Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

adelaine
19. jan 2011

@cervena_ciapocka otazne je, ake bude ditko, ako spominala bambola...
ale z hladiska odborneho, celustny ortoped bude chciet asi RTG celych ust predpokladam,
bez RTG by sa do toho pustit nemal/a....a to, ked si tehu absolvovat nemozes...takze som ti asi
zodpovedala na otazku 🙂

tinaki1275
19. jan 2011

Caute baby,no hadam vas stihnem docitat..ja nejako nic nestiham..tak ani neviem co rozoberate..Leia ma este stale tie cervene fleky -teda zapareninu ,ale ono to zatial nemokva..je to relativne suche..vcera vecer som nasadila po tel.hovore so svojou dr tu kortikosteroidovu masticku ale dala som ju vcera vecer ,a dnes rano a zase vecer a nevidim zmenu ..no neviem horsie to nie je ale mam pocit ze lepsia bola klasicka rybilka....v piatok mam konecne ockovanie-dufam tak sa na to pozrie..ona je chuda pol dna prakticky naha 😒 co ju nechavam vetrat a davam ju aj po zobudeni hned na nocnik a ona sa mi tam vzdy aj vycika a aj vykaka,ja to nechapem..je to nahoda?alebo zeby sa jej to fakt pacilo ked sedi ?akonahle ju tam posadim zacne sa smiat a uz to ide..prakticky treti den mala v plienke len trochu nacikane..inac baby tu zase idioti greci strajkuju ,lekarne zavrete na tri dni, statni lekari tiez takze ja si musim ockovaciu latku najprv zaplatit a potom mi ju po strajku statny lekar predpise a vratia mi peniaze.. je to tu na nervy 😠
no skusim pocitat co ste popisali ..

cervena_ciapocka
19. jan 2011

@adelaine rtg už mám spravené, stihla som to tesne pred tehu, teraz si ešte dávam do poriadku nejaké kazy a tak.
No na kontrolu by som potrebovala minimálne na také 2-3 hodinky odísť od dieťatka. A veď viete aké to je, že ten čas sa nedá presne tak naplánovať na čas kedy dieťa spí a nechce papať.
Asi to posuniem na neskôr keď už bude väčšie. Len som chcela vedieť či to niekto neabsolvoval aj skôr 🙂 vďaka

merikac
19. jan 2011

@tinaki1275 booze matka, vy sa este stale trapite s prduskou?? ja si tiez nemyslim, ze na zapareniny by pomohli kortikoidy- pytiol, sudokrem je omnoho lepsi- teda ak vam zabera rybilka,,tak preco nie,,,, na denisovi som sudokrem nemala vyskusany,,ale pytiol zaberal a on maval az pluzgieriky,,inac Leia musi byt rozkosna na tom serbliku,,,aspom nejake pozitivum na tom je,,,,vlastene aj ta hola prdelka musi byt pre nu prijemna 😀

emanuel22
20. jan 2011

Slohová práca žiaka ZŠ 😀
Rodičia sa delia na dve časti: matku a otca. Matka sa ešte rozdeľuje na ženu v domácnosti a v zamestnaní. Doma sa potom ešte skladá z manželky, matky, kuchárky, upratovačky, práčky, nakupovačky, účtovníčky, vychovávateľky ..., ostatné si nepamätám, ale mama toho vie vymenovať viac, ako napr. slúžka, otrok a iné. Matka sa vyznačuje tým, že sa zázračne nachádza na viacerých miestach naraz, vie v jednej chvíli myslieť na sto vecí, pričom desať vecí robí súčasne. Vidím na vlastné oči, ako po návrate zo zamestnania dá variť vodu na sporák, zatiaľ čo zamiesi cesto na rezance. Pritom jej ide práčka, do ktorej chodí vymieňať bielizeň, mne vymýšľa vety oznamovacie, rozkazovacie, opytovacie a našu Olinku skúša z veľkej násobilky. Že potom prebalí malého Karolka a zarobí mu na Sunar s krupicou, to ani nezbadám. Dve oči mi na to nestačia. Lebo keď potom zasadnem k večeri, už je namletý mak aj orechy na varené rezance a ja mám na kolenách teplákov zašité nové diery. Olinka má umyté vlasy a bielizeň je rozvešaná na balkóne. Darmo si mamu potajme obzerám. Mama má naozaj len dve ruky ... a predsa, keď príde domov z roboty, má v jednej veľkú tašku a malú kabelku, v druhej dve sieťovky s nákupom a v tretej ... nie, veď som už povedal, že má len dve ruky, ale nesie aj Karolka s fusakom.
Otec sa neskladá ani nerozdeľuje. Nachádza sa v zamestnaní a doma, ale doma ho nájdete málokedy. Okrem raňajkovania a večerania, keď sedí pri stole, vyskytuje sa obyčajne v kresle, alebo na gauči a býva zakrytý novinami. Zanecháva po sebe vždy tie isté stopy: roztvorené, prevrátené noviny a cigaretový popol, niekedy aj v popolníku. Na rozdiel od mamy, hoci má tiež dve ruky, prichádza domov s rukami prázdnymi. Či vie násobilku neviem, ale písať asi nevie, lebo žiacku knižku mi ešte ani raz nepodpísal. Ani to ešte nie je preskúmané, prečo patrí do skupiny rodičov, keď na rodičovské združenie vôbec nechodí.
Pán učiteľ povedal, aby sme sa pri písaní tejto úlohy zamysleli nad prácou svojich rodičov. V škole prideľujú žiaka, ktorý riadne nepracuje, čiže neučí sa, k dobrému a usilovnému žiakovi, aby sa pri ňom niečo naučil. A tak si myslím, že pri sobáši prideľujú mužov ženám, aby ich ženy niečomu dobrému naučili a mali na nich dobrý vplyv. Mojej mame sa to zatiaľ žiaľ nepodarilo...

emanuel22
20. jan 2011

Prajem pekný večer, teda noc...
@aalexis007 ja mám tiež taký pocit, že mám prsia prázdne, ale mliečko tam stále je, ale menej, lebo kojím teraz z oboch prsníkov, no umelým neprikrmujem, chcem dať tomu trocha času, keby som hneď prikrmila, bol by to začiatok konca... Dnes som si kúpila vineu, pila caro, dúfam, že to pomôže. Skús aj ty, a ešte je dobrý mrkvový džús, aspoň mne celkom pomáha. A homeopatiká si neskúšala?

gabika41
20. jan 2011

dobre ranko 🙂

booklover
20. jan 2011

@tinaki1275 nahoda to nebude. tvojmu babu sa paci, ked urobi potrebu tak, ze zostane suche. u nas je to rovnako. ked malu dame rano na nocnik, stastne sa smeje a hned "potlaci".

booklover
20. jan 2011

@ywett krmenie: mne dr. povedala, ze ked dcera zje aspon 100ml, nemusim dokrmit mlieckom. ale to sa zatial nestane vzdy. prikrm davam zatial 3x denne. rano ovocie, na obed zeleninu s mäsom, vecer kasicku. inak kojim, a ked vidim, ze nema dost prikrmu, dokrmim mlieckom.

booklover
20. jan 2011

menej mlieka... a babo pribera? ak je spokojne a nestraca na vahe, ale v norme pribera, tak je to mozno len subjektivny pocit...

booklover
20. jan 2011

damy, prajem pekny den, idem studovat, zajtra mam poslednu skusku... a potom, snad, sa budem ucit na bc statnice...

booklover
20. jan 2011

@emanuel22 celkom som sa pobavila. ale nastastie, u nas je to inak. manzel sa vie povenovat aj dcere, aj operie, plienky posklada, uprace, navari ked treba... je poklad.

luludi
20. jan 2011

Dobre ranko 😵 ,

spominali ste pocit prazdnejsich prsnikov, nuz pravda je, ze prsia som "naliate" nemala uz velmi davno, ale zatial mam pocit, ze mliecko staci. Ale snazim sa vela kojit a nezavadzat naraz vela prikrmov denne, aby sa bubo neodstavil, planujem kojit dlho.

@maxara: zlatinko, dufam, ze sa citis dobre a vsetko je okk 🙂

vonku vidim svietit oskara, tesim, tesim 🙂

meruska
20. jan 2011

dobre ranko
nam sa zopakovala vcerajsia noc 😵
dnes mame vypolrocie, 70 cm, 7900 g a ani jeden zub 😀

meruska
20. jan 2011

@emanuel22 mily sloh 😉 len dufam ze vo vacsine domacnosti to uz tak nefunguje, teda v mojej urcite nie

meruska
20. jan 2011

@emanuel22 ozaj, teraz som si vsimla cas kedy si pisala...ty si tiez taka nocna sova? 😲 😉

aalexis007
20. jan 2011

@meruska gratulujeme k vypolrociu 🙂

meruska
20. jan 2011

@aalexis007 😉

adelaine
20. jan 2011

@luludi veru, aj ja som tesiva, slniecko mi vlieva energiu 🙂
a dobre rano vsetkym

mirka285
20. jan 2011

dobre ranko...dnes to vyzera na pekny idem...idem dnes posledny krat na odchlpenie mojich bokombrad,Gabo s malou pojdu so mnou a potom niekam pojdeme,mame v plane neskory obed v Nordsee,uz od vcera sa mi sniva o lososovi 😀

luludi
20. jan 2011

@meruska gratulka k vypolrociu 🙂 🙂 😵

@adelaine uz sa neviem dockat jari 😵

ake dnes mate plany?

emanuel22
20. jan 2011

@booklover @meruska ani u nás to nie je také zlé 🙂 len som sa na tom slohu pobavila, tak som sa chcela podeliť 😉

@meruska gratulujeme k výpolročiu 🙂

Pekný deň želáme. Dnes nemáme na pláne nič, len poobede klasika prechádzka vonku. U nás po slniečku ani stopy, ráno trochu sneh poletoval... aj ja sa už teším na jar...

luminkasp
20. jan 2011

@bambola dlllllllllllho je ze spavala s nami 2 roky, potom som s nou spavala chvilu v jej posteli a teraz si k nej este vzdy idem lahnut, kym zaspi, ma v aprili 4 roky 😎

luludi
20. jan 2011

@emanuel22 vy tiez latkujete, vsak? ake pouzivas vrchne nohavicky? 🙂

luludi
20. jan 2011

@luminkasp myslim, ze u nas to bude dost podobne, mame maly byt a obrovsku postel 😉

luminkasp
20. jan 2011

@tinaki1275 pocuj, ako vyzera ta vasa zaparenina a ake mate pocasie? mozno to neni zaparenina ale dermatitida, my s tym mame kazdy rok v tomto obdobi problem, kvoli pocasiu a predpisuju nam kortikoidy, ak je to dermatitida, tak min 3 dni zmenu neuvidis, zvykne sa uzivat 10 dni a hlavne to vela nevetraj ak to neni zaparenina, co asi neni, ked pises, ze je to suche 😉

luminkasp
20. jan 2011

@luludi podla mna je dobre, ked s nami deti spia, teda aj par studii co som citala, pisu, ze je to dobre, ze tie deti sa potom citia sebavedomo a tu to dokonca pediatri odporucaju, alberto s nami tiez spi a teda mne to nevadi 😉

emanuel22
20. jan 2011

@luludi máme dvoje na výmenu z jednej veľkosti, jedny http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc... a druhé http://www.plienocky.sk/plienocky/eshop/5-1-Vrc... Tie druhé sú podľa mňa lepšie, z ďalšej veľkosti mu kúpim asi dvoje z tejto značky. Aké plienky budeš používať? Obyčajné, alebo tie moderné?

tinaki1275
20. jan 2011

@luminkasp no my mame cez den teplo aj 18 stupnov a vecer to klesa aj na 8 ..mne sa to tiez zda skor ako dermatitida..zmensilo sa to ale stale je to cervene..,je to ale vacsinou suche..ja zajtra idem ockovat tak sa na to dr.pozrie..ale pravda je ze to mame od soboty a nejaky velky rozdiel nevidim ..hadam sa to zmensilo o stvrtinu ..ma to prevazne vpredu ..

tinaki1275
20. jan 2011

baby to je neuveritelne ale Leia je uplne vytesena ked ju posadim na serblik .. 🙂 rano sa i zase krasne vykakala a aj vycikala do nocnika a keby ste videli ako pri tom vyskala..mm samozrejme nadseny ze ake mudre dieta..(ja viem ze je to nahoda,teda ze ju v spravnom okamziku dam na nocnik 😉 )ale ved nech sa tesi ..musim ju den sfotit ak teda stihnem a dam foto ..no utekam do mesta pre nase vakciny na ockovanie..
ozaj Petula to ma dnes,ci zajtra?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre