Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

ericica
23. feb 2010

nie nerobi ale chodi na suzobky francuzko ,nemecko,svajciarsko 😵 a dnes vecer nas opusta ☹
poslem vam trochu slniecka na vychod chcees??? 🙂

oacka
23. feb 2010

vlastne ani neviem, zas na Rh protilátky a ostatné som zabudla. ale brala až 3 ampulky, doteraz stále len 1.

oacka
23. feb 2010

pošli, môžeš aj na dobierku!!!!! aj na pošte sa potešia! 😀 😀

ericica
23. feb 2010

baby mam na vas otazocku,,,,pri malej som pouzivala ortopedicke nohavky malej na pleinku ale ze vraj teraz dostat nieco take ako hrubsie nohavicky +na plienku len neviem kde sa to da zohnat ,,,sesternica to pouzivala a ona to kupovala v brne.....

oacka
23. feb 2010

neporadím ti ericica, švagriná používa tie klasické.

ericica
23. feb 2010

aku mas krv...
my mame s muzom tu RH inkobatibilitu...ja som 0-rh negativ a muz O-rh pozitiv takze aj my chodime na tie protilatky...ale pri porode som dostala injekciu rhegu 😉
ok idem toho slniecka nabrat do vaku a idem to poslat na postu aby vam to do zajtra doslo tak to posielam 1 triedou 😀

oacka
23. feb 2010

ja mám presne ako ty 0 rh negatív a muž má B pozitív. aj mne budú pichať tú injekciu.

ericica
23. feb 2010

aj ty si musis mat v knizke muzovu krvnu skupinu???ja ju tam mam zalozenu ked pojdem rodit aby to videli.....
ja som sa velmi bala aby male nebolo anemicke 😖 ale dr vravel ze zatial je vsetko ok 🙂

ericica
23. feb 2010

ok utekam s malou kadernicke nech ju ostriha 🙂 hned som tu.....

oacka
23. feb 2010

zatiaľ pa! ja varím.

ericica
23. feb 2010

no uz sme doma 🙂 mala je ostrihana aj vyluftovana,nenormalne dobre pocasie je vonku ,uplne si ho uzivame....pojdeme von aj poobede nakupit 😉
oacka uz si dovarila ten privarok?

kafoditka
23. feb 2010

caute kocky! 🙂 my sme boli s lamzelikom na nakupe, teraz mi vyvara hovadzie masko na sampionoch a k tomu tarhonu, mnam 😉

oacka, ericia, aj ja mam 0 rh nagativ a manzel je Bpozitiv, ale zatial mi nebrali dalsiu krv na testy... Naozaj hrozi, ze babo moze byt po narodeni anemicke????

kafoditka
23. feb 2010

,,ze lamzelik 😀 😀 manzelik samozrejme 😉

sunnygirl
23. feb 2010

pokiaľ viem, ženy ktoré sú Rh negatív sú pozorne sledované a tú ijekciu dostanú kvôli tomu, aby si matka netvorila protilátky proti bábätku

sunnygirl
23. feb 2010

my sme s manželo O+, obaja

sunnygirl
23. feb 2010

dnes je tu nejako mŕtvo

maxara
23. feb 2010

Ahojte babulky, pekne rano... ehm, obed (dnes som spala do 10:24)...
vidim ze pocasie na slovensku je naozaj rozne, KE maju april, NZ maju marec... tu v PK je koniec februara 🙂
strasska - dakujem za vysvetlenie, este som sa touto problematikou nezaoberala, tak dobre vediet
katka - tak to by som revala aj dve hodiny... 😖
kafko, sunny - ked ma matka Rh negativ, to znamena zjednodusene, ze na bunke krvinky nema miesto na ziaden pridavok a tak ho tam ani nema (negativ) a ani ho to telo nepozna (nikdy nic take nevidelo), ti co maju pozitiv, maju tam pridavok a aj na neho maju miesto... (je to velmi laicky popis)..
no a ked muz ma + a zena Rh-, to znamena, ze dieta moze byt Rh+ a no a ked by sa nejako krv s Rh+ (ktory mama nema a ani ho teda nepozna) dostala do krvi Rh-, zacne si telo Rh- vytvarat proti tomu Rh protilatky (si mysli, ze je to snad nejaky nezelany navstevnik)...

maxara
23. feb 2010

inak aj ja som 0+, zatial tusim same rovnake krvne skupiny 😉

maxara
23. feb 2010
maxara
23. feb 2010

kliknite si na zoznam clankov a tam v zozname "dedicnost krvnych skupin", celkom super, ze aku mozete mat kombinaciu 🙂

ericica
23. feb 2010

mai super si to vysvetlila 🙂 🙂
no same 0 ky....ja som minus 🙂 no ale ako som to ja poccula hovori sa ze az pri druhom dietati by mohol vzniknut nejaky problem ak by matku nesledovali......

ericica
23. feb 2010

no nasa mala ma krvicku po tatinkovi 0+.....
a potvrdte mi to ze len 0- moze darovat krv hocijakej krvnej skupine cize tej krvi hovoria najvzacnejsia krv.....
dobre to viem?ak nie opravte ma 🙂

sunnygirl
23. feb 2010

áno, O každému a hold tebe len O

sunnygirl
23. feb 2010

aj ja tak viem, že len pri druhom dieťatku, preto sa vraj po pôrode pichá tá injekcia pre ďruhé tehotenstvo a viac

maxi:
ty si to krásne podala 😉

kafoditka
23. feb 2010

maxi, pisala som tej pani so SNOPu mail, kedy mavaju hodiny BT, ked mi odpise, dam ti vediet, oki?

sunnygirl
23. feb 2010

idete sa vlniť dievčatá?
Inak brušné tance sú fantastické ako pre odstránenie alebo zmiernenie menštruačných bolestí, tak aj pre lepšie otehotnenie a tiež pre ľahší pôrod. Samozrejme pre tie, čo nie sú rizikové, na to pozor.

oacka
23. feb 2010

ahojte, obed sa vydaril,ale je mi dnes nejako čudne, o pol tretej ideme na morfo ultrazvuk. k tým krvným skupinám, predstavte si, že hoci moj brat má 0+, obaja jeho synovia majú 0- (mínusku majú po mame), takže mi moj braček vyrobil dvoch darcov krvi, keby niečo. 😀 😀 😀 alebo teda, ja som jediná,kto môže darovať im.

kafoditka
23. feb 2010

Sunny, mohla by si sa pridat k nam, keby si nebola tak daleko 😉

maxara
23. feb 2010

eri ano 0- je ta, co dava kazdemu, 0+ kazdemu pozitivnemu a nam nikto iba nula...
ale v praxi sa to moc nevyuziva, dava sa rovnaka krvna skupina... to len akoze je to technicky mozne... a to ze pri druhom a prvom... to je spojene s tym, ze za normalnych okolnosti sa pocas prveho tehu krv matky a dietata nemiesa, ale moze sa to stat pri nejakej poruche (teraz neviem, ci nahodou aj pri amniocenteze sa to nemoze stat, neviem...) a vtedy to treba riesit uz pocas tehu. No a potom pri porode je ta pravdepodobnost pomiesania trosku vacsia a pri druhom to tym padom telo uz moze poznat a hned vytvorit protilatky (preto pre istotu pichaju tu injekciu uz pri porode prvom)... no asi tak si to predstavujem... pripustam, ze to asi suvisi aj s niecim inym 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre