Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luludi
15. dec 2010

@mirka285 posli s nami gabka ;) dame na neho pozor 😉 😀 srandicky bokom, neprijemne, ked mas z bazena takuto reakciu, ale to by mala byt specialne upravena bezchlorova voda, nie? myslis, ze aj tak by si chytila nieco? 😕
@bambola: tak, tak, dobre vravis, suvisle 🙂

booklover
15. dec 2010

@bambola tak to je fajn, ked je to iba pri jednom jedle. tak jedine ostava odpisat recept 🙂

luludi
15. dec 2010

@maxara bryndza... tu je milujem, vrazdila by som pre nu skoro ako pre slaninu ;) 😀 😀 aj ja si prosim recept, ked @booklover zverejni

veru, aj mna mm prekvapil 😀

booklover
15. dec 2010

@luludi manzel je zlaty, ze sa ozval! uz to bolo ozaj treba... dufam, ze si to dr. vezme k srdcu.

booklover
15. dec 2010

@zuzik1983 to znamena, ze chutia 🙂 tak to je radost piect. este ten cas na to popri drobcovi...

booklover
15. dec 2010

BRYNDZOVE SUSIENKY PRE MAMULIENKY 🙂
no realne sa tak nevolaju, ale ked je to pre Vas, tak som nazvala 🙂
boli v poslednom cisle MamaAJa:
250g hladkej muky, sol, 80g masla, 100g bryndze, 1vajce, 2PL kyslej smotany, vajce na potretie

z prisad vymiesit cesto, vykrojit formickami, potriet vajickom, posypat drvenou rascou, alebo orechmi, sezamom... co mate rady. piect na 180 okolo 15 minut.

moja finta- nevykrajujem formickami, prebehnem tym krivym kolieskom na krajanie cesta- vzniknu nejake stvorcekoobdlzniky, cele to potriem vajickom a cele to posypem rovno zo sacku drvenou rascou a tak supnem na pekac. pekac ani netreba mastit, ked mastite tak nemucit- ta muka len hori, netreba ju tam.

mirka285
15. dec 2010

@luludi vsak problem je ten,ze je to utorky a stvrtky co moj Gabo vazne robi ☹ skusim sa popytat na nieco v lekarni,bolo by to skoda hlavne ked to mam tot 5 minut od domu 😒

zuzik1983
15. dec 2010

@booklover tak asi hej,inak by zostavali 🙂

zrzulka
15. dec 2010

caute caute... ja len ze zijeme, dychame len akosik nemam cas sem chodit ☹
choroby utocia, mala furt chora... drobec sa drzi, som rada ze to od nej neschytal lebo by som si to rovno hodit mohla....
baby to plavanie pre deti je super, ak mozete urcite chodte!!!!!! pato si to uziva. my chodime od 4 mesiacov... teraz na zimu dame pauzu. to by som chcela ist na cvicenie s nim ak financie dovolia ... uvidime...

booklover
15. dec 2010

no, damy, dcera drieme, idem aj ja 🙂 tak dobru chut k obedu a dajte vediet, ci sa vydarili tie bryndzove 🙂

luludi
15. dec 2010

na stranke od @denisse, co mi dala som nasla zaujimavy clanok o fazach dietata, u nas to zatial bolo dost podobne.. pozrite, ak mate chut

http://www.alinka.sk/c/fazy-vo-vyvoji-babatka-4...

tinaki1275
15. dec 2010

@denisse urcite nemozes ty za to ze je barunka nervozna..inac ja som si tiez vypocula od zopar mudrych ..ze ved ona je nervozna po tebe..☹..ja som taky typ ...ale som skor splasena a a temperamentna nie nervozna ..😉)
inac ver tomu ze to bude lepsie..ja som torozoberala s jednou svojou znamou -detskou psychologickou vcera a ona mi spominala ze deti vo veku 5- 9 mesiacov zvyknu byt omnoho podrazdenejsie a suvisi to aj so zubkami aj stym aky rychly je ich vyvoj a hlavne mnozstvom vnemov ktore deti maju kazdy den,a nie su schopne ich vstrebat...v podstate mi aj povedala ze deti ktore su podrazdenejsie su vraj aj bystrejsie🙂)tak sa tes 🙂))
@kafoditka zacni len s chamomillou 5ch -4 gulicky rano a vecer rozpustit vo vode (nie v horucej) a daj to asi polhodinu po jedle..malo by ti to stacit ..ak to nezaberie za 48 hodin ,tak skus silnejsiu 9ch ..mne zabrala aj 5ch ..mala sa skludnila..homeopaticka mi povedala ze k tomu mozem pridat aj beladona 5ch navecer na kludnejsi spanok ..ale zatial mi nebolo treba...

noemarta
15. dec 2010

no uz sme dosli od pediny, tak malej miery 6950 gramov a 65 cm 😉
A ockovanie sme sice zvladli, ale nela plakala straaaasne, uz len ked zbadala sestricku tak revala ☹ ☹
@luludi ty koksoooo dobreee miery 😉
@mirka285 ani mi nehovor, ked sa dari tak sa dari, a ty ze sex ranny, to co jeeee???? ja uz ani neviem co to je 😉 😉 😉
@luludi jaaaj tak v devinskej, tak to ja nehrozi, nebudem chodit tak daleko... skoda ☹

Gabika mne uz ani thee tree olej nezabral, davam si to, poznam to, takze ja uz to musim mat v horsom stave, nie len na zaciatku...

tinaki1275
15. dec 2010

@mirka285 ja som si kupovala v rakuske specialne tampony napustene nejakymi probiotikami ..a pouzivala som ich na kupanie..len nepamatam aka znacka to bola..ale v Bipe som ich nasla..

mirka285
15. dec 2010

@tinaki1275 dik,akurat sa chystam do Bipi mozno este tento tyzden,tak hned to kuknem..
@noemarta to ako si Nelca predstavuje predbehnut Lindu??a ty hybaj co najskor doktorovi a aj ranny sex bude 😉

noemarta
15. dec 2010

@mirka285 ved idem zajtra na jednu, tak haaadam to stihnem 😉
som sa lekarky pytala, ze co davat malej na tvar ked su take mrazy, a povedala, ze dobra je nivea krem, ten doma mam a ja som jej teraz kupila krem na tvar od hippky. A co sa tyka prikrmov, tak mi povedala, ze pokial je stale cisto kojena, ze nemam zacat skor nez od ukonceneho siesteho mesiaca, chcela som uz teraz na vianoce jej dat symbolicky mrkvicku, ale kaslem na to, nedaaam, alebo daaam, nevieeem.
Dnes asi nejdem ani von sa mi nejak nechce...

mirka285
15. dec 2010

@noemarta ja davam malej na tvar zase ten krem z DM ky...ved uvidis ako a ti bude chciet,mozno Nelka este ani nebude chciet prikrm ked je cisto kojena...dnes som varila zapecene cestoviny s mletym masom,za hodinku dam malej jest a ja pojdem von trosku..ty nemusis,tebe staci malu na dvor vystrcit 😀 ja mam strasnu dilemu teraz s tym plavanim...neviem ci ist ci neist...kamosky ma napodiv odradzaju,jedna povedala,ze to bolo stresujuce pre nich,lebo to bolo rychlo rychlo vsetko,dalsia ze maly mal furt sople a segra povedala ze ona chodit nebude lebo prvy syn mal stale zapal usiek a nechce aby to mal aj druhy...tak som teraz na pochybach lebo neviem,ci je to zase len o biznise alebo ci to aj babatkam nejako prospieva ☹ a som smutna,segra nechce ist do tych Cicman,vraj ked tam nebude personal sa jej nechce,lebo by sme sa museli obsluhovat sami a nato sa vraj moze vysrat,ze pojdeme radsej po Novom roku 😢 takze tak 😔

bambola
15. dec 2010

my sme sa vratili zvonka a fuciiiii a je pekna kosa 😠 ale tak co by som chcela v decembri ze? 😉 ale museli sme lebo mala je potom nervozna ked nejdeme , ma rada cerstvy vzduch 😉
@noemarta mne dokina praveze vcera povedala, ze uz mozme zacat prikrmy ale mozno aj za to, ze malu vytiahlo do dlzky a pribrala len 170g za 6tyzdnov 😕 tak cakam na mixer a na stedry den ideme na to 😉

oacka
15. dec 2010

Ahojte, kočky! @meruska chceme fotkyyyyyyy! 😀 😀 😀

oacka
15. dec 2010

Košičanky, dobre mi s vami bolo! ale som ťuťo,že nemám auto a som odkázaná na mm odvoz.... 😠 😠 😠 inak by som bola rada dlhšie. nabudúce u nás! môžme aj medzi sviatkami,ak máte čas! pred vianocami nie, lebo kým ja dám domácnosť do pucu,tak to aby som už dnes začala.... ☹

oacka
15. dec 2010

@mirka285 nám doktorky odporúčajú plávanie,ale ja s ňou teraz v zime nepôjdem...bojím sa,že prechladne. teraz sú riadne kosy.

oacka
15. dec 2010

@zrzulka ako ekzém, lepší sa?

maxara
15. dec 2010

Nakukujem poctivo..
prave som dorobila vymakanu cesnakovu natierku, som z nej patricne v riti, zjedla som normalne 5 takych mensich tensich krajcov chleba 🤐 mnaaaam tak ale nic ine som neobedovala, takze hadam..

@booklover vdakaaaaa, krasne si ich pomenovala a vyzera to byt moja najoblubenejsia Vianocna susienka tento rok.. este si nie som ista, az po ochutnani, ale urcite budu suprove

@zrzulka pekna fotecka.. uz je malinka doma? ☹ strasne sa to na vas sype.. pocuj, to slniecko od teba si dam na stromcek spolu s gulami, co som kupila na trhoch 😉

@mirka285 Miriii ☹ ved aj doma sa bude sama obsluhovat, tak nech nevymysla.. a ja plavat budem chodit, mna odradza iba to, ze ja budem musiet byt v plavkach.. a to urcite budem dlhsie rozdychavat

@oacka a ty co robis doma? ved su len dve hodiny.. no hovor, ako bolo pod stromcekom? kto vsetko prisiel?
@ meruska dufam, ze si poriadne vsetkych pofotila a fotiek mas vela.. 😵

oacka
15. dec 2010

@maxara ve´d ja som už od pol desiatej krúžila po meste! 😀 meruska,strasska,karrinka,tinka,emanuel,....netušíme,či dorazila lutsine,lebo dosť dlho sme čakali pod stromčekom a ništ, ani bodeza sme sa nedočkali...
hovorím,blbé je,že nešoférujem,rada by som si posedela aj dlhšie. ale v cukrárni s deckami to nie je bohviečo. doma je lepšie.

maxara
15. dec 2010

@oacka ano, jasne.. preto som si k sebe nakvartirovala 8 bab 😀 s babuchami

maxara
15. dec 2010

@oacka a iba meru mala fotak?

oacka
15. dec 2010

@maxara aj tinka. keď my nemáme žiadna veľký dom...ale ja mám 4izbák a iba jedno dieťa,tak to by sme hádam zvládli.

oacka
15. dec 2010

@maxara zrodila sa aj prvá láska 😀 😀 😀 Kika s Timim sa držali za ruky. 😀

maxara
15. dec 2010

vysmejdila som boddeza 🙂 je tu na konovi.. @boddez ako to ze si tu? 🙂 preco ste neboli na stretku? ci boli ste? 🙂

maxara
15. dec 2010

@oacka 😀 sak aj u nas sa bolo iba v obyvacke 😉 akurat, ze sme nemali problem uskladnit kociky.. takze uz mas aj zenicha? 😉

noemarta
15. dec 2010

miri, vies ze som ten dmacky krem drzala v ruke, a nakoniec som zobrala ten hipkacky.
ale idem predsa na chvilu von, idem ju uspat a potom ju odstavim.
hm... skoda ze vam nevysli tie cicmany.... my mame chatu az do prveho januara, ale moj mm chce byt na silvestra doma, co ja by som zas chcela byt tam, ale tak co uz....
😒

@bambola tak nela pribera super, takze prikrmy nemam zatial riesit.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre