo nejako zladit ... Emmka ti chybala, vsak?
@ericica: ako sa mate? uz lepsie? drzte sa
@oacka: fajn, ze si spokojna 🙂 ta kravickova sedacka je super
@monline: sa mi zda, alebo si nie celkom vo svojej kozi?

oacka
22. nov 2010

kočky, mňa tak ztoho menzesu bolí celý predok aj kríže aj nohy...ako vždy... a sľubovali mi,že po porode už krámy bolieť nebudú... ani ibáčik si nemôžem dať...ako to prežijem ☹ ☹ ☹
Kristína sa bojí novej hrazdičky, nechce s ňou byť sama, to čo má byť???????

lulu1983
22. nov 2010

@oacka asi nepozna vonu, aj risko sa novych veci boji

bambola
22. nov 2010

@lulu1983 to je este ten lepsi pripad ked sa otaca po dokojeni, ale ta moja potvora toci hlavou a odraza sa a zabudne pustit bradavku 😠 niekedy teda pekne potiahne, ja som necakala, ze sa da az tak natiahnut 😀

to s tym muzom nastve 😠 a co sa nespytal ked nevedel? ci to uz je tazka otazka 😀 a do akych sacikov to davas? ja mam odsate a davam do skleniciek z detskej vyzivy

cigaretka5
22. nov 2010

@oacka Mne vždy zabral termofor a brutal horúca sprcha a kvantum cokolady, a neboj mala sa s hrazdickou zzije a bude s ňou kvakat ako nasa i keď dlho nevydrzi časom sa začne nudiť.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre