Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

nika23t
17. máj 2010

Cau dievcata 😉

Takze navstevu dr mam za sebou, bolest pod pasom vlavo mi uz znemoznuje normalne sa hybat a ma znama vystrasila, nech idem, ci sa neotvaram. Ale je to ok, hadam to este tie dva mesiace vydrzim nejak sa gulat pomalicky pomaly...

Mojalili, minule si tu hodila link na ten pas po porode, co je na str. maderna, a ja som nevedela, podla coho objednat velkost, myslela som, ze podla obv. pred tehot., tak som tam napisala a odpisali mi, ze velkost sa objednava podla obvodu v pase po porode. Aku velkost si si objednala Ty? Alebo hociktora z Vas? Lebo tazko mi je teraz len tak povedat, ze aka ostanem.

mojalili
17. máj 2010

KAfko, ja mam poslickov uz aj cez den, a celkom velakrat....tak radsej cele dne lezim...este 5 - 13 dni musime vydrzat 🙂
Idem si zabalit veci do tasky, co mi manzel vcera kupil a pospisovat, aby som to nemusela stale davat von, ci tam mam to ci ono... 🙂

nika23t
17. máj 2010

Mojalili, Ty uz len tolko? Prepana, ale to leti... Tak o chvilu uz kocikujes. Kde je este mojich 50 😒

kafoditka
17. máj 2010

nika.. ja si ho idem urcite kupit, ale az po porode... nikdy nevies, ci neskoncime cisarskym a to by ti bol potom pas zbytocny.. Ak budem rodit normalne, tak hned na druhy den vyslem manzela, aby mi ho kupil. Ja som mala pred tehu velkost S, tak aby to malo ucinok a dobre ma to stiahlo kupujem si S

mojalili
17. máj 2010

To mi je novinka, ze pas po porode.....ved aj na netovej stranke aj priamo na tom pase je napisane, ze velkost pred porodom. Videla som ho na vlastne oci, ze je to tam napisane. Zajtra si idem pren, ak ho dostali,akosi nie som schopna sa tam vydat...

ved my potrebujeme pas po porode a nie ho kupovat len...takze by malo byt automaticke,aby to mali podla pasov pred porodom....no moja, zajtra idem pren a som zvedava, ako to teda dopadne, s babami to tam otvorim a pozreme sa na to poriadne.

nika23t
17. máj 2010

Kafoditka, ja by som tiez najradsej kupila velkost ako pred porodom. Nech mam inspiraciu 😉 Ale ja musim objednat, tu v He nekupim asi, aspon som sa s tym tu nikde nestretla, tak neviem ako to urobit. Ci uz objednat alebo este cakat. Aj nad poporodnymi nohavickami som premyslala...

mojalili
17. máj 2010

NIKI - povodne mam 33 dni do porodu, ale lekar bude rad, ked vydrzim este 13 dni do 1.6. . a tych 5 dni je do provizorneho porodu, kezde v mojej nemocnici sa moze rodit od ukonceneho 36.tt.,takze tak pre vysvetlenie.

Ja som NIKA mala velkomst M pred porodom (tam su rozmery v cm) a ten si cem aj kupit ,uvidim zajtra....

vierkaha
17. máj 2010

Ahojte,
tak dnes som bola na poradni malý má 1420 g a 39 cm a je ok, no ale ja ......
To že som mala o 13:00 tlak že 83/52 to som ešte rozdýchala, ale že som počas 7 mesiaca pribrala 5 kg z toho ma skoro porazilo, hlavne keď som do 7m mala len 4kg navyše. No je toto normálne? 😠 😠 😠 A pritom jem stále rovnako, aj pohyb mám stále ten istý ( a možno aj viacej, lebo keď bola zima sa mi na vychádzky moc chodiť nechcelo a teraz som stále vonku). DOki ma parádne zdžubal, že sa nemám prejedať 😠

nika23t
17. máj 2010

No aj mne to bolo divne, ze riadit sa obvodom po porode, ale takto mi odpisali.

carrie84
17. máj 2010

Kafko - kupili sme ju v Dracikovi - je tam o 3 Eura lacnejsia ako v predeti.sk 😀 U nas su tie obchody od seba vzdialene 5 m 😉

nika23t
17. máj 2010

Tak aj ja si objednam velkost ako pred tehotenstvom. Ak bude zle, potom si navzajom povymiename 😉

kafoditka
17. máj 2010

Mojalili, ja uz tri dni myslim na teba - teda na tie homeopatika na kojenie, co si spominala a uz tri dni nie som schopna ich kupit, lebo furt zabudam.. zeby tehu demencia?? No zajtra pojdem uz na 100% 😉

este sa stavim do obchodu pokupit cokolady a kavy pre sestricky, aby som mala pokoj v nemocke, hodim to do tasky a je to.. treba mi nocnu koselu a kojaciu podprdu do porodky a som kompletna.. Ja uz sa tak pripravujem a hovorim si, Ze do mesiaca by som aj mohla porodit, ale chlapcom sa zevraj na svet moc nechce a prvorodicky dost chlapcov prenasaju.. tak neviem 😕

luminkasp
17. máj 2010

ahojte,

no ja idem na kontrolu zajtra, tak som velmi zvedava

stanka, ahooooooooooooooooooooooooooooooooooooooj

luminkasp
17. máj 2010

vierkaha, tlak mavam aj ja velmi nizky a to pijem aj kavu a po nej sa dostanem max na tych tvojich 80/50 😉

vierkaha
17. máj 2010

Aj ja som dnes mala kávu, len ja mávam normálny tlak - tak som bola z toho trošku mimo a aj sestrička na mňa pozerala ako na zjavenie 😅

alllexa
17. máj 2010

Vierkaha - ja som pocas jedneho mesiaca (tusim piateho) pribrala 4 kg, tiez som bola zhrozena, lebo jedla som rovnako, dokonca som aj zacala cvicit. Ale potom sa to trochu zastavilo.
Ale vsade pisu, ze teraz sa ma najviac priberat, lebo to vlastne ide do babatka, ved babatko musi pocas tohto obdobia pribrat cca 2 kila... Ide o to, ze celkovy narast pocas tehotenstva nemas vysoky - 11 kg je v pohode.

Nika - ja som sa tiez pri kupe pasu/stahovacich nohaviciek riadila velkostou pred porodom. Aj tak je tam vzdy nejake rozpatie +-10 cm, je dost elasticky.

johanka331
17. máj 2010

ahojte baby, podla mojho lekára v stredu budem presne v 33 týzdni, a mam radost lebo droblec sa otocil dole hlavou ako ma byt, jedine co ma znepokojuje je ze odkedy som prisla z poradne spiním a to mi lekar pri kontrole povedal ze som zatvorená. Moze to byt preto ze ma vysetroval, lebo s manzelom nemavame pohl. styk. Babule uz máte vsetko zbalene do nemocnice, mne sa vsetko ani nepomestilo co mam napísane, musím zohnat vacsiu cestovku.

adelaine
17. máj 2010

johanka, mne po vysetreni krcku lekar vzdy povie, ze spinit mozem...

vierkaha
17. máj 2010

Alexa, ja viem že celkom som nepribrala veľa, ale za jeden mesiac sa mi zdá tých 5 kíl nejako moc.

Johanka super, že sa otočilo, náš je stále KP alebo priečne, doki sa dnes vyjadril, že mu mám tých 10 týždňov poriadne dohovárať, lebo nás sekcia neminie 😒

mirka285
17. máj 2010

pas sa kupuje podla velkosti pred porodom,mam ho doma, je na nom taky suchy zips takze da sa to posuvat desat cm hore dole 😉 tak vlasy umyte,oholena,hned sa lepsie citim...

luminkasp
17. máj 2010

vierkaha, neboj, kazdy mame nejaky rychly mesiac 😉

mirka285
17. máj 2010

luminkasp ma pravdu,ja som pribrala v 5 mesiaci 4 kila nasupu 😠

mojalili
17. máj 2010

Jejda, tak toto bolo neuveritelne 😖 😖 😖 .....Musela som ist na velku na wc...co je u mna v pohode, lenze do toho kontrakcia - poslickovia a maly sa prebral a prehodil sa v bruchu.....oproti si dala stolicku moja dcera a asistovala mi pri wc....no myslela som, ze to nepredycham a porodim z fleku .....a zakazdym sa ma LILI pytala..."Co teraz robis?" ....no mam dost a idem lezat.
Bojim sa strasne wcka - pri LILI mi odtiekla plodova voda na wc, tak mam vzdy strach tam ist a tlacit... ☹ som šiši

Kafko, si dobraaaaa, ked si pobalena uuuplne 🙂 Ja som teraz vytiahla ten zoznam co mam este po LILI z porodnice, a mam asi vsetko, az na tie materske podprdy, este deku malicku si do nemocnice pribalim, kezde je taketo skarede pocasie... 🙂

vierkaha
17. máj 2010

No dúfam, že som mala posledný rýchly mesiac 😀

Baby a vy sa ešte zvádate holiť? Ako nohy ešte v pohode, ale podvozok no tak to je boj, mm dne sna mňa vykrikoval, že či nepotrebujem pomôcť a ja hrdinka že níéééé 😕

luminkasp
17. máj 2010

ja zatial zvladam

mirka285
17. máj 2010

no trvala mi to pol hodinu,ale bolo to skorej tak na slepo,po pamati 😀

kafoditka
17. máj 2010

vierkaha... zrkadlo je moj kamarat v kupelni 😉 inak nemam sancu 😀

Mojalili - no ja mam pre maleho zbalene len plienky, servitky vlhcene, ciapocku tenku a mini rukavicky, 2 bavlnene plienky a malicky sudocrem... tot vsio. Pre seba hygienicke veci, podprdy, kopiu sobas.listu, tenke gate od pyzama k tomu tielko, koselu, chranice bradaviek, malu flasku avent - keby nieco - a uterak, slapky. Ostatne ked mi bude nieco chybat, donesie manzel...

janka256
17. máj 2010

ahojte kocky aj ja som bola dnes na poradni tak CS mam 2 a myslim ze sa mi mala otocila do polohy KP sak predsa nebude ina ako jej surodenci 😀 no ale to je jedno kedze ideme cisarom a dnes mi dokyna radila aby som si dala spinal ze je to lepsie len ja mam velky strach z toho tak neviem... 😒

ericica
17. máj 2010

caute mne z tohto pocasia uz harasiiii 😒

ericica
17. máj 2010

baby vy ste uz pobalene???ja mam v taske len plienky jednorazove,vlozky,vlhcene obrusky,caj na tvrobu mlieka,a vlozky do podprdy ....tot vsio...
este nemam ani veci preprate po malej som myslela ze staci zaciatkom juna a potom hned pobalim..mojalili no tebe sa to uz krati 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre