Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

mirka285
30. jún 2011

@bambola Mati ani mne nedrzi ked prsi,vsak som utekala z auta domov z igelitkou na hlave 😀
@kafoditka Domi 3 a pol hodiny a to som prisla a hned ma brala...zo spodu mi to zase poodfarbovala melirom a potom mi na cele hodila tu gastanovu farbu..teraz to mam tmavsie ako vcera,vcera som to uz mala vypelichane zo slnka,ale uz to mam take,ze ani nie je moc vidiet teraz ten melir,mam to take ton v tone..sikovna je ta baba,som s nou spoko 🙂

kafoditka
30. jún 2011

@mirka285 hmm musi to byt pekne, hlavne, ze ty si spoko 😉 Miri aj tebe tak srala Linda, ked jej sli stvorky?

mirka285
30. jún 2011

@kafoditka Linda sere furt,dnes uz bola tri krat posrata 😒

denisse
30. jún 2011

ahojte baby

@tatianka.g
to je fakt cudna dr ... ja viem, ze nie je jednoduche len tak zmenit pedinu, ale asi to budes musiet urobit ... najlepsie by bolo keby mala vasa dovolenku a ty by si musela k inemu ... a mozno by si unho uz potom mohla zostat ... drzim palce

@bambola
tiez som rada, ze mam dve baby, ked citam o pipikovych problemoch, ale aj dievcata mozu mat podobny problem, ktory sa v najtazsich pripadoch riesi aj chirurgicky .. nasa dr to malej furt kontroluje a aj mna na to upozornujje ... kuk tu, ak o tom neviete
https://www.modrykonik.sk/forum/detske-zdravotne-problemy/zrastene-pysky-u-dievcatka-viete-poradit/

denisse
30. jún 2011

barunka mi tiez kaka viac nez jedenkrat denne, ja sa snazim ju davat casto na nocnik ... mame dni, ked sa pekne vykaka do nocnika, ale napriklad dnes sedela dvakrat dost dlho a zakazdym sa pokakala asi 5 minut po tom, co som ju zlozila z nocnika a zabalila 😀

denisse
30. jún 2011

baby, barca piska na pistalke ... normalne na takej ako maju telocvikari ... a strasne sa z toho tesi 🙂 🙂

bambola
30. jún 2011

@denisse len ci aj susedia zdielaju jej nadsenie 😀
@mirka285 no ved ked prsi jasne, ale myslela som aj ked vllhko, mne ani prsat nemusi 🙄 inac prave sa napchavam 🙂 polievka vynikajuca 😝

kafoditka
30. jún 2011

Baby tak mi to nedalo a volala som pedine, dnes ma poobednu. No a povedala mi, ze Filip musi ist na prisnu dietu, ziadne mliecne vyrobky, kase, ziadne ovocie okrem bananov a co je najhorsie, zatrhla mi aj Sunar 😕 to co mu mam dat teraz na vecer pred spanim????? a v noci ked sa zobudi hladny?? 😕 sak sa bude dozadovat mlieka a kricat dovtedy, kym mu ho nedam 😒 vravela mi, ze mu mam dat uvarenu mrkvu miesto mlieka - no s tym teda u Filipa nepochodim... a mam mu davat pit normalnu mineralku tichu.. Boze, si neviem predstavit, ako bude maly jest cely den mrkvovy a ryzovy odvar, banan a nic ine 😔 @adelaine Mati co si davala malemu papat ty?

gabika41
30. jún 2011

@kafoditka ....ja som mala pred nedavnom taky problem,ze mala mi vracala a mala som pocit,ze nema natravanene mlieko ( zistila som to tak,ze grcka vobec nesmrdela....) a pedina mi naordinovala tiez iba banany a mlieko som rozrabala do ryzoveho vyvaru a obidve veci.- banany a ryzovy vyvar su proti hnacke tiez.....a preslo jej to v pohode,asi dva ,alebo tri dni sme takto jedli....

kafoditka
30. jún 2011

@gabika41 dakujem, tak som nieco vygooglila, co mu mam varit a co mu nesmiem a smiem davat.. akurat mi zaspal, dala som mu do flase ryzovy vyvar, 1 odmerku sunaru a trosicku cukru aby som ho oklamala a predstav si, ze to vypil bez problemov 😕

mirka285
30. jún 2011

@kafoditka a z akeho dovodu mu nasadila dietu?zato ze kaka vela?
@bambola ked je vlhko,tak sa nezehlim vobec,tiez mi to nevydrzi ☹ koceny tak my sme ostrihali Lindu so strojcekom,ale na tej najvacsej velkosti,cize islo dole len to papericko po vacsine...a prave zalomila,taka bola unavena,cez obed spala ledva hodinku a pol,zobudila ju ta burka...boli sme na nakup v Lidli poobede, naplnit chladnicku,lebo okrem horcice a kecupu v nej uz fakt nic nebolo...a zajtra ideme do Sale a vyzera to tak,za urobime pokus a budeme tam aj spat...akurat ma sere,ze pocasie sa dodrbalo...a moj Tomi prospel s vyznamenanim,tak som spokojna 🙂

merikac
30. jún 2011

@tatianka.g cooooooooooooo?? to mas co za obvodnu, hned by som ju menila,,,nununkinmu malemu nasli tiez v stolici krv a hned ich z partizanskeho pratali do BA na pozorovanie a vysetrenia, aby vylucili podozrenia,,,,,,,,,,,,,,vymenit dr a hned!

merikac
30. jún 2011

ahojte babule,,estelen som dnes prisla domov, normalne som sa tesila na wcko 😕 😀 .......... a nasla som si sms, od Denisovej triednej, ze som dobra mama a ze dakuje............ako ja som stratila slova,skoro mi aj slza vypadla 😀 pri tom vsetkom co som si s Denisom v skole vytrpela za jeho nezbednost a neposednos, dokonca sme boli uzmerneni s tym ze bude mat riaditelske pokarhanie a nic,,ani triednicke,,,,,,,,,, ako dostala som dnes aj ja vysvedcenie a poviem Vam, ze taketo veci vedia niekedy potesit viac ako hnotny dar 😵

kafoditka
30. jún 2011

@mirka285 za to, ze ma aj 5x denne stolicu riedku a ked si poprdkava, tak najdem v plienke zeleno-zltu vodu... ze ma asi podrazdene crevo, potrava mu rychlo preleti cez neho a on to hned vykadi bez toho, aby si telo zobralo ziviny z jedla. Ak sa to do troch dni nezlepsi, mame prist k pedine a posle nas niekam na vysetrenie.... Tak si predsa Lindu ostrihala? Dnes ste si obe vynovili frizuru 🙂

merikac
30. jún 2011

@kafoditka Emma kadi aj 3-4krat za den a tak , ze sa pretecie, co sa nestavalo ani ked bola babo.........neboj to sa ustali,,,,,,,,,,

merikac
30. jún 2011

@kafoditka tak ma napadlo, ze teraz je aj taka viroza,,tak ci to nebude tym,,treba davat radsej bacha,,,,,,,,,ale ak je to viroza, tak by to malo trvat maximalne den a pol,,,,,,,,,,,,, 😕

mirka285
30. jún 2011

@kafoditka jaj,tak som nevedela,ze az tak zle to je...tfuj,tfuj dufam,ze mu to rychlo prejde,chuda malinke ☹ no Lindusa ma teraz uces ako Filip 😀

merikac
30. jún 2011

@denisse ona chape tomu uz, ze do nocnika sa robi eee??- lebo Emma vydrzi sediet maximalne par sekund a uz vstane, ked ju tam chcem udrzat dlhsie, tak sa zacne priecit a revat,,tak ju radsej nenutim, nech si to nesprotivi 😖

kafoditka
30. jún 2011

@merikac Meri ja ti neviem, ci to je viroza, lebo takto mi kadi uz siesty den.. ja si myslim, ze to bude skor jedno s druhym - dnes ked sme spolu blbli som mu nasla 3 zuby, co sa mu idu prerezat. Dve stvorky a spodna dvojka, tu dokonca uz vidim, takze k tej srajde zuby urcite napomahaju.. len netusim, z coho to mohol chytit? 😕 z jedla? jogurtu? zo vzduchu?

kafoditka
30. jún 2011

@mirka285 nevadi, aspon jej bude rast rovnaka dlzka konecne.. vy ste to zobrali rovnomerne so strojcekom, ale ja som to laicky strihala ako mi to prislo vhod, cize sama som zvedava, aku fazonu to naberie, ked vlasy povyrastu 😅

merikac
30. jún 2011

@kafoditka tak to budu zubky - moze to trvat aj 2 tyzdne

merikac
30. jún 2011

@mirka285
@kafoditka ja si neviem predstavit, ze by som emme zobrala to biele paperie 😀

mirka285
30. jún 2011

@kafoditka Domi so strojcekom sice,ale ani nahodou to neslo rovnomerne,lebo to paperko islo blbo a navyse tam mala aspon tri dlzky,takze vo finale to neni vidno,ze som jej to brala so strojcekom...ale co,dobre to je,mne sa to papericko nepacilo..

mirka285
30. jún 2011

@merikac Mery ale ved ja som Lindu nevykosila do hola 😀 dala som velkost 2 cm a ma to podla mna lepsie ako tie mapy co mala na hlave...

merikac
30. jún 2011

@denisse ona chape tomu uz, ze do nocnika sa robi eee??- lebo Emma vydrzi sediet maximalne par sekund a uz vstane, ked ju tam chcem udrzat dlhsie, tak sa zacne priecit a revat,,tak ju radsej nenutim, nech si to nesprotivi 😖

minizu
30. jún 2011

dnes som sa trochu "nudila" a vyuzila, ze mm zobral malu na par hodin von a toto zatial doma vzniklo. mala bude kocka 🙂

@kafoditka dufam, ze maly bude coskoro v poriadku a hadam si aj rychlo zvykne dietu

carrie84
30. jún 2011

Caute baby 🙂 Vidim, ze dnes prsalo vsade, nam to zhatilo plany ist na plavanie 😒

@tatianka.g - hned vymen lekarku! Pipika by som este ako tak prezila, ale ta krv v stolici je teda sila. To musi riesit! Inak - nam lekarka povedala, ze do roka nehybat. No a cca. pred 2-3 tt mal zrazu maly uplne ruzovu spicku pipila = tak sup k pedine, ta nas poslala na urologiu. Tam mu to pretiahli, trosku kriku, trosku krvi. Ale ked mal potom cikat, tak to bol straaaaaasny plac 😔 Ho to stipalo asi a pipika mal uplne spuchnuteho - ale mala som nachystany lavor s vodou, tak hned ako zacal plakat som ho tam supla a bolo kusok lepsie. Po 3 dnoch uz ani nevedel, ze mu nieco robili 😉 Jo - a urolog mi vynadal, ze co som s pretahovanim nezacala hned po 1. mesiaci! By urologovia mohli spravit jednotnu edukaciu pre tych pediatrov!

@mirka285 - tak to ja sa bojim malemu pristrihnut aj ofinu, bo sa toci ako blazen! Neprides ostrihat aj nas? 😉

Inak baby, ide aj vam tak pomaly konik, ci len mne?

adelaine
30. jún 2011

@kafoditka Domi hovorila som ti, varisna obed chude maso s ryzou a mrkvou, alebo zemiak s mrkvou, inu zeleninu nie...
na desiatu moze suchy den stary rozok, banan, postruhane jablko, postruhane jablko s mrkvou, ine ovocie nie...
na veceru ma daj to co ma z obeda, alebo mu kup jednu krabicu mlieka AL110, to je bez laktozy, to mi pijeme vlastne od 3 mesiacov, je to aj dieteticke mlieko, pouziva sa pri takychto srajdach, lebo nie je tucne....
alebo mu uvar ryzovy odvar, klasicky bielu ryzu cca pol hrnceka varis v litri dojcenskej vody, a varis ju uplne do makka makka, prip. rozmixujes, aby ti zostala len taka biela voda t.j. ryzovy odvar, v ktorom budes zarabat mlieko...
nedavaj sladke piskoty, len max. tie chrumky najlepsie ryzove, ziadne jogurty..glukoza ho len podrazdi a bude srat viac, ev. bude to trvat dlhsie....

a este ma napadlo, ja som mu okrem Nurtolinu B naordinovala aj Smectu sacky, 2x1 a pomohlo...
inak my sme tie srajdy mali naozaj zo zubov, lebo vysledky u pediny boli negat. nastastie

adelaine
30. jún 2011

@denisse tie zrastene pysky su dost zriedkave, ale stane sa...hlavne u mamiciek, co nedodrziavaju hygienu u dievcatiek ( sekundarne vzniknute), prvotna pricina moze byt, ze je to geneticka malformacia a dievcatko sa uz tak narodilo 😒

adelaine
30. jún 2011

mam zase monology? 😖 😖
kde ste vsetky?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre