Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

krish
3. jún 2010

@katarina7777 uffff... no riadne drahe. ja som kupovala vecicky tak 2-3-max 7 eur. tam u vas vazne nevedia co pytat... ☹

strasska
3. jún 2010

@katarina7777 ja som bola v Rime v 7.mesiaci tehotenstva s Miskom a ked som kukala vecicky, isli mi oci vypadnut, nielen z krasy, ale aj z cien 😲

katarina7777
3. jún 2010

@maxara mne pri kazdom sone doktor hovori ze maly je chudy, dlhy a s malou hlavickou... mal by sa aspon lepsie rodit ... dufajme 😒

maxara
3. jún 2010

@strasska 😉 dakujem .. o chvilu ich budem musiet zmazat, lebo mm tu nechce visiet 😒

maxara
3. jún 2010

@katarina7777 no tak ked je dlhy, tak urcite 56tka 😉 ber to ako pozitivum

katarina7777
3. jún 2010

obchodnici su spiny lebo vedia ze zeny na deti daju, aj keby mali jest len maslovy chleba a sebe nic nekupit... tu chodia skoro vsetky deti krasne poobliekane.

stanka33
3. jún 2010

katka a ty rodis tam ci v nitre???? tak pockaj nech ti nieco nakupia u nas a poslu balikom budes to mat aj cenovo lepsie a v nitre sa da dobre nakupit

maxi aj ja tak idem bud. tyzden aj na krv sono mi uz robit nebude a ked ma tak objednali tak pojdem tak
ani ja sa este rodit nechystam ale ani oddychovat nebudem kedze nemam kedy tak to moze byt aj skor....asi aj bude...a za malym musim doslova vonku lietat a natahovat sa s nim tak ktovie ako to dopadne

cigaretka5
3. jún 2010

Kocky podľa mna je nám 50 úplne zbytočná. Ja cakam na zľavy a niečo kúpim základ mám ale ostatne až za behu. Kramarcanky ako je to s vecickami v poridnici . Tie nase mimca budu v erarnom az do odchodu domov?

katarina7777
3. jún 2010

@maxara vsak mu povedz nech si sadne, nemusi visiet 😀 😀 😀

stanka33
3. jún 2010

cigaretka oblecko ti daju ale zober si pre istotu aspon jedno bodinko, ciapocku a rukavicky a ponozky, pockaj jandova poslala mail co treba do porodky idem ho pohladat...

krish
3. jún 2010

@cigaretka5 vraj nam tam daju pre mimi ale ja si par kuskov beriem pre istotu

maxara
3. jún 2010

@stanka33 stani jasne, ty nebudes mat veru klud 😉 ale ja som teraz uz v pohode.. zajtra idem kadernicke, na postu, do obchodov a tak.. a potom uz nemam absolutne program

maxara
3. jún 2010

@cigaretka5 mozes si doniest ak chces, ale inak babatkam davaju erar, mas si doniest vlhene obrusky, jednorazovky a 4 latkove plienky..
@katarina7777 no ved mozno na ne zabudne, tak ako na tie, co tam uz visia dlho 😉

stanka33
3. jún 2010

Do pôrodnice si prineste: občiansky preukaz, fotokópiu sobášneho listu (aj neoverenú), príp. ak nie ste vydatá, doklad o priezvisku z matriky, tehotenskú knižku a preukaz poistenca

Odporúčame priniesť si:
pôrodnícke vložky alebo vložky Lydie (1-2 balenia)
4-5 ks jednorazových podložiek pod pacienta, toaletné potreby, WC papier, papierové vreckovky, vložky do podprsenky pre dojčiace ženy, balzam na pery, nosný spray Stérimar alebo Vincentka – pre vysušenú sliznicu v nose
pohár, misku na polievku, príbor, uterák (2 ks + 1 menší na ovlaženie tváre počas pôrodu)
nočnú košeľu (2 ks – jedna počas pôrodu, druhá na prezlečenie po pôrode
župan, prezuvky + šľapky do sprchy, voľné nohavičky, materskú podprsenku (2 ks)
všetko, čo Vám spríjemní 1. pôrodnú dobu (napr, rádio, CD-player, malý vankúšik, masážne pomôcky ap.)
môžete si priniesť aj mobilný telefón alebo telefónnu kartu
fotoaparát na zachytenie prvých okamihov života Vášho dieťatka)
Pre dieťatko si prineste: (stačí na druhý deň po pôrode)
ponožky alebo papučky
bavlnené rukavičky -ostré nechtíky môžu poraniť tváričku dieťatka
čiapočku – tenkú bavlnenú, na použitie po kúpaní a pri presune chodbou
bavlnené plienky 4 ks, jednorazové plienky 30 ks
ostatné veci dostanete pre dieťa v pôrodnici
vlhčené hygienické utierky pre dieťa
v deň odchodu z pôrodnice si nechajte priniesť vopred pripravené veci na oblečenie dieťatka

stanka33
3. jún 2010

juj ja dufam ze stihnem bud. tyzden aspon kozmeticku ked budem u nasich treba mi precistit ksicht a kadernika si necham potom pojdem k muzovemu kadernikovi buzikovi z Pierotu co robil s tym priteplenym Pavielom nech zo mna nieco urobi uz sa chystam k nemu rok pojdem po porode aby som na krstinky bola pekna...

katarina7777
3. jún 2010

@stanka33 budem rodit v taliansku , lebo s nitrou by to bolo prilis komplikovane kvoli psom, domu a pod..... Uz som mamine povedala co mi ma kupit ale ja si najradsej vsetko kupujem sama... normalne nechcem aby ma o tu radost niekto ukratil ... ja som taka blba povaha v tomto lebo mne sa nieco bud strasne paci alebo uplne nepaci ... na nervy som sama zo seba

lenkaaninka
3. jún 2010

baby TRI GRACIE ste kráááásneeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵 😵

katarina7777
3. jún 2010

tu ti zase daju aj jednorazove plienky ale musis si priniest oblecko... comu som nakoniec aj rada lebo neviem ako tu peru veci v nemocnici ... to by som musela ist skontrolovat pracovnu 😀

maxara
3. jún 2010

@lenkaaninka 😀 😀 😀 heeeej ty smejdidlo..

lulu1983
3. jún 2010

fiiiha: maxi, kafko a mirka .. jedna krajsia ako druha... 🙂 super foto

lenkaaninka
3. jún 2010

😀 😎 ja nič ja muzikant

stanka33
3. jún 2010

kati ja som taka ista...nasi to pochopili radsej mi daju prachy a ja si kupim, svokrovci nie ti ked kupia tak sa mi to nikdy nepaci, este tak muzov brat, ked kupi nieco malemu tak iba znackove tak to je ok 🙂
a ja na seba kupujem iba tak ze sa mi to bud paci na prvy pohlad alebo ked dlho vaham tak viem ze to nosit nebudem

maxara
3. jún 2010

KAFKO, MIRKA .. uz ste aj pochvalene..

agika1982
3. jún 2010

@mima to hlasenie uz mame doma....ale sak to len vypises a odovzdas pri prijme v porodnici nie???? a ja som myslela ze rodny list musime ist vybavit obaja

lenkaaninka
3. jún 2010

veeru ste parádnice totál ako modelky ...ja by som sa tak nezatvárila pekne ani keby neviem čo...super fotka

silvia.vesela
3. jún 2010

ahojte kocky,
maxo, mirka, kafoditka strasne dobre fofo! Krasne ste s bruskami! 🙂

oacka
3. jún 2010

teda kočky, ja mám niekoľko súprav 56, ale sú také mini,že 5Otku určite nekupujem. 56tka musí stačiť. Kočeny,krásne ste, ale prisámveru Mirka,nikto ti neuverí,že máš 13ročného syna! 😀 😀 😀

katarina7777
3. jún 2010

stanka jak keby som o sebe citala.... ale mne aj svokrovci dali nastastie peniaze... ja zase v obchode vzdy vsetko osaham, ci je makky material a potom pozeram ci sa mi to paci strihovo a farebne... zasadne nechodim do obchodov kde ta predavacky musia obsluhovat a ty sa nemozes nicoho ani dotknut.... tak isto nakupujem mm aj malemu, vsetko musi byt makkucke a prijemne.

Tri Gracie by sa mali premenovat na tri modelky.... velmi vam to sekne 😉

stanka33
3. jún 2010

no ani ja nznasam predavacky ked obsluhuju, a kd ti stoja za chrbatom a cumakuju po tebe....
som mala kamosku ta nosila z talianska same super veci ale drahe ☹

stanka33
3. jún 2010

no ja som prave skonstatovala ze na nich nie su vidiet tie kila co lamentuju furt 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre