Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

tinka349
28. mar 2010

newem ci sa tam oplati....jedny hovoria, ze ano, druhi ze nie....ja ho mam z Tegelu a natrafili sme v ten den na majitela, a spravil nam super cenu...ja som skor pozerala kociky na nete, a az som nasla ten co sa mi pacil, pozrela som ho v obchode a aj kupila....hlavne som citala vyhody ake mali....a muz na to nemal cas, takze som vsetko kupovala sama, aj kocik aj oblecko...a postielku uvidim...tiez som vyhliadla cez net, ale sla by som asi aj do Polska pozriet, len newem ci dokopem muza...on neznasa nakupovanie 😠
a pozeraj hlavne na vahu vanickya konstrukcie, aby si nemusela vela vlacit 😉

mirka285
28. mar 2010

caute babule...tak som sa dotrepala z Eurovei domov,celkom sa mi to tam paci,kupila som si v HaM taku krasnu fialkovu koselo-saty,ze pod to len legingy hodim a este aj kabelku som k tomu nasla,no a najvacsi ulovok bol krasna deka do kocika,tak som spokojna 🙂 a mala som maniu nakupovat capicky,kupila som ich 5,a este stale nemam zltu..tu deku som kupila v tom obchode Premamam,je to niaka belgicka znacka a bola tam velmi mila obsluha 😉 a co ma nasralo tak Nordsee bolo este zavrete a okrem fastfoodov sme tam nenasli ziadnu restiku tak moj Gabko bol nasraty ze sa chce najest v nedelu ako clovek a bol by rad keby ho aj niekdo obsluzil a pod.No ale mne to samozrejme bolo uplne jedno kedze som mala nakupene a bola som spokojna 😝 Katty a tu postielku si teda uz kupila ci co?

robika
28. mar 2010

no v tom nakupovani, to mame asi rovnake, ja toho svojho do nakupovania dotlacim, len to nesmie dlho trvat, takze uz dopredu musim mat rozmyslene co chcem 🙂 . Na kocik mi povedal, ze sa kupi aky budem chciet, len vtedy som chcela aby aj on poradil, pri porovnani kocikov sa mu nechce velmi sediet na nete, zato ked sa jedna o elektroniku, to ho nutit nemusim... 🙂
Ja som tiez pozerala vela kocikov na nete, ale kedze sa neviem rozhodnut, chcem to riesit priamo na mieste v nejakom obchodiku, lebo uz mam pocit, ze s tym kocikom vela spekulujem a rozhodujem a nakoniec to nestihnem 😀

tinka349
28. mar 2010

neboj nic, mas este cas....ja by som tiez nekupovala tak skoro , keby nemali akciu 😝 mne sa pacil aj chicco s3, ale tento moj je praktickejsi a zlacnenie zo 748 na 400 mi padlo vhod a viac som nerozmyslala 😀 penazky su peniazky a teraz ich budem potrebovat hodne, ked ani na matersku nemam narok ako studentka...a co to je 160 eur ten rodicovksy prispevok? dokopy nic...dam na olienky a som jasnaaa

robika
28. mar 2010

joj baby ako vam zavidim na tieto nakupy vacsie mesta, kde iba vybehnete do nejakeho nakupneho centra a veselo si nakupujete, no vidim to tak, ze budem musiet niektory dalsi vikend zorganizovat nakupovaci vylet, lebo ani sa nenazdam a uz budem rodit 🙂 a nic poriadne nakupene

maxara
28. mar 2010

no babule, ja som teraz davala prat dalsiu varku z tych malickych veciciek a myslim, ze pre malinke mam na prve mesiace dost. Mam uz aj dievcenske aj chlapcenske aj neutralne... 56 ky az 68 ky myslim, ze prve mesiace su pokryte... aj na doma aj k lekarke, aj teplejsie aj tensie... baby co mate skusenosti, myslite, ze budem potrebovat aj take hrubsie svetriky aj v 56tke? ako dlho cca budem mat babo priemernej velkosti v 56tke? mesiac? 😕

mirka285
28. mar 2010

maxi podla mna svetricek mozes obliect aj 62 a len vyhrnies rukaviky 😉 aspon ja to tak budem riesit,pride mi zbytocne kupit aj 56 lebo to vyuzijem fakt minimalne..a s tymi velkostami to je inac tazke,lebo ja mam niektore 56 vacsie ako 62,to zalezi od vyrobcu

robika
28. mar 2010

Tinka tak to si teda chytila kocik za super cenu, tak mat take stastie, to by som brala aj ja...
No ja by som tiez rada vedela, ze ako dlho babo bude moct nosit tie malicke velkosti, aj ked mam zopar aj z tych vacsich, ale nechcem vela kupovat, co ked nahodou bude rychlo rast a vyrastie mi z krasnych veciciek ...

sarai
28. mar 2010

ahojte, tak vy uz mate pokupene takmer vsetko. ja som sa zatial do toho este nepustila, ale uz zacinam pozerat aj ja. mozete mi dat nejake rady, co je najlepsie? kocik, babyvak, klokanka, vankus na kojenie... a vselico, co vas napadne. na nete som si aj nieco citala, ale lepsie sa mi to s vami prebera.

robika
28. mar 2010

ja mam zatial iba z oblecenia, aj to nie vsetko co treba, kocik bude este treba, vanicku uz kupila stara mama, este treba zavinovacku, perinku, deky a este vela dalsich veci...

Inak dievcata nemate skusenosti s trhanim zubov pocas tehu? ... mne vcera vypadla blomba a nasledne sa mi zlomilo zo zuba... a ako som sa na to pozerala, bude ho musiet zubar trhat...ak ho budem mat ako chytit vobec... uz som taka nervozna, ze co bude zajtra u zubara, ze neviem ci vobec zaspim... moze mi injekciu? ved hadam by netrhal bez... ja sa tak velmi bojim zubarov, ze si to neviete ani predstavit...

robika
28. mar 2010

ospravedlnujem sa za chyby, ale neviem ako sa opravuje to co raz napisem...

tinka349
28. mar 2010

ja som nakupila dost veciciek z anglicka, a tam nemaju cislovanie ze 56.....tam to je pre novonarodeniatko - newborn, a potom velkost 0-3 mesiace, 3-6 a taaak.....tu sa vobec nevyznam v tych velkostiach 😝

ROBIKA - ked nahodou budes v Tegeli v KE tak zjednavaj cenu , mne tak spustili este 100 eur lebo kocik bol zlacneny zo 748 na 499, a ja som kupila za 399 a to kvoli tomu,ze som naytrafila na majitela a hovorim mu ze v maderne maju za 300 ale model 2008, a ja mam 2009. A dojdi do KE na nakupy, ja tiez nemam s kym behat , tak chodim ako bludna ovecka sama 🙄

a neuverite- dostala som chut na baboffku....7:50 som ju zacala robit a uz sa pecie 😀 este polhodka a hotovaaa :

SARAI-kociky su rozne, musis si najst fdavorita a prihliadat na velkost, vahu, teren kde s nim budes behat. Babyvak ani klokanku nekupujem- mne to asi nebude treba 😖 newem............A vankus na kojenie tu nejaka babula dala navod ako ho usit, tak radsej usijem ako zanho dat 30 eur....flasticky som si vybrala TOMMEE TIPPEE,ale este som nekupila, to kupi muz z UK, postielku mam vyhliadnutu na nete...joj a aj monitor dychu a pohybu mam z netu vyhliadnuty,....

BABY KUPUJETE MONITOR DYCHU, CI E E ? my sme vyrastali bez neho, ale teraz to uz skoro kazda jedna ma a nasla som kvalitny a aj cena ujde - za 80 eur...len newem ci to budme potrebovat...

sarai
28. mar 2010

monitor dychu asi nekupujem, ale vysielacku aj s obrazovkou si asi kupim. nedavno som to nasla na nete.

robika
28. mar 2010

Tinka obcas chodime do KE, sice nie velmi casto, ale ked pojdeme urcite Ti dam vediet...a mozeme behat a nakupovat 🙂
Monitor dychu uvazujem, ze budem chciet aj ja, len neviem ci je to naozaj nevyhnutne...som zvedava co napisu skusenejsie...potom hod link na tej co si nasla, ked je taka dobra cena.. 🙂

mirka285
28. mar 2010

ja monitor nekupujem,nemala som ho ani pri malom a nebudem ho kupovat ni teraz...flasky mam len dve,jednu sklenenu jednu umelu,pre pripad nudze,inak pevne verim ze budem kojit..oblecka mam dost,56 som kupovala pomenej,nepredpokladam ze mala bude moc malicke babo 😉 mam 4 dudle a taky obyc.sterilizator z tesca...kupila som jednu hrubu velku deku na doma,malu deku do kocika a zavinovacku do autosedacky..tiez mam postielku,navlecky troje,kocik objednany,a este mam take prkotiny ako kosik na hygienicke potreby pre babo,cvakatko na nechty,kefku na vlasky.,nelepky na stenu,malu lampicku ku postielke..vanicku,perinky a vaky na spanie mi da sestra,pre seba mam kojace nocne kosele,kojace podprdy stahovacie nohavicky...v podstate dokupim este drogeriu a mam vsetko 😉

sarai
28. mar 2010

je toho poriadne vela, mala by som sa uz do toho pustit. a ten babyvak mate niektora? ja sa neviem rozhodnut medzi babyvakom a klokankou. vobec neviem, co je lepsie.

tinka349
28. mar 2010

ked kupim- tak tento:

http://www.bubu-babo.sk/index.php?ID=2011

manzel ho donesie z UK, tak stoji okolo 100 eur a presne tento typ...Ja si ani na nom nezakladam, len muz nejak vymysla ze to musime mat...to je vlastne vsetko v jednom myslim....Ono je to dobra vec, budes kludnejse spavat podla mna....len svagrine sa stalo ze kupila lacnejsi, a mala ma 2 mesiace a uz jej to 2x v noci zapipalo a ona skoro infarkt dostala....Bola s malou aj na kardio v nemocnici a ze je uplne v poriadku....Da sa kupit aj za 20-30 eur, ale nemyslim si ze su kvalitne...newem....aj ja si rada vypocujem nazor skusenejsich 🙂

a flasticky chcem tieto:

http://www.prisababy.sk/prisababy/eshop/30-1-Tr...

luminkasp
28. mar 2010

uf, babenky, ja vyzniem pri vas ako krkavcia mater:D, ja neidem kupovat monitor, nemala som ani pri tere, flasky mam dve, ale pevne verim, ze ich nebudem potrebovat ako pri malej, ktora nikdy nic z flasky nepila, ja som ju kojila dva a pol roka. Cumle mam dva od aventu, tiez len pre istotu, ak bude treba kupim potom viac, lebo moja mala nechcela vobec, tak na co do predu vela kupovat, ked mozno ani nevyuzijem. Oblecko som zatial nekupila ziadne, ale samo ze kupim, tiez vsak nie vela, tu je totiz zvyk darovat oblecko a potom su veci, co neobleciem ani raz a samo moja maminka, slovenska babka nam toho tiez uz vela nakupila, tak dokupim len nejake minimum a navyse narodi sa do horucav tak na zaciatok ani vela potrebovat nebudeme, baby a kocik ja som este ani nezacala vyberat 😎 Dnes sme akurat pre radost malej vytiahli postielku, aby ju videla, ale este sme ju nezmontovali, musime prestavit spalnu, takze...

tinka349
28. mar 2010

no ja flase urcite vyuzijem...teda aspon si myslim, jednak na cajik- co v lete bude horuco a mala bude smadna a newem ci mlieko dostatocne utisi smad....su aj cajiky pre novonarodeniatka....a jednak budem pokracovat na vyske v 5.rocniku a nemame externe studium, len denne, takze 50% z vyucovania musim byt v skole....a to budem musiet odsavat mlieko a drobca nakrmi bud mamina alebo muz...teda ovsem ked budem mat mlieko a nepridem onho pri tych mojich stresoch 😖

luminkasp
28. mar 2010

idem robit veceru, potom sa este mozno zastavim, tak piste

luminkasp
28. mar 2010

tinka, mlieko je najlepsie na utisenie smadu, tu dr vravia, ze deticky okrem materinskeho mlieka nepotrebuju nic, nasa tereska mala 4 mesiace v lete a ja som jej okrem materskeho mlieka nedala ani kvapku vody, ale kazdy robi podla vlastneho usudenia 😉

tinka349
28. mar 2010

no ja zatial usudenie nemam ziadne - nemam este prax 😀 takze rada si vypocujem aj nazory skusenejsich mamiciek a poucim sa 😀

a nie ze ti zhori vecera kvoli konikovi , mne skoro zhorela babovka 😀

miki060707
28. mar 2010

ahojte, tak mi sme prerobili, čo sa dalo a som celkom spokojná, teda aj malá aj manžel, tak je fajn
ani ja moniter nebudem kupovať, ani pri malej som nemala, oblečko mám pokupené všetko, aj deky, postielku, vysielačky, cumlík, flašku, odsávačku, via poháriky, kresielko, ozaj chýbaju už plienky a krémiky
a inak že do pol roka stačí dávať materské mliečko aj v horúčavách, netreba žiadny čajíček, aspon tak mi to vravieva naša pediatrička,
mi sme neskôr oslavovali, mala mala meniny aj môj otec....
zajtra idem na poradnu, tak si idem nachystať knižku a doklady, vstávame pred 5tou, aby sme boli čím skôr vybavení, lebo manžel ma veze a ide ešte do práce a otec bude s malou a on ide doktorke....

mirka285
28. mar 2010

luminkasp akurat som to chcela napisat 🙂

kafoditka
28. mar 2010

jaaaaj TINKA, si mi teda narobila chute s tou babovkou! 😀
Ja budem mat sladke zajtrajsie rano - idem na glukozovy test tak dufam, ze to zvladam 😉

MIRKA, kde si nakupovala kojace podprdky?? Ja som videla dnes jednu - pozrem cenu a ze 45eur! 😕
by som chcela nieco lacnejsie teda..

mirka285
28. mar 2010

jaj Miki to ti nazavidim tak skoro vstavat..ja budem musiet v utorok,idem na ten cukor..Miki co su to tie via pohariky?

zrzulka
28. mar 2010

Robika ved baba moze mat zlto modru kombinaciu to je v pohode, asi horsie by bolo keby bol chlap v ruzovej nie? 😀 ja som malej kupovala hniezda do postielky modre so zirafami... Takze aspon nieco vyuzijem ked uz z oblecka takmer nic 😝

maxi a to uz peries? Fiha .... ja planujem tak v maji zacat, teraz este aj tak nemam kde davat oprate veci lebo este sme nedoriesili malej izbu tym padom nemam miesto v komode na maleho veci 😝
56 mas tak na prvy mesiac. ja som 56 vobec nekupovala. nieco mam este po malej... ved tie prve mesiace budeme aj tak vacsinu casu travit doma....Okrem toho vacsina znaciek ma cislovanie 0-3 mesiace... tak aj kupujem tie velkosti....

ja som monitor dychu kupila, tiez som najprv nechcela ze ved naco ale potom sme to s muzom prebrali a zistila som ze aspon budem kludnejsia ked dam maleho spinkat, nemusim ho chodit kazdu chvilu kontrolovat....

mirka285
28. mar 2010

Kafko nekupovala som,sestra mi ich nabalila aj s tymi nocnymi koselami,ona nekoji...ale mas pravdu,su drahe tak som rada ze som to nemusela kupovat,ale stahovacie hohavicky po porode som si objednala v maderne,tie anita,tiez su drahe jak blazon 😠

maxara
28. mar 2010

mirka to som si vsimla, ze tie cisla su davane na vecicky hadam podla smradu... ale to mi nevadi, ja si ich rozdelim pekne na tie 56 az 68 spolu bodynka, spolu dupky a pod... a postupne budem vyradovat co uz neoblecieme a tak... ja len ze mam medzi tymi vecickami aj 56tku hrubsi svetrik, mozno aj dva (lebo aj ta babulka, co mi dnes doniesla tie vecicky, mi tam zadara nejake prihodila naviac) a aj po sestrinom malinkom co bol novembrovy... a len ze ci to v lete vyuzijem.. ja si myslim, ze hadam aj ano, ved vecery mozu byt chladne, mozno pre nas nie, ale pre male ano, nie? a ako dlho sa asi nosi po tu 62? (ak su aspon priblizne take velke, ake 62ky maju byt)

zrzulka
28. mar 2010

kafo to je teda ina cena... Viem ze kocky niekedy kupovali v Ruzinovskej nemocnici za fajn ceny ... ja mam nejake este po malej a nove mi dokupi segra v Uk ... Tu co som pozerala v Mothercari tak tiez za dve chceli nejakych 40€... No pekne....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre