Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

elka74
19. apr 2012

@tatya mne zatiaľ nič neprišlo, ale určite príde. tiež mám odpracovanú kopu rokov, niečo som pre tento štát odviedla a som na tom ako tie čo len čakajú doma na poštárku. no je to na zamyslenie.. ale čo už, zákon je zákon 😒

nina88
20. apr 2012

Ahojte, chcem sa spytat ako a kolko rozpravaju vase deticky?? Moj maly toho moc nenahovori teda. Ako ho mam ,,stimulovat,,?? Rozpravam sa s nim,niekedy vystihnem chvilku,ze sa snazi opakovat,ale nic moc. ☹ Vie take svoje slova, mama,tato,ava (Laura), dada,dedo,bubo,havo,babo,papa,ham,tata (caj), ale toho moc nie je. Je to v poriadku? Kedy sa riesi logoped,ked nehovori vobec?? Tieto slova vie uz dlhsie,nema nejak chut sa ucit nove...

denisse
20. apr 2012

@nina88 ahoj nina ...
je to uplne v poriadku, neboj .. v tomto veku je dolezitejsie, ze rozumie, co mu hovorite ako to, co a kolko hovori ... neviem, ci su nejake tabulky na toto, ale ak aj ano, tak do troch rokov myslim, ze nikto nic nebude riesit ... a myslim, ze bezna komunikacia, komentovanie co prave robite, pesnicky, riekanky, basnicky je uplne postacujuca stimulacia ... neboj sa, ono to pride a este budes chciet, aby bol chvilocku ticho 🙂 🙂

ja mam teda dve dievcata a obidve ""rozpravacie" ... hovorili jednotlive slova od roka, od roka a pol zmysluplne vety ... a zopakovat vedeli aj zlozite slova, aj ked im samozrejme nerozumeli ... barunka vie uz aj niekolko pesniciek a basniciek, ju ale dost stimuluje nela ... oni spolu tancuju, spievaju a aj sa hadaju uz 😀 😀

sunnygirl
21. apr 2012

@nina88 ...nič si z toho nerob aj moja Lenka veľa nehovorí, len prvé dve písmenká ,pa, ma, ta, sa... málo celých slov, mama,tatňa, bua,bambi,...

ja som dnes nahnevaná, tá
moja malá dorka nie a nie zaspať ani po hodine, keď pri nej ležím, vymýšľa, hladká ma a tak posiela ma pre čaj a keď sa otočím chrbtom, reve ako tur a kričí na mňa mama... teraz išiel manžel ku nej,...
Ja netuším akoby som ju naučila zaspávať sama, dochádzajú mi nápady, ona sa stále len bojí, takže samu ju nemôžem nechať, ona sa bojí aj cez deň,tak netuším čo robiť, uf mám tlak 140, každý deň je problém s uspávaním aj na obed aj večer, a mne sa už akosi nechce kukať do plafóna a čakať kým zaspí, alebo dokonca sa tváriť že spím, lebo ona nie a nie zaspať...mám pocit, že ma poriadne skúša, ale je mi ľúto večer pred spaním na ňu kričať alebo ju nechať plakať... 🙄

lutsine
5. máj 2012

Pekny den vsetkym....

karinnka
8. máj 2012

Zdravimm julovciatka 😀

merikac
11. máj 2012

@karinnka 😀 dakujeme za pozdrav z CR 😀

karinnka
11. máj 2012

@merikac Rado sa stalo😀 😀 😀 😀 😀 😀 😵

merikac
11. máj 2012

@karinnka a co, neda sa ti spat? mala ako?? nemluvi? 😀

lutsine
18. máj 2012

Kocky,ako dlho byvaju zvysene teploty pri angine? v stredu sme boli u doktorky,maly dostal Cefzil,vyter z hrdla negativny,ma anginu,vecer hned teplota 39, cez den mu kolise od 36,7 - 38,6...len vecer mava 39 uz druhy den....asi to trva kym zaberu antibiotika...

denisse
18. máj 2012

@lutsine
davas mu aj nejaky panadol/nurofen?
urcite aspon dva tri dni trva kym atb zaberu ... a ked sa ti dari zrazat teplotu sirupom, alebo aj zabalom ci sprchou vo vlaznej vode, tak vydrz, ono to o chvilu bude lepsie .. drzim palce ...

lutsine
18. máj 2012

@denisse ano davam panadol...po nom mu stale klesne...len vecer a v noci mu vystupi teplota..

denisse
18. máj 2012

@lutsine
tak to chce len vydrzat, snad uz zajtra bude lepsie ...

sunnygirl
18. máj 2012

ahojte maminy...
...aj vy mávate takú silnú ovuláciu, že vás bolí v podbrušku, kríže, vaječníky a je mi ešte aj zle od žalúdka, ja to niekedy mávam, nie každý mesiac zato s menzesom sa s ukrutnými bolesťami trápim každý mesiac, ufff, dnes mi je na prd (ledva chodím)...

mirka285
18. máj 2012

@lutsine my sme mali pri angine teploty vyse tyzdna 😔 drzte sa...

monline
20. máj 2012

@sunnygirl ja cítim každú ovuláciu, veľmi ma bolí v podbrušku..niekedy to trvá deň, niekedy len pár hodín...

monline
20. máj 2012

@lutsine ako? už lepšie?

lutsine
21. máj 2012

@monline ano od soboty uz neteplotujeme....zajtra ideme ku doktorke na kontrolu tak snad hrdielko bude lepsie..ale myslim ze lieky zabrali.

lutsine
21. máj 2012

@nina88 moj rozprava presne tak ako tvoj🙂

lutsine
24. máj 2012

Hlasim, ze sa uz mame lepsie, od nedele neteplotujeme a kontrola vcera dopadla ok, hrdielko uz nieje zapalene,musime este dobrat atb. Este trochu pokasliavame...mate nejaky overeny sirup na kasel,ktory zabera?

mirka285
24. máj 2012

@lutsine nakrajaj cibulu zalej ju lyzicou medu a ked pusti stavu tri krat denne jej daj lyzicku z toho...

lutsine
24. máj 2012

@mirka285 vdaka

denisse
24. máj 2012

@lutsine
a ak by mu cibulovy nechutil, tak aj tento je dobry>

Medicína na KAŠEL
je k odhlenění, namísto mukosolvanů atd. Sama zaručuji, že je to opravdu zázrak!!! Mám 3 děti a vařím při každé větší rýmě.

1 sáček tymiánu (8-9gramů). 200 gr cukru. 250ml vody

POSTUP PŘÍPRAVY
vodu s cukrem vaříme na mírném ohni 20 minut, poté sundáme z ohně.
Musíme přidat celý sáček tymiánu ( jeden, kupovaný tymián) a nechat louhovat do vychladnutí. Scedit, a po lžičkách třeba 5 krát denně.
NEnamáčet do lektvaru olíznutou lžičku!!!! Dávám medicínu do skleněné lahvičky.
Vydrží dlouho. Skladuji při pokojové teplotě i 2 měsíce.Vlastně nevím jak dlouho, ale nikdy se mi nezkazila, a dětem moooc chutná

lutsine
24. máj 2012

@denisse uz sa vari...

lutsine
24. máj 2012

@denisse ja som mu dala tri lyzicky do cajiku a vypil,asi mu to chuti.

booklover
3. jún 2012

@nina88 s tou recou sa netrap, hovori dost 🙂 baby vraj skor hovoria, chlapi sa skor hybu. my mame 11 mesacneho synovca, ktory beha o 106, ale nasa az o 3 mesiace neskor sa stavala na nohy. zato debatuje riadne, dvojslovne vety uz zopar tyzdnov mame 🙂
@sunnygirl a aky system zaberal doteraz? u nas odmalicka hojdame v naruci na lopte. zabera stale. niekedy je rozjasena, tak je to trosku o nervy sa s nou natahovat, ale ked ju zabalime a "pritulime" tak aby sa nemohla blaznit, po chvili placu ani nemrnkne. isto na kazde babo cosi zabera. mna povzbudila v tomto smere kniha od Prekopovej: Kdyz dite nechce spat. pochopila som z nej, ze hlavny je klud a rozhodnost u rodicov. jedna vec a ta ista dookola, nemenit to. dieta ma v tom istotu, ritual, bezpecie. tak nejak to tusim bolo 😎 drzim palce!

sunnygirl
8. jún 2012

Ahojte maminky.
Keďže mi zablokovali môj album tak sem pridávam fotku vreckára do auta, čo som ušila pre Lenku 🙂.

bambola
10. jún 2012

@sunnygirl ak das album len pre priatelov tak ti ho nezrusia 😉

sunnygirl
11. jún 2012

@bambola ...ďakujem za radu 😀 ...

elka74
11. jún 2012

@nina88 naša Vaness začala spájať slová minulý týžden. dovtedy vedela len pár slov. začala nejako sama od seba. teraz vie napr. daj loptu, mamina pod sem, chcem toto, chcem papať, havo buvá, a tak.. a začína po nás opakovať 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre