Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
28. mar 2011

@bambola no Bambi supeeer, tak ste mali krasnu predsvadobnu cestu 😉 ci?

bambola
28. mar 2011

inac Matka vedela dat isty cas velmi pekne papa ale akosi to zo dna na den zabudla 😕 tak ju to znova ucim 😀

a vcera vecer co sa stalo..... mala na zemi na koberci sa hrala ja som sedela pri nej a mm na gauci a natahoval ma tak, ze nado mnou kyval tymi palicmi co sa davaju dietatu nad hlavu na detskej deke (no tie na ktorych su vsetky tie hracky) tak som sa s nim natahovala a uz som mu vravela nech laskavo prestane a vtedy kukam na Matu a ona SEDI !!! sama si sadla a my sme boli pri tom a ani jeden z nas to nevidel 😠

bambola
28. mar 2011

@maxara nevyryyyvaj 😀

vierkaha
28. mar 2011

@maxara lebo som si mu dovolila povedať, že by mi viac mohol pomáhať s malým, napr. že by ho každý druhý večer kŕmil on. No a mm vraj strááášne urazil tón akým som to povedala, no ja nemám pocit, že by som od neho chcela niečo špeci kvôli čomu by som si musela kľaknúť na kolená a tak ho prosiť 😠 Neviem čo má zas jaké obdobie lebo neje čo som navarila a záujem o mňa tiež nejaví absolútne žiadny .... 😝
Nepoznať ho si myslím, že má nejakú inú 😔

meruska
28. mar 2011

@tinaki1275 doobedu som si na teba i Leiu (neviem ako sa to sklonuje ) spomenula....ak som mlady panko nepostavil v postielke 20 krat tak ani raz..uspavala som ho hodinu a 15min...rekord....a uz prisiel nato ze i v obyvacke sa da vsade postavit, pri nabytku, pri gaucovke...ach jaaaj 😀

bambola
28. mar 2011

@katka55 jaaaaj kati a som chcela , ze hod link kam idete 🙂 my budeme vtedy akurat v tatrach 😉
inac aj my sme sa presne s mm bavili o hoteli nivy co sa bazenu tyka 🙂

baby prave citam, ze v babymarkete maju nejake zlavy, ze by som si zajtra s malou spravila vylet? 😀

maxara
28. mar 2011

@bambola tak ale mozno ano 😉

@vierkaha 😖 tiez si myslim, ze prosit by si ho nemala.. 😠 ale napr u nas to funguje tiez tak, ze ja nieco poviem a mm sa urazi za ton.. ale tak akozeeeee.. ale potom nanho vyhucim vsetky poziadavky, on samozrejme oponuje a nebavimesa a potom bud on dolezie a povie strasne nepocutelne prepac, alebo doleziem ja.. ale ked doelziem ja, tak vacsinou uz sa nehnevajme, ale.. 😀 a poviem mu milo to, co som predtym nanho nahucala. A tak cca tyzden dva ziadna zmena a potom zrazu veeeelmi nenapadne urobi nieco z toho, co som nan nahucala a potom dalsiu vec a tak..

maxara
28. mar 2011

@bambola a co tam chces? nieco ta oslovilo?

katka55
28. mar 2011

@bambola ideme sem: http://www.dekampo-dovolenka.sk/chorvatsko/seve... ale cez vitkovice tours, lebo su lacnejsi. ale oni maju skaredu fotogaleriu, tak preto tento link 😉 vy si pekne uzite tatry 😉 tak by sme mohli dat nivy niekedy aj spolu. hm? 😉 idem kuknut ten babymarket 😉

zrzulka
28. mar 2011

baby caute... pozeram ze sa preberaju zrucnosti a dovednosti nasich ratolesti, pato je po motorickej stranke celkom slusny. lozi, sedi, stavia sa na nohy...povie len mama a ham ...tap tap nerobi ani papa lebo to mi ani neskusame ale naucili sme ho aky bude velky tak dviha ruky. minule sme boli na divadielku a ako vsetci ludia dvihali hore ruky tak aj pato... taky bol podareny 😀
btw my mame dnes 9 mesiacov a taky darcek sme dostali. od vcera mu slzia ocka. Som z toho taka smutna---furt mu z nich daco vyteka. mu kvapkam kvapky ale nejako nepomahaju. co to moze byt? nestretli ste sa s niecim podobnym???

vierkaha
28. mar 2011

@maxara lenže ja mu naprv trpezlivo hovorím stále dookola svoje požiadavky s čím by mi mohol pomôcť a furt žiadna odozva tak potom zmením tón a už je zle 😝 No ale budiž mu odpustené sa práve priplazil, že či si večer neurobíme romatiku a že cmučko prepáč - slabá som 😀

zrzulka
28. mar 2011

@katka55 ten hotel vyzera paradne a ked mas nivea kartu tak mas v tej vitkovickej cestovke10% zlavu to vies???teda aspon volakedy to tak bolo neviem ci to stale funguje este

zrzulka
28. mar 2011

@vierkaha tak to mas fajn ze za tebou pride ked ste pohadani, u nas nieco take nefunguje...a romantika ta uz vobec nie 😒 tak si to uzi 😉

bambola
28. mar 2011

@maxara peti pisu, ze maju zlavu na topanocky tak mozno by som to kuk, ale potrebujem hlavne uz tu slnecnu clonu a maju tam aj maclaren slnecniky tak mi mozno poradia s mojou dilemou ci slnecnik alebo clona resp. ci len clona alebo obe 😅 lebo ta clona je vraj len ked dieta spi lebo nevidi cez nu von, no neviem.... ale uz potrebujem vsak uz prichadzaju slnecne dniiii 🙂

moje dieta prave naslo na zemi omrvinky z keksika ktore jedlo pred polhodinou 😠

mirka285
28. mar 2011

@katka55 Kati vyzera to velmi fajn,myslim,ze sa vam bude pacit,my sme boli v tom istom termine pred dvoma rokmi tiez v Chorvatsku,kosa bola jak hovado asi 18 stupnov,prsalo,strasne nervy som mala a nakoniec sme prisli tam na druhy den sa vycasilo a oteplilo o desat stupnov,takze cely tyzden sme mali okolo tych 28 🙂
@vierkaha Vieri u nas je to napodobne,ja vzdy hovorim najprv pekne a ked ma nepocuva a zvysim ton tak ma zdrbe,ze mu to mozem aj normalne povedat a veru vieme mat tichu domacnost aj tyzden 😖
@zrzulka aj Linde vyteka z oci nejaky sliz,u lekara som nebola lebo stale dufam,ze jej to prejde 😒 a inak mam uz celkom poupratovane,este povysavam a zotriem dlazky ale mala spi tak cakam kym vstane a potom pojdeme na prechadzku,u nas uz svieti slniecko aj naladu mi vylepsilo...

alllexa
28. mar 2011

@maxara @vierkaha - no ja presne, tiez mm na nejake veci nahucim, ale potom vacsinou on za mnou pride, ze prepac, a ked nepomoze, tak mu napisem taky dlhsi mail do duse🙂 Mne sa lepsie vyjadruje pisomne na dasi den, lebo inak reagujem v afekte a ked kricim, tak to ho akurat nastve a nic si z mojich pripomienok nerobi. Ale to skor on do mna stuchne, ze preco je vytiahnute to a to, preco nie je odpratane to a to, preco je nieco spinave a pod., a to ma vie nekonecne nastvat a vyhecovat.

Chcela by som sa poradit s prkrmami - mozno to budu banality, ale na nete som to nenasla - treba vsetko zohrievat - aj napriklad ovocnu vyzivu? Lebo ked zacne jest surove ovocie (tusim banan sa moze), tak tak ci tak to predsa nie je zohriate. Lebo ked mu varim veci, tak to jasne, ze mu davam teple, ale neviem co s tymi detskymi vyzivami.
Dalej neviem, ze ci krupicu moze a ked, tak ci len s materskym mliekom. A take ze ryzovu kasu si tiez netrufam robit, kedze do toho moze ist asi tiez len materske mlieko (alebo umele), tak mu tieto kase davam len take co robi Hami. A viem, ze sa mu moze dat aj chlebik, to ma rad, ale ho z toho niekedy trhne. Tak sa mu bojim dat ine veci na kusanie, i ked banan som skusala, ale to mi vypluva. Proste vzdy, ked je nieco v tej strave tuhsie a nie uplne rozmixovane, mi vypluje.
A kolkokrat denne davate tuhu stravu? Ja zatial dva razy. A stale mam obavu pridavat dalsie jedlo, aby mal dost tekutin, lebo nic okrem mlieka mi nic nechce pit... Celkovo mam s tym jedenim velky problem, lebo je len sladke veci ako ovocie a maso nechce, ani zeleninu moc nechce. A netusim, ako mu dat polievku, lebo skusala som dat vyvar, lyzickou nehrozi, tak z poharika, ale vypluva.
Neviem, ci tie tekutiny nemam davat z niecoho ineho - flasu udmieta a poharik s takym sosakom tiez.

zrzulka
28. mar 2011

@alllexa ja vyzivy neprihrievam vobec, priznam sa ze ma to ani nenapadlo, aj masove davam len tak ze ich ovlazim... lebo ked je to teple tak mi pato jest nechce, teda on nechce jest vobec, doteraz jedol aspon ovocie teraz uz ani to nie... mame boj co sa tyka jedla s nim ☹ cize tuhu stravu davam tak ze ked mi za den zje cca 200ml vyzivky tak som stastna... okrem toho si zuzle chlieb ci chrumky ale akonahle zaciti maso tak vypluva a neotvara pusu... este sem tam zvykne kasu jest ale to nemoze byt hladny lebo akonahle je hladny tak to len place a neje vobec...a pit nedavam z toho dovodu co pises vobec cize je stale daloby sa povedat plne dojceny....

bambola
28. mar 2011

@alllexa a preco sa bojis dat ryzovu kasu? ja som malej davala uz pred vyse mesiacom a teraz jej davam tu osemzrnnu 🙂 kase ma na veceru a este jej do toho pomixujem jablcko, zarabam to s MM ale od ukonceneho 8.mesiaca zacnem s UM (aby si zvykla na jeho chut)

ja ked davam vyzivu a nie je z chaldnicky tak nezohrievam, ani zeleninu a toboz nie ovocie, ja jej vlastne davam teple len moje varene a kedze to teraz odmieta.... 😔 takze nemava studene ale nezohrievam. aj tak nemame mikrovonku takze by som musela zohrievat vo vodnom kupeli.

jedava minimalne 3x denne, niekedy aj 4x 😅 ma rada take tuhsie ale rozmixovane, jablcko ked jej dam do ruky si uz vie krasne spodnymi zubkami nastruzlikat a papat 😉

bambola
28. mar 2011

INAC prave sa mi vykakala do nocnika 😵 s mojou asistenciou ale rata sa 😉

zrzulka
28. mar 2011

@bambola zlata 😀 . pato minule slohol miske cervenu papriku a tiez s tymi dvomi zubkami jedol.... sa ponukol. on by najradsej jedol to co mi za tym sa ide potrhat... uz nech ma zuby.

bambola
28. mar 2011

@katka55 vyzera to super 🙂 kiezby sa aj nam podarilo more ale asi ostaneme tento rok pri tych tatrach 🙂

zrzulka
28. mar 2011

@bambola super sikula je ta vasa maťka.... my sme serbel este ani neskusali...akoze hrat sa s nim hra ale pochybujem zeby na nom sedel, to by som ho tam musela priviazat aby nezdrhol 😀

zrzulka
28. mar 2011

@alllexa alex este k tej krupici, ta sa neodporuca davat malym detom, teda podla najnovsich vyskumov udajne ano... ale ja nedavam... a ked kojis tak nedavaj kravske mlieko. ja som sa pytala pediny na jogurty ci mozem davat patovi a ona ze ked kojim ze staci od roka. nasa pedina je gastroenterolog tak sa riadim jej radami... ale zase kazdy pediater povie ine... je len na tebe co si vyberies. ja nedavam zatial kravske produkty

katty17
28. mar 2011

@alllexa - sasi, ovocie a ovocne vyzivy sa neprihrievaju. ja ich nemam v chladnicke cize su izbovej teploty a to vyhovuje na ovocie. ale co sa tyka obedu, tak ten davam teply. obed nema sandra nikdy studeny. nemame mikrovlnku cize si dam do misky horucu vodu a strcim tam poharik s obedom. o chvilocku je to teplucke a ide sa papat 🙂
Jednoznacne este nedavaj kravske mlieko do kasiciek. ved kasicky zarob s um alebo ak kojis tak so svojim.
ozaj, co sa tyka ovocia okrem bananu mozes davat aj jablcko cerstve nevarene. sandra ho spraska aj nastruhane alebo ked jej dam mesiaciky, tak si ho pomalicky hryzka spodnymi zubami 🙂 to iste robi aj s mrkvou 🙂
preco sa bojis davat ine jedla? resp. na kusanie? ved ked budes pri nom tak nic sa nestane. ved nech si zvykne. sandra to zo zaciatku tiez nevedela hned ale teraz uz pekne papa aj veci ktora treba kusat 🙂 ale ona od zaciatku nemala rada prlis kasovite jedla. tie vypluvala 🙂

katty17
28. mar 2011

BABY chcem sa opytat ako ste na tom so zubnou kefkou pre drobcov? mne niektore baby vraveli ze je dobre zacat pouzivat kefku hned ako sa objavia zubky. vraj je to dobre aj na masirovanie dasienok. viete poradit?
a druha vec, budete kupovat slnecne okuliare pre drobcov?

mirka285
28. mar 2011

@katty17 kAti zrovna sme toto riesili pred dvoma tyzdnami,kedze mame 8 zubov,kupili sme v DM kefku od prveho zubku a Elmex pastu a zuby sme Linde umyli az jeden krat 😀 ja nato vzdy zabudnem,ale drzala v pohode a aj si ich nechala umyt...a okuliare ja osobne riesit nebudem,dam malej klobucik alebo ciapku so siltom,mne to pride take smiesne aby malo rocne dieta okuliare,aj ked zo zdravotneho hladiska je to urcite ok....

zrzulka
28. mar 2011

@katty17 my mame taku kefku od tw na prst..to rad zuzle...zatial drhnem tie dva zuby co ma bez pasty a okulky riesit nebudem, pato je presne taky isty ako jeho sestra...vsrtko strhava. miska mala baby benz okulky na gumicku ale nechcela ich nosit ...no ved uvidime, zatial v plane nie su..k moru sa nechystame ..

katty17
28. mar 2011

@mirka285 - miri my mame len dva zubky ale to masirovanie dasienok a akoze umytie zubkov mi pride celkom fajn. som zvedava ci to sandra prijme. pojdem zajtra kuknut mini kefu 🙂
co sa tyka okuliarov tak tiez mi to pride divne, aj risimu som vravela ze si to neviem predstavit ale sandre strasne vadi slniecko a ja nepozivam slnecnik na kocik... uvidim lebo som nasla brilky pre male deti 🙂.
miri, smykaj uz von. je tam paradne. ja som sa pred chvilou vratila z prechadzky. dala som si obed a zabila som to tiramisu 🙂

luludi
28. mar 2011

uff... mame upratane a vari sa, mam dost.. dnes sa necitim nejako dobre

@monline: juuj, uz nech sa vam polepsi, vela sil posielame

@kafoditka @bellablonde: gratulka malym zuborom 😵
@bambola - vitajte doma 🙂 mala bambi je sikovnica, ked uz si vie sama sadnut 🙂 bubo skusa uz tyzden a zatial sa mu nedari, ale strasne krasne sa pri tom jeduje 😀

@maxara sa vela tesim na fotku hrosika 🙂

@alllexa zatial davam 2x denne - desiatu ovocie - jablko, hruska, banan (ten moc nema uspech) - len nastruham na skl. struhadle, obed je maskovo-zeleninovy a od 9 mesiaca budem davat 3 prikrm - a to planujem varit nieco ako kasu z ryzovych vlociek (len zalejes vriacou vodou a nechas 15 min postat), pohanky, ovsennych vlociek spolu s ovocim alebo zeleninkou. Zatial nam 2 prikrmy stacia, aj tak z nich zje max 15 lyziciek 🙂

mirka285
28. mar 2011

@katty17 Kati ved uz som oblecena a ficim,chutne su tie okuliarky co si nasla,Teutonka ma taku preklapaciu strechu,tak ma to nejak netankuje,ale urcite su tie okuliariky dobra vec ak dieta neprotestuje...cauteeee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre