Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katy1979
15. máj 2010

Maxara esprit koberce. Detske a dievcenske robia nadherne. Maju ich aj v kike ci v petrzalke na nam.hraniciarov v predajni moj domov.

lenkaaninka
15. máj 2010

ani mne nikto nič nemeral ...ale sa mi zdá že 19 - 2O je minimum

ericica
15. máj 2010

no a mne uz navecer puchnu nohy a do porodu este daleko 😉
pocuvajte ako sa vola ta mycia emulzia co spominala mojalili a rychlejsie hojenie raniek???a budete pouzivat aj tie jednorazove nohavicky???

kafoditka
15. máj 2010

ericica, vola sa to Rosalgin a kup si radsej sietkovane nohavickym ktore si mozes aj preprat, maju ich v kazdych zdravot. potrebach...

alllexa
15. máj 2010

Mne tiez nemerali panvu, ale podla mna som dost siroka (sice to moze byt aj tuk)...

Oacka - a ten kolotoc sa aj kruti, alebo len hra?

Inak, bola som v Auparku v C&A, maju tam dobre zlavy - za 5 EUR tricko, saty za 10-15 EUR, take volnejsie, co mozu nosit aj tehotne, resp. po porode...

nika23t
15. máj 2010

Adelaine, Mne teraz v stredu, bola som na sono a on len povedal, ze babo je velke, a ze bolo aj pri poslednom sone (v 20 tt), takze termin zo 16. na 7. Ale inak mi to nikde nezapisal, len mi povedal. Ale to ja mam takeho super doktora, on celkovo vela toho nenahovori 😅 ...

janulienocka
15. máj 2010

Maxi ja som nakupovala nedavno v Brene, lebo sme zariadovali, mali tam aj celkom dobre ceny aj vyber ... malemu sme tam kupili taky celoplosny, s drahami pre auticka a maju tam aj pekne pre dievcatka 😉

ericica
15. máj 2010

kafo diky 🙂 urcite si kupim 🙂 ja idem na poradnu 28.5.a to ma uz vypise na md uz sa velmi tesim....
tie co mate dve deti neviete nahodou nieco o tom prispevku na druhe dieta nejakch 25ˇ% z rodicovskeho???

nika23t
15. máj 2010

Kafoditka,mne nedali sietkovane, ale take elasticke, vyzeraju ako kratasy, ale vobec neviem, ako sa mi v nich udrzi ta poporodna vlozka 😖

maxara
15. máj 2010

no skusim pokukat
adel - no on sa s tym nejako neponahlal, ved naco by to riesil skor, ale uz ked sa schyluje k terminu odchodu k inemu dr. (meral mi to pred dvoma tyzdnami) .. myslim do nemocky uz.. ja si uz nepamatam tie rozmery, ale myslim, ze by mi k tomu ani nic nepovedal, len mne mm nakazal, nech sa spytam, ako to u mna vyzera, ci sa mi bude lahko rodit.. no a ked povedal, ze ide merat panvu, tak ma to napadlo a tak som sa spytala, povedal mi moje rozmery a potom tie hranicne hodnoty.. no a podla toho som zistila, ze mam vsetko o dost vacsie.. este sme sa zasmiali, lebo povedal, ze aj keby som bola chuda... skocila som mu do reci, ze aj tak by som mala velky zadok a on sa usmial a diplomaticky dokoncil, ze nie.. aj tak by malo babo dostatok priestoru a rodila by som "lahko".. preto tie uvodzovky, lebo to lahko zavisi aj od inych veci, ako napr hlavne od otvorenosti

lenkaaninka
15. máj 2010

hej v Brene mi známa spomínala že majú pekné

ericica
15. máj 2010

kocky zajtra idem konecneeeeeeeee pre kocik do Trnavy a uz sa veeeeeeeeelmi tesim...potom hodim fotky....

adelaine
15. máj 2010

Nika,
inak vacsie babo mam aj ja...v 30 tt ked som bola na sone a prietokoch mi povedal vahu,
na jeho gestacny tt by mal mat 1200 g, moj mal 1550 g....a gyndos mi tvrdi, ze vyzera o tyzden starsi,
ale termin mi neposunul....ale ved to je jedno, aspon to budes mat skor za sebou 😀

a este ma napadlo, ja mam vysokeho mm, ma 198 cm...mozno bude drobec po nom a ma
dlhsiu stehennu kost, ktora sa vlastne meria..... 😎

lenkaaninka
15. máj 2010

ja som dneska aj s lepiacim páskom poporodné vložky kupila ale nohavičky kupim asi normálne bavlnené také len do nemocky nejakých desať kusov a hotovo a doma mam také staré dopoužívam..

janulienocka
15. máj 2010

no pozeram tu tehot. knizku, to CS nikde nevidim akurat vidim nejake znaky v tabulke Fundus - spona v cm. To co je??? 😕

adelaine
15. máj 2010

maxi,
tie rozmery by si mala mat napisane v tehu knizke...hned vedla terminu porodu....
inak, ja som si vzdy myslela, ze ma je dost, ja pred tehu som mala cez boky 95 cm...
ale to moze byt vacsim zadkom, a ten mi je pri porode naprd 😠 hehe

lenkaaninka
15. máj 2010

to je ako ti klaesá maternica tuším a to ten môj tlk zapisoval naposledy v 12 tt.. 😒

nika23t
15. máj 2010

Adelaine, ja sa velmi nespolieham na ten skorsi datum, skor sa priklanam k tomu neskorsiemu, lebo som citala, ze TP sa nema menit podla velkosti babatka. A manzel bol tiez velke babo, mal skoro 4.5 kg, tak mozno bude po nom. Ale ja som skor nizsia, mam len 164, tak s tym aj mensie obavy, ako to zvladneme... Ale podstatne je, nech je drobec v poriadku. Aj ked najradsej by som bola, keby som mala termin uz dnes 😒 Lebo som ako tulen ☹ Uz nevladzem skoro nic. A to este dva mesiace pred sebou.

nika23t
15. máj 2010

Inak baby kolko ste pribrali doteraz? A obvod bruska viete?

adelaine
15. máj 2010

Nika,
myslim ze vsetky by sme si to zelali 😉
najhorsie je, ze rodit sa nechce ani jednej, najradsej preskocit okamih bolesti, sitia...
a mat uz vytuzeny uzlicek pri sebe 🙂

inak, ja sa velmi bojim porodu 😒

lenkaaninka
15. máj 2010

pardon ukrivdila som mu v 20tt a rozmer panvy mám spojených šesť vlnoviek ako ani číslo ani písmenko som sa zasmiala nad tým 😀

nika23t
15. máj 2010

Ade, ja zatial vobec. Uz som tu raz spominala, ze moja mamina opisuje porod asi tak ako ked hovoris recept na puding, tak mozno preto to beriem tak v pohode 🙂

maxara
15. máj 2010

baby diky za tipy, pokukam este na nete, ze kam sa vyberieme
no a tu velkost babatka termin porodu.. ja som pocula to co ty ADEL, dokonca moj dr sa tym tak striktne riadi, ze ani na inych dr neda.. no ja som sa na toto pytala, ked mi dvaja nezavisli dr s odstupom 5 tyzdnov povedali rovnaky termin a to o 10 dni neskor ako moj dr. Ibaze to som bola v 19tt na morfo v BA u Holana, ten ma paradny UTZ a potom v 24tt u Brestanskeho v Hlohovci, ten ma tiez paradne UTZ a nie ako ten moj, on ma uplny shit. No a ich ked som sa pytala, oni povedali, ze podla mozgovych struktur to urcili (tiez som operovala tym, ze predsa najpresnejsie je to urcit podla UTZ v 11-13tt), ze to je tiez velmi presne a potom sa termin posuva uz okolo toho 37tt, ked robia prietoky a zrelost placky, tak aj podla toho.. niekoho nechaju v pohode prenasat a niekoho beru na raport okamzite, tak to je podla tej zrelosti placky

lenkaaninka
15. máj 2010

no ja som dva krát zažila tento stav že idem rodiť a teraz sa priznám sa bojím ako pes ...fakt už by som to mala najradšej za sebou..

kafoditka
15. máj 2010

NIKA - myslis, ze bude nejaky problem s nasou vyskou pri porode?????? Sak ja mam len 158cm.. 😕

maxara
15. máj 2010

adel no ja tam mam tie svoje, ale nie tie hranicne.. len si pamatam, ze boli o dost vacsie tie cisla..ale tie hranicne mi fucali, whoops 😨
lenkaninka ty mas vlnovku lebo mas doma dva dokazy, ze babo sa ti tadial prepcha.. 😀

maxara
15. máj 2010

baby vasa vyska s tym nesuvisi, kafko neboj.. len ta panva.. 😉

kafoditka
15. máj 2010

baby tak ja mam +13kg a cez pupok 104cm.... no je zo mna mala kosatka 😉

adelaine
15. máj 2010

maxi, som rada, ze aspon v niecom sa niekedy nemylim,
takze nas neucili v tej skole az take bludy 🙂))))

maxara
15. máj 2010

katynka kde je na nam.hran. taky obchod??? 😕 😨

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre