Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
2. apr 2011

@kafoditka mne to potom vydržalo vyše roka..ale postupne som naberala zase..a tehotenstvom som dala dole 10 kíl

kafoditka
2. apr 2011

@monline jakaaaaa dobraaa dieta, vsak? 😉

monline
2. apr 2011

@kafoditka veru dobrá, ale pre istotu takúto nechcem opakovať..hoci- také krásne modrooké dievčatko by som prijala, ale už aj 🙂))

kafoditka
2. apr 2011

@monline 🙂 vies co? ja som na zaciatku tehu chcela strasne dievcatko, aj ked som podvedome citila, ze nosim pod srdcom chlapca a akurat par dni dozadu som vravela mm, ze by som prijala v buducnosti zasa chlapca, nejak ma to k tomu dievcatku uz netaha.. neviem, mozno som len zaujata, lebo mame Filipka, ale momentalne to tak citim.. a pocuj, keby mala mat tvoja dcera tak nadherne kukadla ako ma Danko, tak by tvoj muz musel nadobro nosit pistol za chrbtom 😀

maxara
2. apr 2011

Ahojte zvedavky
takze ja som pekne dorazila, uplne na cas a na prvy sup som trafila nielen ulicu a spravny dom, ale aj parkovacie miesto. Ked som vysla z auta, tak hned mi kyvala Lulu z vedlajsieho parkplacu a hned mi aj oznamila, ze videla Denisse ako nas chuda ide s deckami cakat pred zimak 😀 . Takze jej hned zavolala, ze sme obe pred vchodom do domu. Samozrejme aj velmi nezvyknuta na stretka vonku na ihrisku som nevedela, co vsetko mam zobrat Ninuske so sebou, tak som narvala kabelku a kocik vsetkymi moznymi hovadinami. Lulu mala so sebou aj posilu, Mareka, ktory prisiel s kocikom a v nom namosurenym Bubkom 😀 zlaty. Takze moje prve hodnotenie rodinky, Lulu je taky vesely, energicky, vyrecny, zasneny stastnicek, uplne dievcatko, Marek velky sympatak a Bubko velmi krasnucke babo, naozaj velke 🙂 .
Este som ani nebola poriadne vytrepana z auta a uz dobehla Denisse, ktora ma naozaj velmi milo a pozitivne prekvapila. Totiz podla jej vlastneho popisu som cakala tichu, utiahnutu pani, ale ked nas zbadala, tak priletela ako vichor a vesela, mila, priatelska, dobre naladena 😵 .. Akoze obe damy vo mne zanechali naozaj velmi pozitivny zazitok. Barunka sa na nas pozerala, tie licka ma uzasne 😵 a Nelka je veeelmi dobre, poslusne dievcatko.
Isli sme sa prejst na ihrisko, Nelka sa hojdala na hojdacke, Ninusa mi po ceste zaspala a spala dost dlho, prakticky cely pobyt na ihrisku a aj cestu na druhe. Na ihrisku zaspala aj Barunka, pricom Denisse musela stale hybat kocikom 🙂 . A Luluin Bubo sa kocikoval s ockom a ked sme ho zbadala sa nosit, tak Lulu skonstatovala, ze to asi uz nebude na dlho debata. Takze vlastne sme sa stretli s Lulu asi na pol hodinku ☹ , Bubovi sme sa asi nepacili a navyse si chcel maminku ukradnut domov aj s prskom.
Akoze sme si mysleli, ze Lulu odprevadime, ale nakoniec si oni museli pohnut, lebo bubko uz naozaj velmi plackal.Cize my sme si isli sadnut na take ihrisko blizsie k Deninmu docasnemu pribytku, kam za nami prisla jej sestra s dcerkou Ninkou ( @luludi pre teba info, rysave vlasky, dlhe a vlnite, krasna 😉 ). Medzitym sme normalne rozprestreli deky a decka sme supli na zem. Akoze baby, ja som sa normalne pripiekla 😕 Dufam, ze Ninka nebude nejaka spalena alebo co.. zatial bola v pohode, ani teplejsia nebola, len trosku licka cervene. Kazdopadne, pekne sa zabavili, Ninka si mi sama vcera prvykrat a jediny sadla a dnes znova, na travicke a este si aj zatlieskala, aka je to sikulka. Barunka bola smejkova, zlatunka, neskor sa uz mojkala, ale stale sa dalo. A Nelke prisla sparingpartnerka Ninka, spolu sa vybehali, hadali sa o kolobrndu, ci ako to baby nazvali 😀 alebo o odrazadielko.. proste obe chceli to iste.
S Denisse sme tak rozne pokecali, vlastne ani poriadne presne neviem o com, ale teda mala som pocit, ze v pohode sme sa bavili a dufam, ze ma znesie este niekedy 🙂 😒 nabuduce. Inak @denisse som vam ukradla lyzicku ☹ lebo sme sa tak zrazu zbalili, ze mi to uplne vypadlo.
No a potom som sa ponahlala domov na kona, natiahla som fotky a vtom zazvonila sestra s Kubom, ze sa dosli pozriet na steniatka a este kym tu boli, prisla kamoska s frajerom a prakticky tu boli do tristvrte na 22. 😖
A este vam poviem pikosku, mam brutalny ty/ipel na hlave ☹ . Totiz na nasej sieti sa hompalal jeden trkvas a vyvlieklo sa take cudo a ja som si tam sadla a asi za minuty sa to so mnou urvalo a padla som. To ze som padla, to som ani necitila, ale teda ta drevena tyc mi brutalne drbla do hlavy a straaasne ma to bolelo. ☹ a do cela mi zas praskla ta skoba, cize aj tam mam taku malu bolestivu modrinu. Michal to hned isiel pozriet a zistil, ze nic sa neodtrhlo, ale ze sa vyvliekla taka vec tym hompalanim asi. Tak som rada, ze sa to nestalo nikomu inemu a ze sa to nestalo, ked som tam sedela doteraz hocikedy s Ninkou 🤐 .

monline
2. apr 2011

@kafoditka 🙂
samozrejme už deti neplánujem(e?)...ale to dievčatko k dankovi si viem predstaviť..vyrastali by spolu, keďže nika je už taká veľká...ale - máme bratovho Lukáška a on je náš sused, vedľa v dome je Viki o dva týždne staršia od Danka a vedľa Viki je Robko, ten má 4 mesiace...Danko sa bude mať s kým hrávať, bude to veselé, keď mi táto štvorica bude behať po dvore či po dome 🙂)

kafoditka
2. apr 2011

@maxara No huraaaa Peti, pekne si nam to opisala detailne 😉 No u lulu si mi len potvrdila to, co som si myslela a vlastne Denis tiez 😉 tak rychlo supni sem foto ak sa da, nech mame co kuk 😉 a dobre, ze sa ti nic horsie nestalo pri tom pade 😕

monline
2. apr 2011

@maxara parádny opis, už som sa nevedela dočkať kedy nám tu zreferuješ ako ste sa mali..takže super počasie, super baby, super detičky (bubo polepši sa 🙂)

kafoditka
2. apr 2011

@monline Mon, ma tak napadlo, citala si toho Matkina? V juli mu vychadza dalsia kniha, tak sa tesim.. ja som teraz docitala od A.Cadington Zidovku - dobra kniha, pacila sa mi..

monline
2. apr 2011

@maxara a ten pád- ešteže sa ti nič horšie nestalo, ono sa to nezdá, ale aj z malichernosti môže byť vážny problém

monline
2. apr 2011

@kafoditka nemám nového Matkina, ešte nie je ebook a kupovať sa mi ho nechce..akosi sa neviem naladiť na čítanie, nechápem to..mám tri nové nedočítané knihy, odložené už pár mesiacov

kafoditka
2. apr 2011

@monline ja som tuto zhltla za par dni.. mne sa toto stava pri knihe, ktora ma absolutne nezaujme a nebavi..odlozim ju, mam snahu sa k nej vratit, ale stale je nieco prednejsie... vcera som si vytiahla Janu Eyrovu a idem si zu znova precitat, to je moja srdcovka este z mládí 😀

monline
2. apr 2011

@kafoditka jeeej, tú som čítala aj 5x tuším 🙂 ale strááášne dávno..neviem, či si vôbec bola na svete 🙂)

kafoditka
2. apr 2011

@monline 😀 tiez som ju citala asi 3x, ale stale ma bavi 😉 babulky, lucim sa s vami, prisiel mi manzelik domov, tak dobru nocku

monline
2. apr 2011

@kafoditka dobrú noc kafko 🙂

kafoditka
2. apr 2011

@monline dobru Mon, dnes sme si potiahli pekne solo 😉

monline
2. apr 2011

@kafoditka asi majú baby viac romantiky v sobotný večer ako my 🙂

maxara
2. apr 2011

@kafoditka @monline fotky teraz nedam, lebo mam toho malo pofotene, resp som fotila ja len malinko a skor Ninusu 😅 ako som zistila.. ale fotila aj Lulu aj Denisse, tak mozno oni nieco daju. A ta hlava ma riadne boli 😖 ale tak, ze na tom konkretnom mieste, ink nie. Ale akozeeee 😝 😔

monline
2. apr 2011

@maxara len hrča? a modrina? dávaj na seba pozor, sleduj, či si nemohla mať otras mozgu...
kamoškin syn (25) pred pár dňami spadol na bicykli, lebo zavadil o konár, ktorý chcel odkopnúť a spravil si asi 2cm tržnú ranu, ani nechcel ísť do nemocky, ale v parku ho babky prehovorili, že to treba zašiť..aj dostal dva štichy a chceli ho poslať preč, ked im povedal, že vidí obrátene, posunuto o 90°...tak rontgen, potom CT a zistila sa fraktúra lebky s malým úlomkom a krvácanie do mozgu..keby šiel domov, umrel by..v hlave má stále úlomok lebky, zrazenina sa mu z 6mm zmenšila na 1,6mm a tuším zajtra lekári rozhodnú, čo ďalej, či operácia nie je pririskantná..

monline
2. apr 2011

@tinaki1275 uspávaš? kde si?

maxara
2. apr 2011

@monline mam len hrcu a modrinu.. ani to neboli, len na dotyk.. a teda je to cititelne vacsie 😒 😠 😢 😔 😅 😒 idem spat, toto sa stalo uz davno, okolo 18tej, takze to uz by sa asi nieco malo prejavilo, keby.. ale supa to bola riadna teda.

maxara
2. apr 2011

@monline inak haluz s tym typkom, dobre ze isiel veru 😒
a este som aj do tepla opalena 😕

monline
2. apr 2011

@maxara aj ja idem spať...dobrú noc Peti

tinaki1275
2. apr 2011

akurat som vas docitala a len pozdravim a vypadnem..fotky pozriem az zajtra ak stihnem..mm mi dnes zobral notebook vecer nieco robil a vratil po 3 hodinach ..a to dnes princezna Leia zaspala po 35 minutach uspavania 😕 ja smom sa tesila ako male decko ..uvidime aka bude noc..tam moc pokrok necakam..diera po zube boli svinsky ..ale uz som dala len vecer o osmej nurofen..a nejako som pri malej na to ani nemohla mysliet ..inac dnes uz viackrat stala uplne sama zo 20 sekund aj s hrackou v ruke a smiala sa tomu a ja v soku ..ona sa normalne uvedomele pri gauci pusta rukou ktorou sa pridrziava a chce proste sama chodit ..teda fakt nemam chut zacat ju nahanat uz teraz...

tinaki1275
2. apr 2011

@monline si ma vystihla ked som pisala,a ty si uz asi prec..

tinaki1275
2. apr 2011

tak to tu dnes uzavriem 🙂 dobru noc vsetkym ..

monline
2. apr 2011

@tinaki1275 som tu, ale na odchode

monline
2. apr 2011

@tinaki1275 som ťa tu asi cítila .-))) pááá, dobre sa vyspi

tinaki1275
2. apr 2011

@monline dobru ..idem aj ja..

robika
2. apr 2011

Ahojte, hlasim sa po strasne dlhej dobe, vyse mesiaca som tu nebola... mam za sebou brutalne tazky mesiac, nemala som vobec cas, este aj maly bol chory, mm bol tiez, s nim sme museli letiet aj na pohotovost, teraz som sice chora ja, ale dufam ze uz ma to coskoro prejde...
Filipko uz ma 2 zubky, stali nas dost trapenia, mal aj dost horucky a opat mi zacal zle papat, vobec nechce ovocne vyzivy, vadi mu to ze su sladke, ked papa activiu a je v nej trosku ovocnej vyzivy v pohode spapa, pocas papania mi strasne vymysla.. a vzdy ked odchadzam z miestnosti a on zostane s niekym druhym place. Robia to aj vase deticky ?

A vy sa mate ako? Ako sa maju vasi drobcekovia? co je tu nove? ten mesiac je velmi dlhy cas a nemam sancu precitat to more stran spat 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre