Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
30. apr 2010

cigaretka, ja tiez pocas dna pocitujem minimalne pohyby. niekedy mam pocit ze takmer ziadne. ale ked pridem domov z prace, sadnem, zrelaxujem, tak vtedy to zacne 🙂

mirka285
30. apr 2010

cigaretka ja cez den pohyby minimalne,a v noci dost intenzivne 😉 a chcem sa ta spytat ,musim si tu dovolenku cerpat alebo mi ju musia preplatit?zavisi to od zamestnavatela alebo je nato niaky zakon...

agika1982
30. apr 2010

cigaretka,u mna zavcina hlavne vecer kopat...cez den minimalne..a o chvilu bude tych pohybov menej,bo sa nebude moct tak hybat v brusku kedze bude babo vecsie..ale zato tek kopanec bude stat zato

kafoditka
30. apr 2010

katty. do kocika ti staci na leto len tenka decka - v tescu kupis take - a potom koncom septembra aby si mala jednu hrubsiu ko kocika, ked bude chladnejsie.. ja si idem objednat zavinovacku od emitexu prechodnu do autosedacky... a v ikei som si kupila tenku malu deku, len tak na doma, ked necham maleho lezkat na posteli len tak pripadne do postielky...

cigaretka5
30. apr 2010

Podľa Zákonníka práce platí, že ak si zamestnanec nestihol vyčerpať dovolenku, na ktorú mu vznikol nárok z dôvodu skončenia pracovného pomeru, má nárok na jej preplatenie. Toto je jediný prípad, kedy má zamestnanec nárok na preplatenie nevyčerpanej dovolenky.To znamena že v pripade čerpania dovolenky po skončeni materskej je na za,estnavatelovi ako sa rozhodne. POdla mojich info vačšinou si baby dovolenky čerpaju

cigaretka5
30. apr 2010

no ja sa niekedy v noci resp nad ranom zobudim na prudku bolest vzdy je to inde raz pod rebrom, raz v podbrusku potom nalavo dole v bruchu inokedy na opacnej strane. Mavate to aj vy?

mirka285
30. apr 2010

Katty ja mam tiez tu Emitex do autosedacky,na leto do kocika budem pouzivat plienku,kupila som si na to take flanelove s obrazkami,na zimu mam taku hrubsiu deku-kupila som v Eurovei,a na doma som nekupovala ale mam normalnu detsku deku doma tusim tiez z Ikei

silvia.vesela
30. apr 2010

super kocky, tak sa uz teraz tesim na stretko. 🙂 Ja milujem letne terasky a ta eurovea je fajn miesto.
😉

cigaretka, ja maleho citim tiez vselijak, raz intenzivnejsie rano, potom vecer. Ale najviac ho citim, ked sedim alebo lezim, vtedy kopka o 106....

katty17
30. apr 2010

miri, ta dovolenka zalezi od zamestnavatela. niekde preplacaju a niekde nechcu... treba sa radsej informovat v praci... ja si nechcem cerpat dovolenku.
kafko, dakujem za info. 🙂 a ktoru od emitexu si ides objednat. tiez som na ne kukala 🙂 ozaj, ked pojdete z porodnice, miminko date do vajicka, ci autosedacky, tak tiez davate este pod mimino nejaku decku, ci ako? nemusi byt nejaka speci decka do vajicka aby sa dali zapnut pasy? alebo alebo len miminko obleciete a tak ho tam ulozite? bez decky? bez perinky? mam pocit ze sa pytam uplne hluposti 😀 ale fakt netusim ako to v lete poriesit

cigaretka5
30. apr 2010

baby ešte k tej materskej obdobie poberania materskej dovolenky sa považuje za odpracovanú dobu. Dovolenka sa kráti len z titulu rodičovskej dovolenky - za prvých 100 prac. dní 1/12, za každých ďalších 21 prac. dní ďalšiu 1/12. Každý kal. rok sa posudzuje samostatne.

katty17
30. apr 2010

kokos baby, vy ste rychle. dakujem za odpovede 🙂

cigaretka5
30. apr 2010

katty ja ka budem rodit na kramaroch berieme kocik byvame totiz asi 5 minut od nemocky

mirka285
30. apr 2010

cigaretka aj ja to mam,dokonca raz som sa zobudila nato ze som citila ako sa mi mala v brusku cela pretocila,bolo to az neprijemne...

janulienocka
30. apr 2010

ahojte spolubojovnicky🙂, ide ma porazit, uz treti den sa mi to opakuje - rano super a potom pred obedom ma strasne zacne pobolievat v podbrusi, hlavne ked chodim, vcera som nemohla ani ist na prechadzku s malym, ledva som presla na wcko, dnes rano zase fajn a teraz uz tak polhodinku boli a boli. Za chvliku bezim na sono tak som zvedava. Aj vy to tak mate? je to otrasne, ak to bude takto do konca tak neviem.

mirka285
30. apr 2010

ja dam do vajicka..a do kocika naspodok nemusis davat nic,ja som davala len zlozenu plienku pod hlavicku kvoli grckaniu

kafoditka
30. apr 2010

katty... ved ta zavinovacka emitex ma otvory na popruhy, aby si ho zapla v autosedacke. A s porodnice pojdeme len obleceni,posadim ho do vajicka a frcime domov.. keby bola nejak extra zima, dam ho do tej zavinovacky teplej a je to... katty ja rozmyslam nad modrou alebo smotanovou..

katty17
30. apr 2010

janulienocka, to ti mozno male tlaci na nejaky organ alebo nerv... uvidis, taketo cosi to sono ukaze 😉 . neboj, bude vsetko v poriadku.

kafoditka
30. apr 2010

Baby ja som mala aky haluzacky sen : Bola som u Zlatici Puskarovej doma a ta mi vytriedovala veci po malom Leonardovi pre mojho Filipa a mala strasne maly bytik... 😀

katty17
30. apr 2010

kafko, mne sa tiez paci ta smotanova 🙂 neutralna farba. a kedze ma Riško vystrasil, ze co ak z porodnice odideme s pipikom medzi nozkami? ;))) doteraz nam vraveli ze budeme mat slecinku, ale nikdy nevies 🙂 uz nekupujem nic ruzove 😀
kafko, idem ju asi aj ja objednat 🙂 kolko trva dodanie?

silvia.vesela
30. apr 2010

janulienocka, ja mam stale nejake bolesti, ale myslim, ze to je tym, ze babatka tlacia na nejake organy...neboj, bude to oki 😉

mirka285
30. apr 2010

Kafko a nebola to iba predsien 😀 ja mam tu farbu biela kava,to je asi smotanova..

agika1982
30. apr 2010

ja dam malu do vajicka.....a asi pod nu nejaku tenku deku....este neviem....baby len co si vsimam vecsina z vas ma problemy so stolicou a ja naopak mam redsiu a aj trikrat za den idem na zachod...ale nie je to hnacka....je to ok????

mirka285
30. apr 2010

idem sa osprchovat lebo sa z tejto postele snad dnes nevykopem...ani neviem co mam spravit Tomasovi na obed,asi si to ulahcim a urobim mu vyprazany syr....vcera som mu robila na veceru dve pomazanky,on teraz fici na pomazankach,tak som mu spravila bryndzovu aj rybaciu a dosiel domov vecer,ze on uz je strasne najedeny lebo jedol u babky. ☹

agika1982
30. apr 2010

mirka a nevies recept na sunkovu pomazanku??? aj ta rybacia moze byt super

mirka285
30. apr 2010

Agika bud rada,ja som vcera nebola na velkej,az dnes som isla,a poviem ti ze az slzy mi vybehli 😢 kedd idem kazdy den tak pohoda a ked jeden den nejdem tak horor...

sunnygirl
30. apr 2010

jéj, no vy ste sa rozpísali 😉

Ešte, že ste spomenuli tie veci s tým cvičením. To som nevedela, že to netreba preháňať hneď od začiatku, ja tiež chcem kojiť .

A na tej eurovei, či čo tu píšete, tak mi potom dajte jednu stoličku, akože tam na tej káve budem s vami, hold, ja to mám zo Zvolena ďaleko 😉

silvia.vesela
30. apr 2010

inac ja tiez rozmyslam, co budem varit....ale dnes sa mi nejak nechce, tak pockam na manzela a pojdeme sa najest niekde.
dala by som si pizzu...mnaaam

agika, neuzivas nahodouu zelezo???

mirka285
30. apr 2010

sunkovu neviem ale rybacia je lahka-kupim jedny sardinky v konzerve,do toho primiesam maslo,ja davam floru alebo ramu,nadrobno nakrajanu mladu cibulku,lyzicku horcice,ml.cierne korenie,sol,a vymiesam to s vidlickou uplne do hladka...

agika1982
30. apr 2010

mirka,ja viem ze je to fajn ze nemam problemy so stolicou...ja len ci je vsetko ok,ked ja nemam vobec zapchu ako ostatne....bo nik nespominal ze by mal redsiu stolicu....preto je mi to divne

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre