Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

oacka
16. aug 2010

ja som včera prvýkrát používala rektálnu rúrku. predvčerom Kristínka krásne prdkala a kakala, včera nič, len sa strašne trápila. ja som predvčerom jedla cukinu,to určite z toho... dnes v noci už 2x kadila, ale prdkanie ide horšie, preto asi nemohla spať. včera zadrichmala o pol šiestej na bruchu a spala do jedenástej, zas sme ju neekúpali. a pritom ona neznášala byť na bruchu. museli ju tie prdy trápiť. kašlem na zeleninu!

oacka
16. aug 2010

my máme tento nosič od švagrinej,ale keď reve,tak je jej nanič.

lutsine
16. aug 2010

@kafoditka a to mas asi vyborne mliecko 🙂 my sa budime kazdu hodinu a pol v noci. Dnes v noci som vstavala 5 krat.

tinka349
16. aug 2010

@miki060707 ale ved aj ten tvoj drobuliacik je krasnucky 😵 vsetky julovciatka su krasnucke 😀
@kafoditka moja princeznicka spala od 20:00 do 3tej rana, napapala sa a spala zas do 7:30, zas papala a vstali sme teraz 😵 😵

bambola
16. aug 2010

Ahojte,

no moja mala ma posledne tri dni rezim, ze sa kojime od osmej vecer a vzdy ked ju dam do postielky tak rev. Takto to ide az do polnoci (kojenie-pokus do postielky) o polnoci zaspi, zase kojime o stvrtej, spi do cca 7-pol8 a odvtedy je hore. Vcera mi zaspala na 10min v kociku a poobede asi dve hodiny, no a potom zase az o polnoci 😠
Aspon, ze rano ma dobru naladu a vyzabava sa sama, nesmie byt ale samozrejme v postielke lebo place 🙄
Vcera vecer a dnes rano nas este plus bolelo brusko lebo som jej nedala espumisan (chcela som vediet ci to naozaj funguje alebo si to len nahovaram, tak funguje 😀 )

Teraz cakam kym bude zase chciet jest aby sa najedla a mohli sme ist von.

bambola
16. aug 2010

Este ma napadlo, vam tiez decka robia to, ze pri kojeni zaspia na rukach a v klude spia ale ako nahle ich polozite do postielky tak sa zacnu strasne pucit?

bambola
16. aug 2010

A este som nasla co sa tyka prispevku od mestskej casti Dubravka....na ich stranke su otazky a odpovede a jedna pani sa dost polopatisticky spytala ako je to s tym prispevkom a namiesto toho aby jej odpovedali napisali, ze robia uvitanie deti do zivota a odpovede o peniazoch sa vyhli 😒
Ale robia uvitanie kazdeho stvrtroka a naposledy bolo v juni tak sa tam pojdem opytat 🙂, ze kedy bude a isli by sme, mozno si najdem niekoho na kocikovanie 😀

adelaine
16. aug 2010

@katty17
Kati, aj moj Risino je uz taky prefikany ako tvoja Sandricka, presne ako
pises, uz si vyzaduje viac pozornosti, nechce len tak lezkat,
chce sa obzerat, pozorovat, nosit sa...
musim si kupit klokanku, lebo mi odchadzaju ruky a chrbtica :(
som zvedava kolko vazi 🙂

oacka
16. aug 2010

@bambola presne to isté. na rukách pri cicke najlepšie.
@tinka349 maximálne ti závidím taký režim. ako je to možné? že jedno bábo nacicá a spí a druhé je hore každú hodinu? je to množstvom mliečka? musím dnes zavolať nejakej laktačnej poradkyni.

bambola
16. aug 2010

@oacka niekedy si zelam aby aj ocko mal cicky 😀 😀 😀

leanax
16. aug 2010

@bambola ahoj - to akoby si písala o mojej dcérke 😀 😀 😀 .

jaruska8
16. aug 2010

@oacka Oacka, nenechaj sa vystresovať, málo mlieka neexistuje!!!!!!!!!!!! Aj my sme mali ,,blbé" dni, aj som na nutrilon myslela, ale musíš to prekonať, keď chce jesť, tak jej daj, aj keď by to malo byť každú hodku, je to síce náročné, ale aj nám sa to upravilo, teraz malá pije tak 5-7 denne. Ale napr. ona pije kľudne aj hodinku. 😉 😉

kristip
16. aug 2010

Ahojte, moj Petinko dnes prvu noc trochu strajkoval, stale chce byt pri nas v posteli, ale inak s papanim je to uplne super - zatial 🙂 🙂 - niekedy ho musim aj budit, lebo sa mi zda, ze uz dlho nepapal. Jedava dost dlho, pod polhodinu nejde. Ale inak nechapem, to mlieko mi stale vyteka, napapa sa a stale mi vychadza, obcas som z toho az nervozna, ako mi strieka na vsetky strany a pritom moje prsa su velkostou takmer take iste ako predtym. Zmestim sa do kazdej podprsenky, aj do tych spred tehotenstva a tie na dojcenie su mi paradoxne velke... ☹ Ja by som aj celkom prijala, keby som mala vacsie... 😀
@bambola uz si mala kontrolu po sestonedeli? ja som sice po cisarskom, ale aj tak ma zaujima, co tam ta Paldiova bude so mnou robit. No uz sa neviem dockat, ked po dlhom case uvidim moju "oblubenu" sestricku. A to potvrdenie od gynekologa po 28. dnoch zivota dietatka si si uz vybavila alebo to spojis s kontrolou?
vsetkym zelam pekny den, my dnes mame vecer o 17:30 vysetrenie bedrovych klbikov, normalne mam tremu... 😀
Inak hrozne rada by som tu pridala fotku mojho Petka, ale neviem preco mi to nejde - ani do albumu juloviek sa mi to neda, nechapem...

kristip
16. aug 2010

A este otazocka... poradte mi nejake dobre vlozky do podprsenky, aj pratelne, lebo zatial to vyzera tak, ze najviac investujem do tych, kedze plienky pouzivam latkove.
Denne musim prezliekat podprsenku aj 5krat, stale mi to pretecie...

jaruska8
16. aug 2010

@bambola Hej, odkedy máme boľavé bruško, tak to robieva, niekdy. 😉

leanax
16. aug 2010

@jaruska8 Ja mám tiež problém s mliekom. Buď ho mám málo alebo je slabé pre moju malú. Ja ju nakojím, striedam obe cicíky a nechám ju aj hodinu cucať a o 15 min. mi tak silno začne vrešťať, že musím dať nutrilon, dávam jej menšiu dávku 90ml. Ten vypije a je kľud. Snažím sa medzi papaním nutrilona dodržiavať 3 hodiny, ak malá medzi tým pýta papať tak jej dám cicík, lebo neviem či je hladná alebo smädná. Na smäd mi teraz poradili dávať jej čajík od hipp harmančekový od ukončeného prvého týždňa. Máte niekto s tým skúsenosti???
A teraz som začala piť čaj na podporu materského mlieka. Som zvedavá či to pomôže. Radšej by som dcérku kojila, je to pohodlnejšie aj zdravšie pre ňu. 🙂

jaruska8
16. aug 2010

@leanax Fu, Tak ja neviem, koľko kg má malá??? Lebo podľa váhy má vypiť množstvo mliečka???? Skúšala si vážiť pred a po jedení, že koľko ti vypila???? Teda, to aspoň čiastočne pomôže odhadnúť, že koľko naozaj vycickala. A naozaj pije alebo len sa ,,hrá"??? Zaspáva ti pri kojení???

leanax
16. aug 2010

@cigaretka5 ahoj to poznám, moja dcérka to robí pravidelne, asi má vymenený deň s nocou, vraj to časom prejde. Len či ja do vtedy vydržím 😀

leanax
16. aug 2010

@jaruska8 Pri kojení zaspáva, ale ju stále pošteklím za uškom alebo po nošteku tak hneď začne cucať, ja neviem koľko toho vypije z cicíka. Nevážila som ju pred kojením ani po, musím skúsiť. Teraz má mála približne 4kg a na návode nutrilonu je , podľa veku od 2 - 8 týždňov má piť 120ml, ale ja jej dávam len 90ml a cicík.

bambola
16. aug 2010

@kristip este som nebola na kotrole po sestonedeli a pojdem asi az buduci mesiac ked bude moct ocko postrazit malu. ale tlacivo uz mam bola som stvrtok poobede to tam nikto nebol a na prekvapenie ani nepytala peniaze za razitko, pediatricka pytala 3,50 😠
"oblubena" sestricka ma zase obtazovala so saforelle 😠 , tak som automaticky odpovedala "ano,mam" neviem teda ako to robis ty 😀

jaruska8
16. aug 2010

@leanax Vraj je dôležité, aby nezaspávala na začiatku, ak zaspáva, tak je slabý prúd mliečka a treba dať druhý cicík alebo cicík stláčať, ak zaspáva na konci, vraj aspoň 15-20 min, tak je to OK. A mliečka je toľko, koľko si žena bábo prikladá, množstvo sa prispôsobí. Ak žena začala kojiť, tak by nemal byť problém s množstvom. Ale zase, nie som žiadny odborník, ale možno má len tzv. rastový šprunt, ten býva v treťom týždni a vtedy veľa žien si myslí, že majú málo mlieka a začnú dokrmovať a to potom spôsobí, že nakoniec sa toho mlieka aj menej tvorí.

adelaine
16. aug 2010

...my sme mali vcera 6 tyzdnov, a baby viem o com hovorite....
ked pisete o laktacnej krize, ja sice nedojcim, ale vidim to na
krpcovi, ze ma vyssi narok na mliecko, obvykle som mu robila 130 ml,
teraz ma obdobie, hlavne v noci, ked vytiahol aj 150 ml...takze u vas
sa musia prsia znova nastavit na vyssi vydaj, ked nam krpci tak
prudko rastu...

adelaine
16. aug 2010

@leanax ak mozem, caje od hipp su sladene,
ak si naucis drobca na sladke, uz mu iny ani nadas, lebo ho nevypije,
a bacha uz tie prve zubky, ktore vyjdu sa vedia rychlo pokazit vdaka
sladkemu ...takze ak cajik, tak v nalevovych vreckach alebo dojc. vodu...

niekde na Hipp caji by malo byt aj upozornenie, ze je sladky a sposobuje
zubny kaz....
ale to len na okraj

tinka349
16. aug 2010

@oacka newem....ona ma vacsinu noci takych...nech poklopem 😅 ja som zatial ani jednu noc nevstavala viac ako 2x

leanax
16. aug 2010

@tinka349 úprimne závidím to vstávanie v noci len 2x...

tinka349
16. aug 2010

@leanax neboj nic, rezim sa podla mna casom ustali a bude to lepsie, len aby sa ta moja drobulka nepohorsila, ze ju tak chvalim 😝

leanax
16. aug 2010

@adelaine to s tými zúbkami som čítala na obale, preto sa trošku obávam jej ho dávať. Viete mi poradiť nejaký iný čajík nesladený a pre 19 dňové dieťa???

karinnka
16. aug 2010

@oacka ja som malej kupila espumisan a rano a vecer jej dam po 10kvapiek a prdka a kaka ukazkovo,ma to taku chutnu bananovu chut,skus urcite to Kristinke pomoze 😉

adelaine
16. aug 2010

@alllexa
Strkovec mam sice trosku dalej, ale dotrepem sa kludne kocikovat 🙂

kristip
16. aug 2010

@bambola ja tiez planujem ist trosku neskor ako o 6 tyzdnov - no o 7 😀 , len som nevedela, ci to mozem, ale to je asi v pohode. Lebo my ten tyzden, ked by som mala ist , nebudeme v BA. Aj ja sestricke vzdy odpovedam ako ty - vlastne ani neklamem, lebo ja ho stale este mam, vsak to nepijem... 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre