Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

janatt23
25. feb 2010

ahoj AGIKA,
ty si tiez priamo z tt? super, ze dalsia 🙂 a budes rodit tu ci na kramaroch?

janatt23
25. feb 2010

jeeeej babule podla toho tickera som dnes presne v polke 🙂 🙂 🙂
o tych prdikoch.... tri dni dozadu som myslela, ze ma slaktrafi. den predtym som vypila pokazeny dzus, tak od rana mi bolo zle a potom ma zacalo vsade pichat. no strasne. som bola nafuknuta jak balon. nejako sa to potom upravilo, ale tiez mi nebolo vsetko jedno. niekto pisal ze feniklovy cajik tusim. no nabuduce radsej vyskusam...

agika1982
25. feb 2010

ahoj Janat....nie som z TT...pochadzam zo Serede a teraz byvam v Trnave aj s priatelom....najprv bol plan rodit na kramaroch,kedze poznam odtial porodnikov a tak....ale nemalo by to zmysel,kedze mozem rodit aj tu....takze TT to istiiii..sice nikoho tu skoro nepoznam,ale tak snad sa to casom zlepsi.....nasla som si tu aj gynekologicku....predtym som chodila v ba bohacikovej,ale bol to velky omyl....ako som si vsimla,mame v podstate rovnaky termin....tak super....

janatt23
25. feb 2010

no mozno sa stretneme v porodnici 🙂 a tu mas aku doktorku?

ericica
25. feb 2010

prisla som vas len pozdravit a utekam makat 🙂
a vecer vas pridem docitavat 😝

agika1982
25. feb 2010

hehe nooo mozno aj hej...hej mojou dr je chovanova....

janatt23
25. feb 2010

to ani neviem aka je 🙂

agika1982
25. feb 2010

ona ma ambulanciu so strbom, na sportovej ulici....ale je aj normalne v nemocnici...je velmi prijemna

janatt23
25. feb 2010

aha viem kde. no ja som chcela ist strbovi, ale nesla som. bola som si tam len po vymenny poukaz, no ich reakcie na moje otazky boli viac ako strasne ☹ tak som to vzdala. tu chovanovu mala kamaratka, ktroa uz rodila a tiez hovorila, ze je v pohode.

maxara
25. feb 2010

Dobre ranko babulky... od 6:13 sa budim kazdu hodinu... 6:13 odchadzal drahy do roboty a kedze som sa prebrala, tak mal pocit, ze chcem pokecat, zapol svetlo a este sme teda pokecali... vyprazdnila som mechur a podho spinkat... a 7:15 zacal Baso vrieskat na cely dom a stekal ako bulo v asi 2sekundovych intervaloch (po jednom steku)... tak som na neho zarevala a sklapol... a o hodinu znova... tak namiesto budika pipipip pipipip pipipip som mala kazdu hodinu budik stek stek stek stek.... nezabili by ste ho? no aj tak som vydrzala do 9:15..
teraz su vonku a su spokojni a ja tiez, lebo dnes nebol ziaden smradlavy vykal po nich na zemi...
no a co varit? ja mam instrukcie, ze to musi byt maso...ja mam chut na slepaciu polievku, ale mam len kuracie prska, tak idem urobit taku, ze cele prsicka dam varit (kedysi som ich davala na cibulku "opiect" take cele) osolene a o pol hodinu k nim pridam prepolenu zeleninku, resp. zeler este na mensie... a je suprova, odporucam...
a z masa som minule (niekto tu poradil zivansku a raznici) urobila, mala som z kare tu panenku 2 ks, to som nakrajala na medajlonky, nasolila, obalila v muke... dala som cibulku na kolieska na panvicu oprazit, na to som supla slaninku na platky (mm kupuje taku extra prerastenu, neznasa mastnu) a opiekla s tou cibulkou z oboch stran. To som vybrala a dala tie medajlonky opekat... no a medzitym som zemiaky surove osupala a nakrajala na kolesa, vymastenu jensku misu som nimi vystlala a potom som na to ukladala maso, slaninka, cibula, zemiak... dokola... vysli mi v tej mise dva rady. Este som tam potom dokrajala asi 2 mrkvy na kolieska a dala este tak rozne pomedzi to. Trochu som to posolila, pokorenila podliala vodou a sup do truby.... zabudla som to tam a tak to tam bolo asi hodinu, cize zemiacky masko mnamky rozpadave a dokonale stavnate a nasiaknute... skuste to. A inak ked niekto nelubi zemiaky (mirkin mm), kludne mu zemiaky nenaber a urob ryzu, alebo cestovinu... hodi sa

janatt23
25. feb 2010

bre ranko maxi,
no hned si nam super poradila co varit 🙂 vyborne... mnam....
ja mam o to postarane. pojdem na svah pozriet draheho, ci sa nepolamal a dam nejaky tirolsky gulas 😀

kafoditka
25. feb 2010

maxi... dojdi navarit aj mne 😀 😀

maxara
25. feb 2010

agi ta tabulka... robim ju vo worde a raz za cas, ked trosku nabehnu nove udaje, tak z nej spravim jpg a supnem na web. Takze mi tie udaje posli, hoci cast som si uz zaznamenala, ako aj macu a este niekoho... zuzanqa tusim

maxara
25. feb 2010

kafko ty dojdi mne... ja som toto mala minuly tyzden 🙂 teraz potrebujem nieco ine

kafoditka
25. feb 2010

no.. ja som taka kucharka ako ty baletka... 😀 😀 😀

maxara
25. feb 2010

jani aj tebe bre ranko... to mas super, ze ides na gulas... a dokedy si tam?
kenan a kde ty vlastne byvas?

maxara
25. feb 2010

kafko tak to potom super varis... 😀 😀 😀

maxara
25. feb 2010

vcera som si fotila brucho ale hanbim sa ho zavesit, taka som tam obrovska... ☹

kafoditka
25. feb 2010

ja praveze nevarim... v tom sa vyziva moj manzelik milovany 😉

kafoditka
25. feb 2010

maxi... zaves ho...pls.... ja uz par dni nespim, bo mi zavadza brusko a neviem si najst polohu.. prehadzujem sa ako ryba na suchu...

dugyna
25. feb 2010

kocky ste toho popisali vcera...nestiham citat
dosla som vas len pozdravit porpiat krasny den
a nove tehulky vitaje..
tak kocky nie ze tu bu litanie..lebo potom po 16mraci budem docitavat 😀
tak pekny dnik a papap

janatt23
25. feb 2010

maxi no mali sem tu byt do soboty, len minulu sobotu boli na smer vieden 30km kolony, tak ideme zajtra poobede. uz sa aj tesim. bo sa tu nudim uz ☹ ked nelyzujem 😒
jeeej a ozaj foto bruska som zabudla. dnes ma drahy odfoti a uz ho urcite zavesim aj ja. a mam nove foto. kupila som take male krasne boticky pre malu... aspon nejake potesenie 😀

agika1982
25. feb 2010

maxarka ahojcek a hlavne dobre ranko....ja som tiez od skoreho rana hore....samozrejme koli hokeju xixi...a hned po vyhra som musela zavolat drahemu,ze postupujeme,lebo chudatko moje od siestej je v robotke...vcera dosiel taky unavenucky ze az....on je taky moj maly nervacik...dojde nasraty a len co zavre dvere vzdy zahlasi,milacik uz som v pohode len sa este chcem porozpravat s drobcekom xixi...on sa tesi ako maly chlapcek...
inak uz som zacala fotit vecicky tak dufam ze pak pozrete,ked to sem hodim....
maxarka,rada ti poslem info,len neviem co este potrebujes....

a k vareniu....tak ja som vcera robila rizoto,a chvalabohu mame aj na dnes,takze dnes mam volny dnik....dala som prat veci a venujem sa samozrejme vaaam

sunnygirl
25. feb 2010

maxara:
to ja som bola ten bobos s tým ražniči a živánskou..........prečo si ma nepozvala???? 😨 😨 ...bo ja nemám rúru, tak ešte iba snííííívam o zapekaných jedlách.... 😒 😠 .....a varené jedlááááá hore krkom..uf uf.

Dnes mám diéééétu, ale opäť len kým neprídem domov, však už tri večere dojedám oravskú slaninku............moja SLABOSŤ. Takže dnes len jogur, zákys s rožkom a večer možno nejakú paštiku s pečivkom, ja teda vôbec zahustené jedlá múkou a tak........... ☹ ☹ ☹

dugyna
jéééééj už sa ti to kráti.........sobota sa blíííííži

tak ten feniklový čajík skúsim a pre istotu si ho dám večer aj keď mi nebude zle, aby som spala ako batoľa.

posledné dni mám také divné sťahovanie v podbrušku, čo to je????????? otázka do éteru. Malô sa mrvinká?????

maxara
25. feb 2010

kafko uvidiiim, ako sa mi bude chciet... teraz supem zeleninu na tu polievku, lebo fakt sa mi ziada viac zeleninky.. mozno som mala aj preto tie problemy s crevami... nedalo sa mi vysrat ani vyprdiet ani nic... ked to tak uz musim napisat... a tak ma strasne bolelo uz brucho, ze som to riesila nasilu. Tlacila som o dusu, cosi sa mi podarilo, ale fakt potrebujem viac vlakniny...
agi zatial nic, vek si tu tusim pisala aj TT mam zapisanu, potrebujem uz len pohlavie a meno (alebo dve mena, ked este neviete... ked neviete ani priblizne, tak nevadi)... takze potom daj vediet pohlavie, ked budes vediet

maxara
25. feb 2010

sunny - raz ti take uvarim, dobre? 😀 😀 tak dakujem za ten tip, bolo to fakt super jedlo... vcera u obvodaka som sa postazovala na tie "vetry" a odporucil mi aktiviu a acidko a podobne... no to mi ani nemusel, uz som si naordinovala. Som si dala acidko nalacno na ranajky a trochu sa to pohlo

janatt23
25. feb 2010

maxi aj mne zacali problemy s "kakanim", bo som musela zacat jest zelezo. riesim to tym, ze kazde rano vypijem pol litrovy napoj jogurtovy a cez den minimalne pol litra mlieka. a pomaha 🙂

sunnygirl
25. feb 2010

maxara
suprový slovnííííík 😉 No pre mňa je najhoršie, že sa v noci až nad ránom trápim...........

lenkaaninka
25. feb 2010

ahojte baby dobré ránko akurát som napísala celú story a všetko mi to zmizlo asi ma rachne
tak tak v skratke
ortopedické nohavičky sme používali aj budeme z každej velkosti mám po dva kusy aj ked precikala plienočku nebolo to také tragické nakolko je igelit z vnútra a ked látkujete tak ich netreba...

zrzulka moja malá okusala celú postielku kolom dokola ako keby sme chovali bobra a hned ako prvé ked sa v postielke postavila tak zlomila kolotoč nad postielkov lebo ho neznášala. Vždy ked sme ho zapli tak hneď začala vrešťať ako keby ju rezali.. 🙂 🙂
a ešte raz sa nam stalo s menšou že poobede sa zobudila a prídem do izby ...smradu na hovado a kukám Lenka v postielke sedí vyrehnená doslova ako slniečko na hnoji ...takže sedí z pampersky vyberá hovienka celá sa natrela aj postielku takže fasa 🙂 😀

a k nedospatým ránam by som mohla básne písať dneska od pol štvrtej...lebo deti sa naučili v takomto čase chodiť najnovšie za tatikom do postele a ozaj ani traja ani štyria sa nevyspíme tak ja chodím do ich postele..
Chvalabohu už majú dospelácke lebo ozaj neviem či by ma na zem vyhnali... no a ked idem do detskej tak idem čurkať samozrejme a tak podobne a už nezaspím ...potom starého do práce budím a tak tak len tak driemem.

sunnygirl
25. feb 2010

no, zápcha aj jeden s príznakov v druhom trimestri, Ja som mala doteraz úplný pokoj. 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre