Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

dugyna
17. máj 2010

nie este nie som nestras este nemam nakupene vsetko do porodky..
ako vlozky podprdy mam, koselu mam kojenecku zatial len jednu..zupan mam..aj hygienicke potreby...

alllexa
17. máj 2010

Carrie - a co Ta vysiel ten kolotoc nad postielku?

ericica
17. máj 2010

no vsak preto leo niektore kocky uz pobalene su ja som si myslela ze len ja som taky lenivec 🙂 baby za chvilku su na rade junovky a potom uz myyyyyyyyy 😲 ako rychlo to ubehlo 😲

carrie84
17. máj 2010

Ja som pobalena v hlave 🙂 Viem, co kde mam a co nemam, a treba kupit - tak keby nieco, mm bude musiet zariadit 😀

Allexa - 20Euro v Dracikovi 😉 Som musela odtial draheho doslova tahat, som mala pocit, ze kupi polovicu hrackarstva kebyze ho necham. 😀

luminkasp
17. máj 2010

ericica ja este nic

lenkaaninka
17. máj 2010

ja len dokupujem pomaly zohnala som si zoznam do tn nemocky tak idem popozerať ....bože dneska som toho tolko urobila že až a stále sa mi chce neviem čo to

mojalili
17. máj 2010

Ajeje kočky,§KAFKO - ty si tusim pisala, ze sa ti objavili zilky na zadku, nie? Su take, ake mam ja na bruchu???? ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ Za tento tyzden sa mi takto popukalo brusko, pritom mi ho manzel natiera Weleda olejom kazdy vecer... 😖 😖 😖

dior
17. máj 2010

MOJALI joooj ako sa ti to zhorsilo 😕 😔 😔 ,ja si nevidim na brusko- vkuse maminu a muza otravujem nech mi pozru ci nepraska,ale este 3t a uz mam vacie brusko od teba-no neviem,ci sa mi naraz aj koze nepretrhne 🙄

mne sa uz tyzden snivaju take sny o porode o babatkach,doteraz nic 😅

lenkaaninka
17. máj 2010

mojalili to ti dobre dopráskalo ale aj mne popraskalo trošičku ja som mala ešte z predtým ale aj ja mastím poctivo hlavne ked zacítim že svrbí bruško ale aj tak praská...no proste je veliké

silvia.vesela
17. máj 2010

kocky, ja si pomaly chystam veci do porodnice. Ale este mi chyba kopec veci, nemam odsavacku na mlieko, ani kosele nocne, kojenecke podprsenky..... 😒 UZ by som to mala rada vsetko nachystane!

silvia.vesela
17. máj 2010

inac ja zatial nemam popraskane brusko, tiez sa natieram poctivo bambuckym olejom, ktory je dobry na strie....ale moze mi to popraskat ani nebudem vediet ako! Kamoske to poporaskalo ked uz bola po porode.

mirka285
17. máj 2010

mojalili vies co je cudne?ze nepribrala si viac ako pri prvom tehu a predsa sa ti urobili nove strie ☹ mne sa neurobili zatial,mne sa asi len ponatahuju tie stare..mozno je to tym ze teraz si pribrala najviac iba do bruska 😔 no co uz,strie su svina,natierat sa mozes kolko chces,ked sa maju spravit,spravia sa-hnusoby 😠

janulienocka
17. máj 2010

ahojte dievcence, ja som uz tiez viacmenej pobalena, niektore veci - ako rybaciu masticku na zadocek ani neberiem, to v porodnici maju, inak myslim ze mam aj vsetko pokupene, este nemam tie vysielacky - pestunku ci ako sa tomu hovori, ale to dostaneme od rodiny, tak uz len aby ten cas utekal... 😵

janulienocka
17. máj 2010

tie strie su mrchy, oni sa objavia behom par hodin, doslova zo dna na den, kamoska pribrala viac ako ja a nema ani jednu 😕

kafoditka
17. máj 2010

MOJALILI - nieco podobne mam aj ja, ale len velmi jemnucke, nemam take hrube ako ty..

adelaine
17. máj 2010

..ja zatial strie nemam,
ale na nohach mi popraskali tie tenucke zilky,
urobili sa mi take metlicky , a urobili sa mi varixy 😒

mojalili
17. máj 2010

Hrozne ma to sere, a,le co narobim, nic uz ....ach jaj ☹ 😢

adelaine
17. máj 2010

..ale nastastie tie strie vyblednu, nebude ich vidno....ja mam od puberty na zadku,
uz ich ani nevidno 😉 to je asi jedine pozitivum

vierkaha
17. máj 2010

ja mám zatiaľ len na stehnách, tak zo 10 ks, aj keď radšej by som mala na bruchu - to zakryjem celými plavkami ale stehná .... 🙄

oacka
17. máj 2010

Baby, zajtra idem na materskú! No konečne si po tej namáhavej PéeNke oddýchnem 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 som hnusná, viem! 😉
carrie, aj my máme ten kolotoč.
kafko, nesranduj, ja ani neviem, či mám nejakú tašku vhodnú do porodnice, a nie to ešte zbalenú! A nočnú košeľu neberieš?

katarina7777
17. máj 2010

Caute kocky, konecne oddychujem po dlhom dni a vidim ze aj vy ste sa cinili.... uz 800 stran zapisanych... wow 🙂

Dneska poobede som bola na pripravnom kurze a davali nam take balicky od aventu s dudlikom a inymi drobnostami... pridem domov a skontrolujem obsah a dudlik je ruzovy.... budem musiet vymenit s kockami.... alebo ze by to bolo znamenie ze z pindika nic nebude??? Sme sa pobavili s mm.

Hodila som do albumu foto vandlika, ze ako krasne prosperujeme... o chvilu budem musiet nosit batoh s tehlami na chrbte aby ma neprevratilo ...
Dufam ze sa mate dneska dobre, i ked viem ze pocasie na slovensku bolo total na h.... , tu konecne svietilo slnko viac nez pol hodinu...dufam ze uz nebude viacej prsat.

Idem vas prebehnut o com ste dneska pisali aby som bola v obraze.

kafoditka
17. máj 2010

oacik - jasne, ze koselu beriem, ale len jednu. Na porod si vypytam ich erarnu.. ja nastupujem na matersku v piatok 😉
zajtra idem kupit kojacie podprsenky, chcem to mat uz z krku..

katarina7777
17. máj 2010

kocky aj ja mam par strii este z puberty ked sa vsetko "rozvinulo" prilis rychlo ale tiez su total blede... podla mna sa z toho stresujeme viac nez treba, ved chlapom je jedno ci ma zena strie alebo celilitidu... skor ich na to my upozornujeme.

maxara
17. máj 2010

Krasny vecerik.. uz som si chvilku myslela, ze mi svita na lepsie casy, no ale neviem neviem.. mm mal totiz dnes tu hnusnu skusku, z ktorej je uz 2 tyzdne mimotik, je mozne aj ze ju urobil, ALE.. od pondelka mu zacina druhy podobny kurz, vraj o nieco lahsi, resp. menej mu na tom zalezi, takze ked aj nespravi, tak sa neobesi, ale uz teraz si zase robi stresy, lebo on totiz nevie odignorovat skusku 😖 ..
Dnes som bola na pripravke na Kramaroch, na tych cviceniach a po nich sme sa mohli cokolvek spytat.. Tak aby som mala dusu na mieste, opytala som sa, ako je to s tym manzelom pri porode. Cize od doby, kedy otecka pustia, stoji samozrejme pri hlave zeny a riesi s nou.. Zena porodi babo, to odnesu pediatri vedla, vysetria, ocistia, umyju, zabalia.. otecko (ak nie je frmol, akoze viac rodiciek, alebo nieco s babom) vacsinou ide pokukat to babatko, pofotit a tak.. medzitym zena stale lezi na koze, dr. caka na porod placenty (15-30 min a vraj to neboli, vraj je to poddajne, makke), ktoru potom dokladne prezrie, rozreze, skontroluje ci bola ok a pod. A potom zreviduje vnutro, co vraj teda z pohladu otecka, ktory sa medzicasom vrati k hlave zeny, vyzera ako bezne gynekologicke vysetrenie na koze, cize vidi len dr, ako sa pozera zene medzi nohy, da tam tie zveraky a najprv vysusi tamponmi, skontroluje vnutorne ranky a ak je vsetko v poriadku, venuje sa nastrihu.. Vacsinou tam personal zvoli taktiku odputania pozornosti, cize donesu zabalene babuliatko mamicke k posteli a otecka posadia na stolicku chrbtom k zeninym noham, takze vidi len babatko a mamicku.. zatial vlastne zenu siju, ked dosiju, pacnu jej tam tu velku vlozku a je.. po dvoch hodinach odchadza na izbu (odvazaju ju), rozluci sa s oteckom a lezi 6 hodin. Potom sa nemame vraj prekvapit, ked vstaneme, vraj vylezie z nas doooost vela kusok zrazenej krvi, takze sa nezlaknut.. Ale vraj telo zaroven vyplavuje aj veeela endorfinov, takze sa z toho mozno aj potesime 😉
Inak na chodbe pred tym cvicenim (dosla som asi o pol hodku skor) som sedela s totalnym Imriskom z Panelaka.. nejaky zahorak, za dva tyzdne sa mu ma narodit prvy syn po 8 rokoch snazenia.. bol takyy zlatyy, ze som sa az musela smiat. Uplny Imrisko, baby.. ALE POZOR! Jeho Angelicka si objednala Teutoniu 😀 😀 .. sice vobec nic o tom netusil, ale ked som mu povedala, ze vraj je to mercedes medzi kocikmi, tak bol hrdy, ze ju budu mat 😀
A este ma dnes prekvapilo, ze pred Kafkovym domom boli hasici 😲 To vam musim natret, skoro sa im tam vyvratil krasny aspon 30 rocny topol, krasny kosaty.. no ale asi je uz po nom.. Co, KAFKO?
No a aby toho nebolo malo, konecne som chcela ist okolo 17tej na kona, ked tu zrazu odpaleny zdroj.. Cize pocitac mam pokazeny, tak mm mi tu z lasky zapojil notebook.. keby sa ten zdroj odpalil niekedy v priebehu uplynulych 2 tyzdnov, tak by som mala teraz na citanie asi 200 stran 😀

oacka
17. máj 2010

to mám namiesto stríí! 😀 😀 😀 😀 😀 😀

oacka
17. máj 2010

toto

mima89
17. máj 2010

jeeej oacka to je zlatee 😀 😀

stanka33
17. máj 2010

Ahojte....

lumi dneska nic moc 😢

ja som dnes poobede upartovala skrine a triedila veci este mi polovicka ostala dufam ze to stiham zajtra, musim pomaly nehcem prehanat,,,,

co sa tyka strii ja zatial nemam ani pri prvom som nemala tak sa tesim.....a k tomu kojeniu ako pisala straska postupne skusat vsetko....ja som po mesiaci aj cokoladu jedla a nic a jedla som omnoho viacej ako ked som bola tehu, a kilo som nabrala....

tasku si zbalim niekedy bud. tyzden

maxi kedy byva ta priprava pre oteckov v utorok???

katarina7777
17. máj 2010

dobre oacka... kto sa umelecky vysantil?

katarina7777
17. máj 2010

ozaj maxi nerozmyslala si nad tym ze by si bola spisovatelkou? lebo ty vies aj najobycajnejsie veci popisat tak ze su zaujimave a tvoje prispevky nikdy nepreskakujem....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre