Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

maxara
23. aug 2010

@hankast aj ja aj moja sestra sme spali iba na brusku, moja Ninka moc nema rada spanie na brusku,a le uz dvakrat mi tak krasne zaspala, ked ju brusko tlacilo.. ja ju tak nechavam, ked sa jej tak chce byt, ved je pri mne

jaruska8
23. aug 2010

@kafoditka Baby, veľmi ste ma potešili, že to tu spomínate, lebo som sa na to pýtala, malá mi na brušku tiež pekne zaspí, napr. teraz aj v postieľke už hodinku, tiež som sa bála, kvôli SIDS, ale máme aj monitor dychu, tak sa až tak nebojím a na boľavé bruško je to naj a keď ráno vydáva tie spomínané zvuky, tak ju dám na bruško a krásne spinká a nepučí sa. 😀 😀 😀 😀 😀 😀

zrzulka
23. aug 2010

@maxara praveze fleka nemam ziadneho, sakra... jedine po meste? dnes sa mam stretnut s jednou kamaratkou (ma 2 mesacneho synceka tiez junovka) tak som zvedava co vymyslime ze kam pojdeme... skoda toho parku... buduci rok to bude uz lepsie ked ho otvoria. maju tam byt aj preliezky pre deti... ja s miskou a malym chodim len tu po sidlisku... vsak ona ide rychlostou slimaka kym poobdivuje kazdeho vtacika, pavucika ci kamienok.... kym sa niekam dopravime tak uz aj maly zacina vystrajat v kociku tak sa rovno aj otocit mozeme...

jaruska8
23. aug 2010

@kafoditka Aj tu na koníkovi je tu táto téma a sú tu rôzne názory, mňa zaujal ten, že podľa najnovších poznatkov SIDS vzniká zo skratu v mozgu, že pľúca nedostanú info, aby sa dieťa nadýchlo a nie, že leží na brušku. 😒

jaruska8
23. aug 2010

@maxara ja som tiež spávala na brušku a som tu a som v poho, dokonca si myslím, že na chrbte, ak má bábo hlavičku rovno, tak sa skôr môže zadusiť zvratkami ako keď je na brušku a má hlávku nabok.

hankast
23. aug 2010

dakujem za názory asi ho budem davať buvať na bruško aspon cez den mohlo by nam to pomocť aspon na koliky.

lulu1983
23. aug 2010

@hankast : u nas je to podobne ako u maxinky, risko nechce spavat na brusku 🙂, keby chcel tiez ho necham spinkat na brusku

@kafoditka: vsetko najlepsie k prvych oficialnym meninam filipkovi 🙂

maxara
23. aug 2010

@jaruska8 no ja neviem ako to presne funguje, ale myslim si, ze je jedno ci na brusku alebo na chrbte, ci naboku.. dokonca sa zistilo, ze SIDS viac postihuje chlapcekov, takze to asi s bruskom ci chrbatikom nema nic spolocne.. inak ked som bola v porodnici, tak s Ninkou v lampe bolo dievcatko, boli obe na brusku a na monitore dychu a ta mala dostala ten SIDS, zomrela na 12 minut. Zachranili ju, ale neviem v akom je stave.. 12 minut bola mrtva. ☹ strasne som sa zlakla vtedy, ked letela sestricka s babatkom s obviazanymi ockami a na oddeleni vznikla panika, ze ci to nie je Ninka. ☹ 😔

@zrzulka to mozme sa niekedy dohodnut pospacirovat len tak medzi panelakmi.. tak na hodinku, nech nemusim kojit na lavicke 😀

maxara
23. aug 2010

baby mala mi zaspala konecne, tak idem nachystat nejake obcerstvenie.. zatial pa

kafoditka
23. aug 2010

@lulu1983 dakujeme 😉
@jaruska8 suhlasim s tebou... a inak nechcem byt pesimista, ale realne si myslim, ze co sa ma stat, sa stane...

jaruska8
23. aug 2010

@kafoditka No, presne, ale až ma zamrazilo, keď som si prečítala, že čo napísala Maxi, bolo na bruško to dievčatko. 😒

kafoditka
23. aug 2010

Baby ja vam musim napisat, co som zazila v Ikei... Vyberali sme malemu komodu s mm a maleho sme mali v autosedacke nakliknutej na kociku.. Zrazu sa pri nas zjavi dvojica za rucicky ťuťu-muťu a zacali si sepkat tak nahlas, ze aky je maly krasny, za aj oni si musia dat take spravit.. 😕 To ma zaujalo - ze "musia si dat take spravit"?? Ja sa pozrem lepsie a to buznicky jak vysite 😀 😀 😀 😀 Baby, taky look na chlapoch som este nezazila a to som videla uz vselico.. 😲 😲 No tak dvaja teplunky nam obdivovali Filipka.. Peto mu porad prekrizil cele nohy a utekal prec, ze som za nim nestacila. Ale co, ti dvaja nas "nenapadne" prenasledovali az ku kasam.. 😅

sunnygirl
23. aug 2010

Ahojte bábiky 😀
prosím o radu, moja Lenka je vyhádzaná, ale iba na líčkach a krčiku, poraďte nejakú bylinku, alebo je to od pracieho prachu? Dávam jej na ruky tie rukavičky, lebo sa vie neskutočne doškrabať 😅 , žeby od rukavičiek? neviem, skúsila som aj harmanček, ale asi nechtík, alebo dubová kôra, alebo...?

Gratulka všetkým Filipkom, veď ich je tu dosť 😉. He, ja mám zajtra narodky a Lenka v stredu mesiac 🙂

A ešte sa chcem opýtať, vy ste pili nejaku bylinku, aby ste sa po ženskej stránke zotavili, ale aby to nemalo vplyv na mliečko 😵

kafoditka
23. aug 2010

@sunnygirl ahoj sunny, po zenskej stranke viem, ze je dobre pit alchemylku, ale ci ma vplyv na mliecko, to neviem. Skor si myslim, ze nie ako ano, lebo na krabicke od caju je napisane - vhodne po porode v obdobi 600nedelia -

a ako je mala vyhadzana? su to potnicky alebo take male vyrazky s bielym pupacikom vo vnutri?

petulka_1
23. aug 2010

@sunnygirl Aj moj maly je takto vyhadzany, ale neviem z coho, ci su to potnicky alebo nieco mu vadi...

sunnygirl
23. aug 2010

@kafoditka ake male vyrazky s bielym pupacikom vo vnutri

kafoditka
23. aug 2010

@sunnygirl tak to su milie, s tym nic nerob, samo to zmizne... niektora baba tu spominala, ze je na to dobry Holtov krem, ale ja som to nechala tak... maly to ma na tvari.

sunnygirl
23. aug 2010

@kafoditka a čo to je ?

sunnygirl
23. aug 2010

@kafoditka a z čoho to je?

denisse
23. aug 2010

@bambola
kojim len po leziacky, lebo mala sa mi velmi zakuckava mliekom .. neviem, ci jej tak rychlo a vela tecie alebo cim to je ..
baby tu na MK mi poradili, ze mam skusit kojenie po leziacky "proti zemskej pritazlivosti" a ono to funguje ... mala musi tahat akoby smerom trosku hore a aj ked jej natecie vela, tak jej to nejde rovno do hrdla, ale ma to v puse a ked nestiha prehltat, tak pusti prsnik, mlieko vytecie, ona sa nadychne a pokracuje ... po sediacky sa mi vzdy zakuckala az dusila 😒

a presne to som mala s prvou dcerou a nikto mi neporadil kojenie po leziacky, tak som zakazdym trpla ci sa nezadusi ...

monline
23. aug 2010

@jaruska8 medzi júnovými detičkami je jedno, ktoré malo SIDS..malo ale šťastie, že mali monitor dychu, ktorý spustil alarm..a mamička nepodľahla panike, ale bábätku začala dýchať do nošteka, aby ho prebrala a podarilo sa...potom v nemocnici potvrdili, že to bolo SIDS

kafoditka
23. aug 2010

@sunnygirl ja sama neviem, zajtra mam poradnu, skusim sa dokiny popytat, aby som ta nezavadzala.. 😉

bambola
23. aug 2010

@denisse aha, no ja malu kojim niekedy poleziacky vecer ked sa jej neda zaspat aby som ju uz nemusela presuvat alebo ked sa mi uz chce spat 😀 ale mam pocit, ze to sa mi tak nahlta viac vzduchu

miki060707
23. aug 2010

ahojte,
Filipkom prajeme kráááásne prvé meninky 🙂 😵 😵 😵

no tak ja som mala roboty a roboty, balila som krabice z vecami pre obce, kt. zasiahla povodeň
je ich aj 5, aj moje veci/svetre, čo som nenosila, po soni, čo nedám šimonkovi...no dosť a dosť nám aj zostalo, .......

no kafko, to musel byť super páárik
ja som dnes ani vonku neboal, chvílu nadvore, ale malá mi nechcela byť, lebo bolo dusno a malý tam ani dýchať nevedel......a teraz sa puči a pučí, no čo už a to bruško nás trápi, musim uvariť čajíček 🙂

eri, muselo ti dobre padnuť isť pokecať von, čooo??
no maxi, náš malý vôôbec nechce byť na brušku, a ked chcem, aby dvihol hlavu, tak ani za svet, tak hadam bude mať všetko ok, ked sa mu nechce dvíhať hlava, lebo ked ho prebalujem, to skušam a to jako on je hladný a reve, že chce jesť, 🙂

pekný dnik

kafoditka
23. aug 2010

@mirka285 aky mas prosim ta termo obal na flase? Pouzivas ten teutonacky? Minule si tu tusim spominala, ze ti vydrzi zarobene mlieko 2 hodiny teple... Ale v tom teutonacko to urcite nebude, vsak? lebo tam mi to nevydrzi teple ani pol hodiny 😒
Neviem, ci mam kupit taky obycajny, univerzalny alebo nejaky lepsejsi... ci to ma vlastne nejaky efekt a vyznam..

lutsine
23. aug 2010

@monline my nemame ani monitor dychu....ostatne baby mate monitory dychu?

tadotami
23. aug 2010

@lutsine mame pozicany z porodnice.super vec.odkedy ho mame konecne sa vyspim.

maxara
23. aug 2010

Baby nenamotavajte sa na SIDS prosim, nesmieme si to pripustat.. je jedno, ci je babo na brusku alebo na chrbatiku.. hlavne nekuvikajte, neplaste sa.. nam sa to nesmie stat ☹
Ideme sa kukpat zachvilku a spat, bru noc

hankast
23. aug 2010

@sunnygirl Ahoj aj moj malý to mal a ja mu to zotieram liehom ktorým som mu osetroval pupok pekne mu to vyschlo a dnes večer po kupaní som mu to natrela calcivou masťou tak uvidím zajtra,ale radili mi aj ymazol alebo sudocrem to som neskúšala.

mirka285
23. aug 2010

@kafoditka mam ten teutonacky ale mlieko zarabam do vriacej vody a vtedy mi v tom obale vydrzi dve hodiny...inak caute 🙂 ja som dnes bola na fare dohodnut krstiny,tak krstime 12.septembra hned ako pride otec z dovolenky...zajtra pojdem este do restiky objednat hostinu....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre