Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
24. feb 2011

@katty17 Kati Katke ide operovat svokru,nie sestru a urcite v Taliansku....a vy preco mate ist k neurologicke?a Sandricka ako dopadla na koznom?

denisse
24. feb 2011

@tatianka.g
a ako prisli na to, ze ma slabsie rucky? mne sa barunka tiez zda velka, ale ruky ma podla mna ok .. ale ked ju posadim, tak este pada ... ale ja verim, ze je ok ... do poradne ideme o dva tyzdne, tak som zvedava, co nam povie ...

tatianka.g
24. feb 2011

@adelaine ako robite to furikovanie?

adelaine
24. feb 2011

@katty17 v petrzalke, sukromna amb. Dr.Taligova

adelaine
24. feb 2011

@denisse \zistili to v tzv. zavese, ked ho drzala popod pazuchy...
a risi je tiez tazky, ma cca 9,5 kg, nevladze sa velmi opierat o ruky, ked je na brusku a ma vystrete rucky,
tak sa opiera o brucho a mal by byt vysie, mal my mat tazisko az na lonovej kosti, aj to znamena, ze ma slabsie rucky...
@tatianka.g a to furikovanie vyzera ako u dospelych, alebo vacsich deti...len s rozdielom tym, ze vacsie deti sa drzia
za vystrete nohy a chodia po rukach, urcite vies..neviem to lepsie opisat, nasich drobcov treba drzat dole bruskom,
akoby ti lezi na predlakti, ruku mas pod bruskom, istis ho vzadu a on je polozeny na vystretych rukach , tym si ich
posiluje, my sme zacali dokonca po rukach chodit, nielen sa na nich udrzat 😀

maxara
24. feb 2011

@denisse skusaj veru.. raz sa ti to podari 😉 mne sa uz trikrat podarili a teraz boli vlhke a neslane ALE dala som ich na panvicu a osolila a oprazila a teraz sa daju.. 🙂

@bambola u nas je pekne na terase 😀 aj slniecko a tym padom nie je az taka kosa.. my tam spat ideme

@alica26 krbik je super vec, vsak?

bambola
24. feb 2011

@katty17 a kto vas poslal na neurologiu? rolna? preco? no ona ma poslala tu do dubravky ale ked som tam volala tak mali termin az o mesiac a kedze som potrebovala vtedy malu zaockovat a bez papiera od neurologa nas pediatricka nechcela tak sme to vybavili na kramaroch a potom sme aj na kontrole boli dvakrat na kramaroch.

mozes ist v podstate kdekolvek, pediatricka da len odporucanie, cize podla mna by si mohla aj do karlovky na polikliniku ak je tam neurolog. inac k tej co nas poslala rolna sa da za 10€ objednat aj mimo hodin ale ako pisem, inak sa caka asi mesiac 😒

denisse
24. feb 2011

@adelaine
tak barunka ma uz urcite cez 10 kg ... ale na rukach sa dokaze dvihnut az tak, ze aj brucho ...
ja zatial neriesim, o dva tyzdne poradna, uvidime ...

denisse
24. feb 2011

@adelaine
tiez skusime ten cvik 😀

adelaine
24. feb 2011

@denisse ked sa ti barunka drzi tak vysoko, ze ma odlepene brusko od zeme, ma silne rucky ;)
a neva, ze je z tych tazsich deti 😉

bambola
24. feb 2011

@maxara peti keby som bola u nasich tiez malu vycapim do toho obrovskeho retro kocika co tam mam, dam pod nu dve deky a nanu styri periny a capnem ju na slnko 😀 to je ine 😉

inac mi zaspala az teraz 😕 normalne zvykne okolo 11, bohvie dokedy bude spat

bellablonde
24. feb 2011

ahoj kocky,
idem vam len zazelat pekny den,

mam doma obe deti (lebo vsak klasika petko bol jeden den v skolke a hned chytil nejake sople + kasle ako stary hrniec 😠 😠 ) akozeeee 2detne maminky asi poznate, ze??
tak samozrejme nic nestiham.

@mirka285 svetova je lindus v tej ohradke 😎
a aaaaa uz viem, co som chcela, idem pochvalit moju malu zaburku, krasne hovori "bába" a ukazuje na nakreslene babo 😀 😀
@alica26 si objednavala z tej akoze "slovenskej next verzie?" ako rychlo ti to doslo od objednania?
nechystam sa odtial brat veci, len ma to zaujima 🙂

bellablonde
24. feb 2011

@petrap001 ja davam UM rano 150ml, potom poobede 120ml a vecer pred spanim s jednou odmerkou kase 150ml.

plus obcas ked vidim, ze by este daco zbodla, tak jej supnem 60-90ml ako dezert po nejakom prikrme 🙂

mirka285
24. feb 2011

@bellablonde Beli veru ti nezavidim byt doma s dvoma detmi,teda aj ja som ale Tomasa uz neratam za dieta,on je teeneger 😀
@maxara a ty to mas super,Ninus vystrcis na terasu a mozes si co to porobit...no ja som sa uz poobliekala,idem obliect malu a idem sa poprechadzat,caute zatial...

mirka285
24. feb 2011

@bellablonde tu jednu odmerku kase aj ja davam do vecerneho mlieka a velmi sa mi to osvecilo,mala potom negrca 🙂

bellablonde
24. feb 2011

@katty17 😖 chudatko sandricka, stale sa na nu nieco nalepi, ze ju posielaju vsade mozne po lekaroch....?
@merikac ako sa ma emmuska? uz je lepsie dnes, teplotku ma stale?
my sme tiez mali tu 6. chorobu... asi pred tyzdnom sa vyhadzala hlavne na chrbatiku a čele jemnym vysypom... tomu predchadzali tri dni teplot ...

maxara
24. feb 2011

@bambola ved ja viem 😉 ja ju mam tiez tak pozakryvanu a v retro 😀

@mirka285 cisto hypoteticky si mozem co to porobit ale prakticky si vtedy nalozim obed a vyvalim sa ku konovi 😀 😀 😀 😀

maxara
24. feb 2011

@bellablonde A zabudla som ti povedat, ze nie si traposka, lebo si doniesla take iste ako mame, lebo nemame take iste 😀 to tvoje je uplne ina vec.. my mame take kruzky, co sa "napichuju" na valcek, ale vlastne daju sa dat na seba iba vzdy v rovnakom poradi, lebo valcek ma roznu hrubku, podobne ako kolieska otvor 😀 no chapes.. a to tvoje nema diekru v koliesku, ale klobucik a na spodnom je jamka a lopticka.. cize uuuuplne diametralne odlisne 😉

bellablonde
24. feb 2011

@mirka285 no 😎 vsak to som okukala od teba 😀 😀 😀

bellablonde
24. feb 2011

@maxara hihi super. vies co, mam pre teba kseftik, idem napisat IP

maxara
24. feb 2011

@adelaine to furikovanie vyskusame aj my.. mne sa tiez zda, ze sa Nina drzi na brusku, nie na lonovej kosti..

maxara
24. feb 2011

inak este sa pochvalim, ze som urobila na obed pecene zemiaky s cesnakovym dresingom a dezert milacikovu tortu a je vymakanaaa 😵

gabika41
24. feb 2011

@maxara...vidim ze " dietujes" asi tak ako ja v poslednych dnoch.... 😀
...a ako sa robi ta milacikova torta?... 🙂

meruska
24. feb 2011

@maxara to je aka torta?
😲

monline
24. feb 2011

@maxara aká je tá torta? opíš ju 🙂

maxara
24. feb 2011

@meruska @monline @gabika41 baby, ved to je normalna smotanova piskotova s ovocim.. ale mi ju volame milacikova.. mnaaam.. a robila som ju dnes taku, ze tri vrstvy, najprv piskoty, potom vrstva grankovej smotany s ananasom, piskoty, vrstva vanilkovej smotany s cernicami a potom vrstva znova grankovej smotany s ananasom a navrch piskoty..

@gabika41 jej dietnost spociva v tom, ze je tam minimum piskot 😀 a ze idem poobede tancovat.. teda podvecer 😵

meruska
24. feb 2011

@maxara jaaaj tak taku robiem i ja a mm ju zboznuje naposledy som robila v tvare korytnacky 😀

monline
24. feb 2011

pekný dník prajem baby, dnes je kosa, ale aspoň svieti slnko, malý mi o druhej zaspal, konečne mi vypil aj pravé prso, večer som kojila z oboch, okolo polnoci z ľavého a ráno o siedmej zase z ľavého, lebo mi bolo pohodlnejšie nepresúvať sa v posteli...už pri polnočnom kojení mi z pravého toľko mlieka vytekalo, že som mala mokré tričko a musela som sa prezliecť...pri rannom kojení som zaspala a celý predok trička som mala mokrý, toto sa mi nestalo už strašne dávno,...potom som sa snažila malého kojiť z pravého, ale nechcel a mne kvapkalo mlieko (nechcelo sa mi odsávať), trocha odpil o jedenástej (akurát to rozpumpoval a mne striekalo ☹ ) a teraz konečne som sa zbavila aj tých hŕč, čo sa mi medzitým spravili 🙂

a ešte som chcela napísať o mojej susedke...má o dva týždne viac ako Daniel, vrátili sa z nemocnice, ževraj sa jej črievko poplietlo do druhého, stáva sa to z jedného momentu na druhý, museli jej to prefukovať, keby nepomohlo, tak by ju operovali...a príznaky- už predtým chodili k pediatrovi, že malá akoby chrapčala, ale inak bolo všetko v poriadku, tak tomu nepripisoval význam (potom si ževraj priznal chybu), no a teraz im začala vracať a dosť často, chcelo sa jej spať a nereagovala, (mala mať aj kŕče, ale tie nemala), stalo sa to asi pol hodinu na to ako zjedla výživu, tak si ešte aj mysleli, či nebola pokazená..šli o druhej do nemocnice a tam od dverí k dverám, všade lekári riešili, že určite ju otrávili alebo im spadla a nechcú sa priznať, až nakoniec o deviatej večer jedna staršia doktorka kázala spraviť sono bruška a tam to zistili...už je doma a v poriadku..ale sila, aký prístup tí lekári majú

maxara
24. feb 2011

@meruska ja korytnacku robievam s tvarohovym kremom 😀 mohla si jej tie zadne nohy otocit doazdu, ako ich ma mat.. takto vyzera, ze ich ma vylomene.. 😀 😀 😀 a sadla si na rit.. a vyzera trosku aj zadychcano, kam utekala az si nohy dolamala?

meruska
24. feb 2011

@maxara utekala mm do brucha 😀 ledva som si stihla odfotit 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre