Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

luminkasp
17. nov 2009

ahojte, vitam nove clenky 😎

ja som si v lete urobila vodicak a vobec nejazdim ☹ a teraz ani nechcem 😖

baby, mne sa tiez mala zda tazka, my mame v dome tocene schody, chodi sama hore aj dolu, ale ja mam strach, najradsej by som ju nosila, no ale... (vazi iba 12kg)

ericica
18. nov 2009

bree ranko kazdemu 😉 aku ste mali noc???malej idu posledne stolicky tak si asi viete predstavit 😢
ideme ranajkovat a potom sa ide do skolky 🙂 zelam vammkrasne ranko 😵

petrusk
18. nov 2009

tak my sa hlasime od doktorky, mame 8 mm, sme 6+5tt podla sona a krasne bolo vidiet srdiecko. tak zatial vsetko v poriadku. a dnes nam prisli aj vysledky na pluca, aj tam je to v poriadku. bola to viroza. konecne si to uz zacneme hadam aj uzivat, tu radost 🙂 🙂

zrzulka
18. nov 2009

Jeeeej Peti super spravy, gratulujem....

maaja
18. nov 2009

ericica, mnam ranajky by som si dala aj ja ... ale asi budem musiet vydrzat doobeda ...
inak k tomu soferovaniu - ja nastastie soferujem v poho ;) neviem si predstavit zivot bez auta 😀

idem pracovat, pekny den prajem ... ale ja este nakuknem !!!

maaja
18. nov 2009

ja ze nakuknem, a tu nic noveeee 🙄

luminkasp
18. nov 2009

peti gratulujem.

maja, ja by som bez ranajok umrela...

maja a marek uz vie, ze budete mat babatko? nasa je aka podarena, stale chce pusinkovat babatko v brusku 😵

miki060707
18. nov 2009

ahojte, no mala mi zaspala na rukách, sa mi to zdalo čudné, lebo horko ťažko spáva každý druhý den a teraz zavrela oči a spí, no jasne, bola celá horuca, som jej zatial namerala 37.6, bohvie kolko to bude ked sa vyspí, ani mlieko nechcela, ani obed, ani večeru, vypila len čaj.....no hadam to nebude nič vážne a nenakazí mna, nech som už po tom prvom trimestri....
ja som ranajkovala žemlu, maslo,syr,vajičko, ale mi došlo zle, lebo som vypila pol litra vody, čaj a kávu, celá ja a musela som navštíviť vecko, fuuuuj, takže obed nechcem ani vidieť, ale mám chuť na niejaku čoko, rumbu, alebo koko 🙂 🙂
to je super petrusk, že je všetko ok a to už bije bábu srdiečko v 6tt, ja pôjdem za dva týždne na kontrolu, tak to bude aj nám, mala mi hladkala bruško a rozprávala bábu ako mu požičia postielku, ako mu dá dudulku, ako sa s nim bude hrať...sranda a chce bračeka, lebo ma bratrancov len, tak mi vravi, že chce bračeka adamka, dada,gabka 🙂 a vravim, ked to bude sestrička, dievčatk, že ako sa bude volať a ona že Ninka, a ja že Sofia je krajšie a ona, nie Ninka.... 🙂 🙂
pekný dník vám

stanka33
18. nov 2009

ahojte
peti super, aj my sme mali v pondelok 8mm ale srdiecko este nebolo vidiet, hadam to nevadi som aj tak o tyzden za tebou..inak aj mne bolo rano zle ledva som zjedla jogurt potom sme sa boli prejst ma to preslo a teraz mam chut na sladke ako vzdy no co uz so mnou...

zajacik...
18. nov 2009

Petrusk krasne spravicky, gratulujem k srdiecku 🙂
Stanka ale ty si zrejme mala 8 mm dutinku, Petruska uz 8mm babatko 🙂
No vidim ze ste tu vacsinou take soferky ako ja, tiez mam vodicak peknych par rokov a este som v meste nesoferovala 😀 Ani sa nechystam, strach je vacsi takze asi len ked to bude nevyhnutne, tak sa k tomu dotlacim 😅
Vsetky vas pozdravujem 😵

stanka33
18. nov 2009

zajacik asi mas pravdu idem o tyzden potom uvivdime

maaja
18. nov 2009

no Marekovi sme vraveli ze budeme mat babetko, ale nejak to asi nevie spracovat ... aj sme mu napriklade uvadzali, ze bude ako jeho dvaja bratranci ...
a ked mu poviem ze babo je v bruskui, tak len mrkne a neriesi ... vie ze babo v bruchu spi ;)
a meno neriesi 🙂 vravela som mu ze je tam Filip, no nevie si to meno asi zapametat, bo to vzdy len tak skomoli ;)

stanka33
18. nov 2009

maaja inak Filipko je pekne meno aj mne sa paci ale aj ine..ja by som tiez chcela aj druheho chlapca..my to malemu zatial nehovorime on je este malicky...ale nejako ho na to budeme musiet pripravit

zrzulka
18. nov 2009

My malej hovorime ze budeme mat babetko ale ona sa vzdy len usmieva. Vobec tomu nerozumie co to znamena mat babetko. Tak si vzdy pomaham tym ze ked vidime v knizke, telke, na obrazku ci v reali babetko tak jej ukazujem ze aj my budeme mat doma babetko ale zatial je este v brusku a ze ona bude velka sestricka. kym porodim tak snad to spracuje🙂))))))) Trosku sa obavam surodeneckej ziarlivosti. teraz mame dost narocne obdobie na vysvetlovanie....
Ozaj a vase deti spavaju uz vo svojich izbickach? ja by som do porodu chcela pripravit malu na to aby spinkala sama ale neviem ci sa nam to podari. zase aby sme spali 4 v nasej mini spalni si tiez neviem predstavit....

stanka33
18. nov 2009

ahoj zrzulka..ani nas jurko by tomu nerozumel sice vie co je babo on tak vola vsetky deti od malickych babatiek az po velke deti, aso to pochopi az ked to male prinesiem domov...aj ja sa obavam ako to bude hlavne sa bojim toho vzdoroviteho obdobia co akurat budeme mat.. nam uz sice teraz zacina ale zatial sa to da...a my tiez spavame spolu a kedze sme v dvojizbaku asi tak aj zostaneme aj ked si to neviem predstavit

ok vypinam maly sa ochvilku zobudi majte sa este kuknem vecer

zrzulka
18. nov 2009

Aj my sme v dvojizbaku. ideme zrusit obyvacku. U nas to bude tazke aby sme spali 4 v jednej miestnosti... Dve postielky sa nam tam nevojdu. Uz teraz si lamem hlavu nad tym. nerada by som riesila tieto zalezitosti na poslednu chvilu. Muzovi som povedala ze by som bola rada keby sme to poriesili do Vianoc ale to asi uz nestihneme....
stale si kreslim plany a planiky ako by to malo vyzerat, uz mi z toho sibe.... najradsej by som vymenila za vacsi byt ale kedze mam problem sa vratit do zamestnania (zatial ma dcera potrebuje na plny uvazok🙂))) tak budeme musiet improvizovat...

petrusk
18. nov 2009

baby dakujem, ale asi to tak bude, ze mimi malo 8 mm, lebo bolo v takom obale, to je asi ta dutinka, o ktorej hovorite a vnutri uz bolo vidiet malinke a na tom mi ukazovala srdiecko a to male v obale merala, ja sa teda tomu moc nerozumiem, ale asi tak to bolo.

zrzulka
18. nov 2009

ja teraz pozeram do papierov a mam tam napisane plodove vajco o priemere 14mm, CRL plodu 5.1 tiez som z tychto ich skratiek jelen ale hlavne ze mi ukazal ako malickemu bije srdiecko. A este mi povedal ze sa vsetko vyvija tak ako ma. to mi uplne staci....

maaja
18. nov 2009

zrzulka, nas Marek ma postel od piatka a dokonca tam uz aj zaspi, no v noci ho prenesieme do spalne, bo este sme nestihli kupit madrac do jeho postele, tak si prenasame moooj 😀
ale rozhodne kym sa babo narodi chceme aby bol Marek uz vo svojej izbe ;) a myslim ze tak to bude najlepsie pre vsetkych ...
my nastastie problem maleho bytu neriesime, mame dm dokonca s dvoma detskymi izbami ;)
zrzulka, a mozem sa spytat na ten tvoj "pokec" v pase ??? 😅

maaja
18. nov 2009

zrzulka, a si priamo z PK ???

zrzulka
18. nov 2009

Maji tak to je super, tiez si myslim zeby mohla uz mala zvladnut spinkanie sama. ona sa v noci nebudi, to len vo vynimocnych pripadoch. Od roka prespi celu noc... A to je vyhoda rodinnych domov ze nemusis riesit problemy s miestom. Ale tu robotu okolo domu nezavidim....🙂))))Mne by stacil trojizbak, to by som bola spokojna. Teda aspon na urcitu dobu🙂)))))
A co myslis tym pokecom v pase? Anjelika???? O nase prve babetko sme zial (tak ako vela zien) prisli. ja viem ze mnohe zeny o tom nerozpravaju a rataju len pocet "zivych" deti ale nas anjelik je sucastou nasho zivota. Vzdy tu bude. Ja kazdemu aj tak hovorim ze cakame nase tretie dieta... akurat s tym prvym sme sa nestihli zoznamit ale bolo tu a je stale....

zrzulka
18. nov 2009

maji ano, my sme sa sem prestahovali z Ba ale nelutujem. Uzasne sa tu byva. je to male mesto ale so vsetkym. Nic mi tu nechyba akurat lekarov mame vsetkych v Ba. Ale to mi nevadi lebo v podsatte tu poznam len zopar ludi ak mam chut sa stretnut s kamaratmi tak to mam len kusok. Aj rodina je v Ba. Pracu mam ja aj manzel v Ba a pravdepodobne aj dcera bude chodit do skoly a skolky do ba lebo tu v Pk je so skolkou problem. teraz ked cakame babetko tak to mi ju uz ani nezoberu....

maaja
18. nov 2009

zrzulka, prisli ste este ako o nenarodene, dobre tomu rozumiem ...
hi hi, zrzulka, tak to si na tom ako ja - byvame sice v Budmericiach ( okres PK ) ale ako aj ty pises, vsetko mame v BA - okrem rodiny, tu mame v Šali ;)

zrzulka
18. nov 2009

Tu v Pk co sa tyka zdravotnej starostlivosti 0 bodov, malu nam tu skoro zabili tak sme si povedali ze nikdy viac.....v ba si mozeme vyberat kam budeme chodit. Ani gynekolog tu nie je poriadny.... skoda reci na tuto temu .Budmerice? tam mate krasny zamok, v lete sme si tam robili piknik.... Aj jedna znama je odtial....jej syn chodi tu v Pk do skoly.Nechodite do Pk? pozrela som sa na fotky co mas v albume a si mi strasne povedoma. mozno sa len na niekoho podobas.... Nechodite na nejake aktivity s malym ci do Mccka????

A ano MA v 8tt, avsak bolo to tych najkrajsich 8 tyzdnov v mojom zivote....my mame tak trosku zamotany osud ale ved kazdy ma nieco🙂))))

ericica
18. nov 2009

ahojte tak Rebi si nepospala zobudila sa po pol hodine s velkyyyym placom 😢 asi ten zubisko 😠
preco tie deti musia tak trpiet 😒
petii gratulujem k srdiecku 😵

mojalili
18. nov 2009

Tak kočky, pekny den prajem. Pekne ste sa rozpisali, tak kym postavim polievku, tak vam rychlo napisem.
Dalsi den v praci za sebou, Musela som vedeniu oznamit, ze budem mat babo, pretoze uz to kazdy na mne vidi...vazne kocky, sak skusim nahodit foto dnes ci zajtra, spadente z noh...🙂 POtesili sa, ja tiez, ze to tak zobrali. Deti to este v triede nevedia a nepoviem im to..i ked viem, ze by viac posluchali🙂

Moja LILIANKA mysli, ze to bude chlapcek, a stale sa pyta, kedy pojde von.. 😀 a co robi bratcek v brusku a ze aj ona tam bola taka mala. Pripravuje mu flasky, schovava pre neho hracky a tak 😉 kraaaaaasne sledovat.

Po tyzdni hnisavej anginy mi prisla zo skolky opet chora, kasle opet. Dnes vraj prisla zablatena cela, este som ju nevidela, tak som na nu zvedava.

Zrzulka - vies, aj ja so prisla v 8 tt tiez MA o babatko, ale beriem to inak..spominam, vzdy povem, ze je to moje tretie tehotenstvo toto...ale dcerak napr, to nevie...
PETRUSK - GRATULUJEM KU VYSLEDKOM, si ako ja na tom, mala som v 6+3 tt babo bolo 9 mm, takze podobne v pohode, aj srdiecko bolo🙂

NO letim varit....apropo...moje prolemy s vytokom su slabsie,o dost, citim sa ok, ale k lekarovi idem zajtra 100%. Aj preto som rada, ze som to povedala v praci, pustaju ma teraz bez problemov... 😉

Fuuuu...ale som sa rozpisala...to mam za ten cely den chybania🙂

luminkasp
18. nov 2009

mojalili, som zvedava na tu foto 😉

oacka
18. nov 2009

Ahojte, tehulky,ja som strávila 5 dní u našich, polihovaním, objímaním umývadla a hraním sa so synovcom. Má rok a 7 mesiacov a je úžasný. Druhý synovček má 11 dní a je taký voňavučký! neviem si ani predstaviť, že sa možno toho aj ja dočkám!

mojalili
18. nov 2009

Oacka... u druhych je to babo taaake krasne pri nasich nevolnostiach, ze? 😉 nemyslim to v zlom🙂))

LUMPINKA - tak sa péozri, dala som tam svoje velrybie fotky🙂

mojalili
18. nov 2009

jeeeeeeeeeeeeeeedja, ja som ta ale pomenovala., ze LUMPINKA, a ty si LUMINKA, prepaaaaac 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre