Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

aalexis007
3. mar 2011

@meruska mne malý spapá celú ovocnú výživu 190 g a obed vždy spapá celý Avent pohárik a to je asi tak do 200 g 😉

luludi
3. mar 2011

@aalexis007 ovocie: jablko, hruska, marhula, broskyna Zelenia: cervena sosovica, tekvica, spenat, por, mrkva, pastrnak, petrzlen, avokado, cuketa
Masko: morcacie, kuracie
Ryza, zemiak

zatial mam pocit, ze mam rovnako vela mliecka, ani menzes som este nemala

meruska
3. mar 2011

@aalexis007 ejha tam my papame neako malicko

luludi
3. mar 2011

@meruska spapame asi tolko co vy

monline
3. mar 2011

@luludi spala som tú hodinku doobeda a teraz sa cítim fajn, ale večer určite nebudem ponocovať, ale skúsim s ním spať...chudáčik môj, je taký iný keď ho niečo trápi...vy ste v poriadku? nemala som čas zisťovať to a čítať si...bubo v pohode? tie teploty sa stratili? bolo to tvojimi liekmi? a teraz tebe nechýbajú? kojíš stále?

aalexis007
3. mar 2011

@luludi @meruska malý je papkáč a to je znovu o 2 hodinky hladný

meruska
3. mar 2011

@aalexis007 ty este kojis alebo ste na um?

aalexis007
3. mar 2011

@meruska ešte kojím a niekedy mu dám aj UM (max. 1 za noc)

monline
3. mar 2011

@aalexis007 ja kojím asi 5-6x za 24 hodín, mlieka sa mi zdá, že mám stále dosť, nedávno som dokonca zažila noc s mokrými tričkami, tak mi tieklo..ale to bola skôr výnimka...malý papá príkrm 3x denne, ale nezje ho naraz veľa, nezje celú výživu, zvyčajne o niečo viac ako je polka, čiže 100-150ml

meruska
3. mar 2011

moj papa 4 x denne po 180 ml mlieko, pol výživy, okolo 100 obedu, a 90 ml kase

bambola
3. mar 2011

@aalexis007 mlieka mam aj ja dost, tiez som este nedostala mrchu 😎 tak asi kojim dostatocne 😉

inac co sa tyka vazenia jedla ja to jednoducho nevazim 😅 ja jej robim odhadom a zje toho statocne podla mna 😀 ale tak ked jej davam ovocnu vyzivu tak plus do toho dva keksy, cize tych 150-200g spapa (podla nalady 😉) vcera som jej davala aj obed zo sklicka lebo sme boli von a ten mi kusok nechala tak tipujem, ze tak 160g z neho spapala, teraz ma napadlo, ze na nadobke co v nej mixujem jedlo je asi aj odmerka tak to nabuduce ocekujem 😀
@luludi mozes pridaj aj zelenu fazulku, ja mam taku mrazenu zmes mrkva+zelena fazulka+biela fazulka a smakuje 🙂.
kde kupujes/te masko?

luludi
3. mar 2011

@monline teploty sa stratili klop klop, lieky mam vysadene, vacsinou mam dobre dni, ale niekedy musim zavolat mm z prace domov skor, nastastie len obcas a ma super sefku, ktora to chape. Snazim sa aj co najviac latkovat, lebo mi doktor vravel, ze bubo ma citlive mocove ustrojenstvo a v jednorazovkach je o stupen, dva vyssia teplota a stava sa u chlapcov, ze niektori na to reaguju teplotami. Akurat mam pocit, ze odkedy sme boli tak dlho zavreti doma, tak si maly odvykol od ludi a je bojazlivy a precitlively na cudzich, tak sa teraz pocas prechadzok schvalne pustame do reci s dochodcami a inymi mamickami. Tak uvidime.
Niku to stale pobolieva? dufam, ze to nebude vazne

monline
3. mar 2011

@luludi
@bambola ja som dostala menzes ked mal malý presne tri mesiace a to som výlučne kojila a pomerne často..

bambola
3. mar 2011

@luludi lulu to je take obdobie, minule dosla k nam andrejova mama a mala hned skrivila pusinku a zacala plakat 😔 ale po chvilke si na nu zvykla , pricom pred tym s nou nemala ziadny problem 🙂

luludi
3. mar 2011

@bambola super vdaka, zelenu fazulku ja osobne velmi lubim, masko kupujeme v rakusku, normalne v obchode, najcastejsie v bille, take, kde uvadzaju ze je z domacej farmy. Je drahsie ako bezne masko, ale lacnejsie a dostupnejsie ako bio masko. bio masku, co stoji tyzden v tescu moc neverim. Tiez robim balicky a tie varim, mozu mat cca 100 - 150 g, niekedy zje cely, niekedy lyzicku, dve necha a niekedy sikovnik chyti misku a vsetko vyleje na zem 🙂

monline
3. mar 2011

@luludi mne malý zareagoval na svokrovcov plačom, ale nevidel ich vyše mesiaca, naposledy sme boli u nich na vianoce, čiže aj prostredie neznáme, nedivím sa.inak sa ľudí nebojí, dokonca ani tých, čo mu nakuknú do kočíka a prihovoria sa, alebo tých, čo prídu k nám domov...
NIka- jedla croisant na obed ked sa zobudila a nechce nič iné jesť, teraz sme pili kafe, bolí ju to, ale nevidím to na akútnu bolesť

luludi
3. mar 2011

@monline mne dokonca moja gynekologicka vravela, ze menzes dostanem, ked bude telo po porode pripravene a schopne znovu otehotniet, ze to s kojenim vobec nesuvisi 😕

@bambola. dufam, lebo svokra vzdy hovori, ze to ma z toho, ze je vzdy na rukach a rozmaznavam ho a podobne reci

monline
3. mar 2011

@luludi no pekne..takže ešte väčšiu paniku budem zažívať ako doteraz 🙂 ešte si počkám aký menzes bude mať mirka po vložení telieska a pôjdem do toho..

luludi
3. mar 2011

@monline moni, on praveze zacal placom reagovat, ked sa mu niekto cudzi prihovori alebo sa na neho usmeje, predtym sa vzdy usmial spat. Uvidite zajtra, co vam povie lekar na Niku, takto si moc prazdniny neuzije

monline
3. mar 2011

@luludi prázdniny boli minulý týždeň..hej, zvedavá som, čo jej povedia, či nás vôbec pošlú niekam inam alebo- vlastne neviem, u nás nikto nemal slepák, tak netuším ako sa to prejavuje, ani zažívacie problémy nemávame..neviem do akej miery pediater rieši takéto niečo...

katarina7777
3. mar 2011

dakujeme za gratulky 🙂
uz pol hodinu sa ho snazim uspat a nic 😠

bambola
3. mar 2011

@luludi ja som vedela, ze sa mam ist kuknut do rakuskych potravin ked sme tam boli 😠 to s tou zelenou fazulkou vravela katke aj mne rolna 🙂 ja som teraz objednala bio kurence, lebo som mala zlavovy kupon tak ma aj vyjdu za relativne normalnu cenu a kedze su na objednanie tak pridu cerstve. doteraz mala papala len morcacie od krstnej z dvora ale uz mi doslo. mama ma teraz doma domace hovadzie, no a uz mi chyba len to kuracie 😀

luludi
3. mar 2011

@bambola rada nakupujem v rakuskych obchodoch, lebo maju pekne oznacene co obsahuju potraviny, maju vela bezlepkovych a bezglutamanovych vyrobkov. Kde nakupujes kurence?

katka55
3. mar 2011

@bambola @luludi baby, ja zvyknem kupovat masko v karlovke v tej masiarni oproti nam. sv. frantiska. mam na tu masiaren dobre referencie, ze cerstve a ako domace... ci vy nie? 😕

tinaki1275
3. mar 2011

@luludi to mame aj my ,ked sa nam prihovaraju cudzi ,vacsinou zacneme plakat .. 😒 ale to je zase teraz 2tyzdnova novinka ,na dovolenke na svk by bola isla aj s ciganom ..asi tam bola nejako lepsie naladena..dufam ze jej to prejde..aleuz sa teraz bojim zajtrajsej navstevy u svokry 😒 viem ze tam bude revat a ti ludia proste nechapu ze potom coju na 5 minut ukludnim my ju nemozu tahat z narucia..a to oni zvyknu robvit pravidelne a ona reve potom este viac.. 😠 ..
@monline,asi by Nika nemala pit kavu nech si da nejaku dietnu stravu ,ak je to slepak moze jej to poskodit..dufam ze uDanka su to len zubky ..tak nech vam co najrychlejsie vyjdu ..
joj baby jedlo mi nepripominajte..ja som do malej nasilu narvala asi 100g prikrmu ,aj parmezan som jej trochu pridala..ze aby to malu aj nejaku chut..ja somuz nestastna z toho jedla a zacinam si namyslat ci nema nejaku pliagu(celiakiu alebo nejaku alergiu ) ☹ .ved to trva uz skoro mesiac..uz si treti den pisem mnozstva co papa..aby som to ukazal buduci tyzden dr...a ovocie nechce ani vidiet-teda vyzivy co bola schopna zjest aj 200g teraz zje asi 3 lyzicky a akurat tretinku bananu aj zje maly kusok hrusky obcas a vcera jednu slivku (som je rozpucila)...

bambola
3. mar 2011

@luludi jediny problem je, ze zarabame na slovensku takze do rakuska sa neoplati chodit nakupovat 😠
@katka55 ja som nevedela kde mam co kupovat ale rozhodne som nechcela napichane kurence 😠 ja viem, ze raz to bude jest tak ci tak ale predsalen kym je krpata a zacina... a urcite lepsie v masiarni na ktoru mas referencie ako v obchodakoch. a maju domace ci tak ako si napisala "ako" domace?

petrap001
3. mar 2011

no my sme sa boli prejst,vonku je kraaasne,az tomu nechapem.teraz som dala maleho vonku spinkat,tak uvidime dokedy.uz spi 15 min 😎
no my tiez papame kadeco,davate aj jogurty??? ja davam uz asi mesiac a pol a velmi mu chutia.kupujem mu skor bio,lebo tam nieje nic take co sa mi nepaci.my na ranajky mame vacsinou vyzivku s bananom a piskotami alebo ryzovu kasicku ked sa mi chce 😀 to uz uvarim aj sebe 😝 tak mu davam mlieko,vypije 210ml tak obed co je vascinou zemiak,zelenina a maso a davala som mu mlieko aj druhykrat ale uz nedavam,som sa rozhodla ze cez den mu budem davat len raz.takze nakojim ho rano a vecer a v noci a raz cez den mu dam UM,z coho niesom nadsena ale kedze chodim do prace tak velmi na vyber nemam 😒 a tak poobede si dame nejaky ten jogurtik s ovocim alebo len ovocie a tak kasu na vecer.staci nie?? a viete co sa mi dnes stalo?? zdochla mi ryba 😕 uz asi dlho zila alebo z nudy umrela,no co uz,ostala mi uz len jedna..

luludi
3. mar 2011

@bambola potraviny, ktore tam kupujeme - samozrejme nie vsetky - tam vychadzaju lacnejsie: bezlaktozove mlieko, bl syry, jogurty, caro, vajcia z volneho chovu, bezlepkove veci a podobne. zvysok kupujeme tu.

@katka55 nepoznam, lebo nie som original z ba, vdaka za tip 🙂

katka55
3. mar 2011

@bambola praveze neviem, odkial maju maso, ale tusim priamo v tej masiarni ho aj spracuvaju - v strede predajne je taka presklena cast a pekne vidis, co robia s tym masom 🙂 a tusim aj vajcia tam maju dobre. sak skuste to tam niekedy checknut 😉 pred predajnou pri ceste maju takeho velkeho panaka. cez vianoce bol obleceny v mikulasskom. mozno si si ho vsimla 😉
@luludi ja tiez nie som original ba, ale mm je. a jeden cas sme byvali v karlovke 😉

ericica
3. mar 2011

maxi ospravedlnenie sa prijima 🙂
baby dnes mame hororovy den mala nechce ani spat ani jest uz neviem co s nou mam robit ani prsnik nechce co predtym v pohode zobrala ☹ ☹ ☹ a cely den je zla ako sto certov 😖 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre