Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zrzulka
24. nov 2010

jaj a urcite by som sa blbo citila keby som nic nedostala... ufff a to mame na vianoce s muzom este aj vyrocie zoznamenia sa takze o to tazsie by som to niesla keby som nic nedostala... ked sme este nemali deti tak mi nosil okrem darcekov aj kyticku 😀 ale tieto zvyky ho uz opustili 😀 no co uz so mnou ked ja som taky darcekovy typ... u nas sme zvykli vzdy na vianoce dostavat to po com sme tuzili. nebolo to tak ako teraz ze malej kupime hockedy a nemusi cakat az do vianoc....

bambola
24. nov 2010

dobre ranko 🙂
no ja som dostala za ulohu vymysliet co nasim a "svokre" pod stromec 😒 som sa pytala, ze preco ja tak mi povedal mm, ze som cele dni doma. ked som mu povedala, ze by mi to tak ci tak prischlo tak povedal, ze ano ale, ze by na to bol iny dovod 😀 no nelubte ho 😠
takze netusim co budeme kupovat a svokre uz duplom nie 😖 ja vlastne ani neviem co mm kupit ale rozmyslala som skor nad viacerymi mensimi darcekmi, takymi potrebnymi a jeden zbytocnejsi 😉 a aj to bude krajsie pod stromcekom ked tam bude toho opticky viac 😀

kafoditka
24. nov 2010

Bre raaaaanko 🙂
Babule, moj synator nadherne spal tuto noc, normalne som az prespata 😀 Zaspal o 20tej, zobudil sa o polnoci na papanie ale to ho obriadil Peto, lebo akurat dosiel z prace, tak ja som lezala v posteli a potom az o 6.30 rano si pytal papat 😕 😵 😵 Jaaaj keby mu to tak chcelo ostat.. Idem si spravit kavu, lebo som jak mechom prastena.

alllexa
24. nov 2010

@monline - no presne, je to smutne, to je tak, ze jeho mama vzdy kupovala darceky a ked je posledne roky doma (je na invalidnom dochodku), tak to jeho otec nejako nezvlada... Pritom mm im vzdy nieco kupuje. Ale aby som im nekrivdila - minule Vianoce nam dali darcek - mali volne nejake listky (universal pas alebo nieco take) a poverili mm sestru, nech nam nieco kupi.

@maxara - mne este vadilo, ked mi davali pri gratulaciach bonbonieru, hoci vsetci vedeli, ze to jest nebudem (alebo len s vycitkami), kedze som stale drzala diety. Az potom jedna kamoska to pochopila a dala mi miesto nej krabicu musli, tak ma potesila🙂 Inak, peniaze sme zvykli davat sesterniciam mm, lebo oni su dospievajuce dievcata a vsetky brigaduju, aby si nieco zarobili (ich rodicia nemaju vela financii), takze peniaze sa im vzdy zidu. A vedeli sme, ze napr. jedna si spori na notebook, dalsia na plesove saty a tak. A vymyslat tri darceky, ktore by boli rovnocenne a kazdu z nich potesili, som uz nezvladala🙂 I ked som uvazovala nad nejakou bizuteriou, ale nebola som si ista, ci sa trafim do vkusu. Ale dali sme im k tym peniazom este taku spolocensku hru, takze aspon nieco. A ked mal synovec 1 rok, tak mi bracho povedal, ze by bolo fajn, keby som prispela na sedacku, tak to mi prislo rozumne, lebo hraciek ma uz kopec a hracku odo mna dostal uz na Vianoce, ktore boli tesne predtym.

alllexa
24. nov 2010

@kafoditka - jej, Ty sa mas, ja zase 4 razy vstavat k tomu mojmu hladosovi ukricanemu:( Tiez som si musela dat kavu🙂

izira
24. nov 2010

Dobre ranko. Davnejsie som sa neozvala nejako to nestiham :(((
Mam otazocku, kolko vam priberaju teraz deticky za mesiac/tyzden? Hlavne vy kocky, ktore len kojite a nezacali ste este prikrmovat a nedavate ani UM.
Mne sa zda, ze priberame malo - len asi 50 -80 g za tyzden, tak neviem....
Vopred dik a pekny den prajem.

izira
24. nov 2010

@kafoditka Ja si ani neviem predstavit, ze by som vstavala tak casto. Drobec spinka od desiatej vecer do piatej, siestej a potom do osmej, deviatej 🙂 a to uz od dvoch mesiacov viac menej

kafoditka
24. nov 2010

@izira 🙂 ja sa zasa vytesujem, lebo bolo aj horsie...kazde dve-tri hodky... ALE ja verim, ze sa postupne dopracujeme aj k 10 hodinovemu spanku 😀

izira
24. nov 2010

@kafoditka drzim prsty 🙂 kazde babtko ma svoj vlastny rytmus, ktory sa postupne upravuje....ja som spokojna s tym, ako spinkame teraz. Hlavne manzel je cely stastny 😀 nemusi vstavat, ani nevie kedy kojim

alllexa
24. nov 2010

@izira - pred dvoma mesiacmi sme mali krizu, myslela som, ze budeme davat UM, lebo priberal len 80 g za tyzden, ale potom sa to upravilo, a posledny mesiac pribera asi 150 g za tyzden. Podla tabuliek uz babo v 4. mesiaci pribera menej - cca 100 g za tyzden. Ale ked Ti doki nic nepovedala, tak to bude asi ok. Mna sa vtedy doki pytala, ci ma maly stolicu a kedze mal aj dva krat za den, tak usudila, ze nie je hladny.
Mne maly zaspi vecer medzi pol jedenastou - jedenastou, potom sa budi minimalne 3 razy a o siedmej je hore.

oacka
24. nov 2010

ddobré ránko, kočky! Kika v noci vydundala 150ml! a potom sa jej nechcelo spať... 😠 ale napokon zaspala do 6:45. z zas chrní. tinka349, rozvod??????????
Košičanky,kedy začínajú trhy? pojdeme,nie? 😉

jaruska8
24. nov 2010

@mojalili Určite hej, keď ti doteraz dobre spinkával, tak je to len dočasné. Majú to viaceré detičky. Som zvedavá na našu, mne sa zdá, že papká tiež častejšie, ale zatiaľ len 2-3x za noc. 😉

mirka285
24. nov 2010

@izira pribera ti dost,teraz to uz nejde tak rychlo ako na zaciatku,ale mozes byt spokojna 😉 Maxi ja chapem ako to myslis s tymi darcekmi,my si so segrou tiez nekupujeme,ale aj tak jej vacsinou nieco kupim a tiez je to len drobnost...dufam ze som vas inspirovala mojimi nakupmi,mama sa tym teniskam potesi,lebo ona vzdy vytiahne z krabice nejake moje co sa mne prestali pacit a tie nosi potom,tak konecne bude mat svoje tenisky,a navyse ma vysli len 22 eur,lebo vyskladnili tovar a dali uplne zlavy aby sa to popredavalo,a este su aj pekne 🙂 ja som spala super,idem si umyt vlasy,mam ich hrozne a svieti u nas krasne slniecko,tak sa vytesujem 🙂

oacka
24. nov 2010

kočky, krásne darčeky sú na www.sashe.sk, ja tam každý deň šmejdím a potešujem zrak. 😀

izira
24. nov 2010

Nevravela nic, maly je spokojnucky a nepostrehla som ze by bol hladny. Mlieka mam dost, zvacsa dopapa a mlieko mi este tecie, takze zje len tolko, kolko chce 🙂 a v noci spinka aj rano ked sa zobudi tak vobec neplace od hladu...zvacsa si najde nejaku hracku a zacne si tam hrkat, hrat sa a rozpravat - na co sa teda prebudim aj ja 🙂 mozno menej pribera preto, lebo v noci viac spinka... 🙂

izira
24. nov 2010

@mirka285 diky 🙂 sa citim hned lepsie

oacka
24. nov 2010

ja neviem,ale ja na darčeky prdkám. minulý rok sme boli obaja na vianoce v hroznom zdravotnom stave a chceli sme len byť doma a spolu a vobec som netúžila po nijakých darčekoch a teraz je to tak isto, chcem mať velikánsky živý strom a hrať sa s Kikou,toť vsio. a aby voňali koláče a mandarinky. 🙂

mirka285
24. nov 2010

@oacka to chce kazdy,ale mna by aj tak sralo keby som pod tym stromcekom nic nemala 😀 ja si vyberiem vzdy sama co chcem a potom si najdem aj nejake male prekvapenie,ktore vobec nemusi byt drahe a ja sa tesim z toho,ze si dal tu namahu nieco vymysliet 🙂

kafoditka
24. nov 2010

@oacka tak tato ciapka z tej stranky je uplne uzasna http://www.sashe.sk/hajnusa/detail/levandulova-...

oacka
24. nov 2010

@kafoditka tá pani robí krááááááááásne veci

mirka285
24. nov 2010

baby mna napriklad minuly rok najviac potesil diar co som dostala,krasny kozeny,cerveny,ja som si tam zapisovala kadejake blbosti,kedze som bola tehu tak navsevy doktorov a tak...asi po pol roku som pri upratovani nasla ucet od toho diaru a skoro ma jeblo-stal 129 eur...tak som sa rada,ze este dobre ,ze tento rok mi treba iba novu napln do toho 🙂

jaruska8
24. nov 2010

@izira Moja bambuľa tiež neplače od hladu, aj cez deň vydrží v poho aj tri hodky, ale ja jej aj tak dávam približne každé dve, ale stáva sa bežne, že mi zaspí a papká po 3,5 hodinách a po prebudení sa ešte usmieva. 😉 😉 😉

jaruska8
24. nov 2010

@mirka285 Ja som zase odstala šperkovnicu, nádhernú. Ale ja som to celé zbabrala. Totiž drahý pekne vystihol, čo by som potrebovala a tak mi ju kúpil, no čo čert nechcel, ja som si kúpila sama pre seba tiež, asi v polovici novembra, neviem, čo ma to napadlo. Tak ho to chudáka mrzelo, ale neva, jeho používam na šperky a tú moju na bižu. 😀 😀 😀 😀

tutifruti
24. nov 2010

Caute žienky.... tak vidím, že sa "Zvianočnieva".... Ja už teraz riešim, čo asi komu kúpim....
@mirka285 myslíš, že by tvojho Tomáša ešte potešil, taký ten "pavúk, ploštica, krab" ...., ktorí napríklad zalezú pod postel... a ked zatlieskaš tak vylezú... alebo by ho to už nebavilo... uvažujem čo synovcom.... ešte ma napadla strieborná retiazka s nejakým príveskom.....

noemarta
24. nov 2010

caute baby,

@kafoditka pocuj, to su nenormalne capice, uz ste niektora odtial nieco objednali??? ja asi ideeem. 😉

maxara
24. nov 2010

No vidite baby, kazdeho naserie alebo skor zamrzi, ked pod stromcekom nic nenajde.. ked som bola mala a nekupovala som este darceky, tak som vzdy vyrobila nejaku debilinu, napr na penovu softballovu lopticku som nakreslila oci, nos a usta fixkou a nejako som ju pomenovala a to som niekomu dala 😀 a pod.. @oacka tiez neviem, co by s nou asi tak robili.. asi ju hned aj vyhodili, ani pekne to nebolo.. 😀 tak ale snaha sa ceni..
Ja som nad tym rozmyslala, ze preco ma to vcera nasralo, ze sa chcela sestra dohodnut.. a prisla som na to, ze ved ja si nepotrpim na darceky ale nikto mi nebude prikazovat, ci nieco kupim alebo nie.. ja viem, ze nasi by sa neurazili, keby tam nic nenasli a su aj nestastni ked tam najdu nieco drahe, lebo maju vycitky.. ale ja nechapem.. ved to nie je moja povinnost nieco kupit, cize by to malo byt tak, ze nieco chcem kupit.. a ked chcem, tak kupim.. a ked to vyhodia, je to ich vec.. ja som tiez za viac malych sikovnych darcekov.. ja uplne neznasam malinke sosky, cize to ani nekupujem, ale zboznujem nieco male prakticke a zaroven pekne.. take co si najde miesto 🙂

tutifruti
24. nov 2010

A ozaj našej mame som kúpila v takom ručne robenom vrecúšku pšenicu... ktorá funguje ako termofor.... , že to zohrejete v mikrovlnke a ono to strašne dlho drží teplo.... /vzala som si aj jedno pre nás domov/.... do postele, alebo ku telke, ked prídeme zo sánkovačky na zohriatie.... Prikladáme si s mm na kríže, chrbát, šiju... je to strááááášne príjemné...

jaruska8
24. nov 2010

@maxara Tiež nepotrebujem veľa, ale aspoň niečo. 😉

kafoditka
24. nov 2010

@noemarta mne sa tam paci jedna suprava pre Filipa, asi ju objednam a dostane to pod stromcek..
http://www.sashe.sk/hajnusa/detail/coko-zelenap...

mirka285
24. nov 2010

@tutifruti no veru mojho Tomasa by pavuk nepotesil,on radsej nejaku mikinu,alebo vonavku,pripadne nejaky komponent na jeho bicykel,na pavuka by povedal,ze je to hovadina 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre