Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
28. nov 2010

Este vam dopisem tie Vianoce..
Takze vecer, ked zasadneme ku stolu, najskor oco prednesie (takto to byva u nasich) prihovor, co sme cez tento rok zazili (velmi strucne v zmysle, boli aj pekne aj tie skarede 😀 ) , co by sme si asi tak mohli priat do buduceho roka (tiez velmi strucne v zmysle, aby sme zazili len tie pekne chvile 😀 ) a niektore veci samozrejme vypichne. Pomodlime sa za svojich najblizsich, zivych i mrtvych (kazdy potichu, modlitbu aku uzna za vhodne) Potom oco vezme do ruk orechy a do kazdeho rohu hodi jeden s nejakym zelanim (napr pre stastie, pre lasku, pre radost, zdravie.. ) Po Vianociach kto si ktory najde, to ho neminie 😵 (vsetky vzdy nasla mama pri zametani a v poslednych rokoch nam ich zrali psi hned po dopadnuti na zem 😀 ).. a potom si dame jablcko. Rozkrojime ho na hviezdicku, skontrolujeme, ci je krasna a teda ci budeme zdravi. Ak ma nahodou niekto skaredu hviezdicku a teda signalizuje chorobu, tak mu vsetci prispejeme kuskom nasho zdravia, kuskom jablcka. Ak mame vsetci peknu hviezdicku, aj tak si prispejeme 🙂 . Potom rozluskneme kazdy svoj orech, taktiez zdravie.. No a tiez sa samozrejme podelime. Toto je jediny moment v roku, kedy zjem dobrovolne orech. No a mozme pristupit k predjedlu, co je u nas oplatka s medom a cesnakom. Mnaaam, je to vymakane pozuznanicko, ale jedavam to tak iba na Vianoce, nechapem.. Slavnostna vianocna kapustnica je u nas bez masa. Len kapusta, susene slivky, huby, mlieko.. nie je to bohvieco, ale na Vianoce ako vravim, zjem vsetko. Kedysi putovali slivky cez vsetky taniere do toho otcovho 😀 teraz uz v pohode ich lubim, skor mi vadi ta ich soplovitost. No a potom si dame vyprazane file a zemiackovy salatik, taky len cibulkovy a zvycajne vtedy zazvoni Jezisko na budiku 😀 Takze dojeme to najnutnejsie a hor sa pod stromceeeeeek 😀

zrzulka
28. nov 2010

@oacka no ja som jedna z tych co nepije a to mi hovor nieco o tom ked idem na vychod, tam fakt na mna pozeraju ako na mimozemstana ze vydrzim pri jednom pohariku presediet cely vecer a aj ten potom dopije muz 😀 😀 😀 ....ale muz si uz zvykol.... nezlomil ma na "chlast" ani po 9tich rokoch... akoze nieco sladke si dam pre chut ale tvrdy alkohol ci vino to ja nepijem vobec... u mna len likeriky a pivko....dufam ze aj deti budu take ale nevim nevim ked uvidia muza ako pije ci nebudu chciet aj oni dat si... vsak muz sa uz teraz tesi jak bude s patom na pivo chodit 😀 😀 😀 no vsak uvidime co bude.... nech su nase deti akekolvek a nech spravia cokolvek vzdy to budu nase deti a budeme sa im snazit pomoct 😉 ak to bude v nasich silach samozrejme

maxara
28. nov 2010

@katty17 ano sme prechladnute.. boli ma hlava, hrdlo, mam sopel.. Ninka ma sopliky, ale nie vela, takze odsavam a davam sprej do nosika solny a je to ok.. ale mam pocit, ze ju asi boli hrdielko, lebo zacina pokaslievat ☹
Tie pancusky sa mi pacia, mozes mi booknut cervene a biele?

kafoditka
28. nov 2010

Ahojte 😉
@maxara mne sa ten zvyk s jablckom strasne paci, ale my take doma nepozname 😒 Urcite to v buducnosti zavediem, ked budeme mat vlastnu domacnost a vianoce v trojici 😉 Petka, skoro sa uzdravte, snad sa vam polepsi 🙂

kafoditka
28. nov 2010

Baby mne sa nedalo do 10:00 pripojit na kona, takze mam vyprate, vyvesane tri pracky, prezlecene postelne pradlo, utrety prach a cistu kupelku 😵 no co, Filip staval uz o 7:00 a nudila som sa 😉 Dnes sa nic nevari, poobede dojde Peto so svokrou a prinesu zabijackovu vysluzku 😝

katty17
28. nov 2010

@maxara - jasne peti. mozem ti ich odlozit. su vazne velmi fajn a hlavne su teplejsie a este aj chutnucke. ked sa stretneme a vyzdraviete prinesiem vam ich. alebo ich chces poslat?

katty17
28. nov 2010

@kafoditka domi ani mne neslo rano sa pripojit. asi cosi robili.
u nasich sa uz chystaju chlebicky na mini oslavu maleho poslanca 😀 .

mirka285
28. nov 2010

dobre ranko...
@maxara Peti u vas prebiehaju Vianoce tak ako u nas,aj jmy krajame jablcko,luskame orechy a jeme oblatky s medom a cesnakom...akurat robime vzdy kapra a miesto kapustnice mame sosovicovu so slivkami aby sme mali vela penazi...
@katty17 gratulujeme braskovi 🙂
@kafoditka ani mne nesiel kon,tak som isla do obchodu,lebo som sa rozhodla ze uvatim dnes fazulovu polievku s domacimi sirokymi rezancami,strasnu chut som na nu dostala,a odvcera mame este rezne...baby ja som dnes dala malej korku z chleba tak ju zuzlala a ked uz bola rozmocena a chcela som ju vyhodit ona spustila taky rev a take krokodilie slzy,ze som jej ju musela normalne vratit 😀

merikac
28. nov 2010

@noemarta nepoznam veru,,ved prievidzanok je tu vela 😀

merikac
28. nov 2010

@tinaki1275 ved treba skusat postupne..ani my vsetko nelubime veru by nam 2x nevonalo, keby nas to nutil niekto jest 😉

petrap001
28. nov 2010

dobre ranko 🙂
no vcerajsia party dopdla ok,boli sme najprv v indickej sa najest,akoze boli sme tam len ty a cakali sme na jedlo hodinu a pol!!!!akoze katastrofa.a aj tak to bolo take na grc...neviem,ja celkovo tie indicke a cinske nemusim..samozrejme moj mily mi dvakrat volal,ze maly strasne place,ze on ho vobec nepozna,tak preto place,ze mu daval aj caj a nic nechce.ciste divadlo.tak som mu povedala,ze ked bude sediet na nete,ze samozrejme maly neprestane plakat.a on ze vooobec nesedi na nete.a potom este raz volal,to iste,ale vedela som,ze len trucuje,lebo som mu nechala aj mlieko,takze mal vsetko.a potom uz bol klud 🙂 no potom sme isli do nejakych tych pubov,vsade hrala ziva hudba,takze to bolo ok.nakoniec zacal padat sneh,takze vsade bolo bielo,takze opiti iri mali srandicky na snehu.ale bol to taky divny sneh,uplne ako polystyren,este som taky nevidela 😕 a o 1 som bola doma,chpali spinkali,takze to prezili bezo mna 😝

@maxara ze hovienko v pozlatku??? 😀 😀 😀

@katty17 aj ja gratulujem 🙂

aj my mame podobne vianoce asi ako vsade,my si dame najprv oblatky s medom,potom mame sulance s makom,alebo po nasom bobalky,tak kapustnica s klobaskou a tak rybie file so salatom.kapra nerobime nikdy,lebo akosi sa nam s tym nechce piplat a kde to este aj zabit 😀
tohto roku to bude prvykrat na mne,cele menu,lebo nikto ma nezachrani svojim prichodom zo slovenska ako po minule roky 😀

merikac
28. nov 2010

konecne som vas docitala- ani mne rano nesielo pripojt sa na kona

@katty17 gratulky k panovi poslancovi 😀
@maxara podobne prebiehaju aj u nas vianoce, mavame ich u nasich- a su take starodavne- krasne 😵 ,,a kazdy rok si hovorim, ze sa musim tie zvyky a versiky okolo naucit- zacinaju pôstom od rana,,,,vecer sa vsetci usadime,,len mamina klope na dvere,,a ocino odoveda- tak sa to opakuje par krat, az jej dovoli vstupit a ona nesie kosik a vnom med, oplatky, ovocie, orechy a taky nasladly bochnik chleba ktory jeme s kyslou hribovou polievkou,,kazdemu da medovy krizik,,rozhadze orechy,,so slovami,,moje mile stiri kuty, nemam vas cim obdarovat, len tymito orechami----a dalej to nepoznam ☹- ale ostatne uz prebieha podobne,ako u vas modlidba atd. akurat, ze my jeme z jedneho jablcka kadzy kusok a aj zo vsetkeho ovocia co je na stole dostane kazdy po jednom kusku......a po vecery doma a rodani darcekov nasadneme do auta a ideme k svokrovcom,,,,,,,

merikac
28. nov 2010

jaaj a ozaj skoro som vam zabudla napisat,,dnes sme sa zobudili so zubkom, .vcera este nic,,a dnes sme uz zubaci 😀

mirka285
28. nov 2010

@merikac jej tak uz ste zubaci aj vy 😉 moja Linda sa prave krmi vlastnou nohou 😒

merikac
28. nov 2010

😀 @mirka285 jáááj, musi byt chutna😀 ..akurat vcera som pisala,,ze ci ma holu nozku, ci pancuchy, ponozky,,nic nevadi,,stale jeu ma emma pichnutu v puse,,denis sa uz studoval podrobne ako to tak dokaze

mirka285
28. nov 2010

@merikac akurat ze vzdy si tak zamoci dupacky,ze jej ich musim prezliekat 😀

kafoditka
28. nov 2010

@merikac jeej, vitaj v zubkovom klube 🙂 baby Filip ma s plnymi ustami prikrmu zacal opluvat 😒 neskutocne sa pri tom bavi, len ja mam bodkovany oranzovy make-up 😀 a ked sa akoze nastvem,. ze ked sa ti nelubi, tak nebudes papat, tak spusti neskutocny rev a otvara pusu, aby som mu dala papat...

merikac
28. nov 2010

@kafoditka 😀 to musi byt zaujimve,,,ake su tie deti kreativne a co dokazu vymysliet 😀-Mozno keby si s tym vbehla do ulic, strhnes novu modnu vlnu 😀
.inac,,ja som Emme dnes aj vcera dala na ranajky chleba, natrety uplne ze napriesvitno maslom 😅 ,,a ona zmastila 2! chleby,,,,,,,,,,,,,a zapijala cajom,,,,uz minule som jej davala okostovat z mojho,,tak som si povedala, ze v sobotu skusim, bola som prekvapena, ze sa nezadusala, ani nic,,len plakala ked som jej uz po prvom zjedenom chlebe viac nechcela dat 😀

kafoditka
28. nov 2010

@merikac fuuuha normalne jej davas chleba?? 😕 ja by som sa bala, ze sa mi maly zacne dusit.. ale dobre, ked jej chutilo, no mas z Emky velku jedacku 🙂

merikac
28. nov 2010

@kafoditka bala som sa aj ja,ved z nej oci nespustim ked zuje, ale evidentne problem s prehltanim nema,,akurat nevie pit z flasky caj,,tak jej ho davam do takeho cucacieho poharika

luludi
28. nov 2010

@tinaki1275 luludi ma vola moj tatino od detstva - luludi kvietok moj veselo-farebno-smutny 😅 sa ho musim opytat, ze ci je to nahoda, alebo je to cielene

bambola
28. nov 2010

@maxara to je sranda s tou vasou kapustnicou lebo u nas prave presne opacne. kapustnica je hodne bohata a je tam aj klobaska aj rebierka a mozno este aj nejake ine masko 😉 proste taka co najsamlepsejsia 😝 akoze ved sviatok a nie taka obycajna ako vsedny den

katty17
28. nov 2010

@merikac - to vazne si jej uz dala chlebik??? nieje prili skoro na take cosi? wooow
my sme este stale na mliecku. ale uz cez tyzden zacnem s mrkvickou 🙂 som zvedava ako jej to bude chutit 🙂

bellablonde
28. nov 2010

ahojte zabky, som tu na skok
totiz peciem a podchvilou nakukam na recept do notebooku 🙂

@maxara akoby si opisala nase vianocne zvyky
my ale nehadzeme orechy do kutov ... vyzera to vsak na krasny zvyk, takze ho tento rok skusim zaviest
este keby si si @merikac marianka spomenula na ten versik pri hadzani prosim prosim 😵

kapustnica je u nas "chudobna" len s hubami a slivkami a riadne kysla
kedze to berieme postne, podla krestanskej tradicie nesmie byt vnutri ziadne maso

ale priznam sa, ze mi ovela viac chuti kapustnica taka poriadna masova klobaskova 😉 😀 mnaaam
no a u nasich mame vzdy rybaciu polievku
tu sa vsak neodvazim robit sama, lebo to sa musia varit rybacie hlavy, ikry a mliece, korenova zelenina...
a potom sa to papa s na masle oprazenymi kockami rozkov

bellablonde
28. nov 2010

ozaaaj @mirka285 @kafoditka zajtra vytahujte sanky, mozete mat prvu testovaciu jazdu
vraj ma nasnezit cez noc do 20cm 😕 😕 😕 v bratislave!

kafoditka
28. nov 2010

@bellablonde Belli a coze dobre pecies?? Urob nam trochu chute, nie? 😉 a bodaj by si mala pravdu a zajtra by som sa zobudila do bieleho rana! 😵 😵 😵

bellablonde
28. nov 2010

@kafoditka kafko francuzsky jablkovy (mame milion jablk, skladujeme ich na balkone, ale zacina v noci mrznut, tak ich chcem rychlo pominat)
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=33370
uz ho kostujeme, je super dobry stavnaty, chuti ako velmi hruba maslova palacinka s jablkami 🙂 🙂
mm povedal, ze lepsi jablkovy este nejedol 😀

ja sa zajtra chystam mat zapnuty dopravny expres od rana, tipujem, ze ak naozaj nasnezi, na cestach bude kalamita a sama nehoda 😅 neviem ci sa dostanem s malym petom do jasli 😒

kafoditka
28. nov 2010

@bellablonde nooo vypada dobre 😝 tusim ho minule robil Mirkin Gabko ak sa nemylim a aj sa mu podaril 😉
No s tou kalamitou na cestach mas pravdu, ak naozaj napadne tolko snehu, tak rano rataj s hodinovym meskanim minimalne, vsak vies, ako su nasi cestari vzdy pripraveni 😀 A kde ma Petko jasle?

mirka285
28. nov 2010

ahojte..tak my sme boli dve hodky vonku a pekne sme vymrzli 🙂 ano aj Gabo robil francuzsky jablkovy,ale iny recept,Kafko dobre si pamatas 😉 ja som si teraz dala makove rezne,vecer to musim vycvivit 🙂 no som zvedava na ten sneh,ale uz by mohlo veru nanezit 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre