Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

zajacik...
30. okt 2009

Michaela tak drzim palce na nedelu, nech hcg pekne stupne 😉
Vitajte nove julovky, sa mi paci ako sa rozrastame...
Oacka aj pre mna je to po 4 rokoch neuveritelne, u teba o to viac ze prirodzene, taky zazrak si ani neviem predstavit... mozem sa opytat do ktoreho CAR si chodila? Lebo pozeram ze tiez si z KE 🙂 Ja do SPLNu.

sarrahmichelle
30. okt 2009

michaela...nie este mi nemeskala no citila som sa uplne tak isto ako pri prvom tehotenstve..naliate a velmi bolesti prsia, brucho tak strasne nafuknute a to pichanie v podbrusku...

oacka
31. okt 2009

Ahojte! Ahoj zajačik, aj som chodila do SPLNu, absolvovala som 2 IUI a psychicky som sa začala pripravovať na IVF. Ale som mala strašne nepríjemný pocit z Hredzáka a veľmi som sa modlila, aby som na to IVF nemusela ísť. A zatiaľ to vyšlo. Tak nech to vydrží. Po prvej IUI som bola mesiac tehotná,ale na druhom odbere krvi mi už sestrička smutne oznámila,že HCG kleslo a fazuľka odišla. Bolo to hnusnéééééé! Ale pani sestrička je miliónová! Bože, dúfam, že všetko dobre dopadne... A držím palce všetkým!

michaela80
31. okt 2009

sarrah toto mam aj ja ale tie moje testy si zo mna srandu robia , sak kuk do albumu co vystrajaju... a to HCG mam tiez take ,no neviem...
brusko mam nafuknute ako v 4 mesiaci a to pichanie a pnutie v podbrusku ma nici a musela som narychlo kupit podprdu 80 C co ja nosim 75 B lebo som si nemohla ani jednu obliect tak sa mi prsia akosi zvacili, ale mm ma z nich radost... 🙂

ericica
31. okt 2009

dobre rano julovky moje 😉 ako vikendujete?
jeeeej kati dikyy a dufam ze sa pridas aj tyyyy 😀
a samozrejme vitam aj nove tehulky 😉 sa aj ja tesim ako sa rozrastame 😵
inac mna v noci starsne pichalo pri pankreasi dufam ze to s tehu nema nic spolocneeee 😕

sarrahmichelle
31. okt 2009

dobre ranko vsetkym prajem...no my tu mame pochmurne uprsane rano takze uvidim ako zbytok vikendu ale aspon je teplucko...michaela; vyckaj este par dni nema zmysel si robit testy kazdy den...uvidis ze za par dni budu ciarocky rovnako silne..ja som pri prvom tehotenstve od menstruacie cakala 20 dni kym sa mi test ukazal pozitivny...alebo potom nie je na slovensku moznost kupit digitalny test ktory neukazuje ciarocku ale napise ci si tehotna a ako dlho?

michaela80
31. okt 2009

tak po taky test by som musela skocit niekde mimo Slovenska , ale bodlo by mi zohna ttaky test.....ale sak do zajtra uz nie je daleko aa krvicky je to najpresnejsie... 🙂

zajacik...
31. okt 2009

Oacka tak to je ozaj zazrak ked vam to takto vyslo pred IVF, strasne drzim palce nam vsetkym aby sme to do toho jula uspesne potiahli 😵
Michaela tie testy su sice divne, ale priznaky mas, takze dufam ze to zajtrajsia krvicka len potvrdi.
Ahojte vsetky 😵

oacka
31. okt 2009

Mne môj gynkológ povedal, že existuje štatistika, že veľmi veľa párov otehotnenie, keď už čakajú na IVF. Aj on má vraj tri také páry. Ja neviem, ako sa to mohlo podariť, ani parlodel som nebrala, čo beriem už dva roky. Beriete niketorá duphaston?

ericica
31. okt 2009

ahoj sarrah a ak sa smiem spytat odkial si ze mate take počasko?a vies ze moja dcerka sa narodila tiez 7 jula 😵 to by bola nahoda keby aj tvoje mimino malo taky pekny datum ze 😵

zajacik...
31. okt 2009

Oacka ja teraz beriem duphaston + estrimax + utrogestan + kys. listovu.

michaela80
31. okt 2009

oacka ja beriem uz 4 roky...a ked sa mi neboda potvrdi tehu tak budem brat 3x1 denne do 20 tt. 🙂

michaela80
31. okt 2009

baby akurat som sa zlakla ze som dosrala kramy a to bol nejaky biely husty vytok.... ma ho niektora z Vas tehuliek tiez... co to je?

oacka
31. okt 2009

Ja beriem Duphaston 2x denne a kyselinu listovú Femibion 800. Zajačik, ty si po IVF? Ja som po IUI brala len Utrogestan, ale nepomohol, tá fazuľka asi bola chybná...

zajacik...
31. okt 2009

Michaela ten vytok som pocula ze je dobry, ze je to jeden z tehu-priznakov 😵

Oacka hej som po 2.IVF, prve nevyslo. IUI sme nemali vobec a KET tiez nie, lebo nam nic neostalo na zmrazenie...

zajacik...
31. okt 2009

Ja beriem duphaston 2x2, Estrimax 3x1 a utrogestan 1x2 aj kys. listovu si davam 1x2 🙂 V pondelok idem na krv a to mi doki povie ze ako mam dalej brat a kedy potom vysadit tabletky...

michaela80
31. okt 2009

zajacik aky je rozdiel medzi IVI a IVF . ja som v tom uplny laik

zajacik...
31. okt 2009

Michaela IUI a IVF su formy umeleho oplodnenia.
IUI (inseminacia) - spermie sa vstreknu priamo do maternice a teda k oplodneniu dochadza v tele zeny.
IVF (mimotelove oplodnenie) je trochu zlozitejsi proces, zena sa stimuluje hormonmi aby sa jej vytvorilo viac vajicok, ktore sa potom v celkovej narkoze odoberu a mimo tela (v skumavke, resp. v miske) sa oplodnia spermiami a o niekolko dni sa 1-3 embryjka vlozia naspat do maternice a caka sa ci sa uchytia... ak ostalo viac embryi, tie sa zmrazia a pouziju pri KET (embryotransfer rozmrazenych embryi). To je len tak vskratke napisane, dufam ze aspon trosku si pochopila.

michaela80
31. okt 2009

ach jaj tak toto dufam ze nebudem musiet podstupit... Robina mame na prvy sup.... tak dufam ze to druhe sa uz podarilo a ked nie tak pevne verim ze dalsi mesiac to vyjde...

zajacik...
31. okt 2009

Si stastna zena... 🙂 ... ja som si tiez nikdy nepomyslela ze nieco take budem potrebovat, ani ja ani partner sme nikdy nemali zdravotne problemy, ale ked sa babika nedarila, tak sme to zacali riesit... nemozme cakat donekonecna a niekedy treba prirode pomoct 😉

michaela80
31. okt 2009

tak to hej jedine coho sa bojim je ze vtedy sme mali 20 a 23 a teraz ja mam 29 a mm 32 ..ci sa za taku dobu nemhlo nieco zmenit a tak ale minuly mesiac sme zacali az po ovulke sa snazit - darcek 29 a vraj bol mikropotrat ale mne sa to nezda podla mna som tehu nemohla byt ked sme zacali az na 19 dc....

zajacik...
31. okt 2009

A teraz sa snazite ako dlho? Ci len minuly mesiac ste zacali?

michaela80
31. okt 2009

len od 19 septembra ---tento cyklus bol v podstate prvy ked sme isli cez ovulku ale bol pichnuty Pregnyl na prasknutie folikulu..

pancake
31. okt 2009

tak ja som si spravila test a je negativny 😔 😔 len sa ukludnujem ze je este skoro si ho robit a o tyzden vyskusam zase. 🙄 🙂

michaela80
31. okt 2009

pancake ktory den si dnes? kolko DPO?

zajacik...
31. okt 2009

Pancake ale ved predvcerom si pisala ze si tesne po mrche, tak to ti test nemoze este nic ukazat ani keby si chcela. Podla mna tak za 2 tyzdne najskor....

ericica
31. okt 2009

michaleala tak my to mame podobne aj ja mam 29 rokov a snazime sa od 19 septembra a s prvou dcerou sme sa takisto snazili od 19.9.
ale nie zamerne ale len tak nahodou...... 😵
ozaj a ten biely husty vytok som mala aj ja, akurat sme boli v texcu a zrazu ten vytok som sa zlakal hovorim urcite kramy utekala som na zachod ale bol to len ten vytok 😀
pancake aj ja si myslim ze ja este skoro na ten test 😉

lucia.
autor
31. okt 2009

pancake bud trpezliva... vyckaj trosku viac casu..

susane01
31. okt 2009

Ahojte, tak sa aj ja asi pripojim. Vcera som si robila test a mam tam // ciarky. K dr. pojdem az na dalsi tyzden. 😀

kibuk
31. okt 2009

ahojte 🙂 môžem sa k vam pridať?? 🙂 zatial nemam potvrdene tehu od lekara ale testy tomu naznačuju a viem to už mam dve krasne detičky 🙂 🙂 tak kuk do mojho albumčeka

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre