Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
3. okt 2011

@bambola - mati paradicka. bytik je pekny? kolko izbovy? kde v prahe byvate?
@mirka285 - miri a vy este soplite co ste mali pred dovolenkou? pri mori sa to nezlepsilo?

mirka285
3. okt 2011

@katty17 Kati nam to pri mori preslo,domov sme prisli uplne zdravi a od vcera soplime zase,nechapem ☹

bambola
3. okt 2011

@katty17 kati , byt uplne super, dvojzibovy 🙂 byvame v jinonicich (asi 15minut na andel 😉 ) hned pri metre a blizko denis 😉

katty17
3. okt 2011

@mirka285 - miri aj my sme velmi dlho a casto bojovali so soplikmi :( a uz sa to zlepsuje? alebo je to rovnake? bola uz ockavana na tu poslednu davku? ci este len pojdete?

noemarta
3. okt 2011

@bambola no supeeeer, tak aspon si tam neni sama, a neni si odrezana od sveta, supeeeer.
@katty17 ja som dosla pred chvilou z prace, z tesca, takze ja sa dnes nikam nechystam, chcela by som si umyt okna v obyvke, lebo mi je z nich zleeee 😝

katty17
3. okt 2011

@bambola - mati normalne vam zavidim. samozrejme v dobrom. prahu zboznujem. metro je tam super vecicka . dostanes sa rychlo a vsade 🙂 s desin to je tiez dost dobre ze byvate blizko aspon zaciatky budu lahsie a nebudes sa tam citim uplne sama 🙂

katty17
3. okt 2011

@noemarta - na okna sa aj my chystame. risi mi vraj pomoze 😀

mirka285
3. okt 2011

@katty17 zatial sa to nezlepsuje,ale noc bola lepsia...ockovat sa ame v piatok,ale nedam ju zaockovat,zatial to odsuniem a este si to rozmyslim ci ju vobec dam...

noemarta
3. okt 2011

@mirka285 my mame ist zajtra, a tiez to zvazujem......ved moja mama mi vravela, a aj si to pamatam, ako som mala v detstve mums, tak ja neviem boli sme aj my vtedy ockovany, ciii????a viem ze to nebola taka strasna choroba, tak neviem....
@katty17 lenze ja mam plnu rit tych okien, len obyvka ma 4 male a jedny velke balkonove okna...ale tak ostatne uz mam umyte.... a cooo, ja sem malej, ale sikovnej. 😉

katty17
3. okt 2011

@mirka285 - my sme tiez museli odsunut ockovanie lebo sandra bola sopliva. ale nakoniec som ju dala a mam uz svaty pokoj s ockovanim. teraz je poradna az ked bude mat sandra tri roky 🙂 ja proste dam vsetky povinne ockovania.
Miri, a nemoze mat mala nejaku alergiu na nieco? ale podla mna proste len soplikuje. teraz je to pocko take zradne...

adelaine
3. okt 2011

ahojte koceny, nebola som tu dvesto rokov.... ☹ ale cez vikendy mame tolko naplanovanych veci s mm,
ze pocitac ani zapnut nestiham...

my sme mali dnes poslednu poradnu s ockovanim, dalsia bude medzi 2 a 3 rokom, tesim sa 🙂
a dufam, ze risi to posledne ockovanie zvladne bez teplot...teraz mi spinka, tak si vas idem precitat 🙂 🙂

luludi
3. okt 2011

ahojte zlaticka,

vikend som mala vo velkom upratovaci, tak som rada, ze som rada.. a zase sa ozyvaju zubale.. tak uvidim, co nam tento tyzden prinesie okrem zajtrajsej poradni ...

@bambola: super, predtym ste nemali balkon, vsak? terasu si urcite uzijte 🙂

a na zaver jedna chutovka z dnesneho rana

monline
3. okt 2011

ahojte baby
dnes som bola v práci, ale bolo fajn
ráno mi volala švagriná, že bratovi jeho zamestnávateľ ponúkol, že zaplatí liečbu dekompresnou oxygenoterapiou, 20 procedúr, čo je absolútne skvelá informácia, normálne ma dojalo, že sa bratovi kolegovia angažovali, aby mu pomohli takýmto spôsobom, pritom vedia, že sa už do práce nevráti...brat robil v očnej optike priamo v podniku od školy, ..jedna tá procedúra stojí 70 eur a poisťovňa to neprepláca...no a aby radosť netrvala dlho, tak ešte doobeda mi mama volala do práce, že čo majú robiť, lebo brata veľmi bolí tá postihnutá noha (brat je od piatku doma), tak som im kázala rovno 112 volať, a záchranka ho hneď aj brala, ževraj tá bolesť a opuch ruky aj nohy je zo srdca...stále nevieme nič viac, otec šiel za sanitkou, ale ešte sa nevrátil a nič nevie, lebo že brat je vnútri na pohotovosti ☹ takže tak

monline
3. okt 2011

no a ešte o Danielkovi
včera sa mi ráno zobudil pred deviatou a ani po troch hodinách uspávania mi nezaspal, takže máme za sebou prvý deň bez spánku, až večer zaspal o pol 8...spočiatku spal dobre, ale nad ránom sa prehadzoval od tretej do piatej, každú chvíľu na prse, putoval po celej posteli, dokonca preliezol cez muža a spadol na zem..no hrozná noc, nevedel sa uložiť a v kľude spať..potom našťastie zaspal a spal do pol 9, Nike (je prechladnutá, tak je doma) sa ho podarilo uspať o pol 2 v kočíku, takže dnes hodinku spal..dúfam, že noc bude lepšia...ale inak- zvláda to dobre..chvíľu je padavejší, ale inak veľmi rýchlo zas naberie energiu a smeje sa, hrá sa, behá, že nám ani nepríde, že nespal...

monline
3. okt 2011

@luludi bubo je chutný, ako sa uložil do nábytku 🙂) danko mi v knižnici prekladá knihy z dolných políc vyššie, myslela som, že ho to prejde, ale baví ho to stále 🙂
@adelaine my sa máme očkovať až v novembri, dúfam, že akurát nebude chorý, či nepôjdu zas niektoré zuby, lebo potom to bude horšie znášať...inak- začala som čítať o očkovaní a rýchlo som prestala, pretože fakt nič dobré o tom nenájdeš..tak neviem aký si vytvoriť názor, ja som naklonená očkovať
@noemarta aj dnes som šla cez zálesie a videla som, kde máte potraviny, kde sa odbočí k vám...no- niekedy, keď budeme mať viac kľud, prídem na kafe a kus reči 🙂 dúfam že to bude skôr ako prvý sneh 🙂
@mirka285 všetci naokolo sú sopľaví, takže určite to je vo vzduchu, nielen preto, že včera bola so soplíkovým kamošom..si myslím 🙂
@bambola teraska, slniečko, no super, aj počko vám vyšlo, že si to ešte vieš užiť..paráda, nech sa vám krásne býva..a na tie prístelky nezabudni 🙂))
@katty17 keď budeš vo švungu s tými oknami, nechce sa ti prísť na brigádu? 🙂))

noemarta
3. okt 2011

@monline joooj nech sa vam dari, bratovi len to naj zelam ☹ a verim ze zavitas na cafe 🙂
Ja som okna dnes poumyvala, sice iba obyvacku, lebo ostatne som uz mala, umyla dlazky, vypucirovala obidva kociky..... 😉

monline
3. okt 2011

@noemarta šikuľka si..ja som dnes unavená, hlava ma bolí a som v strese..takže sa mi nič nechce..
určite prídeme

luludi
3. okt 2011

@monline mon to mi je tak luto ☹ chuda tvoj brat, verim, ze uz bude len coraz lepsie.. 😔 bubo ku kniham zatial nesmie, lebo este stale ich dokaze skumat len jedinym sposobom a to zubami 😀

@noemarta ze aka si sikovnicka!!! kociky by som uz mala dat do laty aj ja...

gabika41
3. okt 2011

Caute babule...takze mala je uz v posteli...dnes si pospala od 11 do 14:30...a potom sme vyrazili do ulic..zajtra uz do roboty ....pekny vecer.... 🙂

adelaine
3. okt 2011

ahojte babeny, tak dieta mi uz chrni...ja idem relaxovat 🙂
@monline moni, ja davam tieto zakladne ockovania, ine nie...tato posl. vakcina MMR ma udajne najviac komplikacii po BCG...ja pevne verim, ze to bude ok....
ja to beriem tak, ze treba vediet ake to ma komplikacie, ale aj nezaockovat nesie so sebou rizika...takze je na kazdej z nas zvazit, ako bude postupovat..
a inak, booze neviem si predstavit, ze by risko nespal aspon ten jeden spanok, to by bol mrzut :( ked ti danko nespi, asi si ani velmi neoddychnes, vsak?

a to s tym tvojim bratom ma mrzi :(( co sa mu vlastne stalo? som nejako nespostrehla....

monline
3. okt 2011

@adelaine veru, keď nespí, chvíľami je dosť upišťaný, ale zázračne sa preberie a zas je fit...dnes spal hodinu, ale niekedy sa podarí, že spí aj dve, dokonca nedávno spal tri..ale najčastejšie je to 1,5-2hod, ale budí sa o siedmej ráno...tieto dva dni sú akési iné, preto som z toho aj ja rozbitá...
brat dostal mozgovú porážku, najskôr to vyzeralo veľmi zle, potom sa mu stav zlepšil, na rehabilitačnom odd sa posadil do vozíka, potom aj postavil a prešiel s barlou pár krokov, či popri zábradlí..ale vzápätí ho poslali domov, že na každom odd môže byť max tri týždne..dnes ho z pohotovosti poslali domov, niečo mu tam dali, aj lieky predpísali, že začínajúca trombóza

adelaine
3. okt 2011

@monline aj mne tak risi vstava...niekedy pred 7, niekedy az o 8.00 neviem od coho to zavisi...to iste mame s obednym spankom...raz hodinu, inokedy tri....este neviem odhadnut a planovat 🙂 lebo ako naschval, ked mame niekam ist, tak si mlady pan vyspava 🙂
fuuha, a nie je tvoj brat nejako mlady na mrtvicu? chudacisko :( ale chvalabohu, ze sa z toho vylizal a ked sa snazi postavit a chodit, ma vysoku sancu, ze aj chodit bude...asi aj pravidelne rehabilituje....aach jo, nema to lahke.

monline
3. okt 2011

@adelaine mne sa podarilo malého naučiť na uspávanie v kočíku, takže môžem ísť preč do práce a uspia ho..lebo predtým mi zaspával len ležiac pri prse...
no a brácho má 41, komplikáciou je najmä jeho choré srdce

denisse
4. okt 2011

dobre rano ...
hlasim sa po vikende v BA ... mali sme sa velmi fajne, aj vdaka pocasiu, boli sme v ZOO ... prvykrat v zivote som bola v bratislavskej ZOO .. je teda ovela mensia ako prazska, ale mne sa pacilo ... a deti boli nadsene, aj barunka ... tej sa najviac pacili opice, stale hovorila "opiiii" ... ale potom pri tych vacsich opiciach hovorila "Bo", tak sa ich asi bala ... mame teraz mensie komunikacne problemy, lebo takmer vsetko pomenuva len prvou slabikou .. takze "bo" je aj boji aj boli, "ba" je aj barunka, aj babika, aj babetko ... a tak podobne 😀
chodi cim dalej tym lepsie, ale stale to nie je uplne samostatna chodza ...
vidim, ze ste riesili ockovanie, ja to povinne tiez dam, ale neviem kedy, my dnes este len ideme na stvrty prevenar ...
a mali sme hroznu noc, celu noc na prsniku, kojila som snad stokrat 😠 o 7 sa mi ju este podarilo uspat, tak teraz spi, ale o chvilu nam treba ist k tej dr, tak ju snad budem musiet zobudit ...
prajem vam krasny den ... asi bohuzial jeden z poslednych s peknym pocasim .. sa teda vobec netesim na jesen a zimu ...

bambola
4. okt 2011

dobre ranko 🙂

ideme otestovat nejake ihrisko 😉 pekny slnecny den prajeme 😎

mirka285
4. okt 2011

caute..tak ja mam dnes den blbec,bola som rano vybavovat tie nove doklady a prd som vybavila ☹ akurat som sa rozculila do nepricetnosti...
@denisse no veri bratislavska ZOO je nic moc,akurat ten pavilon opic je novsi...
@monline ja verim,ze tvoj brat to zvladne 😉
@bambola dufam,ze si tam rychlo najdes nejake mamicky a zapadnes 😉 @katty17 Kati ty si nepredala ten tvoj kocik ze ho zase inzerujes,ci??

bambola
4. okt 2011

@mirka285 miri to si bola dole v dubravke vybavovat? tam je to uplne na prd, akoze system nula bodov 😠 ked som bola teraz vybavovat v BB tak pekne som si vytlacila kolok, poradove cislo a neckala som ani 5minut a uz ma vybavovali akoze , bola som uplne hotova, ze je aj toto mozne, navyse tetky boli velmi mile a zabavali aj malu (a ona ich 😀 )
hned ako to tu dam do pucu zacnem konovat na ceskom konovi aj 😀 no a este tu nedaleko je denis 😉 plus na tom ihrisku dnes sme stretli tri mamicky a decka mali plus minus rovnako stare 😉

mirka285
4. okt 2011

@bambola Mati ano v Dubravke,nechceli mi vydat nove doklady bez koncovky ova,vraj potrebuju potvrdenie z matriky a k tomu na matrike mi povedali,ze ziadne potvrdenie nemaju chciet lebo v sobasnom liste mam zapisanu vynimku...a samozrejme na matrike dnes neni uradny den,tak som im ani nemohla doniest ten papier,ze nech su spokojne,no proste zbytocne som tam isla,zehlila si vlasy a vybavovala si varovanie pre Lindu ☹

bambola
4. okt 2011

@mirka285 😠 😠 😠 to su tie dolezite uradnicky vyd.bane, dolezite ako hovno na palici, ako keby sobasny list nebol uradne overena listina. za toto by som najradsej vyflieskala vzdy, nech sa preberu a trosku pohnu rozumom 🙄 (asi chcem vela 😅 ) akoze vytocilo ma to lebo presne pre toto (uradnicky) sa vcera tu vytocil aj andrej 🙄

a Linda je s -ova ci tiez bez?

mirka285
4. okt 2011

@bambola Linda je bez ova....to som vybavila na matrike hned po narodeni,bez problemov,stacilo len ziadost podpisat..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre