Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

bambola
24. okt 2011

@mirka285 to isto, urcite pomixujem, tak som planovala 🙂

luludi
25. okt 2011

dobre ranko,

pocasie je dnes vonku desne, tak sme si s bubom rano pustili Mullera a Cez okno... mnam, mnam. Navarene je, dnes budeme upratovat 🙂

bambola
25. okt 2011

dobre ranko 🙂
aj tu je pochmurne, vonku je tma , tak aj my tu sedime v tme lebo sa mi nechce vstat a zasvietit 😀 pri tej prilezitosti som si aspon spomenula na vigantol a nakvapkala malej na maslovy chleba, ked som to tam davala som si pripadala akoze chcem otrvait vlastne dieta 😕 😀
dnes mam za ulohu si aspon umyt hlavu, samozrejme naslo by sa toho viac co treba 😠

luludi
25. okt 2011

@bambola podobne, tiez som si spomenula na vigantol a kvapla ho bubovi do vlociek s mliekom 😀 Ako sa vam zabyvalo v prahe? Uz mate obkukane ihriska a MC?

denisse
25. okt 2011

ahojte ...
fakt je dnes hnusne ... blleee ... v nasej skolke brigada, tak sa tam ideme s barunkou pozriet a trosku asi pohrabeme nejake listie a tak ...
mali sme nevelmi dobru noc, teda skor vecer ... zaspala o 20.45 asi a po pol hodine sa zobudila a vydrzala do 23.40 😝 a nad ranom sme zase bojovali, ale nakoniec pospali do 9 😀

luludi
25. okt 2011

@denisse deniska, zubky vas trapia, ci len tak preventivne v ramci bud fit barunka ponocuje? 🙂

bambola
25. okt 2011

@luludi zabyvanie v pohode 🙂 uz sme boli s denisse v detskej herni a od buduceho tyzdna budeme chodit na take cvicenie a malovanie. detske ihriska mam v okoli asi 4, ale tak teraz uz neni pocko na ihriska tak ani nechodime. ja som spoko ked mala chce sediet v kociku a zbytocne ju nevyberam 😀
ked sme kupovali topanocky tak teta nam ukazovala jedny a ze sice nie su moc do takej clapkanice a tak a ja som povedala, ze vtedy nebude behat a basta 😀 tak na mna tak kukla 😀 ale ide o to, ze maťka je rada v kociku , nieze ju tam putam a nechcem pustit 😀

denisse
25. okt 2011

@luludi
to keby som vedela 😀 ale uz dlho to trva .. bud neskoro zaspava, alebo zaspi normalne a potom sa zobudi a je hore 2-4 hodiny ... ja nechapem ...

luludi
25. okt 2011

@bambola z kocika vyberam buba tiez uz len ked je sucho, co uz chvilu nebolo, alebo v saratove na chvilu, tiez mame take necvachtacie topanocky 😀

@denisse a nie ste cca mesiac po ockovani? vtedy deticky vraj obcas menia spankove navyky 😕

luludi
25. okt 2011

baby, odkedy sa zacalo vykurovacie obdobie, neskutocne rychlo mi masneju vlasy.. strasne je to na zlost 😠

bambola
25. okt 2011

@luludi mne mastneju bezohladu na rocne obdobie. vsak nekur aby si mala pekne vlasy 😀

co dnes varite? neznasam vymyslanie a uz neviem co 😒

monline
25. okt 2011

pekné poludnie prajem
to počasie vonku je des...mala som ísť do Blavy, ale nechce sa mi..ostaneme doma...
Dnes ráno nika rozbehla mobil, ktorý jej včera večer Danko hodil do vedra s vodou...práve som zmývala podlahu, keď som za chrbtom počula čľupnutie, behom sekundy som ho vytiahla, ale - blbé- sme ho skúšali po povytieraní zapnúť, no nešiel..tak ho sušila do rána na radiátore, ja som si medzitým naštudovala, že sme ho na 95% zoskratovali a pod..našťastie ráno na druhýkrát sa zapol 🙂) bolo by nám ho ľúto, bol to ako nový krásny dotykový mobil...
Teraz mi Danko spí, vstal o 7 a už o 11 bol unavený...noc bola priemerná, zobudil sa na kojenie o polnoci a potom nad ránom a ráno..ALE- noc pred touto celú prespal bez kojenia!!! to som nechápala..aj zamrnčal, preložila som ho z postieľky k sebe, vytiahla prso a on sa otočil chrbtom ku mne a spal ďalej...potom som ráno premýšľala, čo sa dialo...a prišli sme s Nikou na to, že to bude asi tými 5 milka čokoládkami, ktoré sa mu večer podarilo z bonboniery šlohnúť a zjesť

monline
25. okt 2011

@bambola ja varím polievku, dala som tam aj kurací chrbát, krídla a mäsko, a potom plánujem len rybu a zemiaky k tomu, či hranolky..ale to až na večeru

denisse
25. okt 2011

@bambola
ja mam krafiolovu mliecnu s haluskami a morcacie kuskusoto

denisse
25. okt 2011

@monline
aku rybu robis? das aj dankovi?

monline
25. okt 2011

@denisse klasické filé mám, kocky...vysmažím ich a nechám jeden kus na masle pre Danka

luludi
25. okt 2011

@bambola skus broskynove masko 🙂 do zapekacej misky daj na dno par frkov oleja, na to okorene platky maska - ak je to bravcove, je lepsie ho najprv zatiahnut na panvici, na masko poukladaj platky sunky, na sunku broskyne z kompotu - najlepsie su polky, podlej kompotovou stavou, zakry a pec pol hodinku, po pol hodke to odkry, posyp syrom, alebo poloz cele platky syra a daj zapiect na 5 minut. 😉

monline
25. okt 2011

@luludi ja robievam niečo podobné Nike...kuracie prsia prudko opečiem, potom chvíľku dusím, nech sú dobré..dám na tanier, natriem horčicou, na to šunku, jedno volské oko, broskyňu a navrch syr a dám krátko zapiecť, len čo sa syr roztečie

luludi
25. okt 2011

@monline moni, to skusim urobit v nedelu marekovi, on taketo rad 🙂 co k tomu davas ako prilohu?

monline
25. okt 2011

@luludi zvyčajne ryžu, lebo Nika nechce moc zemiaky..ale aj opekané by boli fajn..ale kompót sa hodí k ryži, takže...
a niekedy to mäso len šupneme do mikrovlnky na chvíľu, nech sa syr roztečie, však všetko ostatné je upečené...

bambola
25. okt 2011

@luludi @monline dievcata , dakujem ale uz mam nakupene na kapustnicu 😀 ale velmi dobre som nakupila v obchode tak, ze na tento tyzden cca mam vystarane 😉

monline
25. okt 2011

@bambola ja som varila obrovský hrniec kapustnice na sobotu a skoro všetka sa minula..teda- aj som z nej rozdávala, ale všetci si ju pochvaľovali, výborná bola 🙂

bambola
25. okt 2011

@monline mon ja nacvicujem na vianoce , mam to zadelene aby bola potom eňo-ňuňo 😀

monline
25. okt 2011

@bambola a ako ju varíš?
ja dám kyslú kapustu, kopec mäsa, údeného mäsa a klobásy, sušené hríby a tri slivky naraz variť..a varím až do zmäknutia, ochutiť väčšinou netreba, lebo klobásy aj údené aj kapusta sú vlastne ochutené..

mirka285
25. okt 2011

ahote koceny,tak ja az teraz varim obed,bola som u lekara,zase mam tu ocnu chorobu co som uz niekedy davno spominala ☹ dobre tipy na obed davate dnes,my budeme mat pecene maso,kapustu,knedlu 😝

bambola
25. okt 2011

@mirka285 teda olajkovala som ti obed, to s tym okom ma mrzi. co budes musiet podstupit? (nespominam si, ze by si to spominala, resp.nepostrehla som asi)
@monline ja som dala varit bravcovu kost a kusok masa, klobasku, susene dubaciky, bobkovy list, cierne korenie (mlete, obaja neznasame ked rozkusneme gulicku 😠 ), necham to vyvarit a potom az pridavam kapustu, neumyvam aby bola fajna kysla 😝 trochu este povarim a nakoniec do kyslej smotany vmiesam muku hladku a vlejem do polievky, zase povarim a hotovka 🙂 minule sa mi podarila taka redsia ale my radsej hustejsiu, preto dnes iba polievka 🙂

denisse
25. okt 2011

@bambola
ja ked davam cele cierne korenie, tak ho mam spocitane a potom hladam a vyberam pred podavanim 😀

monline
25. okt 2011

@denisse @bambola a ja zas ľúbim rozkúsnuť čierne korenie :D
ja nezahusťujem kapustnicu, lebo v nej mávam vždy toľko mäsa, že je vlastne hustá 🙂

luludi
25. okt 2011

babule, viete mi odporucit nejaku milu romanticku knihu? Hoc aj starsiu

bambola
25. okt 2011

@denisse praktizovala som aj ja ale vzdy mi tam jedno ostalo lebo som ho nevedela najst a uz som nemala nervy a ako na potvoru ho vzdy rozkusol andrej 😀 😀
@luludi asi nechces pocut, ze Jana Eyrova 😀 inak odporucam najnovsie filmove spracovanie, velmi dobre 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre