Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

monline
28. aug 2010

@mirka285 tuším kamilkový čaj si tu odporúčala ty..ja kojím, čajík dávam minimálne, ale mám kúpený granulovaný, taký slabučký robím, aby nebol sladký. Aký kamilkový používaš ty? Ty do neho zarábaš mlieko, ale to ja by som nerobila..kamilky mám doma, len predstava, že by to mal piť, mi príde divná (my sme sa vždy len naparovali nad kamilkami, mne to smrdí)..ale stáva sa, že pár dní nekaká, potom mám pocit, že plače, lebo ho bruško bolí, ale rektálnou mu vyjde len trocha aj po troch dňoch,...možno spracuje moje mlieko bez zvyškov, ale možno kamilky by dopomohli..a vlastne ja sa tu pýtam aj si sama odpovedám 😀 😀

mirka285
28. aug 2010

@monline ja davam ten najobycajnejsi kamilkovy caj z Jednoty za 60 centov,normalny sackovany...ja malej prilejem do flase s mliekom vzdy tak asi 40 ml ked sa nemoze vykakat a u nas to funguje uplne super..mala sa vzdy s dosere...

monline
28. aug 2010

@mirka285 dík..tak skúsim kúpiť sáčkový

ericica
28. aug 2010

baby ako vyzera atopicky ekzem???)
malej totiz vysli na krku,hrudi a na kolene take nieco ako keby to mala poskrabane a nezmizne to len ked jej to natieram framikoinom...najprv som si myslela ze sa poskrabala,,,,

mojalili
28. aug 2010

@monline www.happyfoto.sk - len tu davam s robit fotky, pekne kvalitne a rychlo, do 3-4 dni ich mam doma.. 🙂

ericica
28. aug 2010

@mojalili aj ja som spokojna s happyfoto ale od vianoc si budem fotky tlacit sama kupime si na vianoce laserovu tlaciaren a kupim si aj ten papier na fotky 😉

monline
28. aug 2010

@mojalili díky..ja som práve cez dm stiahla nejaký software, začala robiť objednávku a potom mi to umrelo a vyhlásilo chybu..☹ najspoľahlivejšie je asi vziať fotky na kľúči rovno do predajne

monline
28. aug 2010

@ericica díky za komenty 🙂 nevyjde vlastná tlač fotiek doma oveľa drahšie?

monline
28. aug 2010

@ericica
@mojalili a ako zvyknete objednávať fotky? už ste dali robiť aj fotoknihu?

mojalili
29. aug 2010

@monline Nie, fotoknihu som este nedala robit tu. Mam v PC stiahnuty softver Happy fota, urobim si v PC samostatnu zlozku fotiek, ktore si chcem objednat a potom to tam ako zlozku stiahnem, je to jennoduche v HAppy fote, tam si potom natiahnem fotky a upravim, aky format a kolko ks.....no musis mat v happyfoto.sk zalozene konto...Nemala som s nimi este problem a fotky su tam dost lacne, maju aj akcie dobre...

miki060707
29. aug 2010

dobre ránko
ja tiež objednávam cez happy a vždy čakám na akciu a to sa potom bohovsky oplati,teraz mali akciu na väčši formát, čakám na akciu men.formátu a fotoknihu som si už objednávala

agika1982
29. aug 2010

ahojte...chcem vas poprosit o radu...mala ma na tvari suche flaky..predtym bola vyhadzana, to ustupilo a teraz toto...ma to na licach a pak na cele a uz aj vo vlasoch....co s tym?? a pod bradou ma leskle flaky a vyrazkjy ale to je asi preto, ze kedze ma riadnu bradu a poti sA....mozte mi dat nejake rady ako osetrovat tie suche flaky a vyrazky v zahyboch??

kafoditka
29. aug 2010

Ahojte kocky 🙂
Tak sa ozyvam Z Cadce, kde je pekna kosa, vcera len 16stupnov, dnes rano 14.. Od piatku sme absolvovali tour de rodina - maly to zle znasal, vela ludi a on nervozny z toho, chybal mu klud, tak dnes ostavame len doa u nasich - kto chce, nech sa pride pozriet na maleho k nam, nie? 😉 A este mi ho vcera nejaka striga uriekla, plakal ako besny kym so ho neodriekla, potom bol pokoj..ani cervena nitka na ruka nezabrala ☹

@mirka285 ja mam jedny biele puncosky doma, zda sa mi, ze je to najmensia vekost, este su zabalene tak sa pozriem a keby to bola ta 62ka tak ti ich dam pre malu 😉

@mojalili krasne foto, podarena rodinka 😉

maxara
29. aug 2010

Dobre ranko, tak to co Ninke vcera drbalo.. uz chapem, chudatko. V noci nas zobudila o 2:35 ani moc pit nechcela, len sa pucila, tlacila o dusu, tak som nakoniec zobrala po dllllhej dobe rurku a sup ho do prdky a ty vole.. vytlacila brutalne hovnisko, take hustejsie, takze bola zapecena, chuda a este k tomu mala aj prdiky, takze to nemohla cez tie prdy vytlacit. ☹ Rano som toto zopakovala, dala do dalsej celej plienky a este viac (tak isto ako v noci) a zase pokojne spinka. Bambu moje ubohe

@mirka285 biele pancusky som si prave v piatok kupila vo wenice, cisto biele.. 0-3 mesiace

@mojalili no ja sa snazim ako sa da.. uz je lepsie.. trvalo to len tri dni a skoncilo to zapekackou. Keby ma aspon nepobolieval ten zlcnik.. ☹

tanyja
29. aug 2010

@mojalili a čo také si pojedla ? môjho chlapa bol ukrutánsky žlčník z čerstvého ovčieho syra, odvtedy ho nechce ani vidieť !! môj malý takéto stavy našťastie nemal, keď bol taký maličký ako tvoja a aj teraz je to v pohode, odsedí si svoje na nočníku a aj si tam nájdem darček 😵 😵

lydus
29. aug 2010

ahojte..agika1982..moja mala vyrazky..kozna mi povedala ze su to pubertalne vyrazky z mojich hormonov..dala nam na to vodicku a masticku..to nam krasne zmizlo a pak sa malickej susila pokozka okolo obocia a predpisala nam krem Excipial..ten jej mozem natierat aj na cele telo a pekne to hned na druhy den zmizlo..ale myslim si ze je to len na predpis..ja by som behla koznej co ty povie ona...

mirka285
29. aug 2010

caute babule 🙂
@kafoditka no tak o zabavu tam mas postarane,ale tak trosku zmeny nezaskodi..ak nezozeniem tie pancusky,rada si zoberiem tie od teba,vdaka 🙂
@maxara Peti tak hlavne ze sa mala uz dobre vykakala,tieto sracie problemy som nemala rada ani pri Tomaskovi...ja varim nedelny obed,na sporaku mi bubloce bazantia polievka,Tomaskovi som spravila cinu a Gabkovi idem vyprazit rezne v cesticku a k tomu ryzu..no dnes varim na zelanie kazdemu,esteze mala chce len Nutrilon 😀

agika1982
29. aug 2010

@lydus dakujem...pojdem ajtra k dokymu.....bo ma to desne chuda moje....snad nam da nieco, co pomoze

maxara
29. aug 2010

@mirka285 Ja som si tie pancusky kupovala s kafkom vo wenice , ked sme tam vtedy boli spolu. Kupila som biele, ale doma, ked som ich rozbalila, mali modre spicky a paticky. Tak neviem, ci Kafko nema take iste. Ale teraz v piatok som tam bola znova a kupila som 100%ne cistobiele cele 😉

lulu1983
29. aug 2010

babulky, prosim poradte, co obliekate doma a na vonku vasim krasnym dietkom, ked je takto chladnejsie? Ja mam vzdy dilemu, ze ci chudaka riska neprehrievam, alebo ci mu nie je zima, ked cez den tak malo spinka.

mirka285
29. aug 2010

@maxara no nasla som jedny tu na bazariku,uplne nove este zabalene,dva kusy v jednom baleni,uz som pisala tej kocke,teraz len cakam na odpoved 🙂 a nudim sa jak hovado,von sa neda ist,lebo chvilu svieti slnko a o chvilu lejak jak svina a takto dokola...mala spi,Gabko spi,Tomas je na pocitaci a ja sa nudim..asi idem tiez spat..radsej nie,vcera vecer som nemohla zaspat,este o druhej som bola hore,esteze ta moja herecka spala do deviatej....idem si uvarit kavu 😉

mirka285
29. aug 2010

@lulu1983 ja obliekam doma vzdy dupacky alebo polodupacky a body s dlhym rukavom a ked ideme von tak teplaciky,bodynko a ked je chladno ako dnes tak este teplakovu bundicku a ciapku a zakryjem takou tensou dekou...ja napr. malej neobliekam este rifle,ani nohavice co maju traky,alebo kovove predmety,podla mna sa v tom dieta neciti dobre,ja si tiez v rifliach nejdem lahnut,takze moja mala je taka teplakova lady 🙂

oacka
29. aug 2010

ahojte,kočeny! blahorečím chlapvi,čo nám namontoval tú prechodovú lištu na podlahu! moje decko spí jak miminko! 😀 😀 😀 my sme kúpili pančušky z lidlu,teraz mali akciu - ružové. idem vás trochu prečítať, mm upratuje chodbu, a ja idem robiť slivkový koláčik....
ešte otázka: baby po sekcii - sexujete normálne,nič nebolí????

mirka285
29. aug 2010

@oacka dobry manzel,moj spi uz dve hodiny 😠 ja sexujem,nic mi neni,ale to brucho stale je take akokeby nebolo moje 😀 a preco sa pytas?

oacka
29. aug 2010

@mirka285 no hádaj! 😉 😉 neviem,či nemám nejakú chrontu, či som neprechladla alebo čo, šak zajtra idem ku gyndošovi,tak nech vyšetruje... vieš,keď malá konečne spí,človek má viac síl a voľného času... 😀 😀 😀 😀

miki060707
29. aug 2010

@mirka285 Miri, ani sa mi veriť nechce, že ti Linda tak supeer spí, normálne je to zááázrak, môj sa budi okolo polnoci, o trete a skoro ráno, no každé 3 hodky, nekedy 4...rozmýšlam, že navečer dám ten oranž. nutráč

mirka285
29. aug 2010

@miki060707 mne predtym tiez v noci vstavala kazde tri hodky a zrazu z nicoho nic zacala spavat celu noc a uz je to tak viac ako dva tyzdne...inak ten nutrilon extra Gabo raz kupil jednu krabicu omylom a mne sa moc nepozdaval..je taky jemny moc a neviem sa mi zdalo ze malej sa tiez nezdal..a vobec som nemala pocit zeby malu niak viac zasytil...ale ved vyskusaj ale kup radsej len to male balenie...

miki060707
29. aug 2010

@mirka285 no tak to je supeer, asi to malej vyhovuje a vám tiež.....
a očuj Miri, čo spraviš s tým oranž. nutráčom, hadam ho nevyhodite.....
no mne sa malý teraz tak dosral, reval jak pavian a tlačil, pred pol hodku vypil mleko a kamil. čaj trochu tam bol a za pol hodku môj ty boože, to bol nááklad...už som aj rozmýšlala, či dám kvapky, ale zatial kamilky nám stačia 🙂 😉

a teraz asi zaspí, ostatný už spia a možno pôjdem aj ja
dnes som bola lenivá jak voš, požehliť som mala, ani som základné veci, čo som chcela nespravila, no čo už, dnes som mala nedeľu.... 🙂
a vidiš ešte som sa ťa chcela opýtať, čo hovoriš na ten nutrilon, poľsky bebilon, čítala som diskusiu a veľa babám sa pozdáva, je to tiež od nutricie, ale poľské, je lacnejši ovela, lebo poliaci maju nízku daň, ale aj doktorky som sa pýtala a ona by na mojom mieste neriskovala...no šak ani ja nie, na mleko bude vždy, aj ked nebude na iné, ale tá cena ma zaráža, skoro o polovicu lacnejší, mi ideme zajtra na mlieko a na plienky do DM, včera som boli žrádlo nakupiť....

merikac
29. aug 2010

@mojalili ahoj Hani, hcem sa opytat ,lebo viem, ze len kojis a nedavas ziadnu UM,,,,este si nedala Danielkovi nic okrem mliecka?? treba ocumlat nieco,,alebo vodu,alebo cajik??.......ja zatial este vobec nic, ale uz mam obcas nutkanie,napriklad, ked jem milacika, dat jej na prst ochutnat 🙂)

merikac
29. aug 2010

@mirka285 Miri, tiez mam na teba dotaz,tu cervenu snurku co ma na rucicke Linduska,,je to len taka obyc,,alebo nejaka specialna?!..ja tu pre malu buchtu nemozem nic zohnat,,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre