Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
21. mar 2010

meruska ja som si urobila 3 kvetinky z kartonu ako sablonu, tie som nakreslila ceruzkou a potom len vyfarbila stetcom na farebno... tie stvorceky boli horsia makacka..

meruska
21. mar 2010

ja som najprv tiez chcela kreslit, ale nakoniec som lacno vydrazila detske nalepky na stenu

maxara
21. mar 2010

ano aj sestra mi chcela doniest, ale predbehla som ju 🙂

maxara
21. mar 2010

ja som chcela na tu sikminu nalepit tapetu, taku nejaku peknu, ale nic som nenasla.. 😖

mojalili
21. mar 2010

MAxi, pozrela som si fotekcy izbicky, je krasna, super napad s tymi stvorcekmi.

My sme prave dooslavovali, mam toho plne zuby. Kocky, vikend za nami a ja som si vooobec, ale vobec neoddychla. Ked takto pojdem na 100%, tak za mesiac mam iste, ze rodim 😒

Pridala som fotku z oslavy do albumu NASE BABY, a zistila som, ze som strasne siroka uz...aspon ma ta bluzka tak rozsiruje...

oacka
21. mar 2010

moja mama za komunizmu pokreslila v školke ako učiteľka všetky steny Mickey Mousom a jemu podobnými, bola to nádhera, fakt perfektné maľby na pol steny, tak dúfam,že som ten talent podedila po nej a skúsim potom v dome (ak raz bude) aj ja takto skrášliť detskú. chela by som namaľovať nejakú rozprávkovú krajinku so zámkom a zvieratkami... 😀 Inak baby, raz som tu na koníku čítala diskusiu o oddelených spálňach a vyšlo z toho, že 80% rodičov malých detí spí oddelene... myslíte,že to hrozí aj nám???????

mirka285
21. mar 2010

Maxi velmi utulna izbicka,mne by sa v nej pacilo 🙂 a kreslenie na stenu je lepsie,tapety sa zacnu casom odlupovat,aspon ja mam taku skusenost...a zelenu detsku ma aj nas Tomas,som niekde citala ze to je vhodna farba do detskej 🙂

tutifruti
21. mar 2010

No my zatial oddelene nespíme..
Ked sme mali Alžbetku tak mm parkrát spal v obyvke, ked niekam cestoval a skoro vstával a mali sme rušnú noc...
Dorotka to bola dobrotka, ta spala a spala a spala..... takže tam to nehrozilo....
No necháme sa prekvapiť, čo život prinesie..... 😉

mirka285
21. mar 2010

mojalili vyzeras super,aka siroka,vsak si v 28 tt 🙂

maxara
21. mar 2010

oacka ja zas taka nadana nie som, ze by som to dokazala tak, ale moja mama robila na VSVU a nejakych maliarov poprosila, nech nakreslia na detskom kardiu (tam robi sestra) nejake postavicky z rozpravky... maju to tam take pestre vesele... no a potom jedna baba bola aj u mojej sestry a Kubo ma v izbe take cosi.. krtka alebo co...
mirka zelena je vseobecne vhodna do bytu. Je to jedina farba pri ktorej vnimani ocami clovek nespotrebava ziadnu energiu, vobec si neunavis oci, skor naopak, ked sa unavenymi pozries na travu, alebo na zelenu stenu, tak pookrejes. Vraj preto su aj operacky zelene...
baby mna porazi, ked mi zajtra povedia na 3D ze mojej krasave narastol pipik... 😅 myslite, ze by mohol mat chlapcek v izbe kvetinky? 😅

mirka285
21. mar 2010

no maxi aj ja som sa bala ze jej narastie pipik 🙂 ale neboj,kvetinky nie su cisto dievcenska zalezitost,takze kludne 😉

bellablonde
21. mar 2010

maxi, keby nááááhodou, dokreslíš krtkov s krompáčikmi 😀

bellablonde
21. mar 2010

ja som sa nezmohla ani len na jednu kvetinku nakresliť.. peťulo má žltú izbičku, modrý koberec, kopu obrázkov na stene a spinká v nej sám asi od 1 a pol roka 🙂 stále tam má malú detskú postieľku, nemám odvahu ho dať do väčšej... dovtedy sme pekne spali všetci 3 v spálni...
nás sa tie percentá oddelených spální netýkajú 🙂

maxara
21. mar 2010

ze krtka... to nezvlaaadaaaam 😀 😀 ja tiez tak planujem, ze nejako osamostatnit... len kedy, to neviem... asi kazde dieta je ine, tak asi podla toho, ako to budeme zvladat.. ja nie som nejaka precitlivela a neznasam vymaznancov, aj ked z mojich krasnych psickov nununu som si urobila hned dvoch... ale dieta by som nechcela mat rozmaznane.. jasne, ze laskou zahrnane, ale .. no ved viete, co myslim

sunnygirl
22. mar 2010

Dobré ránko bábiky,

mňa už zobudili vtáčiky a o pól noci sa zobudilo malé (no to teda riadne vyvádzalo) a............ vypýtalo si jogurt, či sa mi chcelo, či nechcelo, musela som ísť do chladničky a ham do seba. 😀

maxi: ty si ale šikovnica, pekné, chválim ťa, ale to my vieme, že si šikovná 😉 Bellablonde má pravdu s krtkom, keď sú farby neutrálne, tak kresbičky môžu byť a taký krtko s velikými kapsami mal stále v ruke kvietok, šup jedného krtka na stenu. 😎

mojalili: pekná fotečka, len ja som nepostrehla čo si varila a piekla na oslavu, pre svoje lásky 🙂

Ja som včera šila svokre vankúše, ej a zistila som, že ma pri tom zohýnaní, vstávaní a žehlení rozbolel spodok bruška, takže ešte dnes dva vankúše a už odkladám stroj a asi už ani nebudem na ňom šiť.
Včera som si objednala cez MMB klasické plienky HYBLER (česká výroba), to mi odporučila známa ako najkvalitnejšie, že na tie poľské pozor, sú o ničom, možno vám to niektorej pomôže.
Zajtra by sme si mali ísť pre kočík, tak potom hodím fotky.

Mirka: tá komodička ešte stále nedorazila, ešte neprešla dodacia doba, kúkám priebežne do albumu 😉.

Inak pekné veci ste si už pokúpili, prajem pekné písanie, pááááááááááááááááááááááááááááááááááááááááá 😎 😎 😎

aalexis007
22. mar 2010

Dobré ránko, aj ja som už vstala ráno o 6 hod.
Maxara: krásna izba - aj ja chcem 😉 - len ja ju nemám kde urobiť, nakoľko máme len 2-izb.byt ☹
Ja som objednala môjmu malinkému: http://www.pampyshop.com/detail.php?zbozi=1938365 a aj spací vak ten istý vzor. Už sa neviem dočkať. Ale dodaciu lehotu majú až do 1 mesiaca, tak si ešte počkám.
Pekný dník ....

sarai
22. mar 2010

ahojte, chcete niektora satku alebo vak na nosenie deti? ja som nasla na nete taku stranku http://nosenie.sk/. zda sa mi to fajn, ale ja sa v tom nevyznam. vy si idete kupovat aku?

mirka285
22. mar 2010

dobre ranko,Sunny aj ja uz cakam na tu komodu jak kura na sopel,nemam kde uskladnit vecicky 😒 dnes som ako skoro hore,ze?sestra chce ist na kozmetiku tak pojdem pokococikovat,ale az o desiatej ked mam vychadzky 😉 Kafko videla som cez vikend cervenu teutonku bola nadherna,ona svietila na slnku na cele sidlisko 🙂 co mate inak dnes v plane?ja budem upratovat kedze je pondelok,uz teraz sa mi nechce 😒

jaruska8
22. mar 2010

Ahojte dievčatá, my už máme prichystanú a vymaľovanú žltú detskú izby, už len nábytok do nej, ja som zase zaťažená na ovečky, ja mm sa to páči, takže už mám vysnívanú vstavanú skriňu s ovečkami na dverách. :DDDDD Postieľku budeme mať aj my v spálni. 😉

cigaretka5
22. mar 2010

ahojte dievcata ste tu pred nedavnom rozoberali kremiky na brusko, poradite nejake .chystam sa do lekarne len nech nekupim nejaku drahu blbost.
Dakujem

sunnygirl
22. mar 2010

jaruska
aj my sme s mm zaťažený na ovečky, my sme sa dokonca aj tak začas oslovovali, ja ovečka a on baránok (ja blond a on čierny) 😀 😀 😀 , ale maličkému sme ešte nič také ovečkovské nekúpili, pozerala som postelné priadielko, ale nič ma neoslovilo, tak ak budeš mať typ, tak daj 🙂

sunnygirl
22. mar 2010

jaruska:
aké máš chutné malinke bruško 😉

inak baby, ako je to s tými autosedačkami? Ja som si myslela, že bude stačiť keď ho budem prenášať vzadu na sedačke v tej vrchnej časti, musí byť vo vajíčku????????, alebo môže byť aj vo vaničke ??????????????????? 😒

tatianka.g
22. mar 2010

k tym kremikom na brusko : velmi dobry je krem s nazvom pupik na baze byliniek, dostat ho bezne v lekarnach a na zapareninky zase sudokrem

carrie84
22. mar 2010

Caute babule 🙂
Teda - vam celkom zavidim to zariadovanie izbiciek - ja budem rada, ak sa stihneme prestahovat 😒

Momentalne mam nakazany kludovy rezim v posteli kvoli tvrdnutiu bruska - a ak to neprestane, tak hura nemocnica - a asi az do porodu ... ach jo ...

Sunny - vanicka musi byt certifikovana ako autosedacka - vtedy ju mozes pouzit - to ma take speci zapinanie - myslim, ze to ma Jane

mirka285
22. mar 2010

podla mna krem na brusko aby sa neurobili strie neexistuje...staci kupit telove mlieko aby pokozka nebola sucha...mam uz poupratovane,normalne ma to aj unavilo..ako som utierakla dialkove ovladace,rozladila som vsetky programy to si zase vecer vypocujem komentar 😒

kafoditka
22. mar 2010

ahojte kocky! Tak ja sa hlasim opat z Bratislavy! Uz mi chybala moja postel 😉 Mame krasny slnieckovy dnik...
Akurat som dovysavala, pracka perie, svokrusa ma navarene zo vcera -no super. Pokupila som nejake vecicky pre maleho, potom hodim do albumu..

K tym kremikom- tiez si myslim, ze strie su o tom, ci mas predispozicie v rodine a ako sa staras o pokozku. Ale krem na ich zabranenie neexistuje - aj keby stal milion 😉

Mirka... ja som videla sportak teutonku cervenu a naozaj bola uzasna na slniecku 😵 Uz sa tesim, ked ju budem mat doma..

miki060707
22. mar 2010

ahojte, tak mi sme nakonic rozložili postielku a mala tam aj spala a hovorí "jakého ja mam doblého bračeka, keď mi požičal postielku svoju" 😉 tak vie, že to neni jeej a ked sa narodí tak pôjde na svoju,
inak nieje kupená z obchodu, ale mi ju predala kamarátka,
meruska to váážne dávali v správach, že nemusi byť dieťa v sedačke, ked ide z pôrodky?? to je supeer, ale zas v tej autosedačke je v bezpečí, nie? ale šak naše mami nás ako doviezli z pôrodky????hmm
maxi, tá izbička je krásna, aj ja snívam o takom niečom, bohužial teraz nemáme nato podmienky, ale farba dreva sa mi páči a som zaťažená na zelenu, takže tak niejako bude vyzerať aj naša detská... 😉
inak som asi pridala foto tej postielky,...

mojalili
22. mar 2010

Ahojte kočky,
Mirka - pripajam sa k tebe, naozaj strie sa porobia aj pri najdrahsich kremoch na svete, proste to je dane....vy iba mozete zmiernit ich iuntenzitu. JA som sa pri prvom popraskala noc pred porodom....zaujimave, a to som sa leskla stale ako psovi gule, tak som chodila namastena...

Hm, ja mam autosedacku Jane - co je vanicka, tak maleho preveziem tak.... Dnes som bola v TT s detmi v divadle, malemu som kupila krasnu zavinovacku - bielucku, taku pevnu, joj, ako som sa z nej vytesovala.....

bellablonde
22. mar 2010

baby to snad nemyslite vazne?
samozrejme, ze nas mamy doviezli ako mohli, vtedy sedacky predsa neboli...
dnes je to to najmenej co mozeme urobit pre bezpecnost nasich deti - kupit kvalitnu sedacku / vanicku a aj vo vanicke dieta riadne priputat. Vsak hned v prvej zakrute si oplieska hlavicku...alebo rovno z vanicky vyleti von.
V dnesnej dobe rychlych aut, arogantnych debilnych vodicov, co to do teba napalia je nemyslitelne, aby sme mohli tak hazardovat. Aj najmensi tukes znamena pre dietatko vazne ohrozenie zdravia.
Packa je podla mojho nazoru *****, ked moze vypustit z ust take bludy 😅 🙄 🤐

Pre "inspiraciu" doporucujem pozriet video, ako to vyzera, ked mamicka ide z porodnice a babetko ma "akoze bezpecne" na rukach...
http://www.zbynekmlcoch.cz/info/fejetony/nemysl...

tych videi je viacej, je to realna kampan ceskeho ministerstva dopravy
tu na konikovi je k tomu aj vytvorena tema - vola sa tak isto "nemyslis - zaplatis"

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre