Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lumimi
7. jan 2010

zajacik,. ma zase neber uplne doslova, ono je to vzdy na matke. ak výsledok (negatívny) neovplyvni rozhodnutie dieta donosit tak je zbytočné to podstupovat, ale clevek je potom v neistote až do porodu, potom je otázne ako je na tom matka psychicky - psychická labilita tiež neprospieva vývoju babetka. a keby som už mala byt strasne radikálna tak poviem že tým že privedieme dieťa na svet ho odsudime na smrt - pretože každý zomrie. - ale to už je trochu pritiahnuté za vlasy.

zajacik...
7. jan 2010

Lumimi tak ten poseldny vyrok je nieze pritiahnuty za vlasy, ale to ak niekto tak rozmysla (nemyslim tym teraz teba), tak to uz mi pride chore 😀
Taky neviem ci je samostatny link na spacie vaky, ja skor pozeram na vseobecnych detskych strankach 🙂 Ale v tescu maju jeden nadherny, ale stoji okolo 500sk, co je dost. Mne sa paci napriklad aj tento bezovy http://alibeba.sk/product.php?id_product=105

janka256
7. jan 2010

ahojte... len som sa chcela opytat ci aj vas boli podbrusko lebo mna vcera cely den aj krize ma boleli a v noci som ani nemohla spat co ma to tak bolelo uz ma to dost vystrasilo pretoze pri mojich detoch mi nic take nebolo ani raz ☹ aj som pre istotu volala svojej doktorke domov este vcera vecer tak mi kazala dat si dva tabletky magnezia a ked to neprejde tak v piatok na poradnu zajtra uz urcite pojdem pretoze aj ked to trosku ustupilo este stale to citim a k tomu sa mi este zacala ozyvat jazva po cisarakoch normalne ma stipe asi sa roztahuje alebo co a ste ma dost vystrasili lebo aj ja som v 16 tyzdni a este pohyby necitim a to uz mam dve deti ☹

oacka
7. jan 2010

Janka, strach a stres ti nijako nepomôžžu. Mne doki hovoril,že zle je keď sú krče a krvácanie zároveň. a hlavne červená krv. Tak sa neplaš, zajtra ťa lekárka ukľudní. 😉

zrzulka
7. jan 2010

Ake filozoficke uvahy tu vediete dievcata, no ja sa radsej nepridavam lebo to by ste ma potom museli stopnut. 🙂))))mam na tieto veci uplne odlisny nazor ako vascina ludi, mozno aj preto ze sama mam dieta so specialnymi potrebami tak teraz vidim uplne inak iste veci ako kym sme ju nemali... A taktiez nemam rada % ci statistiky naco su dobre ak sa v tom zanedbatelnom mnozste ocitnete prave vy?🙂))
je dobre nevidiet hned vsetko v ciernobielych farbach. svet je krasny farebny nezabudajte!!!!.... Ak by clovek stale myslel len na to co sa moze stat tak by rano asi nevstal z postele. taktiez nikto vam nikdy nezaruci ze ked sa narodite zdravy rovnako zdavy aj zomriete.... Zivot nie je usecka ale priamka ktora plynie a nikdy neviete co sa vam ci ludom na ktorych vam zalezi v zivote pritrafi... treba sa tesit z toho co mame teraz. tesme sa ze cakame nase pokladiky, ze je vsetko v poriadku a nepripustajme si ze by sa mohlo nieco zle stat!!! Ono to naozaj funguje i ked je to velmi tazke urcite veci si nepripustat!!! tiez s tym bojujem ale mozem povedat ze sa mi celkom dari.... Uff tak predsa som sa rozpisala ale ja za to nemozem ze ma filozoficke uvahy vzdy vyprovokuju 😝

dakujem vsetkym za gratulacie. je to naozaj uzasne ked vam lekari nedavaju sancu ze vase dieta bude chodit a ono zrazu chodiiiiiiiiiiiiiiii. to sa neda ani opisat.zda sa mi to ako sen... Dokazali sme to. ja som si totiz nikdy nepripustala k srdcu slova lekarov ze nebude chodit. bola to makacka ale teraz ked vidim vysledok tak si hovorim stala za to!!!!!! 🙂 🙂 🙂 A mozeme sa pustit do dalsieho boja...este nas caka dlha cesta....

my sme mali vak ale velmi sme ho nevyuzili. ja by som kupila na zaciatok len jeden, pretoze niektore deti v tom nechcu byt. nasa dcera do roka spala bez periny, bez deky, tak vak bol ako taka zachrana...

A ako sa vlastne obliekaju letne deti??? Co kupujete (pripadne premyslate pokupit) do letnej garderoby vasich drobcov? ked ste sli von tak ste zakryvali dekou alebo ako??? ja som mala zimne dieta tak neviem ako to chodi...

zrzulka
7. jan 2010

jani ono je to indi vindi, ja tiez citim pohyby slabo a su dni ked vobec... tiez uz mam dceru tak yb som mala citit. Ale nejako sa kvoli tomu neznepokojujem. obcas aj mna pobolieva podbrusko (najma ked sa natahujem s malou)
zajtra mame poradnu aj s triple testom 😝

oacka
7. jan 2010

Zrzulka,ináč ťa obdivujem,ako v pohode zvládaš situáciu s vašou dcérkou. myslím, že si príkladom pre všetkých, ktorých stretne taká vec. 😵

janka256
7. jan 2010

no vdaka baby trosku ste ma upokojili som prisla na to ze ked malu nosim hore dolu po schodoch tak ma to viac pobolieva adsi to bude tym no ved zajtra uvidim radsej pojdem ako by nieco malo byt ale nekrvacam anoi nespinim tak si myslim ze by to malo byt ok... 😒

lumimi
7. jan 2010

Ja som tu nechcela nikoho nejak podráždit, chcela som len povzbudit maminy co musia na amniocentézu - tiež nemam rada všetky tie % a riziká - človek má mysliet pozitivne, lebo inak sa to zvrhne ako ta moja posledná veta (ale je to v podstate pravda)
ja ako sa teraz pohybujem po deckej nemocnici a som zavrtana do pediatrie tak mi chvilkami až príde nemožné porodiť zdravé dieťa - a pritom kolko zdravých detí behá po svete. je ich ovela ovela viac než chorých - tak prečo si myslieť že to naše bude choré - nie nie - treba trochu verit v dobré a život bude fajn a stane sa len to čo sa má stat.

zajacik...
7. jan 2010

Zrzulka napisala si to prekrasne 😵 😵 😵
Janka urcite bude vsetko v poriadku, to pobolievanie bruska moze suvisiet aj s roztahovanim maternice, tak drzim palce zajtra na kontrolu 🙂

janka256
7. jan 2010

vdaka zajko dam vediet ako bolo... 🙂

ericica
7. jan 2010

zrzka drzime palce potom sa nam ozvi....

miki060707
7. jan 2010

zrzulka, no krajšie by to asi nikto nenapísal....
a janka ja som v 11tt cítila len taký pohyb, žiadne kopkanie a potom len pár krát....tiež som si myslela, že to bude každý deň....
lumimi, viem, čo si chcela napísať
Verme, že všetky detičku budu zdravučké a že AFP nám dopadne dobre...ja verim, lebo tentokrát nechcem isť na amnio...

miki060707
7. jan 2010

a k tým vakom, je to určite dobrá vec aj v neskoršom veku, lebo dieťa sa odkopáva a takto je v teplučku, ja som mala malu, je júlovka a som ju mala prvé týždne v perinke, učite je to dobré pre dieťa, lebo ono bolo v maternici a vraví sa, že to lepšie vníma keď je zaviazené, neskôr som ju mala v zavinovačke a v lete cez den mala body a také tepláčky, a ked bolo ozaj teplo, tak som mala také oteplovačky, čo mojalili kupila teraz drobcovi a zakritú som ju mala plienkou, aby to slniečko nebolo priamo na pokožku a čiapku som dávala, letné dieťa je super, nemusi sa tak obliekať, aj keď sa ide na poradňu, neskôr som využila deku do kočíka......ja som sa rozhodla, že malu nedám do škôlky a skusim to s dvomi deťmi spolu doma, lebo mala sa bude pred 9 a kym sa oblečie a umyje, tak je po 10h, a to som ju chcela dať doobeda, tak by tam moc nepobudla a neznesie, ked sa zobudi, ked ona ešte chce spať a ušetrim aj pár eur každý mesiac...

cigaretka5
7. jan 2010

baby v 11 tyzdni mi brali krv dokina nieco splietala ze sa z toho da zistit ci je nejaka porucha plodu teda ci je rozoko na downow syndrom, dnes mi sestricka volala ze je vsetko OK. Len som teraz trosku zmatena, vsade na nete sa pise ze tieto testy sa robia az neskor okolo 15 a nam to robilli v 11, teda vlastne ani neviem ci to bolo toto. Nevie mi niektora poradit o ake testy mohlo boli to tie spominane tripple alebo sa robia aj nejake ine? O nicom takom som sa ja laik ekonom prvo tehulka nikde nedocitala

zajacik...
7. jan 2010

Cigaretka tie tripple testy na zistenie DS sa robia v 16tt (aspon u mojho dokiho). Mne brali krv asi v 8tt na zistenie krv. skupiny, krvny obraz, protilatky. A este som bola v ramci prvotrimestralneho skriningu v 13tt na odber krvi, ale tam neviem na co vsetko sa berie, vysledky este nemam...

cigaretka5
7. jan 2010

no mne tiez brala nejak v 9 tyzdni krv na vsetko od krv skupiny, vsetkych infekcnych chorob a tak a teraz v 11 toto idem este na siju next week a potom sa tvarila ze sa vidime az v 20 tyzdni o ziadnej inej krvi nebola ani rec. Bola som taka v strese, lebo mi povedala ze mimoc je ok ale mam prist o 2 tyzdne kvoli tej siji ktoru nevie zmerat, tak som ju uz potom pocuvala v takom nejakom balone. ALe furt hovorila o niecom ako ze z krvi downow syndrom a tak , tak som z toho magor. Klasika ja , poobede ked mi volala sestricka bola som happy ze je vsetko OK a teraz sa haluzim ze co je vlastne OK

denisse
7. jan 2010

cigaretka ... mne brali krv tiez v 11tt, pytala som sa co z nej budu vysetrovat, tak mi povedali, ze zakladne veci ako skupinu, infekcie ... ale aj nejake rizika vyvojovych vad, ale nie su to tie tripple testy este ... a vraj sa tie vysledky musia porovnat s ultrazvukom, kde meraju nosovu kosticku a siju ...
a tie tripple nasleduju naozaj az okolo 16tt ...

meruska
7. jan 2010

ahojte, tak ja som sa konecne dockala..zajtra konecne uvidim svojho drobceka 3d 🙂 budu mi merat tu siju a tiez brat krv...dufam ze vysledky budu cim skor... moj manzel so mnou nakoniec nemoze ist ☹ bol z toho velmi smutny lebo sa na to velmi tesil...ale nakoniec pojde so mnou moja mamca..mozno to znie divne..ale som rada ze tam so mnou pojde...za ich cias nic take nebolo, a pre nu to urcite bude neopakovatelny zazitok tak ako i pre mna..a nakolko pozname sestricku, verime ze ju neako prepasujeme k doktorke a hlavne k monitoru 🙂

denisse
7. jan 2010

miki, tak tvoja dcerka je rovnako stara ako moja a nam spanok do 9 teda uz peeeekne dlho nehrozi .. vstava o pol siedmej, cez uz nespi vobec 😝

karinnka
7. jan 2010

Dievcence,premyslala som,kebyze Vam vyjde s testoch,ze babo moze mat Dawnow syndrom,co s tym?mozno som zla,ale neviem si predstavit zit s dietatom,takto postihnutym... ☹ viem,ze nie su 100%ale...

mirka285
7. jan 2010

karinka ani nepremyslaj nad takymi vecami..vies ako sa hovori,este privolas ☹

kenan
7. jan 2010

Ahojte 🙂

tak sa hlasim uz z domu....dosli sme v nedelu, no mala som vela prace, to viete, ked zena nieje skoro 2 mesiace doma 😅, ale hlavne ze je vymalovane aj ked ta farba mohla byt krajsia 😒 no rozhodla som sa pre pieskovo bezovu, je to ale nejaka deprimujuca fialova 😝....ale myslim si ze pri dvoch detoch ju coskoro zase premalijeme 😀

moj doki bol do vcera na dovolenke, takze mam termin na 12.01. utorok ....uz sa velmi tesim, ze uvidim konecne na 3D moju fazulku 😵

idem si vas troska precitat 🙂, zatial pa a dobru nocku

cigaretka5
7. jan 2010

http://tehotenstvo.academy.sk/index.php?click=71 kocky nasla som zaujimavy link k tym skriningom

sunnygirl
8. jan 2010

ahojte bábiky,
mne doktor bral krv tak cca 7, 8 tt. Výsledky boli dobré, spomínal mi tam, že som v minulosti prekonala toxoplazmu, ale že to je v pohode, lebo že telo si teraz už dokáže tvoriť protilátky a že nebezpečné by bolo, keby som to dostal v tehotenstve a najhoršie v prvom trimestri. Dokonca to má aj plus, že vraj dieťatko takejto ženy bude mať už protilátky keď sa narodí. No a potom klasika, krvný obra, krvnú skupinu a tak.
S manželom máme rovnakú krvnú skupinu O+, tak predpokladám že aj bábätko bude mať O+/-, aspoň si myslím.

Mňa včera pobolievalo brucho a kríže, ale kolegyňa hovorila, že to môžem mať aj to, že ak by som mala mať menzes, že telo si to vraj pamätá 😉 , tak to trocha pobolieva. Samozrejme, že keď už máte detičky, tak to je iné, nosíte ich hore dole, to je jasné, to sa treba radšej poradiť s lekárom.

Zrzulka,
gratulujem 🙂 . Držte sa.

Zajacik...
Ten spací vak som videla aj u nás v sekáči, máme tam taký značkový sekáč (veci z anglicka), najprv som kukala na to ako puk 😅 , že čo to je, ale mne sa to veľmi páčilo, tak to asi kúpim, podľa mňa je to praktické, to dieťatko je naozaj stále v teple, ale asi ten od 3-6. Lebo ak bude veľmi teplo tak to na začiatku asi nevyužijeme.

sunnygirl
8. jan 2010

škoda že s vami zase len takto popíšem ☹ , v robote sa mi nedá, lebo máme všetko poblokované 😅 a kedže ja chodím už o siedmej spať a o piatej ráno 🙂 🙂 🙂 vy ešte búvate, tek zase asi len takto, ale zajtra začína víkend, tak snáď trocha predsa s vami popíšem.

Tak pekný deň 😉

oacka
8. jan 2010

Čaute, maminy. Je možné,aby som bábätko dokázala nahmatať na pravej strane brucha? Včera večer som sa zľaklla, lebo ľavú stranu som mala mäkkú a na pravej som jasne cítila takú hrču tvrdú. To sa bábo premiestňuje alebo mám krivú maternicu?
K tomu Downovmu syndrómu. Myslím, že na také otázky sa nedá hypoteticky odpovedať.. To sa musí zažiť a vtedy vlastne človek spozná naozaj sám seba a svoje priority. Keď to riziko naozaj hrozí. Ale ono je to vždy len nejaké riziko, nie? Ktoré napokon nemusí byť reálne?

ericica
8. jan 2010

dobre ranko babebky ako ste sa vyspinkali??? 🙂
oacka podla mna to uz mohlo byt babetko nasackovane na jednej strane 🙂 prosim ta na zel ani nemysli 😵

zajacik...
8. jan 2010

Oacka a nemohlo ist o tvrdnutie bruska? Niekto to mava uz aj takto skoro. Podla mna to babatko este nebolo, a keby to bolo babatko, tak urcite to nieje ako tvrda hrca, aspon si myslim 😕 Inak uz mam vysledky na DS, su v poriadku, zatial som len volala so sestrickou, ked si pre ne pojdem tak potom ti napisem do ss a porovname 🙂 A uz som sa aj objednala na morfologicky UZV 🙂

Meruska to idete na UZV k Dankovcikovi? Maminu tam nemusis "prepasovat", moze tam ist uplne normalne aj keby ste sestricku nepoznali 😉 Urcite to bude aj pre nu zazitok, len skoda ze nemoze ist aj buduci ocko 😒

Sunny aj ja pojdem asi niektore veci pozriet do sekacu, hlavne na seba, lebo tehotenske veci su nenormalne drahe, a pri predstave ze to dlho nevyuzijeme tak to radsej usetrim peniazky pre babatko 🙂 Ja som uz davnejsie kupila v jednom sekaci tehu-rifle v perfektnom stave za 60Sk 🙂 Tak dufam ze aj teraz nejake veci pokupim, hlavne nohavice. Par topov a volnejsich triciek som si uz kupila v tescu vo vypredaji 😀

Zdravim ostatne babulky 🙂

oacka
8. jan 2010

No nebolo to celkom také tvrdé,ale proste také pevné voľačo - polka brucha pevná a polka normálna. Ale už si radšej netlačím brucho,aby som dačo zlé neporobila.
To tvrdnutie brucha vobec neviem, čo je. Takže by som to nerozoznala,ani keby som to mala...
V ktorom sekáči majú tehu veci? Ja chodím do Maxxxu ku Gastrodomu,ale tehu veci som tam nevidela...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre