Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

lulu1983
28. máj 2010

tu ciarku mam cez pol bruska, po porode to vraj zvykne zmiznut 🙂

alllexa
28. máj 2010

@maxara - a co sa Ti stalo s hormonmi, ked si kvoli tomu pribrala?:( Musela si brat nejake lieky a z nich si pribrala?
Ja praveze ked vidim nejake silnejsie dievca, tak si poviem, ze mozno fakt ma nejaky problem - so stitnou zlazou a pod. Je fakt odveci mysliet si, ze kazda vela je, nic nerobi a pod. Sama neznasam, ked pocuvam take hodnotenie zenskych postav od chlapov, pritom netusia, co je za tym a vacsina by sa najprv mala kuknut na seba...

petrap001
28. máj 2010

no ja viem,ze ma potom zmiznut,ale mne nema co 😀
inac my mame na priamom slnku 40stupnov 😲 😲 😲 ale v tieni je asi 15 😀 aspon neprsi tak sa tesim.to pocasie sa akosi meni na celom svete..teraz mate vy irske pocasie a my slovenske 😎 uzite si to 😀

sunnygirl
28. máj 2010

blíži sa ten predpovedaný krásny jún, tak si ho užime, lebo júl a august si neužijeme

leanax
28. máj 2010

Ahojte. Čítam o priberaní v tehotenstve. Ja som mala tiež depku, ale už som ju hodila za hlavu, lebo jediné po čom túžim teraz je aby moja malá mala všetky vitamíny tak si doprajem toho naozaj veľa. Niekedy som vážila 50kg ideálna váha, super pocit, pekná postava a teraz mám už 75kg a to ešte nieje koniec, ešte mám pred sebou skoro 2 mesiace priberania, ale nech. Veď ja to potom zhodím, ničo hneď po pôrode a zvyšok ak prestanem kojiť, skôr nechcem cvičiť aby som nestratila mliečko. Potom ak už bude papať riadnu stravu tak začnem cvičiť a chudnúť. Otázka či sa mi podarí dostať na pôvodnú váhu 😀

mima89
28. máj 2010

zdravim vas kocky...po dlhom case som vas prisla pozriet a pozeram ze same novinky 🙂 neviete co je nove s monline?
ja mam uz tydzen problem so zapchou...a fakt mi nic nepomaha...pijem 2litre vody denne, same jogurty, polievky kavu kompot a nic.. tlacim tlacim a vytlacim asi len oci z jamiek.... ☹ strasne volaco....boli ma cele brucho a creva....snad to prejde uz... 😠

a teraz sme zacali malovat cely dom tak mame bordel vsade co mi tiez nepridava na pohode..... prisla nam nova spalna len musime najprv vymalovat a potom ju poskladame...teraz spime v obyvke na rozkladacom gauci a to sa vobec nevyspim lebo obyvku mame smerom k hlavnej ulici a uz o 4rano zacinaju jazdit kamiony a strane sa to otriasa no horor....spalnu a izby mame nastastie do druhej strany...

dnes je fakt krasne pojdeme pozriet von len keby ma nebolelo to brusko... ☹ malinka sa prehadzuje stale az sa bojim aby sa nezamotala do pupocnej snury chudatko..tak tam vymysla...

cakam na objednavku z pampyshopu snad uz bud tyzden pride...

no majte sa krasne kocky. .. uz len par tyzdnov... to uz nejak zmakneme 😉

sarai
28. máj 2010

ahojte, uz sa to tu preberalo. ale spytam sa este raz - idete si davat epiduralku?

maxara
28. máj 2010

BABY ved sme sa asi nepochopili.. ja ziadne depky z toho nemam, ani ma nic neurazi, lebo na kazdu osobu na svete by som bez najmensich problemov mohla povedat aspon 5 veci, ktore by som ja nechcela mat a nehovoriac o chlapoch, ktori hodnotia zeny niekedy prehnane kriticky.. ja sa akoze rada zasmejem aj s mm aj s kolegami aj na mne, noa? bezne hladam vyhody, ktore chude baby nemaju, ako napr. ze nespadnem do otvoreneho kanala, alebo nasilnik by mi musel preplavat cez tuk na stehnach, keby nieco chcel a hned by ho chut presla a pod.. na fotkach v sukni mi nikdy nie su vidno gatky, iba stehna.. a pod.. neurazam sa, ani ked mi pleskoun s capatou gebulou a troma zubami povie, ze mam velku rit.. to ma vazne neserie.. 😀 JA som len chcela poukazat na to, ze tu na koniku sa kazde dva dni lamentuje nad priberanim a najnestastnejsie z toho su vzdy tie, ktore najmenej musia byt. Len som chcela, aby ste neboli nestastne, ved mame krasne pokladiky v tom vandliku pred sebou a ten musi z niecoho rast.. A potom, ked dokojime, tak kazda sa zacne pekne snazit dostat do svojej idealnej vahy, co je pre niekoho 50kg, pre niekoho 70kg.. ja by som tiez chcela mat tak ako normalny clovek, ale viem, ze nikdy tolko mat nebudem. Ja som sa narodila s velkymi sirokymi kostami a svalnatym telom. Teraz samozrejme mam tuk, to nepopieram, ten by som mohla dat dole a to je presne tych 25 debilnych kg, ktore sa mi nielenze nedarili schudnut, ale oni sami naskakovali velice nenapadne, kvoli tomu.
@alllexa sama som si ich posrala, aby som si mohla mladicky bezstarostne nerozvazne uzivat.. zacala som brat antikoncepciu (to som mala asi 85-90kg, ale nikto by mi taku vahu netipol, max 70 mi tipovali, aj lekari vzdy ostali prekvapeni 😀 ) a ocividne mi to neurobilo dobre. Akoze nemala som ziadne problemy s nou, ani nic, dokonca som prve tri roky ani deko nepribrala, ale potom za tych 5 sa to zacalo kumulovat.. som si myslela, ze sa menej hybem, tak som chodila cvicit, plavat, byciklovat, dietovat, ale nic nepomahalo, stale som len priberala a vobec som nechudla. No a potom sme sa s mm chceli vziat, tak som ju vysadila, ze ved nech mame babo co najskor (po tych odporucanych troch mesiacoch) a ja som si myslela, ze sme zamiesali hned tesne po svadbe, lebo kramy mi nedosli.. a takto to bolo mesiac co mesiac, "liecil" ma gynekolog pridavnymi hormonmi, ale stale sa to opakovalo, ked som tie lieky vysadila, nikdy mi kramy neprisli. Tak som sa na tie lieky vykaslala a napravila som sa inak. Pointa bola, ze moj cyklus bol 32 dnovy a s antikou 28dnovy, takze prvy hormon sa prestavil na 28dni a druhy ostal na 32 a nie a nie ich zosuladit. Asi by som nikdy nemala deti, keby som ostala u toho dr. Isla som potom do NR k tomu, co som ho tu uz spominala, tomu napravacovi chrbta, ten ma ponapraval, zistil, ze som asi pekne spadla na pravy bok (asi na lyziach) a odvtedy som mala zaseknutu panvu a neprekrvene panvove dno. Tak mi nakazal to rozhybat, zacala som s tymi brusnymi plus k nemu som chodila a kramy mi obcas dosli, tak velmi sporadicky, ale podstatne je, ze dosli same od seba a tak ostalo uz len sa trafit do toho spravneho dna, kedy som mala ovulku (co som samozrejme netusila, kedy je). A podarilo sa 😀 , som na seba pysna.

blanocka
28. máj 2010

ahojte, ano ta ciara zmizne po porode, ale nie hned tak do 2-3 mesiacov.

@sarai ja si epi davam, mala som aj pri prvom a velmi mi to pomohlo 😉

rybaanka
28. máj 2010

Caute,

tak konecne mam za sebou poslednu torturu na hematologii, pekne sa so mnou rozlucili, prisla som tam rano na 7.00 a odchadzala odtial o 11:30 😠 som myslela uz, ze tam umrem, totalne vydychany vzduch, uz ma mrle zrali ale tak zas na druhej strane stalo to za to, pretoze vysledky boli celkom ok 😉

vcera som absolvovala aj poradnu a ultrazvuk, takze vsetko zatial v norme, dalsia poradna vo stvrtok a to uz zacneme riesit predoperacne vysetrenie, pretoze mam planovanu sekciu,takze ak sa moj drobec nepoponahla, tak uz zacinam tomu verit, ze pride na svet 14.6 😵 😵 😵 - to mam zatial predberny termin sekcie 🙂 uz sa na to pomalicky zacinam tesit, este dva tyzdne a mam pokladik na svete 😵 😵 😵

sarai ja asi epi nebudem mat, budem mat spinal, ak doky nerozhodne, ze to bude uplna narkoza, ale pri prvom tehu som ju mala zaplatenu a bola som rozhodnuta, ze ak ju budem potrebovat, dam si ju pichnut, ale zial v mojom pripade mi ju uz nestihli pichnut, takze mi vratili peniazky, podla mna si ju zaplat a tiez ak nevyuzijes, peniazky ti vratia, ale budes mat aspon klud na dusi, ze keby nieco, mozu ti ju pichnut.....tot moj nazor 😉

rybaanka
28. máj 2010

tu ciaru od pupka dole mam aj ja, ale nie je moc silna, mala som ju aj pri prvom tehu a po porode zmizla, takze pohodka 😅

sunnygirl
28. máj 2010

maxi
tak to som rada, že sme Ťa len zle povhopili, lebo na mňa si vždy pôsobila tak vyrovnane, preto som nepochybovala, že si oki so svojou váhou 😉

oacka
28. máj 2010

sarai, ja som práve prišla z poradne v porodnici a absolvovala som už aj poučenie o EPI, ja si to chcem dať pichnúť. baby z našej nemocky to chválili.tak dúfam,že tie zriedkavé negatívne následky sa nedostavia! 🙂

sarai
28. máj 2010

pred chvilkou som sa pozerala na nejake videa porodu a trochu ma to vylakalo. preto zvazujem, ze si epiduralku dam. doteraz som sa nebala, ale teraz... 😉 hadam to bude vsetko ok.

sunnygirl
28. máj 2010

tak ja dúfam, že to zvládnem bez epi 😨

sunnygirl
28. máj 2010

myslím, že toho pôrodu sa bojí každá z nás. Jedna vec je otehotnieť a vynosiť, a druhá porodiť. Pre nás prvorodičky je to iný strach ako u druho a viac rodičiek. Tak dúfam, že to zmákneme 😉

carrie84
28. máj 2010

Caute babule 🙂

Najskor sa idem postazovat a hned potom si vas idem precitat. 😀

Takze huraaaa - som chora ☹ Priserne ma boli hlava, hrdlo, mam upchaty nos a - samozrejme, aby mi nebolo luto - mam aj teplotu 😒 Tesne pod 38C .... paradicka. A presne viem, komu zato mozem podakovat - mojmu milovanemu!!!! Ten mal akoze 2 dni bolesti hrdla a miernu teplotku - tak ma musel nakazit 🙄 Esteze mam comp v posteli, inak by ma piclo nakompletku .....

sarai
28. máj 2010

oacka, hadam sa nedostavia tie negativne nasledky. ale bolest hlavy v porovnani s porodnymi bolestami asi nebudeme moct vnimat 🙂

drievko
28. máj 2010

Tehulky ja tiez ziadnu tmavu ciaru nemam , ale od pupíka dolu som dost ochlpatela!Fuj des! 😝
Pri prvom tehu som mala prsia dvojocky do porodu a potom sa naliali na vel.5 a mala som krasne fialove strie!!! Teraz mam uz vel.5 a dufam ze ked sa naleju tak uz len o jedno cisielko!
Aj ja som dost leniva ale teraz to dost zneuzivam ked musím lezat(vcera som tu mala dve opatrovatelky jedna zehlila a druha varila) pekne vsak?
Dnes je neskutocne teplo!
Od vcera mame sosovickovu polievku a boli ma od nej brucho ! Nemala by som ju jest ale neodolam!

nina88
28. máj 2010

Baby nepozerajte pôrody preboha... Nič horšie nemožete robiť... Len sa vystrašíte... 😒
Ja si nedám epidural... Niečo vydržím snáď... 😉

nina88
28. máj 2010

Sunny ja práveže závidím vám prvorodičkám,že neviete do čoho idete... 😉 🙂

oacka
28. máj 2010

carrie, skoré uzdravenie!
kafko - ja som dnes nabehla na poradňu o jedenástej a odišla som o pol druhej, rovnako hladná a vo vydýchanom vzduchu. ale uznávam,majú tam toho veľa, takže sa to inak nedalo. ale veru sa mi urobilo v aute poriadne zle...
maxarka, asi si to už veľakrát počula, ale ty na svojich fotkách fakt nevyzeráš na nejaké extrémne kilogramové číslo! ja nechápem,ako je to s tými kilami, niekto vyzerá tučnejší odomňa a má o desať kíl menej. a niekto vyzerá ako ja a má viac, asi to závisí od stavby tela. môžem sa aj je rátať k "tučniačikom"? 😀 😀 😀 to bolo zlaté!

bellablonde
28. máj 2010

Sunny ja sa bojim aj teraz.... jasne, ze uz je to trocha "iny" strach, viem, co ma caka, ale teda niekedy by som najradsej bola este polroka tehula (s mensim bruchom) ako ist zachvilu rodit 😅 🙂

Maxi mudro pises 😎 okukla som fotos, super sa vydarili, si slniecko usmiate a strasne ti pristane mat brusino s pokladikom 😵 😵

Ciaru pod pupkom zatial nemam, zato pri petkovi som ju mala dost tmavu a viditelnu, rychlo zmizla po porode - ani neviem kedy.
Kafko 😲 amen, to je nenormalne ako sa da v nemocke zabit kopa casu cakanim... kurnik, mna to caka tiez o par tyzdnov, presne viem, ze si to tam poctivo odsedim 😠
Uz som si objednala mamu, ze mi pride asi od polky juna robit spolocnost - inak fakt neviem ako by sme to vsetko zmanazovali - kto by mi povaroval petka pol dna 🤐 kym vybavim poradnu

Maly spi, idem zehlit mini*baby*vecicky, juch 🙂

drievko
28. máj 2010

nina presne tak nepozerajte Pôrody!! ja si tiez nadam epi.. ani pri prvom som nemala dolezite je si lekara zazmluvnit a ten vas trpiet nenecha!!!§ teda u mna to tak bolo!

maxara
28. máj 2010

oacka jasne, mozes byt tiez tucniacik 😉 vsetky mozte byt, ked chcete 😉 mne to vadit teda rozhodne nebude, ked nebudete nestastne. Mna celu strednu spoluziaci volali PINGU, lebo v prvaku som si musela od spoluziacky odisit lyziarky na lyziarskom, kedze ani jedna nechcela byt Peťa, a viac ako 5 pismen sa nezmestilo.. A uplne sa mi to nahodou pacilo. Akoze uz som na to teraz velka, ale ked stretnem niekoho zo strednej, menom mi nikto nepovie 😀

bellablonde
28. máj 2010

ja som porody nikdy nepozerala, akoze pozerat na inu zensku na youtube ako tlaci a kamera medzi nohami 😝 take nemusim,

radsej som si zbierala info citanim seioznych clankov o porode, porodnych dobach, co sa s babom a so mnou deje (nie forum, kde kazda druha mamicka hrozostrasne prifarbuje skutocnosti)
aj som si niektore veci vytlacila a este znova cestou do porodky (z BA do BS) citala, lebo panika a strach je strasna vec 😒
ukludnovalo ma to

lulu1983
28. máj 2010

hm... porod... neviem preco, ale ja si stale asi dost naivne myslym, ze porod bude velmi bolestivy, ale zaroven uzasny zazitok.. inak si radsej pod porodom nepredstavujem nic, pre istotu 😉

zrzulka
28. máj 2010

bella chod okolo 11 na ordinaciu, vtedy to ide celkom rychlo. ja som vcera bola u svojho dr. Predomnou asi 5 kociek ale cakala som tak cca hodku. Vnutri som bola asi 15 minut. Potom ma poslal objednat sa na sono. to som mala zase stastie lebo tam nikto nebol takze som bola vybavena za cca 1 hodinku....Dalo sa....Ono asi zavisi aj od lekara pretoze u toho mojho som ani pri malej nikdy dlho necakala.....

zrzulka
28. máj 2010

ja tu ciaru nemam vobec ani pri malej som nemala o to viac ma to prekvapilo ked sa mi po porode objavila.... Som zvedava ako to bude teraz ....

inak cely den mi akosik tvrdne brucho, kolko toho magenzia si mozem dat??? zatim som zjedla len jednu tabletu....

zrzulka
28. máj 2010

Inak sranda ze mnoho neznamych ludi na ulici sa prihovori a hned ze cakate chlapceka ze????Aj vam sa to stava? 😀 Podotykam ze to nemam napisane na cele.... 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre