Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

sunavianka
26. júl 2010

@leanax ja viem čo prežívaš ja mám to isté, ale budeme ti siiilno držať pršteky a nech už máš krásnu bambulku v náručí 😉

ivanka85
26. júl 2010

@leanax drz sa, vsetko dobre dopadne!

tinika
26. júl 2010

@leanax nahodou som tu nakukla a citam čo pises, nechcem ta strasit, kazdy pripad je iny, davam svoj pripad, ja som v utorok s odtečenou vodou sla do nemocky, v stredu rano mi dali vyvvačku a nič s nedialo, celu noc som sa modlila nech sa to uz začne samo lebo rano mi mali dat tabletku nie oxitocin na vyvolanie a to vraj po nej strasne bolesti, do rana sa nič nedialo tak o pol 8 mi dali tu tabletku, mala som hrozu z tej doktorky čo mi ju davala, baby, chlap ma viac citu ako ona 🙂 a do hodiny prisli bolesti s 5 minutovym intervalom, tak som sa trapila do 2 a ked som sa z 2 otvorila len na 4 prsty a stale som krvacala tak ma vysetril primar, ktory povedal ze idem an sc :( ja som strasne na sc nechcela a ked ta na tu polovičnu, ale maly siel aj zlou stranou hlavičky a ako lekar povedal nie je na čo čakat, tak uz sme ani anesteziologa neriesli a sla som normlane ale bola som nakoniec rada ze to mam za sebou 🙂
takze drzim palce baby a to čo som vam tym chcela povedat je ze po par dnoch si na tu bolest ani nespomeniete, a ani si nebudete uvedomovat naplno čo sa deje, pojde to rychlo a ked este budete rodit normalne, tak ten pocit ked vam hned daju drobca bude určite uzasny

patresko11
26. júl 2010

baby ako casto davate babetkam papkat?

pepppe
26. júl 2010

baby vidim ze rozoberate vahu 😉 ja som zhodila od porodu 14kil,ale stale ich mam viac nez dost,,,,este 10 kil a som na svojej povodnej vahe,,,,ale brusko mi riadne ostalo,taka slanina sa mi tam hybe,co mam robit???este aj strie mam,,no strasn enieco ,,to vam poviem 😠

pepppe
26. júl 2010

@patresko11 ja davam kazde tri hodinky

mirka285
26. júl 2010

ahojte..no ja by som sa po cisaraku moc neponahlala s tym cvicenim...ja si tiez pripadam ze uz som fit ze ved po 600 nedeli by som aj mohla a potom si kychnem a idem umret,takze este to v poriadku neni aj ked zvonku to tak vyzera...mne ostalo tiez 5 kil ale povodne veci neobleciem ani nahodou,teda nohavice myslim ☹

lenkaaninka
26. júl 2010

čaute baby neviem či niekto informoval:

sunnygirl : v sobotu sa nám narodila Lenka, 3480 g a 54 cm, presne na termín, je nádherná a mamina zastopkana ako ponozka po hodinovom šití 😉

dodatočne ešte raz gratulujem @sunnygirl
@maxara

adelaine
26. júl 2010

@ericica
@zrzulka , dakujem kocky za radu , uz som totiz uplne vycerpana, nervy mam
na konci, som strasne nervna, chudak moj mm, vsetko si to vyzerie, uz sa cudujem, ze nam
neopadava omietka okolo dveri 😀
musim uz konecne niekam vypadnut, trosku sa odreagovat, ak sa
bude dat a verim, ze tu laktacnu krizu prekonam, lebo chcem
dojcit....

denisse
26. júl 2010

ahojte zienky ...
dnes sme boli na odber krvi, na kontrolu, bilirubinu, ze ako sme na tom so zltackou a zastavili sme sa u dr ukazat pupok, lebo sa mi zda, ze sa jej nedobre hoji ... tak mame davat repikove obklady a dostali ame atb masticku ...

a mam vycitky, ze obcas normalne zabudam, ze mam este nelu, co som tak sustredena na barunku 😒 vcera vecer som vbehla do izby, kde nela spala a normalne som si tam rozsvietila, vobec som si neuvedomila, ze je tam ☹

v noci mam strasne naliate prsia (cez den je to lepsie), mala ten prud nezvlada, tak sa zakuckava a ja mam pri tom strach ... uz som sa to niekokokrat pytala - mate to este niektora? baby, co mate cca rovnake deti ako ja? stanka33, maxi?

adelaine
26. júl 2010

@alllexa odpovedam neskoro, malokedy sa sem dostanem, ale ano,
pribera, za 1,5 tyzdna pribral 350 gr., to je myslim dost...
on ma svoje tempicko jedenia, je lenivy, kym docucka
je zase hladny, ale pribera, aj ta otras zltacka nam uz odoznela nastastie...
tej som sa bala najviac, ved z nemocnice nas pustili s bilirubinom 250 ☹

@maxara maxi, citala som si tvoju story z nemocnice... ☹
ja som na tom bola uuplne rovnako ako ty, akokeby som si
citala svoj prispevok, ale co uz..uz sme doma, tu je nam aj
nasim slnieckam najlepsie 😉

mojalili
26. júl 2010

@denisse Deniska, aj ja mam vycitky, ze sa LILI menej venujem, ved stale som s Dankom...veru je to tak... ☹ a navyse LILI zacina byt velmi drza, papulnata....tak ju krotim dost...no hrozne...
Deniska, ked citim, ze mam velmi naliaty prsnik, tak si vytlacim trochu mlieka, aby to nebol taky prud.,...

Dnes v noci ma Danko zachranil od zapalu......ked som vstala, citila som , ako mam zatvrdnuty prsnik a bolel ma velmi, maly odsal vsetko mliecko z neho, tak je to OK... 🙂

zrzulka
26. júl 2010

@denisse denis a mne minule muz povedal ze ty uz vobec nemyslis na misku ☹ na margo toho ked som jej prebalovaciu tasku uz odlozila do skrine...a on s nou isiel na vylet ...hladal ju.... tak mi to bolo aj luto lebo snazim sa jej venovat ale ked su dni ze patko je cely den prakticky na rukach tak je to tazsie... musime vydrzat, neskor to bude fajn... aj sa spolu zahraju... to je to ze tieto nase drobcence su teraz plne zavisle od nas kdezto starsie zvladnu co to uz aj same. ja by som s malou aj vybehla von, ze len my dve a muz by ostal s patkom ale on je nevyspytatelny. papa na poziadanie a ked mu zacne plakat tak co????

mojalili
26. júl 2010

@zrzulka presne, aj by sa dalo ist so starsimi von, len co ked ti nasi malicki drobci su zavisli na nasom mliecku.,...

Aj sme mali,z e kazde 3 hod papal, ale cim je starsi, tym je viac hore a zapyta si veru hocikedy mliecko, a preco mu ho nedat, ved sa utvori dalsie. MYslim, ze on sam vie, ked ma dost, ked nechce, tak vypluje bradavku, necumle mi ju...

Vcera som LILI jednu vlepila, ale tak jemne, lebo mi papulovala, stale mala posledne slovo, a ked som jej povedala, ze si musi upratat, lebo pojde vsetko co je na zemi do kosa...(muselo to byt, lebo tie bordely, co nechava, to je hrozne...) a ona mi na to ...ja ti povyhadzujem vsetko,co tam mas.......proste takto sa spravat voci rodicom nebude.....neposlucha, ani na 6.ty krat nezaberie... 😒 😒

miki060707
26. júl 2010

@mojalili dobré ránko všetkým a Hanke k meninkám prajeme len to naj naj naj

oacka, no super, ja som ti vravela, že v kostole sa stane zázrak a Kristinka bude dobručká, nám sa tiež zadarila, Sone zmyzli vyrážky, tak to bolo zo spreju na komare, malému sa ritka začala hojiť, pupček nam pekne odpadol celý...len je navečer taký nekludný, že zaspávame okolo 23h, a doobeda tiež je taký, asi to bude bruško, ....zajtra pôjdem k dokt. po niejaký recept na bruško......
no tie darčeky su supeeeer, že??? 🙂

denisse
26. júl 2010

@mojalili
tiez to tak robim, ze ked mam tvrde hrudky, tak si to pred kojenim masirujem a trosku odstriekavam ... ale aj tak jej ide silny prud a chuda prehlta a nema cas sa poriadne nadychnut .. niekedy to krasne zvladne, prestane sat, prehltne, chvilku dycha a saje dalej ... ale niekedy sa zakucka, zacne kaslat a snazi sa popadnut dych ... a toho sa ja velmi bojim ...

@adelaine nas pustali s bilirubinom 210, dnes sme boli na odber krvi, zajtra budem volat na vysledky tak som zvedava ...

adelaine
26. júl 2010

@denisse nam v poradni neodoberali, dokina povedala, ze je to na ustupe,
mam ho vsak este davat sem tam na slnko...
maly ma tri tyzdne, az teraz to zacalo miznut...

adelaine
26. júl 2010

@maxara to je aky vankusit s tymi kostkami? ma to aj speci nazov? lebo aj nas trapia koliky 😠

mojalili
26. júl 2010

@denisse a akym sposobom kojis? myslim polohu, lebo aj od toho vraj zalezi....ak mas prsnik smerom nadol, ide silnejsi prud, ako ked je vo vodorovnej polohe a mas babo naklonene k sebe... Aj Danko sa zakuckaval,ale preslo to..

My sme sa vratili od rehabilitacnej lekarky, musime cvicit Vojtovu metodu, ci ako sa to pise, maly ma skrateny krcny sval....

miki060707
26. júl 2010

@mojalili Hanka, naša Soňa je uplne rovnaká, k Šimonkovi je supeeeer, čo som tak rada, ale tiež keď jej niečo poviem, nieže odvráva, to by som niejako prekusla, ale také základy obliecť sa, umyť, učesať, ak si ona povie, že nie, tak začne tak hysačiť, že sa ideme doma zblázniť, ale nekedy je to v klude a nekedy ach jaj, veru dostane na zadok a to jej pekne vravim, skušam všelijaké metody, švagrina chodi na niejaké sedenie ohladne správania sa k deťom, no všetko som vyskušala a ona začne tak kričať, že začne vracať, je strašne tvrdohlavá, ale podla našej dokt. na svoj vek dosť vyspelá, že ona ked si povie, že nie, tak spravi všetko preto, ale snažime sa to niejak riešiť, dobrým slovom, ale veru u nás aj po zadku dostala, lebo sa touž nedalo vydžať...

lutsine
26. júl 2010

Baby ked kojite alebo krmite mate babatka v zavinovacke alebo len tak volne na rukach? nas maly ma dnes 2 tyzdne a v zavinovacke velmi byt nechce...no moja mamka vravi,ze ho musim davat na kojenie do zavinovacky. Vcera nam odpadol pupcek,no zostalo mu tam nieco take cervene co vycnieva vonku,take tenke....co s tym? osetrovat liehom ci zavolat lekarke?

miki060707
26. júl 2010

@miki060707 aj bereme tak pár mesiacov homeopatika, boli sme aj na hodinovom sedení, tam doki sledovala malú, ako sa správa a tak, najrpv pekne, hrala sa, kreslila si a potom si povedala, chcem isť domooov, tak taký cirkus, že už išlo vracanie, tak na základe týchto skutov a môjho rozprávanie, ako to u nás je doma, že je fakt zlatá, dá si povedať a potom dojde ten jej "Skrat" tak je zle......no je to trošku lepšie, ale ona je taký malý "hysák"od narodenia
ja už som si dala včera kukuricu, nešlo nič odsať a kvapka mleko, skoro žiadne prisatie, ale vždy som skušala a včera kamoška ma zas podporila, že ked je tam kvapka, že ho mam dávať prikladať, jej švagrine za po 2 t. spravilo mlieko, tak sme sa dnes niejako prisali a 15 min. dudloval, ale potom že už nechce a reeeeev a 60 nutrilonu spapkal ako nič

bambola
26. júl 2010

@lutsine ja som krmila v perinke len v nemocnici. doma perinku pouzivame len ako podlozku 🙂
inac normalne na rukach. ale s mami si nic nerob aj moja frfle, ze by mala byt mala v perinke, ale ked je vonku 35stupnov...... 😒
teraz je chladno a my mame chladny byt tak som ju prvykrat zabalila aj do perinky aby sa mi neodkopavala 🙂

petrap001
26. júl 2010

@mojalili vsetko najlepsie k meninkam 😉 aj vsetkym ostatnym Ankam a Hankam vsetko naj 🙂

petzi
26. júl 2010

@lutsine ahoj, mas malinky ma dnes tiez 2 tyzdne 🙂 pupcek nam odpadol pred tyzdnom ale teda mi ho osetrujeme od zaciatku len pudrom pri kazdom prebalovani a je to v poriadku,pekne sa to zahojilo.lieh nam zakazali.
a maleho mam stale v zavinovacke aj ked rozviazanej ,ale lebsie sa s nim manipuluje a nekruti sa mu chrbatik tolko ako na volnych rukach.
Inak nas malinky vie past konikov od prveho dna 😕 tvoj ma pevny krcok, ci ?

bambola
26. júl 2010

inac nasej malej pupcok uz uplne odstrihli uz v nemocnici takze nam nemalo co odpadnut ale ako pozeram ostatnym tam nechali ten zvysok. nejak specialne sa o neho nestarame, len sem tam po kupani ho vydezinfikujeme

oacka
26. júl 2010

@lutsine ja som prvé týždne krmila len v perinke, ale rozviazanej, lepšie sa mi s malou manipulovalo, teraz už sa odvážim bez perinky, ale neviem,či ešte nie je malá na to,abby bola stále bez perinky a dvíhali sme ju hore dole len tak... je to v pohode?

lutsine
26. júl 2010

@petzi co to znamena past konikov?

petzi
26. júl 2010

@lutsine ze ked lezka na brusku ,tak dviha sam hlavicku a vie si ju otocit zo strany na stranu alebo len drzi hore.
ja som ten vyraz tiez nepoznala 😅

oacka
26. júl 2010

@lutsine že dáš malého na brucho a on sa podopiera rukami a dvíha a drží hlavu hore. naša malá to neznáša.....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre