Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

krish
21. sep 2010

@alllexa 🙂 ani nie vytazena ale ... pokazene PC potom zase zly kabel na internet a tak to islo. a s malym som skoro stale vonku 🙂 uz mi to tu chyyybalo.

robika
21. sep 2010

@mojalili krasne fotky, mas uzasne deticky 🙂...
to je hrozne s tymi Tvojimi rukami, kiez by sa Ti to upravilo aspon ciastocne, kym budes raz moct ist na tu operaciu...

bambola
21. sep 2010

@luminkasp no ta manduca nie je polohovatelna ale je tiez od 3,5kg a pre tie najmensie babatka ma taku novorodenecku vlozku do ktorej sa davaju kym nedorastu na sirku tej manducy a nozky im budu visiet dole. lebo take male babo bez tej vlozky by muselo spravit v manduce snuru aby sa tam voslo 😀 plus ma v strede zips, ktorym sa manduca predlzi ked babo narastie.
a ako vyzera ten tvoj nosic? nenasla som na nete 😒

luminkasp
21. sep 2010

@bambola aj nasa ma zips, to je znacka corte ingles;) odfotim a hodim

monline
21. sep 2010

@bambola aj Nika mala uzdičku a riešili sme to neskôr, až keď mala asi 4 či 5 rokov..ie je priskoro rezať ju teraz?

bambola
21. sep 2010

@monline naozaj? no mam volat zajtra zubarovi nech sa mi na nu pozrie. ja som myslela, ze by sa to malo doriesit kym jej narastu zubky aby ich nemala od seba (lebo fakt je to dost velka medzera) ale dost sa bojim, ze ju to pri papani bude boliet a bude odmietat prso 😖 aj jej to rezali? mala zubky od seba?

mojalili
21. sep 2010

@maxara Maxi, do pondelka je velmi daleka doba na to, aby s to riadne pohorsilo. Uvidis zajtra ako sa budes citit,alebo pozajtra, ak je zacervenena, ci vyteka z nej nieco, tak ihned by si mala ist k lekarke....

Kocky, my mame take vecerne sialene zaspavnie, ani na ruky, ani lezat, ani pit...nic.....inak sa cely den usmieva, spinka, papa....dojde vecer a on ozije a trucuje akoby....no konecne som ho uspala, vcera az do 23 hod som sa s nim jedovala...

No neda mi este prihodit jedno foto 🙂

monline
21. sep 2010

@bambola ja by som to v žiadnom prípade neriešila teraz...vieš čo obnáša ten zákrok? to jej normálne ako operácia, malej by to museli robiť v narkóze, myslíš, že nestačí to riešiť až keď pôjde o trvalý chrup? čo an tom, ak má mliečne zúbky trocha od seba?Ja som Niku na to dlhšie pripravovala..to jej dali cez hlavu zelené plátno s otvorom na puse..normálne ako pri operácii, napichali injekcie a rezali a šili..bola som vo vnútri, lebo som ju držala za ruku...vieš koľko krvi tam bolo?? striasa ma keď si na to spomeniem...a pusa ju bolela veľmi, lebo to bolo šité, pila slamkou, jesť moc nemohla..

monline
21. sep 2010

@mojalili úžasný je! krásne foto, fešák frajer...tie fotky čo si dala predtým som nevedela otvoriť, škoda
prečítala som si o operácii..je mi ťa ľúto, že ťa to bolí a nevidíš vhodný čas, kedy by si to absolvovala..ale raz budeš musieť..možno keď malý začne lepšie zaspávať, keď aj ocinko ho bude vedieť uspať, ked nebudeš kojiť, tak potom ..zrejme čím skôr, tým lepšie..nech si fit

bambola
21. sep 2010

@monline a ma pekne zubky? pretoze ak mi bude v 16 hubovat ze nema pekne zuby a nikto ju nechce... 😀
ale nie, vazne, viem co to obnasa a uz teraz sa toho hrozim ☹ len proste neviem ci nie je lepsie skor ako neskor. predsalen takyto krpec si to nebude pamatat, skor sa obavam toho papania. zase takemu vacsiemu dietatu to vysvetlis a nekrici tak od bolesti ako male babo. neviem...vsak zavolamzubnikovi a uvidime co povie, ale neni mi teda zrovna do spevu ☹

mojalili
21. sep 2010

@monline Dala som vcetky fotky do albumu.. S tou operaciou, no ja fakt neviem, kedy sa tam dostanem, fuuuuu, uvidime.
@kafoditka - Kafko, pisala si, ze si dostala..no ja mam len bolesti ale kramy nikde, NO ale riadne a vzdy su vecer, nechapem...

@bambola Asi neviem presne o co ide, len citam......malickym detom robia vsetky taketo zakroky v plnej narkoze, pretoze by sa mohli myknut a nieco by sa muselo stat. NO a ak ide o zubky, urcite by som to neriesila....moja LILI ma predne 3 zuby /vsetko jednotky), proste pockam, kym pojdu mliecne dole a pojde trvly churp, az potom tiez budem riesit. U teba ide asi o ine.....ale pouvazuj nad tym...

monline
21. sep 2010

@bambola myslím, že hej

bambola
21. sep 2010

@monline boze si ju donutila, vycerit do fotaku teraz zuby kvoli mne? 😀 jasne pekne ma zuby 🙂 no pojdeme sa poradit k zubarovi, snad ma nejake skusenosti ako to maminky robia v takychto pripadoch

monline
21. sep 2010

@bambola kdeže, tieto fotky som objavila v jej priečinku, ona sa spolu s kamoškami zvykne všelijak fotiť, pózuje, skúša...niektoré fotky sú fakt dobré, majú vtip a nápad...práve som objavila fotky, kde je dosť natesno s jedným chalanom, tak idem za ňou vyzistiť kto to je a čo to má byť.. 😉

bambola
21. sep 2010

@monline stastne to dieta ze jej smirujes komp 😉

ericica
21. sep 2010

ahojte kocky,,,,nejdem si vas teraz precitat teraz som skoncila s robotou rychlo som vam dosla napisat ze mala sa ma lepsie chodime na injekcie tak dufam ze nam to pominie...
@mirka285 diky za tip hned v nedelu som volala do vsetkyhc lekarni a nikde to nemali 🙄 skoro ma j...lo....
@mojalili a to odkedy tak danko tazko zaspava..davnejsie ci az teraz zacala.lebo edina je cez den taka lekvarova ale vecer zaspi v pohode a taha s jednym kojenim az do osmej,dufam ze sa jej to vyrazne nezmeni.lebo potom neviem ako budem pracovat 😒

mojalili
22. sep 2010

@ericica Eri, teraz posledne 3 dni, Cez den sa usmieva ako slniecko na hnoji, ani moc nespi cez den a vecer nie a nie zaspat.....ale zato spal do 1:30 a potom o 5.40 sa obudil na papanie a o 7.00 vstaval..

Kocky, no j fakt nebudem mt oddych, dnes sa chystal pekny den rano LILI 37.6 teplota......no neporazi ma??? o 10 hod mam ist s Dankom cvicit a co s LILI? Tak maminka musi prist....a to teraz, ked je vonku krasne, otrasneeeeee....

liluu
22. sep 2010

Dievčatá, neviete náhodou kolko nutrilonu HA može doktorka predpísať??? Nám predpísala na 12 dní ale do poradne ideme o mesiac. A bez receptu je neskutočne drahý. 😒

kafoditka
22. sep 2010

Caute babule,
tak po vcerajsom ockovani sme mali celkom dobru noc. Maly spal od 19tej do polnoci, zobudil sa s placom a teplotou 38,5 dala som mu cipok, napapal sa a spal do 5:00. Dostal mliecko a teraz zasa spi.. Dufam, ze horucka mu uz nevyskoci.. Kocky, ja som uz tak otravena z toho mojho odsavania... 😒 Tvori sa mi minimum mlieka, za cely den si odsajem tak 2x po 120ml a kedze maly pyta papat kazde dve hodky, aj tak je cely den na nutrilone... Navyse pokial mu dam jeho davku nutrilonu -120ml- spapa ju našupu a ked mu dam tu istu davku materskeho tak zje max. 80ml, vypluje a viac nechce, kruti sa a jeduje sa. Samozrejme, ze je za hodinu znova hladny, lenze situacia sa opakuje.. ☹ Tak potom aky ma zmysel to moje odsavanie, ked to mlieko ani poriadne nechce jest??? Ja uz ked len vidim odsavacku stupa mi adrenalin.. ach jo..

lenocka84
22. sep 2010

@liluu ahoj treba si len vybehnut ku dr. pre dalsi recept
alebo sa s nou dohodnut nech ti pise rovno 2, lebo na 1 ti moze dat max 5ks

liluu
22. sep 2010

@lenocka84 joj Ď. ja som myslela že má nejaký limit, koľko môže do mesiaca predpísať, ale keď je to tak, tak si skočím 😀

kafoditka
22. sep 2010

@mojalili mna takto ako pises bolelo brucho 4 dni po sebe a potom o tyzden som dostala kramy... tak mozno aj u teba dorazia a bolesti brucha ktore mas - nemoze to byt ovulka??

@liluu ja sa cudujem, ze ti dokina predpisala nutrilon ha, lebo co viem, tak sa predpisuje len ten R-kovy, ked ma dieta reflux.. Ja kupujem tu velku krabicu nutrilonu a mas pravdu, ze je drahy, vyjde ma na cca 15eur... 😒

lenocka84
22. sep 2010

@liluu nie limit zatial poistovne nedali, zalezi len od dr. ale nemal by byt problem
ja som si to bola overit,

liluu
22. sep 2010

@kafoditka no doteraz sme aj my boli na obyčajnej jednotke Nutrilone, ale Fifko bude mať asi atopický ekzem, zlatko moje ☹ , tak dokina predpísala. Obyčajný Nut. stoji 15€ za 800g , ale Nut. HA robia len 400g a stojí 12€, s receptom 6,6€

kafoditka
22. sep 2010

@liluu aha... a ako sa prejavuije ten ekzem?

liluu
22. sep 2010

@kafoditka také suché fliačky červené, hlavne na lakťoch a kolenách. Filipko mal celú jednu rúčku ☹ Ale spravili sme s tým poriadok, tak to má lepšie 😉

kafoditka
22. sep 2010

@liluu fuu tak to ma mrzi.. ☹

lutsine
22. sep 2010

co to znamena od ukonceneho 2.mesiaca? ze to mozem davat uz od 2 mesiacov alebo az od 3 mesiaca?

kafoditka
22. sep 2010

@lutsine az od tretieho 😉

lutsine
22. sep 2010

@kafoditka dakujem.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre