Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

montinka
8. apr 2010

no dobre idem si ja uz lahnut. ahojte a dobru noc a ked budem mat cas zase sem skocim kuknut

dugyna
8. apr 2010

kocky ja mavam tlak aj 80/50..aj v poradni som uz taky mala 😀

zrzulka
8. apr 2010

Bella ty si nezazmluvnujes nikoho??? ja tiez zvazujem kde rodit a koho si zazmluvnit. (Tiez som nechcela nikoho ale muz ze urcite nech mam svojho porodnika tak teraz neviem...).Asi opat na Antolskej ako malu. ja som bola v podstate spokojna. celkom mi vyhovuje ze kusok odtial mam rodicov keby nieco ... Asi nebudem vymyslat!!!

dugyna
8. apr 2010

zrzulka ani ja si nechcem zazmluvnit..urcite..je to zbytocne podla mna aj muzika, mame na to rovnaky nazor

zrzulka
8. apr 2010

ja ked sa nedostanem k tomu mojmu porodnikovi pri malej tak asi sa tiez na to vybodnem... on ma vela zien tak som zvedava ci bude ochotny.... ja v podstate nikoho ani nepoznam tak potom je to tazke niekoho vybrat....A s tym ktoreho som mala pri malej som bola velmi spokojna....

kafoditka
8. apr 2010

ja si myslim, ze ked dojdeme na pohotovost, ze uz to prislo, tak je ich povinnost vas odrodit tak ci tak. Ci mate niekoho zazmluvneneho alebo nie... Ja napr. ma Antolskej nepoznam nikoho, takze zazmluv. nebudem... Je mi to proti srsti davat niekomu 250eur.. tot moj nazor

mirka285
8. apr 2010

odrodit vas urcite niekto odrodi ale aby z toho nebol potom traumatizujuci zazitok na cely zivot ☹ ☹ ☹ sorry ze som taka skepticka,ale ja si len spomeniem na porod a mam po nalade...a rodit len tak bez znamosti je v mojom pripade nocna mora 😢

zrzulka
8. apr 2010

kafo to ano odrodit ta musia, v podstate si najdolezitejsia aj tak ty, oni len asistuju. Je to fakt nehoraznost platit niekomu za to ze ti "asistuje" A poznam take pripady ze by ste nechapali keby som to tu zverejnila coho su niektori "porodnici" schopni.... keby dotycne osoby od ktorych to viem boli u mna ako nedoveryhodne, tak neuverim....

dugyna
8. apr 2010

kafo si to uplne vystihla. a moja dr mi to iste povedala..a s manzelom si obaja myslime ze nebudeme pchat do vrecka peniaze legalne..za jeho povinnost a pracu

mirka ja poznam praveze kocky ktore mali zazmluvne a tie mali zle skusenosti

zrzulka
8. apr 2010

Miri ved to je jasne, ty si specificky pripad. ja tiez vaham i ked moje spomienky na prvy porod su fajn... napriek tomu sa neviem rozhodnut.... chcem aby som mala pekne spomienky aj na porod maleho.... tento moj porodnik je seriozny clovek a fakt som sa citila tak nejako v bezpeci ked tam bol on... Proste cele to je o dovere. bola som rada ze moj porod stihol a ze tam bol....

dugyna
8. apr 2010

zrzulka ani si radsej nepredstavujem...niekedy mam pocit ze kravy v kravine sa maju lespie..

zrzulka
8. apr 2010

No veru radsej si nepredstavovat .... Ja som bola tiez v soku ked som sa to dozvedela, asi som z inej planety alebo strasna naivka.... ktora veri tomu ze lekari idu studovat kvoli tomu aby ludom pomahali a nie aby na nich "zarabali" ☹ 😒

mirka285
8. apr 2010

baby ja by som najradsej porodila doma za pomoci niakej asistentky a verim tomu ze by mi to islo lepsie ako v nemocnici..a necitila by som sa tak ponizujuco,nehucala by po mne niaka blba sestricka a nemudroval doktor ktory bol nervozny z toho ze je uz sam bezradny 😒

kafoditka
8. apr 2010

MIRKA v pohode..ja uplne chapem tvoj nazor, na tvojom mieste by som konala rovnako...

Mam znamu, ktora rodila v marci, dnes som s nou hodila pokec a ta sa na mna pozerala ako na sibnutu, ze "a ty si nejdes zazmluvnovat?? A ty si nejdes odobrat pupocnikovu krv?" Taka cuuuuuuuza, ma vytocila. Doma to hovorim svokre a ta mi na to povie, ze vsetko jej zaplatil jej otecko co sa porodu tyka... to sa potom zazmluvnuje, co?? 😠 😠

dugyna
8. apr 2010

mirka..lenze zase aj to ma rizika rodit doma..

zrzulka..ja ti tiez mozem napisat do IP ak chces

dugyna
8. apr 2010

kafko to si vystihla...ale aj keby viem si za 250 eur predstvait nieco ine pre malinku

mirka285
8. apr 2010

Dugy jasne ze porod doma neschvalujem,ale ak by som mala mat este raz taky hrozny porod,radsej by som fakt rodila doma..baby nebojte,vy nebudete mat take hrozne zazitky,to sa stane raz za cas,len ja mam pocit,ze mne by sa to stalo urcite aj druhy krat 😢 ale to je psychika u mna,ktoru by napravil uz len pozitivny zazitok z porodu 😉 ale tiez nemozem mat vsetko,tak som s tym zmierena,ale kedze uz mam doktora vybaveneho tvarim sa kludnejsie,aj ked asi to len predstieram lebo to ze mam niekoho vybaveneho neznamena ze porod bude super 😒

mirka285
8. apr 2010

Dugy vidim ze chces vediet ako to je s porodom v Hainburgu,tak to ti poviem presne lebo povodne som tam chcela ist rodit,takze porod tam stoji cca 1700 eur,tak som si povedala ze za take prachy si kupim cele poschodie na Kramaroch 😀

bellablonde
8. apr 2010

jasne pri takej sukromnej a dolezitej veci ako je porod je vsetko hlavne o psychickej pohode.
Kebyze mi rozum hovori, ze zazmluvnit si doktora su vyhodene prachy, pretoze povinnostou a pracovnou naplnou porodnika je vieme co... ale psychicky by ma to stale nutilo uvazovat nad zazmluvnenim, tak by som to spravila

mat dobry pocit, ze vsetko je nachystane tak ako ma byt

inak zeny mna dnes chytila strasna upratovacia mania. Zacalo to vcera vymenou uterakov a dnes pokracujem v kompletnom upratovani mojej skrine s handrami (1 velka taska ide von), prala som uz 2x a teraz hodinu zehlila 😲 😎 😀 😀
normalne sa nespoznavam

bellablonde
8. apr 2010

miri 😀 pche na kramaroch aj 2 poschodia s lekarmi si kupis za porod u susedov 😀 😀

mirka285
8. apr 2010

a to je len spontanny porod v pracovne dni,ak by sa mala pytala na svet cez sviatok alebo vikend zaplatis este ovela viac..a to som nenapisala este dalsie poplatky ktore treba uhradit..a aby som dala za porod 3000 eur,tak taka sprosta nie som,to mozme ist na peknu dovolenku cela rodinka 😉

bellablonde
8. apr 2010

miri parkovacie miesto sa vybavuje akym systemom?

mirka285
8. apr 2010

bella najhorsie na tom je ze ja ked som sa dozvedela ze som tehu som bola v takom prudkom soku ze ja by som si ten porod zaplatila...esteze to tehotenstvo trva tak dlho ze mi to pomaly preslo hlavou a v klude som si postupne uvedomila ze som neni zas taka blba aby som dala za porod 3OOO eur 😠

miki060707
8. apr 2010

ahojte, tak ja som pri malej, pôrode, nedala ani cent, ked som odchádzala dala som sestričkám kávu a čokoládu..to je všetko
tiež si myslim, že je to zbytočné, ale zas ak niekoho poznáš a dôveruješ mu, tak máš istotu, ja teraz tiež nikoho nebudem vyhladávať, možno mi môj lekár navrhne, že spraví cisár. on a vypýta si niečo, uvidime, ale ja som zato, že je to práca ako iná, kt. je ohodnotená platom a veľa žien dáva do "vrecka" milodari lekárom a stále sa sťažujú, že maju málo, ale zas maju obrovsku zodpovednosť, no dala by sa toho vela popísať...

dugyna
8. apr 2010

mirka tak ano..ja som myslim citala to co si si zazila...
aha fuha 1700ezr ani o radsej nejdem preratavt na staru menu..to nas hafo by sa musel zmenit na oslik otras sa..a potom by sme mohli na take nieco mysliet...hlavne ze si platime do poitovny a este aj za epidural musime dat 106 eur a 500sk za pritomnost manzela...a dakujem za info

bella to som mala minuly tyzden to upratovanie 😉

juj 2 poschodia na kramaroch s parkovacim flekom 😀 ale mne sa to tam nepaci..mam pocit akoby to malo padnut

bellablonde
8. apr 2010

strasna palka 😅
u nas bol mm velky optimista, ze podme rodit do hainburgu, tak sme si co-to pozistovali a dobre sa zasmiali, ze sme dobre naivni 😀 😀

keby predsa len niekto rodil v rakusku, kludne si dajte potom u nas www.nemcina-preklady.sk uradne prelozit rodne listy a ine dokumenty 😝 robim si reklamu, asi ma admin zmaze 😀

katarina7777
8. apr 2010

mirka ja som tiez za zamluvnovanie lebo povedzme si na rovinu ze potom je o teba lepsie postarane, tak to funguje u vsetkych lekarov a vlastne vsade... nehovorim ze s tym suhlasim ale taka je realita a to nielen na slovensku... prave preto si aj tu cvakam 100 eur za prehliadku lebo som bola aj zadarmo a to bol des, totalne odflaknute... radsej budem setrit inde ako potom lutovat a mat vycitky ze som mohla spravit viac... taky moj nazor po skusenostiach s lekarmi. 😒 cest vynimkam

mirka285
8. apr 2010

u nas V Devinskej kazdy rok vypisu sutaz o parkovacie miesta..to znamena ze daju najmensiu cenu na tento rok to bolo 310 eur a ludia potom v zalepenej obalke daju svoje ponuky na miestny urad..a tie najvacsie vyhraju.kazdy rok sa da takto prenajat asi 10 miest...tento rok sme do toho isli prvykrat lebo naozaj poobede o tretej uz nemam kam odparkovat auto a najnovsie zacali davat policajti papuce ak co i len trochu stojim autom na trave,tak sme skonstatovali ze radsej zaplatim 400 eur a mam kde cely rok parkovat ako dva krat do tyzdna volat policajtov nech mi daju dole papucu z auta za ktoru pokazde zaplatim 20 eur 😠 a teraz ked budem mat malu to strasne ocenim ked budem mat miesto pred domom,tak som rada

katarina7777
8. apr 2010

mirka to budes mat super s tym miestom pred domom, predsa nebudes parkovat kilometer od bytu a v zlom pocasi to ocenis este viac, i ked ta cena neni veru nizka 😒

bellablonde
8. apr 2010

super mas pokoj s parkovanim, fakt to stoji za tie prachy

my sme si hned s bytom kupili garazove statie v suterene nasho domu, lebo by som papucu davala dole aj 2xdenne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre