Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

patatina83
3. máj 2011

@lenuss84 no sikulka 🙂 neviem neporadim ti na nadchu ale pocula som ze je dobre ak kojis este odstriekat si troska mlieka na tycinku co sa cistia uska zevraj je to najlepsie....ja to obcas robim....zatial klop klop este sme nadchu nemali.. 😉

adelaine
3. máj 2011

noo teda, to bol riadna burka, tma ako v rohu, aj som lutovala, ze risko este nespi, lahla by som si k nemu,
nenormalne ma to tahalo do postele,
ale moje zihadlo neobsedelo, tak som sa musela prebudit 😝

inak, risko tiez skusa moje nervy s riadnou vytrvalostou, niekedy na neho hucim, lebo mi puknu nervy,
ale samozrejme, ze to nema efekt,
dokonca nezabera ani to, ked mu poviem richard, tak sa mi vyskiera ako leco 😀

baby, inak skoro som zinfarktovala, ved ani nie pred 3 hodinami si piseme, ze ako nam deti padaju, a mne risi urobil taku otocku pri prebalovani,
az ma teplo oblialo, ze leti z gauca.... zapinala som mu body a on sup, prevalil sa mi na bok
a akoby zoskocil z gauca, neviem to popisat, ale isiel rovnymi nohami dole a pristal na ich do stoja 🤐 🤐
som kukala ako puk....

zrzulka
3. máj 2011

@katka55 katiiiiiiiiiiiii sa musim smiat ...to su asi ti patrikovia taki hyperaktivny,maju to v krvi a mene ci co.... lebo presne viem o com pises, prebalit je ho nemozne....to sa neda...obliect ho detto,ked zaspava tak to je komedia. v mojom pripade skor tragikomedia lebo neviem ci sa mam smiat a ci plakat 😒 a najnovsie si vylezie na stolicku a tam tancuje...odpadnem z neho. ratam ze o taky mesiac beha...len potom to zacne byt zaujimave 🙂

maxara
3. máj 2011

@patatina83 aj Ninusa skace, alebo ako to nazvat.. teraz akoze fandi 😀 hop hop hop .. ale inak je to zajacik

@lenuss84 nam to trvalo trosku dlhsie, mali sme sopliky a dr nam dala nasivin do nosa a potom papat kvapky fenistil a tussin od kaslu. Vraj teraz davaju fenistil na nadchove sopliky, rychlejsie to prejde

@bambola 😕 no ked bude takto prsavo, tak o to lepsi dovod ist busom, aby nahodou nenabural a Katka nech moze maleho vyvencit .. inak mne tu hlasi pocasie na zajtra polojasno, ale bez dazda urcite.. tak neviem, kukni do tej tvojej uzasnej mapy 😉

zrzulka
3. máj 2011

@adelaine dobre bude ked naucis aby ked zlieza liezol nohami k zemi, my to pata ucime.ale zatial saskuje vselijak mozne.... on nejako extremne nepada a ked padne tak na rit (to som ho naucila) ale tiez mam niekedy strach z toho co poraba, hlavne teraz ked nam miska spadla na dlazbu a skoncila v nemocke s otrasom mozgu, tiez tak nestastne sa natiahla, keby "nedrbla" na hlavu tak jej nic nie je.... 😒

zrzulka
3. máj 2011

@lenuss84 ,my sme na sople vzdy vyfasovali pamycon 😒 je to lokalne antibiotikum, vzdy to zabralo len neviem ci je vhodne pri kazdom sople davat atb.... a aj pato je liska... on sa rad tulka ku mne, hlavne pri zaspavani musi byt na mne prilepeny.

adelaine
3. máj 2011

@zrzulka ako mam naucit riska padat na rit?

bambola
3. máj 2011

@maxara truba 😀 to neni uzasna mapa ale aktualne druzicove zabery takze tam asi na zajtra tazko kuknem pocko 😀 😀

adelaine
3. máj 2011

@lenuss84 podla toho aky soplik je a kolko ho je...ked je ho uz vela a zateka treba odsavat, a
baby mali dobre skusenosti s Libenar sprejom, nam pomohol aj obyc detsky Nasivin....keby mu v noci zatekali a dusilo ho, treba mat v byte zvlhceny vzduch a zvysenu polohu v posielke...
@zrzulka Pamycon ako hovoris je antibiotikum, malo by byt podavane na huste zelene sopluse 😝
to znamena, ze su uz infikovane, je zbytocne ho davat na obycajny riedky vodovy nadchovy sopel,
lebo ked sa dava casto a zbytocne, potom uz nezabera

maxara
3. máj 2011

@adelaine ja som minule myslela ze zinfarktujem, ked mi mm nalozil Ninu do auta a ja som isla s nou sama k lekarke a na parkovisku som az zvyskla od laku, ked som otvorila Ninine dvere a videla som, ze nieco spadlo, tak som sa zohla, ze co to bolo a tam mys!!! taka mala seda mys!!! ale samozrejme ta plysova z ikey.. ale skoro ma drblo 😝 😝

maxara
3. máj 2011

@bambola Bambi ved tak fukni trochu a rozozen mraky.. a to tam ani nie je nejaky predpoklad? na tej stranke? daj link

zrzulka
3. máj 2011

Trosku zle som sa vyjadrila v prispevku, naucit padat na zadok sa samozrejme neda, ( technicku stranku) skor to ako padat a ako nepadat. Myslela som to tak ze som ho naucila spoliehat sa na jeho sily a schopnosti. Cize aby vedel odhadnut svoje sily. T.j neobkladala som ho nikdy vankusami, nestala mu za ritou aby som ho v pripade padu mohla zachytit. Neucila som ho na to ze vzdy tu je niekto kto ho zachyti ,ucila sa spoliehat len na neho sameho... neucila ho padat tak ze dopadne vzdy do makkuckeho a nikdy sa mu nic nestane. Jasne ze vzdy som dbala na to aby pady neboli brutalne, jednym okom vzdy sledujem co sa deje, predvidam ake mozne pady by mohli hrozit. Ale nazorne som mu ukazovala ze ked uz sa neudrzi nech sa posadi na zadok pripadne nakloni dopredu a dopadne na ruky. padali sme spolu a asi to funguje lebo naozaj ked uz vidi ze padne tak sa vlastne posadi 😀 Vie odhadnut sily ale ked sa mi vystvera na stolicku tak predsa len trpnem. Nevie ze stolicka sa mu moze prevratit. Hovorim mu ze sa musi drzat. Dnes ako vyliezol na stolicku.... ked uz to vyzeralo tak ze padne (samozrejme ze som bola pri nom) tak mu hovorim ze sa musi drzat. Chytil sa postielky:O))))Potom som mu ukazala ako sa zo stolicky zlieza. Ale tak daleko este nie sme.Chcem ho najprv ucit zliezat z postele zo stolicky sa mi zda zlozitejsie. Misku sme tiez takto ucili a ona sa celkom rychlo naucila ale ona zase bola uz ovela starsia ked zacala chodit a mala aj dlhsie nohy:O)))))))))))))

bambola
3. máj 2011

@maxara vsak iste ze je predpoklad ale nie medzi aktualnymi druzicovymi zabermi 😀
http://aktual.meteopress.sk/oblacnost.php

a ceska stranka

http://www.chmi.cz/files/portal/docs/meteo/rad/...

zrzulka
3. máj 2011

@adelaine tak to potom nechapem, detiska nemaju nikdy zelene sople a vzdy ho fasneme.... 😝 ale maju aj kasel povacsine tak zeby kvoli tomu davala dr pamycon?????nemam z neho moc dobry pocit kedze sa jedna o antibiotikum, ale zase zabera.vzdy ho uzivame 7 dni aj ked vymiznu priznaky.

adelaine
3. máj 2011

@maxara :D
Peti pocuj, keby bola ziva, mna by rovno odviezli ...ja mam fobiu z misi, to skacem 2 metre,
(nastastie uz 10 rokov som ziadnu nevidela, lebo nebyvam v dome 😀 😀 ) a este z pavukov,
tym sa zial nevyhnem....
ked sme isli z gril party od teba, jedneho pekneho vyzrateho kriziaka sme si viezli vnutri v aute,
skoro som vyletela z koze, mm musel zastal a vyhodit ho..lebo sme nemohli pokracovat v jazde 😝

adelaine
3. máj 2011

@zrzulka ked su huste, zlte alebo zelene, spojene s kaslom, znamena ze zapal hornych dych. ciest sposobuje
nejaka bakteria, to znamena, ze sa prejavy liecia ATB, na nadchu co je virusove ochorenie ATB nezaberaju....tak asi preto to vam dokina predpisuje ako predpisuje

zrzulka
3. máj 2011

@bambola bambola ty nasa rosnicka. ake pocasie bude na orave od 11-15 maja? haaaaaaaa? 😀

zrzulka
3. máj 2011

@adelaine asi hej, hlavne ze zaberaju, dufam ze uz ho dlho potrebovat nebudeme, klop klop konecne sme vsetci zdravi, dokonca aj ten patov ekzem sa lepsi

tinaki1275
3. máj 2011

Ahojte babule..no nestiham vas docitavat.. ☹ hadam casom ked uz budem mat v robote system tak budem stihat trosku aspon v kancli vas pozriet..dnes som bola od desiatej do pol tretej popriprvovat si aspon na prvy tyzden co to ..mam klienotv len v troch hoteloch a to az 8 😀 tak aspon hadam stihnem do buduceho tyzdna porobit tie bezpecnostne kontroly vo vsetkych 11 hoteloch co mam..mm ma tieto dni vela roboty a bude chodit domov az vecer o deviatej tak to bude zaujimave.. 😒ja vecer okolo siedmej musim ist do hotelov odviezt info knihy tak vezmem malu zo sebou .. bude z nej prave delegatske dieta.. 🙂 s fajn je ze sa mi robota rozbieha pomaly tak aspon mala nema take soky ..aj dnes som az do pol desiatej bola doma..tak som ju stihla rano obriadit a az tak som odisla..a zajtra budem az do jedenastej kedze mam letisko az na obed t,zatial len jeden prilet..teraz som ju ulozila tak stiham akurat trochu popratat kuchyni hadam..mam tu bordeeeeeeel...des..idem este docitat co mate nove..a ozaj amme uz leto dnes hlasim 27 stupnov.. 😉

zrzulka
3. máj 2011

@maxara 😀 😀 😀 😀 😀 plysova mys... ake mile hracky... aj ti potkanici su zlati ale ked som raz skoro na jedneho stupila...bleeeeeeeeeee des..... odvtedy mam tusim z potkanov fobiu....na sidliskach ich je mrtne

zrzulka
3. máj 2011

@tinaki1275 uz pracujes? 😕 ufff nezavidim.... 27 stupnov by som brala tu je otrasne pocasie take na spanok. detiska spia tusim zalehnem ku nim este na chvilu kym nezacne poobednajsia sichta

bambola
3. máj 2011

@zrzulka si robte srandu z plasteliny 😠 😀

zrzulka
3. máj 2011

@bambola ja si nem robim srandu ja vazne potrebujem vediet ake bude pocko pls 😉 zariad aby bolo pekne slnecno, teplo moc byt nemusi ale hlavne nech neprsi, nech sa da byt vonku..... 😉 kiez by to bolo v tvojich silach ze jo? 😀

maxara
3. máj 2011

@adelaine moja, aj ja by som zdochla.. 😝 😝 esteze bola plysova, hoci bola nastrazena 😠 mm si to potom zlizol, lebo vsetci po mne pozerali, co vyskam a poskakujem.. 😖 ale inak som mala tvrdu vychovu v tejto oblasti.. tam kde nasi teraz byvaju, bol kedysi len taky pididomcek a vonku latrina. Vzdy tam byvali bednicky s postrekmi, lebo to bola taka velka pohodlna latrina.. a do tych bedniciek sa v zime nastahovali mysi a ked som isla srat, tak som len trpla, iba ziadna odtial neposkulovala na mna. A tie svine nielenze poskulovali, este ked som zacala jacat sa zacali schovavat a bezne mi zaliezli pod linoleum, ktorym bolo pokryte to miesto s otvorom (my sme tu latrinu trochu premakali 😀 ).. akozeeee, si nevies predstavit, jak som rychlo vedela srat 😀 a najhorsie bolo, ze hajzlak sme mali na takom dlhom klinci a vzdy som sa bala, ze z hajzlakovej rulicky na mna nejaka mys vyskoci.. uff, tazke detstvo.. a zas v lete (pred tou latrnou rastla krasna obrovska stara marhula) zo stromu cez horne okienko na nas padali husenice 😀 ale brutalne, take farebne a asi 5 cm dlhe.. si predstav ze ti tak do pol chrbta padne a skotulava sa ti po krizoch dole az na rit a do jamy.. deeeees. No a pavuky tam mali bezne take pavuciny, ze sme chodili na zachod vzdy s palicou pred ksichtom 😀 aby sa nam nenalepili ..

@bambola uz smirujem 😉

adelaine
3. máj 2011

@maxara jeeeeeeeeeeeeziiiiiiiiiiis, huseniceeeeeeeeee, neeeeeeee 😨
mam dalsiu fobiu 😀 😀

maxara
3. máj 2011

@adelaine 😀 😀 najdem foto latriny, aby si si to krasne vedela predstavit? 😀 😀 🤐

adelaine
3. máj 2011

@maxara nemusis, ja mam bohatu predstavivost 😀

adelaine
3. máj 2011

@maxara pocuj, baby co budu vecer citat kona, budu pindat, ze co sme to tu riesili...
husenicu a latrinu na 3 strany?! hehe 😀 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre