Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luminkasp
17. júl 2010

@any23 , mala je nadhrna, uz som kukla v albume 😉

agika1982
17. júl 2010

Ahojte.... mala Adrianka sa narodila 13.7 o 12:10 hod sekciou....vazila 3850g a merala 50cm... je to velmi kludne babetko..v noci spinka 4 az 6 hodin....prikladam foto

petrap001
17. júl 2010

@agika1982 gratulujeeem

kibuk
17. júl 2010

blahoželam k dalsim babatkam a mamičkam vela mliečka 🙂 😵

strasska
17. júl 2010

@oacka zatial mala furt spi, takze to znasa dobre. Ale zakrikla som to, lebo uz ma na krku a aj po pazuskami ponicky ☹ A my okna po 8.00 vobec neotvarame, az vecer okol 7...lebo inak mame taky hic, ze dovi-dopo.
My sme z nemocky odchadzali s tym, ze mame cvicit 3xdenne po dve minuty, pretoze mala si naklana hlavicku na lavu stranu, asi bola tak ulozena v brusku. Vraj je to iba preventivne, aby sa z toho nevyklul nejak spazmus, ale tym padom sa ju bojim nechavat bez perinky, lebo potom sa tak skruca.
Takze asi uz nabehnem na opalovacky a ked zaspi, tak ju rozbalim.
Joooooooooj normalne sa citim ako prvorodicka, vobec si z Miska na take detaily naspominam 😔

strasska
17. júl 2010

@any23 ahoj, gratulujem,,,nasa Julka mala rovnake miery pri narodeni, len je 2 dni starsia 😉

tinka349
17. júl 2010

@any23
@petrap001
@agika1982 babule krasne ste mamicky a aj vase drobatka su rozkosne 😵 a hlavne nech su zdravucke 😵

strasska
17. júl 2010

@agika1982 jeeeeeeeeeeeeej agi a nakoniec ta vaha nebola nad 4 kg a vsetci ta strasili. 😀 gratulujem!!!

strasska
17. júl 2010

inak baby my nemame ziadnu fotku hned po narodeni, okrem toho, ze sa nam nechcelo rusit tu chvilu fotakom...tak keby ste videli v akom sate mi malu doniesli 😲 vyznieva to povrchne, ale ja som sa nemohla prestat smiat, mala taku ciapocku s volanikmi a ruzickami...no cisty gyc 😀

meruska
17. júl 2010

@strasska jeeej mam sa tesit na nemocnicne oblecko 😉 inak na porod davaju koselu ci si mala svoju?

tinka349
17. júl 2010

@any23 takze vy dve babule budete oslavovat v rovnaky den? waaaaw 🙂 no ja mam tiez taky pocit, ze moja ''cucoriedka'' sa narodi na moje narodeninky, kedze termin si uz prepasla toho 14.7., tak asi caka do 22.7. A ja som taaaak nechcela byt na svoje narodky v nemocnici ale co uz 😖

strasska
17. júl 2010

@meruska brala som erarnu, ale prichystaj si pre istotu aj svoju, lebo pri Miskovi uz nemali moju velkost, tak som rodila vo vlastnej. Teraz uz moju velkost mali, ale mala dlhy rukav, v ten den sak bola kosa, tak nevadilo 😉
a oblecko je uni-tuti z roku pana, v podstate nevadi, ale keby si videla tie fotky z porodnice, tak odpadnes 😀

lulu1983
17. júl 2010

Maminky, ktore uz mate doma babatka, prosim Vas do coho ich teraz obliekate? Staci body s kratkym rukavom? A este otazka, nevadi, ked maly vela čká? Dakujem za odpovede

robika
17. júl 2010

Ahojte,
prajem vsetkym novym mamickam a ich krasnuckym babatkam vela zdravicka a aby boli spokojnucke a menej tychto otrasnych horucav...
my grckame kazdy den, neviem ci to je preto ze sa prejeme, lebo z toho tepla velmi casto papame a na ciciku sme zavaseny velmi dlho... najhorsie je to, ze ked vygrcneme mliecko, maly je taky lakomy ze sa ho snazi prehltnut spat a vzdy dostaneme stikutku.....kazdy den min. 1 krat... mavate to aj vy tak s drobcekmi?

mirka285
17. júl 2010

ahojte,aj ja gratulujem novy maminkam 🙂 nasa Linda tiez stikuta aj tri krat za den,a ja obliekam iba body kratkorukavove alebo iba tricko..nedavam ani ponozticky..

robika
17. júl 2010

my davame tiez iba body s kratkym rukavom, to teraz staci...
co jedavate pocas kojenia? ja neviem co varit... zisli by sa nejake recepty... stale jem to iste a vraj sa treba pestro stravovat... napriklad kelova polievka sa moze? lebo viem ze kel nie, ale ked je uvareny, aj tak by maleho bolelo brusko?

oacka
17. júl 2010

aj ja už dávam iba body s krátkym, ten hic je nenormálny a malá je už väčšia, tak sa tak nebojím... asi budem dávať aj vodičku,, len neviem kedy - pred kojením,či po kojení?

tinka349
17. júl 2010

joooooj ja som sa taaak tesila ze konecne bude poriadna burka z toho hrmenia a z ciernej oblohy 😒 a ani kvapka nespadla ☹

luminkasp
17. júl 2010

@agika1982 , agi gratulujem, ste nadherne 😉

zrzulka
17. júl 2010

@robika mojka musis skusat co ano a co nie. pretoze niektore deticky neznesu ani bublinky ci cerstvy chlieb a zase inam nevadi nic. ja som dnes robila karfiolovu polievku tak tiez vaham ci si dat. maleho brusko nebolieva ale ja tak... zatial sa velmi v jedeni neobmedzujem... ale tak my napriklad nie sme s muzom alergici tak ani nevidim dovod preco by som mala nieco z jedlanicka vynechavat. navyse som pocula uz aj take ze to nie je potrebne lebo do mm prenikne len minimum zo stravy co matka zje... pri malej som to dodrziavala a teraz skusame ze co ano a co nie. zatial som nezbadala zeby drobcekovi nieco vadilo. Ona kaka a prdka jak "velky" 😀

zrzulka
17. júl 2010

maly je vacinou holy v tomto hice len prikryty plienockou ale teraz som ho ulozila len v bodynku do kolisky... a tiez casto stikuta

nika23t
17. júl 2010

Ahojte maminy aj skoromaminy 😉 Tak sme doma, zvykame si na noveho drobceka, na kojenie, na prebalovanie, a stresujeme aj s ocinom pri kazdom prudsom pohybe nasho zlaticka. Inak doteraz som si len predstavovala, ze po porode bude brusko prec a ja sa budem predvadzat s kocikom, ale realita je trosku ina... 😅
Ale nemam sa na co stazovat. Iba je pre mna teraz vsetko vsetucko nove. Vidim, ze rozoberate ckanie. Emka cka aj 5 krat denne, pritom vyvracia mliecko, co ma mrzi, lebo kojenie nam trva aj hodinu... A svoje bradavky ani nespominam... No idem vas trocha citat, lebo mala sa slni, mame zltacku, tak musime byt co najviac na slniecku.

zrzulka
17. júl 2010

@strasska ciapku? u nas balia do plienocky je to take chutnucke.... maly ma taku fotku ze vyzera ako "mumia"

nika23t
17. júl 2010

A co sa jedla tyka, okrem bananov nejem ine ovocie, bojim sa. A zeleninu vobec neviem aku by som mohla. Takze aj mne by sa zislo v tomto smere poradit 😖

janka_michal
17. júl 2010

ahojte zienky..no tak my uz doma..hrozneee teplo fuuuj,,,a co vy kinderka este nie a nie rozpadnut sa???vsak posurte tie deturence na ten svet...keby sa to tak dalo co?

zrzulka
17. júl 2010

@strasska ved prihod nejake fotky malickej, tusim si sem nedala ziadnu fotku babulky ci som ju prehliadla??? u nas v porodke mali celkom moderne oblecko aj zavinky. deti boli take rozkosne v tych vozikoch....

zrzulka
17. júl 2010

@strasska inak ani jasi na Misku nepamatam ako to bolo uplne okno mam ale maleho si ovela viac vychutnavam. Vobec tolko nestresujem ako pri malej....a potnicky mame aj my... neviem z coho ked je maly cele dni holy....ma ich v zahyboch ruk i noh v okoli pindika na brusku... vsade

zrzulka
17. júl 2010

@petrap001 aka krasna fotky v profile, sexi mamina s rozkosnym syncekom ....

@agika1982 gratulujem ku krasnej babike :O)

zrzulka
17. júl 2010

@any23 gratulujem k eminke :O)))) Tak to je naozaj najkrajsi darcek. Budete oslavovat spolu. v podstate to iste mam aj ja a mala len s rozdielom 10 dni:O) A drobcek je zase muzov meninovy darcek. takze oni budu zase oslavovat spolu na pivku :O)

agika1982
17. júl 2010

dakujem vsetkym...
kocky chcem sa spytat, malinka neni kojena, bo nemam zatial mliecko tak davame bebu.....ale odvcera mi nemala stolicu.....je to zle ci normalne?? uz sme skusali aj masaz bruska a tak, stale nic...som z toho nestastna, bo vsade pisu ze musi mat minimalne 3x stolicu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre