Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

achojka
25. máj 2010

@zrzulka Presne si to vystihla. V dnesnej dobe, ked ma clovek nato si tu pupocnikovu krv kupi, ked ju potrebuje a ani si ju nemusi dat odobrat......

zrzulka
25. máj 2010

@cigaretka5 no len vies ako to je....kedze eurocord je jedina spolocnost ktora sa tomu venuje ci nakoiec nezvysi poplatok za uskladnenie alebo inak neoklame ludi co tam tu krv maju... no ja fakt neviem

cigaretka5
25. máj 2010

@mirka my sme už o tom predsa spolu diskutovali. Čakala som že má niekto obvinite že pre nich robím, ale nerobím. Netvrdim že všetky moje info sú 100%-ne , ale niektoré info čo
tu boli prezentované sú vytrhnute z kontextu. No žijeme v dobe kapitalizmu a keby na tom tá spoločnosť neprofitovala prečo by to robila? Nebudem sa tváriť že náklady na odobratie a uskladnenie sú možno tisicina z toho koľko to stojí, ale keby ste vedeli výrobné náklady na 2 litrove balenie kokakoly tiež by ste za ňu nedali 2 Eura?

zrzulka
25. máj 2010

@achojka ved prave vsetko sa da kupit kym som nemala malu a jej "problemy" neverila by som ale teraz ti za prachy spravia vsetko a v zdravotnictve to plati na 100%....

maxara
25. máj 2010

no a odobratie do verejneho registra podlieha vraj este prisnejsim pravidlam ako pre nase vlastne dieta.. vraj ze ked zena uziva v tehu nejake lieky (neviem ci vsetky alebo len niektore druhy), tak moze nebyt jej pupocnikova krv vhodna pre verejny register. Inak tiez si myslim, ze to v tej relacii bolo o verejnom registri, urcite nesmu dat niekomu vasu sukromne si platenu krv. Ale z verejneho sa nemusite k vlastnej dostat.. Raz bola darovana a moze byt uz pouzita, tak vam daju najlepsiu vhodnu..

achojka
25. máj 2010

@cigaretka5 urcite nehovorily o verejnom registri, pretoze tam presne hovorily kolko stoji odobratie a uskladnenie..........Na to, aby bol nejaky verejny register nas stat bohuzial nema peniaze. Ved to by ju hociktora rodicka, aj taka, co o tu krv nema zaujem mohla darovat do verejneho registra.

maxara
25. máj 2010

@achojka verejny urcite existuje a darovat nemoze hocikto 😒

ivka8255
25. máj 2010

ahoj baby, práve mám tú zmluvu pred sebou a je napísaná jasne.rodička je vlastníkom transplantátu a "má právo požiadať o vydanie transplantátu". Rovnako medzi povinnosťami firmy je... "sa zaväzuje na písomné požiadanie rodičky, aj bez udania dôvodu, administratívno-organizačne zabezpečiť vydanie transplantátu...." myslím, že nehrozí aby vám dali inú krv, tá zmluva je napísaná zrozumiteľne a jasne zároveň...

mirka285
25. máj 2010

Cigaretka mne proste vadi ze ty si myslis,ze ty mas tie spravne informacie a to co sme si nastudovali alebo poculi my ostane je blbost 😠 ja proste nechapem kde beries tu istotu....a tiez mi vadi ked napises ze nemame problem kupit si kocik za tisic euro,a uvazujeme nad tym ci uskladnit alebo neuskladnit krv...

zrzulka
25. máj 2010

@maxara a ake su potom podmienky prijatia do verejneho registra?

achojka
25. máj 2010

@maxara ano, lebo to uskladnenie stoji kopec penazi, a im vyhovuje viac, ked si to ludia platia.

cigaretka5
25. máj 2010

Baby ja tu nechcem vyzerať že niekoho odsudzujem že si nedá odobrat. Iba som chcela poukázať na to že človek by mal mat na rozhodovanie fakty . Čo sa týka zmlúv, no každá zmluva je o sile argumentu jej použitia.
Eurocord je jediná firma na sk , v zmluve garantuju výšku poplatku toho by som sa nebal, čo sa týka prípadného zrušenia spoločnosti podliehajú úradu pre dohľad a majú povinnosť informovať o ukončení činnosti každého klienta a krv odovzdať resp premiestnit do tebou vybraneho iného zariadenia, Čechi Nemecko.... Čo si klient vyberie.
Čo sa týka kupenia transplantancneho materiály , tá možnosť tu je , ak chcete byt uprednostneny a necakat na poradie sumy začínajú niekde okolo pól milona sk s dosahom na cely svet.

ivka8255
25. máj 2010

ešte nejaké info... všetky rodiny sa môžu rozhodnúť pre privátne uskladnenie pup. krvi pre ich dieťa. Krv sa neodoberá, iba ka matka prekonala závažné infekcie počas tehotenstva. Pri darovaní musí prejsť darkyňa výberom na základe kritérií, ktoré sú dané legislatívou a požiadavkami transplantačných centier (medzinárodné organizácie).

silvia.vesela
25. máj 2010

maxi, presne tak...ani ten akciovy mobil bez pravnika nebrat....bohuzial, tak to je..lebo skoro kazdy klame a chce to najlepsie len pre seba..
zrzulka, presne to tak byva...kto ma peniaze, tak si tu krv kupi bez toho, aby si ju daval odoberat....

cigaretka5
25. máj 2010

Ivka ďakujem. Mirka ak som sa vyjadrila nejako čo by tá mohlo urazit prepac. Ešte raz sa opakujem že niektoré info mi pripadali prekrutene fakty z jedného konkrétneho protipupocnikoveho fóra rak som sa ozvala. Ešte raz sa Vám vsetkym ospravedlňujem ak som vás niekoho v tejto oblasti yrazila. Žijeme v komercnom svete plnom informácii ...

ivka8255
25. máj 2010

Nárok na uskladnenú krv.... rodička je vlastníkom uskladnenej pup. krvi. Dieťa má na ňu plné a bezvýhradné právo. Darovaná pup. krv je vo vlastníctve verejného registra (nie firmy, ktorá robí odbery) a rodičia nemajú žiadnu záruku, že v prípade potreby pre samotné dieťa by bola k dispozícii. Ak darujete pup. krv do verejného registra, neplatíte žiaden poplatok. Za použitie krvotvorných buniek, ako vlastných tak aj tých z verejného registra, rodičia neplatia. Transplantácia je hradená poisťovňami.

ivka8255
25. máj 2010

cigaretka, nemáš za čo. ja nie som ani za ani proti, len to mám práve pred sebou, tak ma napadlo, že to tu napíšem.toto všetko je v tej zmluve, ktorú podpisuješ ak chceš ten privátny odber...

cigaretka5
25. máj 2010

Do verejného registra vezmu krv zdravej ženy, podmienky uskladnenia sú ale prísnejšie čo sa týka predchádzajúcich ochorení matky. Iba15% takto odobratej krvi môže byt uskladnena vo verejnom registri.

mirka285
25. máj 2010

cigaretka tak jak sa ty snazis presvedcit nas preco ano,tak my sa snazime presvedcit teba preco nie...ja ani tym ich zmluvam neverim,vies ako sa hovori-papier znesie vsetko 😉 kazdy nech spravi podla svojho uvazenia 🙂

cigaretka5
25. máj 2010

@mirka285 anó kazdy by mal robit tak ako to citi, kazdy ma pravo na svoj vlastny nazor. NIkoho ale na nic nepresviedcam iba poukazujem na fakty.

alllexa
25. máj 2010

Nemyslim si, ze vsetko sa da kupit - aj keby mal clovek vela penazi a bude potrebovat tu krv z verejneho rizika, je mala sanca, ze by nasli nejaku kompatibilnu. Na tom je postaveny ten biznis - aby si kazdy dal zobrat tu svoju...

cigaretka5
25. máj 2010

@achojka a nevies aka to bola realcia, by ma to zaujimalo skusila by som to kuknut niekde na nete v archive

cigaretka5
25. máj 2010

@allexa vies sa prioritne dostat ku krvi len je to neskutocne drahe

ivka8255
25. máj 2010

hmmm, obávam sa, že zdravie je na tomto svete tá jediná vec, ktorú si človek nekúpi za žiadne peniaze ☹

silvia.vesela
25. máj 2010

kocky, kazda nech sa rozhodne, ci ano alebo nie....ja som len chcela napisat to, ze som bola z toho sklamana, ze vsetko je len biznis...a s manzelom sme si spravili za a proti a vyslo nam viac proti....lebo tomu uz neverime tak, ako predtym.
Preco by som mala s mm platit za nieco, co tak nie je a co nie je ani na 100% moje...ale je to len nase rozhodnutie.

mojalili
25. máj 2010

TAK SME DOMA 😀 😀 😀 😀 😀 Kocky, verte tomu, ze ja do 19.6. - termin porodu - VYDRZIM 🙂 🙂 🙂

Maly ma 3340g, takze riadny valibuk. Ostavam otvorena tak ako som bola, nic sa nezmenilo a vraj na 36.tt je to akurat. Takze som HAPPY, nemusim sa setrit. NA druhy tyzden mam opet poradnu a vraj sa zacneme pripravovat na porod🙂

cigaretka5
25. máj 2010

@ivka8255 zdravie si nekupis ale lepsiu zdravotnicku starostlivost ano to je zial fakt uz aj na SK

mirka285
25. máj 2010

ja by som uz strasne rada videla alebo pocula o niekom komu to pomohlo...velke halo sa okolo toho robi,ale konkretne este media nehovorili ani nepisali o nikom,ze aha tak tomuto cloveku zachranila zivot pupocnikova krv,tak mile buduce mamicky nevahajte....atd

achojka
25. máj 2010

@cigaretka5 Nie som si ista a le tusim damsky magazin na stv1.

mirka285
25. máj 2010

mojalili ja som tomu verila od zaciatku,vsak ty keby si nemala takeho valibuka aj prenasat este budes 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre