Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
10. jún 2011

@maxara peti, ja o sebe viem, ze piect neviem...ale uuuplne skoro nic...takze preto to riesim,
a kedze chceme aby dosla aj rodina na taku mensiu oslavu, tak chceme nieco aj ponuknut,
aj riska pofotit...no klasika 😀 prvy rok je prvy rok.
druha vec je ta, ze ja nerozmyslam nad tym, ze bude z nej risko chutnat, preto moze byt hocijaka,
coko marcipanova alebo tak nejak, risi totiz nemoze tvaroh, prosto on je na tej bezlaktozovej diete
a ta laktoza je este aj v sprostych susienkach, takze je chuda vybaveny 😖 😠

denisse
10. jún 2011

@tutulka12
blahozelam ... vzdy ked niekto toto napise, tak normalne sa mi zivo pripomenie ten uzasny pocit, co som mala ja po statniciach ... supeeeeer 😀

denisse
10. jún 2011

@maxara
a ty mas doma mm? presne tak sa bali aj on .. sice zvycajne nebali vela nepotrebnych veci, ale zato tri tyzdne dopredu chce mat vyclenene miesto v byte, kam znasa, na co si prave spomenie ... a ked mu to miesto z roznych pricin poskytnut nemozeme, tak aspon pise zoznam na chladnicku 😀

kostym vyfotim a ked ho nela nezmasakruje, tak moze aj na stretku byt za vcelu 😀

adelaine
10. jún 2011

@medved ja som mala nieco obdobne cca pred mesiacom, ved som tu na konovi furt riesila co s malym,
on fakt skoro nic nejedol, a o som bola rada, ze zuzlal rozok alebo chrumku aspon, lebo on prikrmy odmietal,
po 2/3 lyziciach koniec, mlieko mi uz skoro vobec nepil, tak to bolo s nim tazke, aj schudol pol kila, ale
dalo sa to do normalu, po mesiaci trapenia sa rozpapal ( klop klop) nechcem to zakriknut, ale preslo to same,
nic som mu nedavala, ziadne biogaje....bolo to len zubami predpokladam...

denisse
10. jún 2011

@medved
ja som dala malej z jahody odkusnut, ale vyhadzala sa, tak teraz pockam a skusim asi zas malicky kusocek ... a ked zase vyrazka, tak az o rok ... 😒

adelaine
10. jún 2011

@denisse presne, napodobne, mas pocit ze svet je gombicka... 😀 😀

maxara
10. jún 2011

@adelaine ano chapem Mati.. tak potom ti mozem poradit velmi dobru pekaren zakuskov a tort v Petrzalke ako je Sustekova zdravotne stredisko. Tam maju vyrobnu, maju super ceny a ja mam s nimi niekolko nasobnu velmi dobru skusenost.. akurat nerobia tie marcipanom potahovane torty.. ale chutovo su vynikajuce.. a teda ja torty nejem, ale z tych som ochutnala.. (aj od ericici bola superna, ale to mas asi daleko a aj ona ma asi vela). Mam pohladat link?

medved
10. jún 2011

@adelaine vdaka 🙂 ja tiez dufam ze je to zubami, len tie stale nevychadzaju... a moja pije aspon mlieko, ked nic ine, rozok ani chrumky nehrozia 😒 ale budem cakat ze sa to zlepsi same...

adelaine
10. jún 2011

@maxara skus, ak mas cas...budem rada 😉 dakujem

medved
10. jún 2011

@denisse diky tak vyskusam aj ja a uvidime...

denisse
10. jún 2011

co sa tyka jedla, tak ja barunke davam nasu len polievku, inak jej varim zvlast ....
a tortu .. ja sice upeciem sama, ale nebudem sa snazit, aby ju mohla aj barunka papat, dolezite bude, nech je pekna na fotke a fajna pre nas 😀 .. ja aj nele peciem "dospelacku", jej take aj tak nechuti, dolezite je pre nu, ako vyzera ... barunke dam ochutnat trosku sucheho piskotoveho cesta a hotovo ... inak plnku budem aj ja robit nejaku letnu lahku, tak nakoniec aj z nej mozno olizne 😉

a inak .. som vcera pozerala na prime "jste to, co jite" a bolo to o detskej vyzive a som sa vystrasila, ze nela papa malo mliecnych vyrobkov ... odkedy odovzdala mikulasovi flasu s dudlikom tak uz pravidelne nepije mlieko .... a deti vraj kvoli vapniku potrebuju mlieko, jogurty, syry ... tak len dufam, ze aspon v skolke si da a musim na to mysliet 😖

adelaine
10. jún 2011

@medved mne aj pedina povedala, ze deti nie su hlupe, prost vedia kedy im staci....a kolko im staci papat...
a neboj, ked ti papa mliecko, ber to tak, ze aspon nieco...
a okrem toho, deti maju obdobia rastovych spurtov, kedy jedia ako "strhane" , potom zase papaju
menej...keby jedli stale vela, ako by vyzerali? samych tuckov by sme mali v kocikoch 😝

adelaine
10. jún 2011

@medved a este ma napadlo, ze riskovi ked uz nejedol zeleninovo masovy prikrm, som aspon dala ten vyvar...akoby polievku z maska a zeleninky, to mu chutilo...

medved
10. jún 2011

@adelaine suhlasim 🙂 ved lucka ma nieco vyse 8kg co je podla mna tak akurat a vychrtla zrovna nie je 😀

medved
10. jún 2011

@adelaine vyvar jej volakedy tiez chutil, ale uz ani ten.. ozaj a zeleninu a masko este mixujes? lebo ked dam iba potlacenu tak ju drhne a vsetko vykasle

medved
10. jún 2011

@maxara ozaj maxi ty si taka dobra kucharka nemas nejaky recept na sumca? musim ho dnes uvarit a netusim ako

adelaine
10. jún 2011

@medved maso mixujem zakazdym, lebo presne drhol sa tym, zeleninu ako ktoru, napr. cukinu a paradajky ani nemusim, ked sa tak rozvaria, ale zacala som to robit tak, ze do rozmixovaneho pokrmu pridam napr. uvarene cestoviny ( mame take Hami kacatka) v celku, tie musi rozkusat, alebo nieco obdobne robim s ryzou, tu nemixujem, len ju pridam do jedla, alebo urobim z nej kopku na tanieri...nech si zvyka, to mu nevadi, normalne zuje a pekjne to papa

medved
10. jún 2011

@adelaine vdaka 🙂 dobry napad s tymi cestovinami, ani som nevedela, ze existuju take speci pre deti, kupim 🙂 a skusim

maxara
10. jún 2011

@medved Dani, ja som robila dvakrat uz tu tortu korytnacka z mmb, tak take nieco by som chcela spravit.. alebo klasika piskotovo smotanovu.. ale namiesto smotany s grankom sa da spravit hocijaky krem.. a jahody my papame vo velkom, ale nie osladene.. ja si ovocie neprisladzam, je na mna aj tak dost sladke 😉

maxara
10. jún 2011

@denisse 😀 😀 myslis, ze by sme spravili na stretku taky detsky karneval? 😵 😀 skoda ze je tak kratko do touchdownu s takouto myslienkou 😒

monline
10. jún 2011

@denisse aj ja som včera pozerala tú reláciu a tiež som bola prekvapená až aké množstvá bielkovín by mali jesť..malý mi mäso takmer neje, dúfam, že raz mu zachutí

monline
10. jún 2011

@denisse a chcela som ti ukázať včelu, ktorú som šila nike kedysi na karneval, ale zabudla som 🙂 a nemám ju v pc, len na papieri..ale ty už si si iste výborne poradila

maxara
10. jún 2011

@medved 😀 😀 😀 no ja rozhodne nie som az taka dobra kucharka.. sumec je ryba a ryby ja ani vidiet, nieto este citit a toboz nie chytat a uz vonkoncom jest 😀 😀 🤐 cize s tymto ti nepomozem

kristip
10. jún 2011

Ahojte, ja mam dnes strasnu chut na Ikeu. Mam teraz take obdobie, malovat by som chcela, nieco by som vynovila a tak. Mm siel do prace MHD, myslite, ze je to znamenie? Nechal tu auto a ja mam moznost ist prvykrat sama s Petkom... Mhd-ckou by to bolo cca 40 minut, to sa mi zda trochu vela s kocikom. No neviem.

monline
10. jún 2011

@kristip trúfaš si ísť sama? ak hej, do toho..ale ak predsa len máš strach, šup na bus..ja som teraz chodila hore na klenovú busmi a dalo sa to zvládnuť..

monline
10. jún 2011

@maxara a ja som ťa videla jesť rybu 😀

kristip
10. jún 2011

Tortu by som chcela robit tiez sama, ale nie som velmi na pecenie, tak uvidim. Hlavne chcem kupit formu na pecenie v nejakom vhodnom tvare pre Petka, tym by som to mohla zachranit... 😉
Jahody som este nedavala Petkovi a ani sa nechystam. Vcera som mu prvykrat dala odhryznut z broskyne a trpla som, co to spravi...

@maxara petko by bol na karnevale hroch, ani masku by nepotreboval, stacilo by, keby sa usmial, on ma take medzery... 😀 😀 😀

kristip
10. jún 2011

@monline obcas chodim busom, ale najviac 15 minut, ale keby som zobrala auto, mohla by som ho aj naplnit... 😝

medved
10. jún 2011

@maxara no teda 🙂 my sme dostali sumca od znameho cize ho musim spravit, ale uz je hotovo 🙂

medved
10. jún 2011

@maxara vyskusame 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre