Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

vierkaha
21. mar 2011

@maxara akože snažím sa, ale keď mi pri fľaši chytí taký hysák, tak ma naprv strašne naštve, že čo zas vymýšľa a potom mi ho je zase ľúto, že možno je aj hladný a aj by si dal, ale ho bolia ďasienka tak nemôže - čistá trúba som no .....
@bambola my už nejaké zuby máme, ale toto nerobil ani pri jednom, iba občas má zvýšenú teplotu


bambola
21. mar 2011

@vierkaha tak my mame tie dva spodne a tiez nebol problem ale teraz neviem ci ju svrbia tie spodne ako dorastaju alebo jej idu tie hore a kedze su vacsie tak asi aj tazsie.... 😕

maxara
21. mar 2011

@bambola to teta Maxi ma na nu taky pozitivny vplyv 😉

maxara
21. mar 2011

@vierkaha nam teraz idu tie horne jednotky, akoze uz su krasne vonku, take ciarky biele, mozno pol milimetra maju na dlzku, ale teda s tymito bol ovela vacsi cirkus ako s tymi oth.. a inak som si vsimla ja dvojku tusim lavu hornu ze sa jej tlaci s nimi.. tak neviem..a tiez vymyslala aj s jedenim aj so vsetkym.. dokonca pred nedavnom chcela len vrele mleiko (som rozmyslala, ci nema azbestovy hrtan) a teraz uz zase vlazne chce a dokonca predtym, co ju zo studeneho napinalo, tak teraz normalne vypije 😒

vierkaha
21. mar 2011

@maxara
@bambola vidím, že v tom nie som sama a asi dosť chybu robím ja - musím byť trpezlivejšia 😔

bambola
21. mar 2011

@maxara no ked je to tak , tak budem musiet pri krmeni zvacsit tvoju fotku na monitor 😀

tinaki1275
21. mar 2011

@vierkaha vitaj v klube 😒 my sme sa este stlae nerozpapali a krmime viac menej podvodom..vcera napr .som krmila tal ze som ju mala na kolenach a lavou rukou jej akoze davala flasku s cajikom aked otvorila pusu sup pravou pripravenu lyzicku s prikrmom. a potom hned aj zapit aby sa nejedovala. 😒 takto sme zjedli obed aj olovrant a dnes desiatu...co sa da robit..a inac zaujimave je ze z ruky mi zje vsetko,takze obcas praktizujem aj to...no co jeme ako cune ☹
baby ja idem teraz davat na auto clony,akurat so sluzob.autom ktore budem v lete pouzivat aj viac kedze benzin zadara,budu musiet ist nejake zaclonky 😠 ,my sme s tym uz min. rok maly problem,malu som mala vzdy prekrytu plienkami..ona nenavidi slnko. ☹

vierkaha
21. mar 2011

@tinaki1275 aj ja som to tak robila, v jednej ruke fľaša s čajom a v druhe s mliekom. Najprv som mu dala čaj a keď otvoril pusku tak som tam strčila fľašu s mliekom, ale on za chvíľu zistil, že som ho ogabňala a bolo zle 😉

maxara
21. mar 2011

@bambola no schvalne to skus 😀 😀

tinaki1275
21. mar 2011

@vierkaha toto u nas nefunguje len s jedlom ,ja mam aj inu flasku a cumel na caj a inu na mlieko ,na caj chce flasu nuk s cumlom kaucukovym a na mlieko dr.brown so silikonovym..takze ja ked dam k puse mlieko hned zavrie na 1000zamkov..ale raz som skusila dat do flasky s trochou caja aj mlieko a vyila to ale len raz.. 😠 skus mu davat aj rukou napr kusky banana priamo do pusy ja to tak riesim casto ..ona ma nejako doveru v tom co dostane z mojej ruky ..to nechapem.. 🙂 ale neplas sa ,my sme mali 3-4 dni ked nezjedla viac ako dve lyzyzciky prikrmu a napr zacely den vypila 300 ml mlieka maximum..

luminkasp
21. mar 2011

@tinaki1275 kojim, aj tu su tie detske jogurty, ale ja som ich davala tereske az o dost neskor, moc ich nechcela, asi jej viac chutilo mm 😉

tinaki1275
21. mar 2011

baby ja sa pustam do toho kralika tak drzte palce ☹ uz teraz ma striasa.. 😒

bambola
21. mar 2011

@tinaki1275 ale prosim ta, nebud chrumkava 😀 ci sa dotykas mrtveho kurata alebo kralika neni jedno? 😉 ale v kazdom pripade drzim palce 🙂

monline
21. mar 2011

bré ránko
včera som prehodila postieľky, čo máme doma, takže dole mám svetlú zo spálne, madrac takmer pri zemi a hore mám tú spodnú tmavú, kde sú odobraté "dvierka" a je prisunutá k našej posteli a je akoby predĺžením postele..a pochvaľujem si..malý sa mi jednoduchšie presúval do postieľky a lepšie sme sa vyspali...síce pred polnocou sa zobudil a už lozil po mojej strane, ale nikdy nebýva bez dozoru, tak snáď ho ustrážime, by nespadol..
mala som super tému rozobratú s maxi na fb, tak ma to o to viac mrzelo, že malý nespal lepšie, že som musela k nemu 🙂) ale to dokončíme, že? @maxara
Dnes sme kávičkovali u našich s Danielkom aj Lukáškom, tak naši žiarili šťastím, sa predbiehali, kto bude mať ktorého vnúčika na rukách, najmä otec je taký, že mame nedá malého pomaly ani na chvíľu do rúk 🙂 ten Lukáško tak zlato plače, len tak umrnkáva, také e..e..eeeee ..zlatučký..má viac vláskov ako Danko, asi o 500% 🙂
Teraz mi drobček spí a ja som si práve uvedomila, že som neraňajkovala (to vždy zvyknem u našich, ale dnes tam bolo rušno), tak si idem niečo dať, ďalšiu kávičku k tomu..

@vierkaha aj my sme mali obdobie nepapania, ale aspoň ma upokojovalo, že ho kojím a netuším koľko vypije, čiže som nestresovala..ale aj prso občas odmietol..dnes nechcel ráno výživu, tak som mu spravila trocha kaše a pridala do nej výživu a keksík..to potom spapal..tiež nám idú naraz 4 horné zúbky a odvtedy má aj soplíky, už sa neviem dočkať kedy to prejde

monline
21. mar 2011

@tinaki1275 držím palce...uvidíš, nakoniec si pochutnáš..dobre pripravený králik určite nie je zlý (neviem, nejem)

tinaki1275
21. mar 2011

@bambola joj pre mna to nie je to iste ☹ ja som ak mala chovala doma kralikov..pre mna je to ako macka a aj to skoro tak vyzera ked tak na to odrate pozeram.. ☹ no boh mi pomahaj..

tinaki1275
21. mar 2011

@monline joj ja jest nebudem to je iste...

monline
21. mar 2011

@tinaki1275 střešní zajíc 🙂

kafoditka
21. mar 2011

Baby tak sme uz doma, to bola rychlovka, vsak? Tak nam bolo povedane, ze hemac na kolienku je na ustupe a mam mu to po kupani masirovat a tlacit na to.. Pytala som sa na odstranenie vystupeneho hemaca na hlave. Ano, Mirka mala pravdu, odstranuje sa to laserom, ale len v narkoze, pretoze to velmi deticky pali a ked, tak sa to da umrtvit lokalne ale skor ako v 7mom roku zivota to neodporucaju prave pre to, ze dieta nemusi vydrzat to palenie, ktore zevraj citit aj po lokalnom umrtveni, ale samozrejme menej.. Inak vekom sa vedia aj taketo hemace same vsiaknut a postupom casu uplne zmiznu. Tot info od pana doktora 🙂 Zajtra pokracujeme na Kramaroch, kde mame termin o 12tej a v stredu zasa poradna u pediny .

vierkaha
21. mar 2011

@monline asi to najskôr budú zuby, lebo má ďasná navreté - dnes sa mi podarilo pozrieť - teda aspoň ja sa tým utešujem 😅
Volala mi svokra - tá čo som u &maxara vychvaľovala ( mm sa asi sťažoval, že malý nechce jesť) a jej rada, že mám malému prevariť normálne mlieko 🙄

monline
21. mar 2011

@vierkaha no neviem, ja si myslím, že ak ti odmieta aj príkrmy, že proste nechce jesť a nie je to mliekom..určite by som neprevárala a nedávala obyč, to fakt len ako jediná krajná zúfalá posledná možnosť

tinaki1275
21. mar 2011

@vierkaha skusaj davat ovocie alebo piskotku cokolvek co ti zje ...nedavaj normalne mlieko v ziadnom pripade..Inac mne mala odkedy ju bolia dasna pije ina studene mlieko,ani len vlazne nesmie byt
@monline 😀 vystihla si to ..inac tu bola afera na krete pred rokmi ze predavali macky ako kralikov a preto teraz v mesiarniach nechavaju na chvostiku srst aby bolo vidno ze je to kralik 😕

katka55
21. mar 2011

ahojte 🙂 esteze moje dieta zatial pekne papa a dufam, ze mu to aj vydrzi. sak aj jeho rodicia radi papaju, tak ma byt po kom 😀 ja som dnes rano bola taka nervna, ze som prezliekla postele, umyla okna, poriadne vsetko upratala, pracka sa kruti a teraz som konecne spokojnik 😎 asi to fakt bude tou jarou... 😉 uz sme aj naobedovani, tak ideme asi von a zbehnem si na postu po teplaciky, co som objednala. pekny den vam prajem.

monline
21. mar 2011

@katka55 dnes si si menila baterky? 😀

monline
21. mar 2011

@tinaki1275 sila..predávať mačky miesto zajacov...nechutné

maxara
21. mar 2011

@vierkaha nie je chyba v tebe.. ved vsetky sme urcite prekvapene, ze zrazu dieta nechce jest.. pocuj, inak moja Nina teraz vypije mlieko na 200krat.. ona mi pije max 150ml, preto pije castejsie to mleicko a rano mi vypije asi 90 ml a to tak, ze lezi a pije jak keby tri roky nejedla a potom zrazu zahodi flasu, zacne sa krutit a mrncat, tak jej dju dam znova a znova taha jak na smrt vyhladovana. A zase sa to opakuje.. az potom vypije tych 90ml a uz potom nemrnci, len sa prevrati a ide na kolena.. a vrti sa vselijak.. potom ju beriem prebalit, obliect a dole, asi dve hodiny sa hrame a potom ju ukladam tu na gauc s plnou flaskou (150) tu vypije a zaspi a spi obvykle 1 a pol hodiny. N a ked vstane, tak papame ovocnu vyzivku. A ked mala tie svoje excesy, musela som jej flasku drzat a sto krat davat do pusy a zobrala ju iba vtedy, ked som povedala ham 😀

maxara
21. mar 2011

@monline 😀 trupka.. jasne, dokoncime 😀

mirka285
21. mar 2011

no koceny,tak ja uz mam ako tak poupratovane,pracka perie,vonku je uzsne,pojdeme na prechadzku poobede 😉 rano mi bolo volajako cudne,ale uz mi je fajn,to asi tou zmenou pocasia...

maxara
21. mar 2011

@tinaki1275 😲 to fakt, to je nechutneeee.. a inak, ty rozoznas chvostik zajaci os amputovaneho macacieho? podla srsti? lebo mna by hned odrbali.. my sme mali macku, ktoru zrazil kombajn na roli, resp zdrhla tak, ze jej utal chvost a mala ho presne taky ako zajac, len jej nestal tak dohora pricapeny k telu.. ale keby bola mrtva, mozno by sa dala tak naaranzovat 😀 😅

katka55
21. mar 2011

@monline 😀 ano, mam jarne baterky 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre