Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
30. apr 2011

@mirka285 pedina je spokojna, gramazne papa Ninka normalne a nebudem ju uz od teraz drzat na dietach len preto, ze sa velka narodila.. nepribera vela, pribera normalne.. nejeme ani vela kasi zbytocne, ani vela zemiakov, ryze, muky, keksikov, chrumiek, cukru.. do roka moze normalne papat mlieka kolko chce.. hybe sa stale, stvornozkuje, plazi sa po celom dome, stavia sa na nozicky.. ja som s nou spokojna. Podla mna vobec neje viac. Navyse aj olovrant niekedy uplne vypustame, podla toho, kedy vstane. Napr dnes vstala poobede az o 16tej, cize dostala obed, ktory som odvazila, zjedla 115g a najblizsie dostane az o 20tej.

maxara
30. apr 2011

@katy1979 no ved ja neriesim.. ja som len spomenula, ako Ninka papa a ze je to menej hadam aj ako mirkina Linda.. akurat je castejsie mensie porcie a vobec na tom nevidim nic zle

mirka285
30. apr 2011

@maxara Peti ja si nemyslim,ze Ninka zje vela,ja si myslim,ze je casto....ved ja sama ked zacnem od rana furt do niecoho dzobat,tak som rozozrata cely den potom...proste by som jej nedavala jest kazde dve hodiny,tot vsio...

maxara
30. apr 2011

@mirka285 no ale ako jej to mam dat, ked ona viac naraz nechce? napr rano, ona si odpije na viac krat to mliecko a potom okolo 8mej si zgrli oci a chce spat a bez flase to nejde. Ale vravim, kludne ked zarobim 90ml, to mas asi 105ml mlieka, tak este aj ostane, proste si len tu davku doplni. desiatu papa vzdy nacas, to je jedna cast rezimu, ktoru dodrziavame, potom dodrziavame vzdy obed po spanku (a mliecko pred spankom, lebo bez neho by nezaspala, iba ak po dlllhom placi na rukach) a potom vecerne mlieko. Olovrant zavisi od toho, ako sa zobudi poobede. no skratka si myslim, ze jej stravovanie je v poriadku, aj keby jedla castejsie mensie porcie, mne to nevadi. Urcite sa to casom napravi a dostane do 5 jedal denne. Kojene decka jedia aj v noci a kedy chcu a tiez sa naucia casom jest 5 krat denne.

katy1979
30. apr 2011

@maxara nas sebi mal tiez taku vahu ako ninka v 9 mesiacoch mal 10120 g a ked mal rok mal presne taku istu vahu iba narastol o dva centimetre. takze to jeho priberanie sa zrazu zastavilo. a to sa stane u vacsiny deti.
ze 5x denne ja rano velakrat vstanem a jem iba raz denne to znamena ze stale zastavim sa az vecer

maxara
30. apr 2011

prave si citam stranu 1724 (stahujem si o ninke prispevky, ked mam chvilku cas) a pise sa tam, ze @cigaretka5 ked odovzda o 10 dni dizertacku, tak zbuchne nejake stretko 😀 .. bolo to v oktobri.. co cigi? 😉 😀

maxara
30. apr 2011

@katy1979 no ved staci sa kuknut do tabulky, kto mal kolko kedy a je pekne vidno, kto ako pribera.. Ninka je uz aj predbehnuta.. aj kafkov Filipko mal cez 10, Barunka, Risko Luludin.. takze ja neriesim. 😉

tutifruti
30. apr 2011

Caute baby.... tak naša Dorotka dnes von excelovala.... 😒 Tri minuty po tom, ako sme vyšli z domu spadla z preliezky...na tvár.... Rozťala si spodnú aj hornú peru... našťastie nie na šitie.... Na čele modrina jak fras.... opuchnutý nos... Poutierala som sklaky, slzy, krv..... a išli sme na zmrzku... No a potom na ihrisko.... tam sa tak vytrieskala zo šmykľavky tak, že má pod bradou asi 10cm krvavý šrám.... Znovu mala celé ústa krvavé.... som len zuby porátala.... našťastie má všetky.... teda dúfam.....
😒
Mna z nej raz vystrie.... a potom by som vraždila, ked mi niekto povie.... "Jooooj, ty máš dievčatká.... to máš super.... chlapci sú ťažšie zvládnuteľní....." Tak naša Dorota je potom čo 😠

miki060707
30. apr 2011
noemarta
30. apr 2011

@tutifruti boooze, chvala bohu ze je v poriadku, veru mas pravdu, niekedy su baby ovela zivsie nez chalani 😉 😀

My sme sa pred chvilou vratili z majalesu v ivanke, dali sme si dobru cigansku, kofcu, zmrzku , pozreli aky taky program a sli domov....

noemarta
30. apr 2011

@miki060707 to je cooooooooooooo nebodaj sneeeh????

aalexis007
30. apr 2011

@maxara nerieš, že koľko krát ti malá papá. Jednoducho si jej mama a vieš, že kedy je hľadná. Aj mne malý papá viac krát ako 5x za deň a neriešim to. On je jednoducho hladný a ja mu to papanie dám. Tiež pred spaním cez deň dostane mliečko, inak by nezaspal. A on dokonca papá aj v noci (aj 3-5x) Skúšala som to aj s čajom alebo vodou, ale pokiaľ nedostane mliečko tak nespí. Takže on možno zje aj viac ako tvoja Ninka. 🙂 A načo ho budem trápiť a bude mi mrnkať a plačkať. Viem, že je to od hladu. To je môj názor 😉

miki060707
30. apr 2011

tak u nás bola takáá leja, normálne lad padal a potom sa to na sneh zmenilo 🙂
a toto mala svokra za domom, skoro som odpadla,
dcéra mala vystupenie, tak sme sa boli prejsť ku kultúraku

pekný dník

bellablonde
30. apr 2011

@miki060707 vsak pozeram, ze co je to za fikcia...potom kuk datum dnesny den, pekny zaver vrtosiveho apriloveho pocasia 😉

@tutifruti 😅 😔 😨 😲 😀 moja zlata, ty si teda tiez uzijes svoje ...mozem cestne prehlasit, ze vasu Dori by som asi na prazdniny nezobrala 😀 no hlavne, ze je v poriadku ...(a moze vystrajat dalsie kusky) 🤐

@noemarta u vas v ivanke to zije, tu v petrzke nic moc nebolo... teda neviem to s istotou povedat, lebo dnes mame navstevu...nasi sa prisli pozriet na ms v kulturistike, este su na pasienkoch, budu u nas aj spat, takze ich zas vrele ocakavame, kedy sa vratia 🙂

no ja som asi divna, ale mne sa Kate dost pacila ...az na ten cudne vyrieseny dekolt - spicate prsia 😀
pozerali sme na jojke dnes cez obed nejaku relaciu, kde teta oskvarkova vravela podla katinej a vilovej mimiky, ze su nervozni a v strese a podobne...som ju normalne nemohla pocuvat,,,,vsak jasne, ze asi mali stres, ked na nich cumakuje stvrt sveta 😀 😀

tinaki1275
30. apr 2011

@miki060707 no toto ma dostalo ..🙂)
@tutifruti no to si teda mala den ..ja tiez ratam s tym ze nasa Leia bude z tych akcnejsich 😀 uz teraz mi predvadza obcas take veci ze ziram... 🙂
@mirka285 ja som tiez od hipp mala jednu hotovu a chutila jej..som ale skusila urobit dnes a po prvej lyzicke ju tak naplo.. 😕 zes om to hned vyhodila...a tak som jej radsej dala taky mliecny krem hotovy s marhulami od nestle..nie je to sice asi velmi zdrave ale chuti jej to ..tak raz za cas sa hadma nic nestane..

tinaki1275
30. apr 2011

@katy1979 do vody normalne rovno krupicu .?

mirka285
30. apr 2011

@tutifruti no mas to perne doma,inaj ja som bola tiez taky cert ako rocna som behala po streche a schovavala sa za komin,mama skoro infarkt dostala 😀
@miki060707 ty kokos to uz co je,sneh pada pomaly v maji z neba 😖
@noemarta Maci tak ste mali prijemny den,my sme zajtra chceli ist do Sladkovicova pozriet lietadla,ale sme si to rozmysleli,bo nas napadlo,ze mala by asi plakala,ona nemam rada silny hluk,dnes sa rozplakala aj ked otec zapol kosacku,takze musime na zajtra vymysliet program,ale uvidime podla pocasia a potom daco vymyslime...a tu je moj novy melir...

tinaki1275
30. apr 2011

@bellablonde no mne sa potom na tej part y uz zdala byt lepsia..ale na segru pipi sa nechyta..to je teda hviezda...prave som dnes pozerala ze ze anglani komentuju viac jej segru ako ubohu kate.. 😒

tinaki1275
30. apr 2011

@mirka285 je to super..fakt t i to dobre spravila a vyzera to velmi prirodzene..omnoho lepsie ako cierne co si mala predtym ..robi ta to mladsou ..

zuzik1983
30. apr 2011

ahojte,no kukam,ze rozoberate papanie.tak nikolka papa asi najviac a pritom ani neni z tych najtazsich 🙂
tak budi sa mi 5.30
tak za hodinku o 6.30 vypije 240 mlieka,(a to niekedy aj mrnci,co by este chcela)
okolo 10.00h papa cca 200g cerstveho ovocia,alebo vyzivy ovocnej alebo 145g jogurt,
okolo 13.30 spapa cca 200g prikrmu zeleninovo masovy,
okolo 16.30-17.00 ma nejake pecivo s maslom,jogurt alebo kasu z 160ml vody(podla toho,co ma doobeda)
a okolo 19.30-20 ma 240mlieka,co jej tiez niekedy aj nestaci 🙂

katarina7777
30. apr 2011

@mirka285 tie 4 hodky u kadernicky stali za to... 🙂

zuzik1983
30. apr 2011

baby ja som tu svadbu ani nepozerala,takze vobec neviem ako vyzerala 🙂
@miki060707 no teda,ze sneh este teraz...
@mirka285 no velmi pekne to nas,take nieco si ja predstavujem na sebe,len nikdy mi to nikto nespravil tak ako som chcela 🙂

mirka285
30. apr 2011

@tinaki1275 dakujem aj ja som spokojna...no musim ist kuknut tu jej segru,som ju este nevidela...

noemarta
30. apr 2011

@mirka285 veruuuu, dobre to mas, tie styri hodky stali za to 😉 😉
Ja som asi divna tiez, ale mna absolutne nezaujimala nejaka kraaaaalovska svadba.... a ked som tu kate videla v tel.novinach, tak saty nic moc, a tie prsa, to mala hrozneeeeeeeeeeeee 😒 😠 😠

mirka285
30. apr 2011

baby no veru,vsak to bolo narocne zbavit sa tej cernoty...ale mam to aj vyzehlene,tak snad to nebude zle aj ked si to nevyzehlim a budem to mat vlnite,no ved uvidim...hlavne som rada,ze to uz nie je cisto cierne 🙂

bellablonde
30. apr 2011

ja som davala krupicovu kasicku s vanilkovou prichutou z dm babylovku, sasena sa zalizovala az za usami

jo kocky, takze podla dennej spotreby vasich deti som zistila, ze davam mojej krpanicke malo mlieka ... ale ona zase sfukne kazdy den jogurt, papa ako kyselina...
poviem pravdu, ze ja jej jedlo robim odhadom, nevazim, ak ma obed zo sklenicky, tak viem, kolko zjedla, inak davam bajocko, netlacim ju drobnostami (somarinkami) medzi jedlami, obcas dostane piskotu, chrumky nema rada

@mirka285 som velmi zvedava na tvoje saty favoritky, tak len pekne skusaj a hlavne nesetri 😎 😀

a na zaver, zaciatkom jula planujeme s mm dovolenku vo Verone ...bez deti, len my dvaja, romantika, opera, sa tesiiiim
aha
http://www.corteguastalla.it/english/index.html

mirka285
30. apr 2011

@noemarta coby si bola divna,ja som Kate videla prvykrat az dnes v Novom case...a vsak my nezijeme v Anglicku,nasa kralovna ci princezna to neni,tak preco by ma to malo zaujimat 😝

bellablonde
30. apr 2011

@mirka285 vyborne vlasy 😉

noemarta
30. apr 2011

@bellablonde moooja, len aby ste sa z tolkej romantiky nevratili traja 😀 😀 😀 😀 😀

mirka285
30. apr 2011

@bellablonde uzasne,v dobrom zavidim 🙂 a veru treba otuzovat vztah aj bez deti,oddychnut si a venovat sa jeden druhemu,schvalujem take veci 😉 my sme sa tiez dnes bavili o dovolenkach a bolo mi povedane,ze sa musim uskromnit,lebo treba postavit dom...ale ved to je samozrejme,neda sa mat vsetko,sa uskromnim,ale na satach setrit nebudem 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre