Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

booklover
25. máj 2011

a este jedna vec: Janka stale vracia. niekedy viac, inokedy menej. ale od hustoty stravy to nezavisi. vracka aj hustu kasu. :-/ ale uz sme zvyknuti, utrieme a ide sa dalej.

katka55
25. máj 2011

dobre ranko 🙂 moje dieta si akurat otvorilo smetny kos, vybralo supku z jablka a uz uz by sla do ust 😨 a to teraz desiatoval... to je sisi 😅
@bambola a preco myslis, ze satka nie je pre babo zdravsia, ako ten druhy nosic? ved tam je fakt dieta zavesene za medzinozie, a to je hlavne pre chlapcov velmi zle... satka sa viaze tak, ze kolena ma dieta vyssie ako zadok.

bambola
25. máj 2011

@katka55 akoze z tych dvoch co dala mon je jasne, ze satka je lepsia, ja som teraz myslela ergonomicke nosice, tam dieta nevisi 😉

katka55
25. máj 2011

@bambola jaj, tak potom jasne 😉 ja ak budem mat druhe babo a riesila by som nosenie, tak vyhra asi manduca. ta sa mi paci najviac. no ale monline-ina katka riesila uplne inu cenovu kategoriu. potom je to fakt tazke 😒
@denisse ja tiez predpokladam, ze ta podlozka bude stale potocena, tak ale snazime sa 😀 😉
@booklover krasne si nam to vsetko zhrnula 😉 😉

bambola
25. máj 2011

@katka55 inac som zabudla aj ja pochvalit podlozku 🙂 ach keby som aj ja vedela sit tak si nieco usijem alebo malej 😉 a bolo by to origos 😉
+mne sa inac ta podlozka netoci v kociku, jedine pri nohach si ju niekedy prehne ale inac nie. mozno je to aj tym upevnenym hore

katka55
25. máj 2011

@bambola tiez som rozmyslala, ze tam spravim tie suche zipsy hore, ale kedze kocik by som rada potom predala, nechcem tam velmi nieco riesit 😒 super, ze ty si ich tam uz mala. ved uvidim, ako to bude drzat... a ja tiez neviem sit, takze toho vela nenacarujem a hlavne nemam trpezlivost a zmysel pre detajl ☹ ale zaclony a podlozky celkom ujdu 😉

booklover
25. máj 2011

@katka55 @bambola @monline ja som satku darovala kamaratke. to viazanie mi nejak extra neslo.. :-/ ale nosic je klik-klik a babo je in. 🙂 pokuka dookola a zakonite zabuva. 🙂 kedze vobec nemame kocik, tak ani ta investicia nebola az taka hrozna. a to som kupovala novy. z bazaru je urcite aj cena ok. u nas uz po tom 7-8 mesiaci je v nosici iba ked idu zubky, alebo ma nejake spankove nechute 🙂 inak uz lozi, chodi popri nabytku a objavuje svet 🙂 svokra ju skusala dat do pozicaneho kocika, ale to bol boj a hlavne v brutalnom stupani a terene lazov. asi pochopila, ze kocik je super- ale pre dieta co nema reflux a nebyva na lazoch 🙂
teraz som objednala sportacik, tak uvidime ci jej sadne 🙂
a ozaj neviete, ci manducy maju na dokupenie novorodenecke vlozky a plastenky?

bellablonde
25. máj 2011

ahojte, my mame cely den pripravy na vecernu oslavu ... krpan ma 3 roky 😵 ...vsak som ho aj zapriahla, ukladal nakrajane suroviny do misy na salat, miesal, rozlial, vysypal, no proste vsetko ako ma byt 😀 🤐
Robime aj krtkov dortik, mnam mnam

@booklover ahoj, manducy maju novoskovu vlozku aj plastenku (taku kapucku) vo vybave 😉
tak vam drzim palce, aby ste sa refluxu cim skor zbavili 😔
@katka55 chutna podlozka 🙂 🙂

booklover
25. máj 2011

@bellablonde vdaka! 🙂

maxara
25. máj 2011

@katka55 a ako sa ti pacilo vecerne solo?? 🙂 😀

@monline inak liliputi mei tai je nieco medzi satkou a nosicom a stoji 50e 😉 a je to ergonomicke 🙂

@carrie84 niiic, iba to, ze ked si tam, nie si tu.. ☹

@denisse my spavame s otvorenym oknom uz mesiac 😉 ano, lepsia je hruba krupica.. prisla som na to, ze tam treba dat olej tak na cele dno hrnca, nech je ta krupica vsetka od neho a opekat ju na takom strednom stupni a stale miesat.. nech je taka do zlatista.. a ona sa mrcha zda byt zlatista uz skor ako je, takze kludne ju treba dlhsie opekat.. a este jedna vec, znesie to ozaj vela soli. 🙂

bambola
25. máj 2011

@booklover ako napisala bella tak manduca uz tu vlozku ma 🙂 inac ja som nikdy tu kapucku nepouzila, dokonca ani ked snezilo 😅
@bellablonde tak gratulujeme petkovi a je to jeho oslava tak ked to chce mat vysypane a podavat na zemi tak ho prosim ta nechaj 😀 😀

bellablonde
25. máj 2011

@bambola hihi no vyzera to tu otrasne 😀 😀 on to dokonca chce sam utierat a akoze upratovat ... tak si vies predstavit

dugyna
25. máj 2011

@monliena zhanas satku ? ci sa nevies rozhodnut ci satka si nositko?
no satka ma vyhody ze mozes v nej aj kojit a pouzit ju hocikedy hocikde ako deku na lezanie..napr.v sade alebo medickej ..satka my teraz na leto pride prievzdusnejsia ako nositko.
nositko /pozor nemylsit si s klokankou/ -cize musi to byt bud ergo nositko, manduca, boba, beco a ine-...cena zavisi aj od vyrobcu a vzoru... ja som v tom kojila malu ale iba raz a doma...nepride mi to na kojenie take prakticke ako stka a ani to neni v nositku pohodlne..napr liliputi ten mam doma je to inak skvale nositko za super cenu..ak chces kupovat nove a jednofarebne stoji 65 eru, tie so vzormi 85 eur je to asi najlacnejsie nositko na trhu..ale myslim ze vyborne, my sme s nim spokojny.
ale rataj s tym ze na ositko sa zle dava ruksak teda ak by si mala vpredu maleho a na chrbatk si das ruksak nemusi ti dobre drzat lebo nositko ma ramena polstrovane..a aj ruksak..cize tam je troska problem.
ale ak mas satsku pekne si mozes dat ruksak pohodlne.
ale zavisi to od chuti.

bambola
25. máj 2011

@dugyna ja som kojila v manduce priamo na ulici a nikto si to ani nevsimol, lebo sa mala vlastne len nasosla 😀 😀 ale tak to bola vtedy dvojmesacna 😉 teraz by sa tam uz nezohla

maxara
25. máj 2011

@booklover super, ze si nakukla.. nahodou sa na stretko nechystas?

@bellablonde 😵 supiiis, takze takto pred troma rokmi si si uzivala na stole, co? o kolkej sa narodil?

dugyna
25. máj 2011

@bambola no tak taka malinkata je to v pohode..len ja som to skusala v nositku ked mala vyse pol roka...cize si vies predstavit kde som nositko mala zosuchnute

bambola
25. máj 2011

@dugyna no to isto nie, videla som kojit maminky v satke normalne na hviezdoslavovom 😀 tiez to mali tak zosuchnute a vyzeralo to divne ale nic nebolo vidno 😉

maxara
25. máj 2011

dugy zijeeeeee 😀

maxara
25. máj 2011

@bambola Bambi a ty si preco v BB? len tak na prazkach?

dugyna
25. máj 2011

@bambola v satke je to v pohode..lebo to kojim vzdy v uvaze dvojity kriz a ten je na to ako stvoreny a pozerala som sa tak na nas aj v zrkalde a v pohodke to sa tak da...a mala sa tam schva..teraz prevazne satkujem lebo v tych teplach mi hocikede zacne stahovat vystrih ze mlecko chce 😀
@maxara hej jasne ze zijeme 😀 😀 😀 len tu nemam kedy sediet 😀 .a ked aj sedim tak som skor v laktacnej poradni..nakolko sme vytvroili s niektorymi kockami laktacnu poradnu..

maxara
25. máj 2011

@dugyna no tak super, realizujes sa.. len tak dalej 😉 a co mate nove? uz si tu dlho nebola.. my sa tu len hadame a hadame 😀 😀 a podpichujeme a narazame 😀 😀 takze tazko povedat, co ma kto nove.. ale mame stretko na plane

bambola
25. máj 2011

@maxara kebyze na prazdninach (mimochodom to by nas ocko same tak na dlho nepustil) ale na skuskach 🙄

maxara
25. máj 2011

inak vam baby musim napisat, ze u nas v rodine sa deju veci.. ten moj synovec, co robil mame (mojej slovenskej sestre) zle, tak normalne sa asi zacina uvedomovat 😵 ja sa z toho tesiiiiiim

dugyna
25. máj 2011

@maxara o troska musim zapajat mozgove bunky 😀 😀 😀 ale inak budem mat aj prednasku v maerskom centre macko 😀
inak sa mame super. chodime na piesok, do zoo a botanickej do sadu...kade tade,,,a k ramenu s havom..furt niekde a poom ked sme chvilku doma tak Miska "uprace byt" ale zase ked upratujem tak aj ona s malou handrickou utierak dlazku a vsetko ako maminka, taka je zlata vtedy ako mi pomaha 😅
inak sa uz pustame..coskoro uz bude sama behat
a vy ako? stertko myslis to celoslovesnke?

bambola
25. máj 2011

@dugyna ani tebe nic ine nepije?
inac moja mala ma normalne pupaciky na ksichte, myslite, ze z tepla alebo z mojich hormonov? 😕

dugyna
25. máj 2011

@bambola pije rano troska vodicky na ihrisku a potom pocas obeda...ale vela pije ked vidi ze ja pijem tak to chce vela pit vtedy ale to co mam ja..ale aj tak vcre napriek tomu pila vela mlieka zo mna...tak ale vcera bol aj hic strasny...
pupaciky akeho charkteru? su priesvitne vnutri akoby z vodou?ti su od tepla. a potom mozu byt pupaciky ako akne..ale to som teda u deticiek este nevidela. a potom mozu byt pupaciky..take akovby tuhe vyraztecky z ktorych potupne moze vybehnut ieco biel ale nemusi a oni sa nevytlacaju same sa vyhija..to mavaju male deticky. mala to mala ako babo po narodeni...a teraz sa je j tiez trsoak spravilao..

maxara
25. máj 2011

@dugyna ano myslim celoslovenske.. bude u nas na chalupe, ale vychodniarky nepridu a ani blavacky nie.. 😒 ked kuknes do megastretkovej temy, tak ten zoznam co tam je plati, ked vyskrtnes kafka

denisse
25. máj 2011

@maxara
nezlost ma 😀 ja som vychodnarka a chystam sa 😀 joooj, dufam, ze sa nic nepripletie ...

katka55
25. máj 2011

@maxara vcerajsie vecerne solo bolo super 😀 a teraz tu mam svokra, robim palacinky, tak zaaabava 😉

maxara
25. máj 2011

@denisse 😀 tak sooooorrrryyy ale ved ty si daleka zapadniarka 😉 odkial prides? z vychodu? 😉 Ale samozrejme, ze podla mojho kriteria vychodu vsetci okrem mna co pridu su vychodniari 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre