Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
27. dec 2010

@merikac
@bambola
ja slovensky, mm cesky .. nela tak aj tak ... krasne prepina ... so mnou po slovensky (aj s nasimi, s mojou segrou .. proste s kazdym, kto na nu hovori po slovensky), s muzom, v skolke, s jeho rodicmi ... po cesky ...
ja viem a som s tym zmierena, ze cestina bude pre nu prvym jazykom, lebo bude chodit do ceskej skoly .. ale chcela by som, aby s mojou rodinou bola schopna hovorit a aj hovorila po slovensky a aby dokazala bez problemov citat knihy v slovencine ...

merikac
27. dec 2010

@denisse to je ozaj pekne,,,,a dobre to mas premyslene,aj ked si clovek pomysli, ze su to rovnake,,teda uplne podobne jazyky,,ono to tak asi pre tych drobcov nieje

merikac
27. dec 2010

@tinaki1275 ozaj ty v akom jazyku s molou komunkujes?!

mirka285
27. dec 2010

praveze dnesne slovenske deti nerozumeju cesky a plati to i opacne ☹ a k tomu pre nasu generaciu,bolo prirodzene rozpravat aj cesky aj slovensky a rozumel kazdy kazdemu...

denisse
27. dec 2010

@mirka285
je to tak .. ale slovaci vzdy cestine rozumeju lepsie ako cesi slovencine ... je to urcite aj tym, ze kazdy slovak urcite v zivote videl viac ceskych filmov a cital viac knih v cestine ako cech v slovencine ...
ale je to skoda .. tak ja vnasam slovencinu aspon do mm rodiny a do prace 😀
ja po cesky nerozpravam vobec ... okrem "jo" a "nashle", co sa na mna nejak samo nalepilo 😀

tinaki1275
27. dec 2010

@ericica nebola som tam ale pocula som dobre recenzie..tu je vela peknych malych ostrovov, neviem ale co ponukaju momentalne slov.cestovky ..skus sa opytat luludi ona by mala vediet co je v ponuke..mne sa pacia aj Evia -ostrov..nie je maly ,druhy najvacsi po Krete, ale pekny ..aj zakynthos je pekny,co maju svk cestovky v ponuke urcite..

mirka285
27. dec 2010

@denisse mas pravdu,ved vlastne ked bola este ceskoslovenska televizia skoro vsetko sa vysielalo v cestine,tak sa to na nas muselo nalepit....skoda,ze sa na mna tak nelepi anglictina ked pozeram zahranicne kanaly 😀

tinaki1275
27. dec 2010

@merikac slovensky ale obcas mi ujde aj nieco grecky ,kedze pre mna je to uz skoro ako moj rodny jazyk ...ale snazim sa slovensky ..nastastei mam tu dve kamosky slovenky s dcerami -1,5 roka a 3 roky a tie tiez komunikuju s nimi slovensky tak bude mat hadam leia kamosky co budu hovorit slovensky ..

tinaki1275
27. dec 2010

@mirka285@denisse mna pre 4 rokmi ked som zaskakovala na vylete jednu sprievodkynu za cedok ,normalne poziadali ze musim hovorit cesky lebo deti nerozumeju ..bola som z toho smutna..

monline
27. dec 2010

@mirka285 mirka aj daniel mal zdurené prsia, mal to z mojich hormónov, dávala som mu na to octan a na najbližšej poradni som to povedala lekárke a ona vravela, že sú to hormóny a nemám mu na to nič dávať, že to prejde samé, že môžem čakať, že mu to príde aj ked začnem dávať mäsové príkrmy, lebo kurence sú nadopované hormónmi, že polročné deti na to často reagujú..že je to ok, tak buď kľudná...aj Nika to mala ako bábo

mirka285
27. dec 2010

@tinaki1275 Mati vsak budes nam musiet dat potom nejake dobre tipy,ja som na Zakynthose bola,je pekny,mne vadi na Grecku skor to,ze napr. zato co mas v Egypte super luxus,all inklusiv,za taku cenu dostanes v Grecku nanajvys trojhviezdickovy hotel na urovni nic moc ☹ teda neviem ci iba ja mam ten pocit,to bu si nam mohla povedat ty,ze v Grecku proste nie su take tie hotely na urovni,vyssej kategorie,skor su to take trojhviezdickove rodinne hotely alebo apartmanove domy,ci??

mirka285
27. dec 2010

@monline tak som rada,ze sme v tom neni same,nie ze by som chcela aby to mali aj druhe deturence,ale som kludnejsia ked viem,ze to maju aj ostatni...a Linda zosrotuje co vidi,tak ona to ma asi z tych kureniec 😀

denisse
27. dec 2010

@tinaki1275
ja nehovorim cesky ani v praci ... a len raz ta tych 8 rokov, co som tu, sa mi stalo, ked so skolila, ze jedna pani do hodnotenia skolenia napisala, ze nerozumela ...
a ked som to povedala svojmu sefovi, tak mi so smiechom povedal, ze na najblizsom skoleni sa mam na zacitku opytat, ci nikomu nevadi slovencina, pretoze ak by vadila, tak kedze cesky neviem a druhym oficialnym jazykom je anglictina, tak moze byt skolenie v anglictine ... hned sa kazdy uspokojil so slovencinou 😀

luludi
27. dec 2010

@ericica napis mi, pripadne aj do IP, aku mas predstavu o dovolenke, ako ju chcete travit a co je pre teba dolezite (plaz, prostredie, kulturne vyzitie, pamiatky, cena a pod.) a ja ti skusim napisat, na ktr. lokalitu sa mozes pozriet 🙂 grecko milujem strasnym sposobom 😵 😵 😵

bambola
27. dec 2010

@ericica odporucam Santorini 😉

denisse
27. dec 2010

@mirka285
zduren prsia som tento vikend aj ja riesila u barunky, sa mi zda, ze to nemala az take ... a dnes sa mi zase zda, ze ma menej ... som si myslela, ci to nemoze byt aj tym, ze su to v podstate zlazy a tie sa mohli trosku zdurit, kedze mala nejaku virozu, alebo ma este napado, ci to nebude aj tym, ze som dostala kramy a mozno jej pocas kramov davam viac hormonalne mlieko .. tak neviem .. ale ked sa mi to nebude zdat, tak sa tiez na najblizsej poradni opytam ..

tinaki1275
27. dec 2010

@mirka285 mas pravdu ,problem je ze tu dobre hotely su ,ale su omnoho drahsie ako napr.v egypte..na krete su napr.super hotely aj4 -hviezdickove kde mas aj izbu s vlastnym bazenikom na terase..ale svk cestovky ich ani do ponuky nedavaju ..lebo si ich nikto nezaplati kedze si moze za polku ceny vybrat taky isty napr.v egypte..☹ale su aj vynimky ...na krete poznam zopar dobrych ak budete chciet zistit nejake inde mozem sa popozerat a popytat ked budete mat nieco co sa vam bude pozdavat dajte vediet...na krete je super napr Elounda- ale aj siet grecotel ma dobre hotely ...

tinaki1275
27. dec 2010

@bambola pekne ale plaze nic moc..myslim ze s detmi to nie je az take vhodne..je to romanticke miesto pre pariky skor..

tinaki1275
27. dec 2010

@denisse dobre riesenie...ja som aj potom dostala ponuku este ist sprevadzat cechov ale nechcela som to robit v cestine ,predsa len vsetky vyrazy nepoznam..a nechcela som byt na smiech ..oni sice ti prvi boli spokojni ale ja som sa riadne zapotila..niektore vyrazy som hovorila slovensky s ceskym prizvukom 🙂))

mirka285
27. dec 2010

@tinaki1275 urcite si necham poradit...my ked sme boli na tom Zakynthose,za dva tyzdne sme zaplatili 720000 korun bez stravy v apartmane,a to sme boli sedem rokov dozadu dvaja dospeli a jedno dieta,a to nebudem hovorit kolko sme tam prejedli a minuli este...nas to vyslo dokopy okolo 120 000,za tie prachy si viem predstavit Thajsko v decembri...

tinaki1275
27. dec 2010

@mirka285 to mas pravdu ..to je vela ..tento rok to ale vyzera tak ze bu dobre ceny na grecko ..a hlavne last minute oni nahadzuju ..ja som mala minuly rok nemcov v 4* hoteli kde normalne tyzden stal s all inclusive 1200 eur na osobu a last minute dali 650eur ....

maxara
27. dec 2010

baby mne uz z tych kvetiniek drbe.. uz mam dva podsedaky vysite, este tri.. ☹

kafoditka
27. dec 2010

Ahojte, prisla som vas pozdravit, len som preletela, co ste napisali a chcela som reagovat na teba Miri a Marianka - ja mam sice chapca, ale ma tak isto asi milimeter-dva od bradavky taku bielu vyrazku akoby podkozny tuk.. nejak som to neriesila, o dva tyzdne mame poradnu, tak sa na to opytam...mne skor robi starost Filipov vystupeny hemangiom na hlavicke ☹ Ma to tusim vacsie, bordovejsie... moja lekarka nebrala dnes telefon, tak skusim zajtra zas.. Inak je tu krasne, kopec snehu, ktory vrzga pod nohami a dnes pekne mrzlo, mali sme -11 ale slnecny den 🙂
@tinaki1275 co hovoris na Skopelos? Stryko tam bol s rodinou minuly rok a neskutocne krasne fotky odtial mali, boli velmi spokojni az na to, ze sa tam neda letiet a trmacali sa dva dni busom.. 😒
Vsetkym chorlavym maminam a detickam prajem skore uzdravenie 😉

robika
27. dec 2010

Ahojte, kazda mate krasne fotky zo sviatkov, sala z nich ta prava vianocna rodinna pohodicka 🙂
ako fotite? lebo mate krasne fotky, ja som velmi s bleskom fotit nechcela, tak je vacsina rozmazana a nepouzitelna ☹
u nas boli vianoce take vselijake vianoce... ale ako optimista si poviem, ze mohlo byt aj horsie 😀
boli tie najkrajsie, lebo bol s nami Filipko a vdaka nemu, som ich vnimala ako nieco carovne, na druhej strane mala cely cas svokra ustipacne poznamky a totalne sa snazila bojkotovat kazdemu dobru naladu, to som naozaj este nezazila, vzdy sa ludia aspon snazili, aj ked boli pohadani, ale ona vobec prave naopak a to pritom kazdy z nas skakal, ako piskla, normalne sme este 24.12 vysavali cely dom, piekli, ale vsetko co rozkazala, sme robili, len aby bola dobra atmosfera a este nakoniec zahlasila, ze ostatni uz davno oddychuju a my musime este makat.... akokeby to boli nase napady... a si predstavte, rano mi zahlasila, ze ona nikomu darcek nekupovala, tak som jej povedala, ze vianoce o darcekoch nie su... a naozaj rozdali sme si darceky, samozrejme ze ich od nas mala dost, sa postavila a kazdemu dala do ruky peniaze, ze kupte si daco.... bolo to take divne, keby to dala este do obalky..

lutsine
27. dec 2010

fotky z Vianoc 🙂

robika
27. dec 2010

citam ze tu mame aj chore deticky a aj nejake mamicky, tak prajem velmi rychle uzdravenie 🙂

monline
27. dec 2010

@denisse pozrela som si video a nedalo mi,. hľadala som aj pokračujúce a našla 🙂 Nelinka je strašne krásna, šikovná a žasnem aká je poslušná! Krásne recitovala, spievala, nevrhla sa na balíčky, nekmásala papier...a pozná písmenká, šikuľka je..aj moja Nika poznala ako dvojročná abecedu, ked mala 2,5 roka, vedela mi v programe prečítať čo bude v telke..ale len zraková pamäť, čítať nevedela..🙂 strašne pekne čisto ti rozpráva, aj R vie krásne povedať..a tá radosť- presne pre toto sú vianoce krásne 🙂
Barunka krásne rozhadzovala nôžkami, ale málo bola na zábere 🙂

monline
27. dec 2010

@lutsine Maxim je krásny..s úplnou vážnosťou s vami stoluje, predvádza sa na sánkach, vyzerá, že mu chutilo...krásne fotky

monline
27. dec 2010

@robika no..hlavne, že ste si v trojici užili vianoce, prvé s filipkom, aj ked verím, že vám ich dokázala riadne pokaziť..niektorých nechápem, že sa nesnažia aspoň počas týchto sviatkov..že musia rýpať a znepríjemňovať ostatným to pekné

mirka285
27. dec 2010

@kafoditka Domi ale to co m mala to nevyzera ani neni ako vyrazka...to je ako gulicka vsita pod kozou,na povrchu to nie je vidiet vobec...a hemangion mame aj my,akurat,ze je stale rovnaky...super,ze tam mate sneh,my ak sa vyzdravieme tak druheho odchadzame do Cicman 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre