Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

liluu
22. sep 2010

@lutsine to je po 8 týždňoch, takže vy už môžete 😉

mojalili
22. sep 2010

@kafoditka KAfko, ty uz nekojis?

lutsine
22. sep 2010

@liluu aha 🙂

kafoditka
22. sep 2010

@mojalili ved ja som ani nekojila, ja si od zaciatku odsavam, lenze tak TRI tyzdne dozadu som zo dna na den stratila polovicu mlieka a odvtedy si odsajem minimum, ako som pisala, tak 2x po 120ml, a raz v noci odsavam tiez...

mojalili
22. sep 2010

@kafoditka aha, prepc, nevedela som. LEn som zaregistrovala, ze behavas, tak som si uz trochu myslela. No ja by som nemohla veru behat, ved by som mal bradu modrinovanu---(moje prsia č.6) 😀 😀 😀 ale pohyb ti veru zavidim, ja sa pohybujem len okolo sporaku a bytu... 😒

kafoditka
22. sep 2010

@mojalili ved ja som bola zatial iba 4x, myslela som , zebudem behavat pravidelne ale houby. Moj zakonity taha cely tyzden v praci, takze som uschla.. Ale potesila ma moja vaha - ukazala o 2kg menej 😀 😀

merikac
22. sep 2010

@liluu aj my sme sa trapili s exzemom pri Denisovi,,hlavne nic nezanedbaj,,lebo ak nieje lieceny,vie potom pekne zneprijemnovat zivot,,ale sa dostane pod kontrolu je to ok,,,,

merikac
22. sep 2010

@bambola
@monline 😀 -ja tiez obcas takto presmirujem Denisovi - sice niekedy az preglgnem,,ale zatial je vsetko v medziach normy,,a neprezradazam sa,,,, 😀

tinaki1275
22. sep 2010

majjka0806 ahoj ,ja trochu meskam,ale posledne dni mam problem s internetom ..☹hadam to dnes bude lepsie

tinaki1275
22. sep 2010

@kafoditka presne tak to bolo a ju mna, asi pred 2 tyzdnami som zarazu zacala odsavat miesto 600 denne takyc 400 ,potom po tyzdni 300 a teraz ledva 200-250..aj mne uz lezie na nervy odsavacka ale inac s medelou harmony som velmi spokojna,za 20 minut mam odsatych 120-150ml...ale ja mlieko zamrazujem a dam jej ho neskor,zistili sme totiz ze po mojom ma koliku prakticky vzdy ,a pri aptamile je skoro uplne ok ..davam max.1 davku MM denne aj to trpnem aka bude reakcia..

bambola
22. sep 2010

@merikac @monline tak zatial ma len 14, ja uz by som to potom dalej s tym smirovanim neriskovala 😉 niekedy lepsie nevediet 🙄 zase sa mi radi ked nemam doma pubertaka 😀

tinaki1275
22. sep 2010

baby tak mne sa zda ze mi ten repik +masaz ocka zabrali ,hned druhy den to bolo lepsie,tak hadam to tak bude pokracovat..
dva dni mi strajkuje internet, uplna hroza.. 😠 akoby som bola odrezana od sveta..☹(
baby ako zasto strihate nechtiky ,ja uz pomaly kazdy druhy den,mne sa zda ze cim je starsia tym rychlejsie rastu ..☹(a furt sa pri tom natrapim ...

mirka285
22. sep 2010

bre ranko...ako baby?
@merikac aj ja smirujem 😝
@kafoditka asi ma ukamenuju baby,ale sa nato vyser..ja som si nikdy nemyslela ze materske mlieko je niake super zdrave oproti UM,skor som povazovala za dolezite kojit kvoli kontaktu dietata s matkou...to sa mi zda dolezite,ja totizto v materskom mlieku az taky zazrak nevidim..ale kedze odsavas,ten kontakt tam aj tak neni,takze miesto odsavania sa mozes viac pohrat s Filipkom,budes menej nervozna a navyse mozes dojst ku mne na sekt,na ktory mas uz dlho chut 😀

mirka285
22. sep 2010

@tinaki1275 ozaj volala som s ocnou,a kazala mi stale masirovat ocko aj ked ho uz mame ciste...takze masirujem aj ja kazdy den 🙂

alllexa
22. sep 2010

@mojalili - aj ja som mala vcera extremne zly vecer, maly stale plakal, vkuse tri hodiny, nic nepomahalo, ani nosenie, ani mlieko, ani rektalna rurka. Az okolo stvrt na dvanast zaspal. Ja uz som bola teda brutalne unavena, obycajne chodit spat skor, lebo cez noc sa moc nevyspim. A mm bol akurat na akcii z roboty, tak mi ani nikto nepomohol.

alllexa
22. sep 2010

@kafoditka - a nebojis sa, ze tym behom prides o mliecko, resp. ze tam bude kyselina mliecna?

bambola
22. sep 2010

@tinaki1275 ja striham ked mi pride ze ma skrabe na prse pri kojeni 😀 ale castejsie ako raz za tyzden to nie je. zvlastne je ze ona ma za nechtami aj spinu, ako keby zahradku okopavala cele dni 😀 ja striham cvakackami a pri kojeni, vtedy sa necha 😉

kafoditka
22. sep 2010

@mirka285 ja uz o tom par dni premyslam.. presne ako hovoris, je to o kontakte, ale ked ja sama nemam dobry pocit z toho a len sa nervacim, navyse ma to boli, lebo ked si odsavas z polomakkych mlandravych prs, tak to nie je ziadna vyhra... a ked mi dobre znasa a pekne papa nutrac, tak preco by som sa mala dalej trapit?

bambola
22. sep 2010

mimochodom moja lava spodna osmicka (tzv. zub mudrosti 😀 ) sa rozhodla, ze teraz nastala ta chvila v roku kedy si ide zase razit cestu von 😠 cize ja uz mam treti den fajnu bolest hlavy a zapalenu polku dasna 🙄 a k tomu skrabanie v hrdle....jaaaaaj nech uz prestaneeee 😒

kafoditka
22. sep 2010

@alllexa nie nebojim. ja som si totiz odsala mlieko rano, isla som behat a cely den bol maly na nutrilone. Dalsie odsavanie bolo daleko po obede, ked nie az vecer, kedze nemam skoro ziadne mlieko. Takze dovtedy za ten cely den tam po kys.mliecnej nemohlo byt ani stopy..

@mirka285 s tym sektom ta beriem za slovo 😉

tinaki1275
22. sep 2010

@mirka285 aj mne sa zda ze to masirovanie zabera,aj ja budem pokracovat..🙂)

tinaki1275
22. sep 2010

@bambola s tou spinou to mame tiez ,a ruky ano nehovorim ,to je uplna hroza,akoby sa hrabala v hline cely den...ona ich stale drzi take zatate tie pasticky ...

meruska
22. sep 2010

ahojte 🙂
vcera ste rozoberali hracie deky...tak nas je na nej neskotucne rad, vydrzi si tam lezkat aj hodinu a ja mam cas varit, rozprava si tam, smeje sa, bucha rucickami do hraciek...vzdy ho vytocim na neaku inu 😉 aby sa mu nezunovala

@oacka ja ta potesim...nas ma len 5 kil a ty zhanas niekeho pod 6 😀

janulienocka
22. sep 2010

ahojky dievcata, no u nas bolo vecer placu ... po tom ockovani, chudatko uz som nevedela ako ho ukludnit, hadam 2 hodiny v kuse, tak som mu dala cipok, aj ked nemal teplotu ale asi mu pomohol od bolesti, lebo potom uz spinkal dobre ... A dnes je uz v pohode, vysmiaty, rozprava si ...baby moj maly mava stolicu tak raz za tyzden, myslite ze je to v poriadku? Ja som sa zabudla opytat doktorky ...

tinaki1275
22. sep 2010

@kafoditka ja o otom tiez uvazujem ze prestanem...moja mala je spokojnejsia s UM,to je jednoznacne..mozno sme vynimka neviem ale u nas jednoznacne spustacom koliky bolo MM,aj ked som drzala dietu a jedla pomaly len suchare..☹(
s UM je mala ako slniecko ...ako je to s uplnym odstavenim vies? potrebujem sa ist asi poradit s gynekologom ?

tinaki1275
22. sep 2010

@oacka a my mame len 5200 g a 60 cm ..tak sa neplas tvoja je este valibuk oproti mojej..🙂)

oacka
22. sep 2010

@meruska
@tinaki1275 ale vaši sú o mesiac mladší....
včera sme boli na ultrazvuku kvôli možnému pruhu a doktor mi tam povedal,že mám dávať malej nutrilon a fenyklový čaj k tomu. moja pediatrička sa vážne nasrala.. že ako si on dovoľuje niečo také povedať, že to môže zhodnotiť len ona alebo gastroenterologička...

oacka
22. sep 2010

@alllexa keď reve naša,tak najprv ujde pes, a potom manžel... a ja nech to riešim... ☹ zase začína poplačkávať.

maxara
22. sep 2010

Ahojte baby, ja mam asi fakt nieco s tou pridrbanou jazvou ☹ mna uz asi porazi.. povedzte, je to normalne? 😢 Kto ma takto nechutne preklial? 😠

@alllexa Vecer som si na to dala nechtikovy odvar, trosku sa mi ulavilo, ked som lezala, ani som tu ranu necitila. Ale ako nahle si co i len sadnem, nieto este vstat, takze zacne stipat a boliet. Tak ako zapalena.. Nad nou mam nieco ako tvrdsi kopec, je to teplejsie, ale neviem, ci je to normalne alebo tam nieco mam, co by som nemala mat.. ja uz neviem.. kazdopadne v nedelu ma to bolelo iba ako rana ubolena, v pondelok pohoda, ale vecer to zacalo, myslela som si, ze som to prehnala cez den, co som tak dlho chodila. A vcera hrozne.. dnes neviem, este som moc nechodila, ale je to asi ako vcera.

@mojalili pisala som mejl tomu chirurgovi, co mi bude vyberat stichy. Ta rana ako taka, ten rez so snurkami nie je zacervenana a ani mi odtial nic nevyteka, ale nad nou mam cervensie a teplejsie miesto, taky kopec. Ja neviem, ci to tak ma byt, ci je to normalny prejav hojenia, ja viem len, ze ma to stipe a boli ked vstanem a brucho mi "ovisne", resp si sadnem a brucho sa mi nauklada na seba. ☹

mirka285
22. sep 2010

@oacka my sme rovnako stare a miery mame take ako vy,takze ziadnu paniku 🙂
@maxara Peti no tak to fakt neni normalne...mne sa to niak nepozdava,podla by si mala ist k dokymu ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre