Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luludi
20. jan 2011

@emanuel22 plienky obycajne, tiez som rozmyslala nad imse vimse, alebo este
http://www.latkoveplienky.sk/produkt-detail/pop..., imse vimse nerobia velky zadocek ani neotiskaju?

@luminkasp: presne tak, dokonca som citala, ze jeden z autorov tzv. vyplakavacej metody sa od nej po case distancoval a stal sa zastancom spolocneho spania. Ale zase spolocne spanie je fajn, pokial vyhovuje celej rodine a nikoho neobmedzuje 🙂

luludi
20. jan 2011

@tinaki1275 to je super, nech sa vam nadalej dari s nocnikovanim 🙂 tiez si mysim, ze je to skor plienkova dermatitida, jedno babo ju malo este v porodnici a to malo jednorazovu plienku na sebe prvykrat a len par hodin. ☹

tinaki1275
20. jan 2011

baby my s malou spat nemozme..mm sa strasne roztahuje a strasne rozhadzuje rukami a parkrat uz ma svacol v spanku rukou a to riadne..ked si dam malu do postele tak na kraj a to musi ist este vankus a to sa jednoducho nevojdeme..ako sa vy vojdete nechapem.raz ci dvakrat s nami zaspavala ked mala teplotu a to som ja prakticky bola nohami dole z postele,dala som ju medzi nas..a mediznu a mm vankus..nehovoriac o tom ze sledujem ci ju mm neprivalil cely cas..

luludi
20. jan 2011

@tinaki1275 mame postel 220 x 220 cm 🙂 sa mozeme nahanat.. u nas sa rozvaluje najviac bubo 😀

luludi
20. jan 2011

@emanuel22 a pouzivas aj separacne vlozky? 🙂

emanuel22
20. jan 2011

@luludi imse vimse sú podľa mňa dobré, neotískajú, tie babylucy môjho trochu otískajú na brušku, preto mu ich dávam len výnimočne, ale to je možno len stavbou tela, môj má riadne bruško. Veľký zadoček je podľa toho, akú plienku mu dáš, ja dávam väčšinou len jednu plienku poskladanú na obdĺžnik, alebo dávam dve, jednu na novosklad a do nej ešte jednu na obdĺžnik.

oacka
20. jan 2011

@tinaki1275 u nás podobne.... on by jej možno nič neurobil, no ja sa bojím,lebo sa tiež rozťahuje,akoby mal dva metre! a vždy sa tlačí do stredu postele,to nenávidím! 😠

emanuel22
20. jan 2011

@luludi separačné vložky nepoužívam. 🙂

oacka
20. jan 2011

@meruska blahoželáme! torta je už upečená? 😀 😀 😀

meruska
20. jan 2011

@oacka az cez vikend lebo v pondelok ma i meniny 😀 tak to vezmem jednym supom

luludi
20. jan 2011

@emanuel22 plienku chcem skladat na sarkana - to ma naucila @booklover - po polroku sa uz moze 🙂 ale zo zaciatku, kym sa nenaucim, este budem na noc davat zrejme jednorazovku 🙂

tinaki1275
20. jan 2011

@luludi no tak to je ine kafe... 😒 my mame 180cm na sirku.. ☹

luludi
20. jan 2011

@tinaki1275 pri spolocnom spani je velka postel kvoli bezpecnosti urcite dolezita 😉 uz ste vybaleni a zabyvani? 🙂

oacka
20. jan 2011

@meruska no super, to bude darčekov! 🙂
Roman išiel na služobku do BA,som zvedavá,čo donesie z babymarketu. 😀 má kúpiť fľašu a cumle na fľašu,lebo u nás na sídlisku Chicco fľaše nemajú a v bábetkove mu predali 2+ namiesto 4+, samozrejme,že malej sa z toho zle pije,lebo je to menší cumeľ 😠 ,hlavne že predavačka mu nahovorila,že to je jedno,že to sú rovnaké cumle. 😠 😠 😠

tinaki1275
20. jan 2011

@luludi este len teraz sa robia skrine do izieb.. 😒 ale hadam do Velkej noci 😀 budeme..

meruska
20. jan 2011

@oacka my sme mu kúpili na meniny už netečúci pohárik a ovocné šťavy babylove .... som zvedavá či z toho bude vedieť piť a hlavne či ovocné šťavy zachutia 😉
to aká tepša mu predala tie cumle, veď to vôbec nie je jedno

oacka
20. jan 2011

@meruska som maximálne nasratá,lebo ja som cumle objednala na nete 4+,napísali mi,že ich majú na predajni, mm ich mal len vyzdvihnúť, na predajni mu zahlásili,že majú 2+,ale že to nebude určite problém,že to sú rovnaké... tak načo mi píšu mejl,že objednaný tovar majú,keď prd majú??????? fakt ma to naštvalo... my máme aj pohárik, aj takú fľaščku s náustkom z DM,ale piť nechce ani z jedného,musím jej to častejšie dávať na hranie,možno sa jej zapáči...

aalexis007
20. jan 2011

aké dávate ovocie malým? Mne môj loptoš nič nechce - dnes som skúšala jablko+hruška a ani za svet. Až 1x mi zjedol uvarené jablko rozmixované a to som sa tak potešila, že mu začalo chutiť a od vtedy nechce vôbec nič. Čo mám robiť ? 😉 A ani nič studené nechce (izbová teplota) - všetko mu musím prihrievať 😒

meruska
20. jan 2011

@oacka a nedajú sa vrátiť keď si si objednala 4+ ?

booklover
20. jan 2011

aj nasa ma poharik, ale len sa hra s naustkom, tak davame nan cumlik z flase. mame vsetko Avent, tak jedno do druheho pasuje. ale aj tak nechce dako pit ine, nez mlieko z prsnika.
ovocie dcera papa zatial len domace jablko, kupeny banan obcas jablko s mrkvou. dakde som sa docitala, ze po 6 mesiaci sa moze do ovocia dat stipka cistej mletej skorice, tak to Janka papa jablko ako srotovnik 🙂 mala uz aj broskynu. hrusku sa bojim, lebo ked som ja zjedla hrusku, tak sa z mlieka vyhadzala od hlavy po päty... a malinovu prichut ma kupena kasa, co jedava na veceru. dnes uz mala v mixovanom jablku mrkvu rajbanu, aby si zvykala na novu konzistenciu a jedla to bez problemov.
iba asi prvy tyzden nevedela, co ma robit s jedlom na jazycku. NAM POMOHLO prilozit lyzicku s mixovanou takmer tekutou stravou k spodnej pere a babo si jazyckom vyberalo ako macicka. takto si za par tyzdnov zvykla uz aj na to, ze jej stravu dame na jazyk- uz si ju vie posunut a prehltnut.
my mame tiez nadstandardne velku postel a Janka je s nami vzdy, ked sama chce. mame obrovsky paplon, lebo v UK sme si zvykli na spolocny, tak sme si ho zadovazili aj tu. ked drobec zaspi v postielke, tak ok. ked nie, je nesvoja alebo ma horucku, ci zapchaty nostek, tak spi pri nas a tam je spokojna- aj my sa lepsie vyspime.

booklover
20. jan 2011

@luludi
@emanuel22 mne zacalo casom vyhovovat hned po ususeni vsetky plienky zlozit a tak su k dispozicii aj v noci, aj na cestach, aj pre pripadne rodinne varovkyne rovno na pouzitie.

booklover
20. jan 2011

@luludi
a inac, celkom zabavne, ze som ta naucila skladat plienky, ked byvame od seba asi 230 km a zatial nikdy sme sa nestretli 🙂

denisse
20. jan 2011

@aalexis007
ani barunka nechce ovocie, tvari sa na to strasne kyslo .. celkovo papa malicko prikrmu, ale predsa len tej zeleniny spapa trosku viac, ovocie po prvej lyzicke zamkne pusu a neotvori ... mne to zatia neva, kojim ju namiesto toho, ale skusam kazdy den ... 🙂

luludi
20. jan 2011

@booklover 😉 vidis aka si sikovna

ano, na macicku papa aj bubo. 🙂 nam sa s poharikom dari, vie z neho pit, aj si ho pekne drzi, ale cajik mu zatial moc nechuti, on najradsej mliecko

bambola
20. jan 2011

@luminkasp tak to je dlho 🙂 mne teraz nevadi ked s nami spava ale tomu, ze s nou budem chodit spavat uz ked bude "velka" by som sa chcela vyhnut. podla mna musi vediet dvojrocne dieta zaspavat samo. ja som sice teraz mudra ako radio ale takto by som si to predstavovala 😀 😀 uvidime...

bambola
20. jan 2011

ahojte, tak ja uz som aj po ranajsej skuske, po kocikovani a po nejakom chabom jedle, kedze som nic poriadne nenasla 😠
mala spi, vonku v kociku, tak sa idem dalej zase ucit 🙄

emanuel22
20. jan 2011

@booklover ja si plienky stále po uschnutí pripravím, poskladám a odložím. Ešte sa chcem opýtať, koľkokrát v noci prebaľuješ?

@luludi ja dávam na noc stále jednorázovku, aj keď ideme na dlhšie von, neviem, bojím sa, aby neprechladol teraz v zime tým, že plienka bude mokrá. Na noc som ešte neskúsila dať látkovú, takto aspoň v noci neprebaľujem a zbytočne ho pri prebudení na papanie celkom nepreberiem. Ale skúsim aj v noci, čo to spraví...

Pred chvíľou sme sa vrátili domov, boli sme von len hodinu, veľmi fúka, samozrejme drobec sa hneď v byte zobudil, tak dospáva ešte na mne v nosiči... 🙂

strasska
20. jan 2011

ahojte,

@bambola na teba casto myslim, lebo moj vrabcek robi presne to co tvoja matka, akosi ju uz neviem uspat na prsniku 😖 sucha si oci, je placliva ale ked jej dam mlieko naberie druhy dych a zacne plut, rehotat sa ...no a ja mam nervy...a tak to tocime poobede aj niekolkokrat, v kociku zaspi do par minut, vecer ked je tma nakoniec zaspi aj bez prsnika, ale ten obed je zakliaty ☹

strasska
20. jan 2011

@emanuel22
@booklover
@luludi
potom pridem po rady aj ja, lebo mi tie plienky stoja v skrini a je mi to luto ☹

bambola
20. jan 2011

@strasska no tak asi nieco bude voo vzduchu 😕 lebo rano sa zobudi ale uz po hodinke chce ist spat, tak to ju horko-tazko uspim, na obed neexistuje aby zaspala doma, tak ju teraz bravam hned do kocika, hodinku sa prechadzame a este potom potiahne dve hodinky odparkovana pred domom, no a vecer musim urobit uplnu tmu a len tak zaspi.

len neviem co budem robit ked sa vratime do blavy, ttak ju nemozem nechat pred barakom odparkovanu 😒 a ako nahle vynesiem kocik domov tak sa zobudi, to jej podla mna bude chybat taky fajny trojhodinovy spanok.
inac mne vecer zaspi tiez len na prse ale ako pisem, musi byt uplna tma a nic sa nesmie hybat 😀

macik27
20. jan 2011

baby ahojte... koľko príkrmu môžem malej dať papáme piaty deň a ona by zjedla aj kilo 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre