Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

voskovka
18. dec 2009

achojte julovky....ak by ste niektora mala zaujem o vecičky pre julove babenko na jesen/zimu ozvite sa.ja som vela veci nakupila a ani sme neobliekli...

oacka
18. dec 2009

Luminkasp, vitaj v klube "trpiacich"! 🙂 😉 A ako ti je blbo? Aj zvraciaš?
Baby, ktorým je blbo, čo vám robí dobre, aké jedlo, čo jete? Lebo do mňa nič nejde a do všetkého sa musím premáhať. Neviem, či to neohrozí bábätko...Aj keď doktorka povedala, že mimi si zoberie, čo potrebuje. Ale ja prisámveru vôbec nejem zeleninu....
A aj vy tak málo pijete? Ja po tekutine hneď bežím k umývadlu...

mojalili
18. dec 2009

Oacka - ja mam v triede 1,5 litrovu flasu mineralky a snazim sa stale popijat,aby mi nebolo zle. A este caj plny hrnec mam navareny na doobedie,tak sa snazim popijat, lebo mam kazdy den hlavy bolenie....strasneeee, az migrenove...

stanka33
18. dec 2009

ahojte...
oacka..ja tu rasdej ani pisat nebudem co jem....suche rozky...najlepsie presolene...sem tam rano trochu jogurt..ked mi je cez den zle zasa trochu suchceho rozka alebo dru tycinky...obed co pride pod ruku,varit nemozem nic, alebo i idem vziat nejake menu z ktoreho ma napina.. strasne mi chutia chipsy...no proste same nezdrave.. vecer nejake ovocie a bum...ja neviem ale normalnu vec do seba nedostanem,na zeleninu sa ani pozret nemozem..hadam to nevadi co narobim...vsetko co mam v chladnicke ma napina aj obycajne maslo, syr sunka no des...pijem celkom dost mineralku dzus caj pre tehotne...

denisse
18. dec 2009

caute baby ...
pancake, je mi to velmi luto a drzim palce, aby si coskoro mala sily znova to skusit a nech to dobre dopadne ...

baby, mne je dnes zase dost zle ... uz sa mi zdalo, ze sa to trosku zlepsilo a dnes zase hnuuuus ...
ja teda nezvraciam, ani som vobec nezvracala, dokonca aj jest mozem ... mne je tak strasne divne zle ... a hlavne k veceru a vecer, doobeda to je dobre ...
je mi tak zle ako byva v dopravnych prostriedkoch ... proste taka kinetoza ..,. je mi zle od zaludka a boli ma hlava ... mam pocit, ze ked nieco zjem, tak mi bude lepsie, tak zjem a je to horsie .. ale ked nezjem, tak sa to tiez zhorsuje ... nijak nedobre .. ani hladna ani syta ...

myslim, ze si nemusite robit starosti so zdravou stravou, v prvom trimestri je povolene jest cokolvek, co vas zaludok stravi, o babetko je dobre postarane aj tak ...

prajem krasny vecer a pekny vikend, my uz vyrazame na sviatky k svokrovcom ...

any23
18. dec 2009

pekný večer 🙂

pancake je mi veľmi ľúto že to takto dopadlo 😔 ☹ veľmi som ti držala palčeky ☹ prajem veľa síl, viem aké to je prísť o bábenko - teraz v júni som si tým tiež prešla, síce som nemala mimomaternicové, ale zamlknutý potrat, ale bolelo to strašne 😔

denisse presne to mám aj ja 😝 zle mi je skoro celý deň - nielen ráno, žalúdok ako na vode, hlava sa mi motá, ale zatiaľ som len raz grckala, možno keby som sa vytoto tak by sa mi aj uľavilo 😕 ja som zostala závislá od mliečnych výrobkov - od jogurtov cez puding až po krupičku 😀 ale ovocie mi chutí tiež, najmä jablká a mandarinky, ešte aj banány celkom ujdú, ale zeleninu nemôžem ani cítiť - také paradajky napríklad 😝 a pritom som ich v lete jedla na kilá 😅 😕 ešte mi celkom polievky chutia, ale to je asi tak všetko...

oacka
19. dec 2009

Dobré ránko, maminy! U nás sneží a náš pes nás vykopal z postele o 6:13! Ďakujem za vaše včerajšie odpovede, vidím, že v tom tehu trápení nie som sama! Držím nám palce, aby to vážne po tom 1. trimestri prestalo.
Ja som čítala, že neni moc dobré piť minerálky, ale mne zachutila Budiš grapefruitová, tak dúfam, že ju budem môcť piť dlhodobejšie, čaj,ani čistú minerálku alebo vodu nemôžem...
Pekný deň všetkým!!!!!!! 😀 😀 😀

mojalili
19. dec 2009

jEJDA oACKA POSLI AJ SEM SNEH🙂)
My sme s manzelom vyupratovalo dom , postavila som stromcek, dala sviecky a ideme pre LILI k mojim rodicom.

Baby, pozrite, co ja nestastna stvora budem robit v 8.mesiaci tehotenstva, ked mam teraz take brusisko???

miki060707
19. dec 2009

ahojte, jeeej mojalili, máš peknu burško už 🙂 no inak aj ja mam akoby som bola v 4 mesiaci, ale ja sa radšej neodfotim, lebo aj ja som mala svoje brucho, ale to sa mi niejako spevnilo a už pomali rastie tehu bruško, ale našťastie zapne gate, čo nosim, tak som rada, horšie to bude na jar, ale šak dačo hadam oblečem....

no mi sme boli doobeda v kauflande, boože sme tam nechali 90 eur, to bola pálka, ale zas sme dobre aj nakupili a nepozerala som na ceny, aspon jeden krát, ved je to náš posledny hypermarketový nákup, ešte zajtra ideme do TT na trhy, hadam pôjdeme
u nás začalo tak krááásne snežiť, je to také krásne sa z okna pozerať, ked sa mala zobudi, tak pojdeme nachvilu von, aspon jej poobliekam overal a využijeme zimné oblečko

voskovka ja nemám záujem o oblečko, lebo aj ja mam prvé bábo júlové, tak zdedí po nom a čo mi bude chýbať, to mi žičí kamoška, nechcem zbytočne kupovať, lebo plánujeme dve detičky, tak toto ubde poslené tehu, aj švagrina predáva po synoch, skôr neutrálne farby, ale nekupila som nič, ešte sa mi nechce v tom hrabať, čo mám, či nemám, ešte je skoro....

juuuj, takto u nás ešte nesnežilo ako teraz, teraz sa to aj udržuje, vtedy kym to dopadlo na zem, tak sa to roztopilo....

Krásny dník vám prajem júlovky

miki060707
19. dec 2009

mojalili, som sa pomýlila, niejak ma prsty neposlúchaju, "máš pekné bruško, nie burško"

ericica
19. dec 2009

pekny dnik aj u nas pekne snezi ja som sa akurat vratila z obchodu a skoro ma zafuklo 😝
co dobre robite a ako vikendujete??,

mojalili
19. dec 2009

Ahojte kocky, prave sme porobili vianocny stromcek,tak nam svieti. LILI si to kraasne uziva🙂 NAtocila som video, tak skusim prihodit, snad to pojde...

zajacik...
19. dec 2009

Ahojte babulky 🙂
Pancake je mi velmi luto ze to takto dopadlo, verim ze coskoro sa opat dockas drobceka a prides sa nam pochvalit... drzkam palceky 😉
Oacka pytala si sa co je AS - to je akcia srdiecka 🙂
Vitram nove julovky 🙂
Mojalili gratulujem k pohybom, to musi byt uzasne 🙂
K tomu ockovaniu - ani ja sa nedam ockovat proti prasacej chripke, nedavala som sa ani proti beznej...
Pekny vecer vsetkym 😵

achojka
19. dec 2009

Ahojte. Dlho som tu nebola. Cez tyzden som bola u lekara aj na ultrazvuku, takze uz aj my mame potvrdene srdiiecko. 😀 Tesiiiiiiiiiiiiiim

mojalili
19. dec 2009

Hm....daju sa sem nahodit aj videa? asi nie, ze?

achojka
19. dec 2009

Mojalili, tu sa nedaju dat videa, ale skus sem
http://picasaweb.google.sk

traktor
19. dec 2009

ahoj ked si nahrate videa na you tube kludne si ich tu mozte potom dat, my to tak robime a je to super, mozme si pozriet co nase babetka uz dokazu..... 😉

maaja
19. dec 2009

ahojte dievcata, neviete ake su zdrave a normalne NT hodnoty ???
niekde na nete som nasla, ze 1 - 2,25 mm ... no mne do knizky napisali ze mam 0,55 mm ... tak teraz neviem 😖

maaja
19. dec 2009

a na inom mieste mam pocit ze mam v knizke 0,55 cm !!! a to uz teda nie je dobra hodnota ako citam na nete !!! a vobec nemam zaznam na NB co je nosova kosticka ...

oacka
19. dec 2009

Maaja, ja som čítala,že NT hodnota do 3 je v norme, a že závisí od toho v ktorom týždni ideš na screening. A ani mne nenapísali nič o NB... Len doktorka povedala,že všetko je ok...

lucy1990
19. dec 2009

Ahojte julovky 😀 zda sa, ze sa zaradim ku vam, ale nechcem este prebiehat, v pondelok idem na prvu prehliadku ku gynekologovi 🙂

mojalili
20. dec 2009

Maaja - hm..neviem, ake su spravne hodnoty, teda tiez poznam len vrchnu hranicu.
Mne lekar povedal vsetko,a j 100x ukazal, dokonca aj na videu to mam zaznamenane...skusim sa popytat a vyzistit...

luminkasp
20. dec 2009

ericica, je mi furt na grc, nezvraciam, ale hruza, ked som piekla, tak som myslela, ze umriem rovno, vobec nemozem vidiet sladke, jest ani nehovorim...

maaja, tymi hodnotami sa vobec nestresuj prosim ta, lebo to vobec nemusi byt presne. Ja som mala mat malo plodovej vody (predcasne narodene dieta..., hororove scenare), tereska bola stale prilis mala, a bla bla bla a nakoniec som prenasala a tere sa narodila ako uplne normalne ditko, takze hlavu hore 😉

luminkasp
20. dec 2009

u nas je zima ako v psinci, teda v porovnani so slovenskom isto nie, ale cez den mame len 2 stupne a v noci -6, chapete? po snehu samozrejme neni ani stopy... ☹ , dnes svieti slnko

luminkasp
20. dec 2009

oacka s tymi tekutinami ani mi nevrav, mne moj muz vymyslel zeleny caj zmiesany s pomarancovou stavou (cerstvo vytlacenou) a mne teda nechuti jest absolutne nic, musim sa strasne premahat, aby som nieco zjedla. Chutia mi banany, takmer zelene, tie akosi zvladam

mojalili
20. dec 2009

Dievcata, vidim,ze sa kazda venuje rodinke....viete co ma napadlo? HELEN......davno sa nezapojila, pozerala som a nema tt pri mene....pamatate si? lekar jej urcil,ze ma ist na potrat a babo zilo...tak ktovie, co sa stalo, ci je OK....

Dnes sme napiekli dalsiu varku pernikov, aj som ich stihla polepit, len mam zehlenie 3 pracky a som nestastna......necce sa mi 😒 , ale uz si nemame skoro co obliect, tak musim...zase mi je zle od zaludka...klasika... 😠

Este 2 dni do prace a tesim sa na to volno, co budeme mat... 😀 😵

maaja
20. dec 2009

zistovala som si to NT aj v teme "hodnoty NT" a myslim ze tych mojich 0,55 mm bude naozaj ok 🙂

kenan
21. dec 2009

Ahojte 🙂

hlasim sa po dlhom case....nejak nic nestiham, nevladzem, len by som spala a mam velmi nizky tlak ☹

troska som si vas precitala po zadu , aby som sa nejako zapojila, no este vas nemam docitane
len som chcela prispiet koli tomu ockovaniu : Ja sa urcite zaockovat nedam, je to z prepacenim podla mna svinstvo ktore tak akurat asi otestovali na kravach 😝 , bolo to velmi rychlo na trhu a este by som chcela vidiet nejaku statistiku, ze kolky lekari a ich zeny a deti sa uz dali zaockovat....stavim sa ze by to bola velka 0

my zijeme v Nemecku, tam je to rozsirene este viac...kasmoska, co ma deti v skolke tam mali 3 pripady prasacej chripky a dva z toho boli reakcie z ockovania 😠

meruska...pozeram ze mame skoro rovnaky termin, az som sa vylakala, ked som citala ze si krvacala...som rada ze je vserko v poriadku
mna take poriadne vysetrenie este len caka ked sa vratime do Nem. teraz som tu len na dovolenke a mam ist k lekarovi len na ultrazvuk ci uz tlcie srdiecko medzi sviatkami
bojim sa aj dvihat maleho, ma uz isto 17-18 kg no neda sa tomu stale vyhnut...prve tehotenstvo sme tajili az skoro do 5 mesiaca, no a teraz to vedia uz vsetci tak skoro, nemam z toho dobry pocit....dufam ze bude vsetko v poriadku 😔

tak keby som uz nestihla nakuknut do sviatkov, tak Vam vsetkym zelam krasne a bezstresove Vianoce, prezite ich v pokoji a setrite sa !

liluu
21. dec 2009

čaute dievčatá ja sa Vám chcem len pochváliť. Práve som sa vrátila od dokiho a som presne v 10 tt.bejbinko skackalo a aj mi zákývalo. také dačo som ešte nevidela. a mám už aj knižku.

a zaočkovať sa tiež nedám, lebo som v živote nemala chrípku. 😉

kenan
21. dec 2009

liluu ...tak gratulujem

este som chcela dodat k tym ockovaniam...zrzulka ani v Nem. uz po dlhe roky neockuju babatka proti TBC a mam kamosku, ktora sama prekonala rakovinu a je zasadne proti ockovaniam, ma takeho syna ako ja a ma zaockovany len Tetanus a dava mu len Bio jedla....akceptujem, ma moj obdiv ja som na to slaba osoba a vravim si, vsak aj mi sme zaockovany a miliony deti tiez ...rizika su vsade, treba aby kazdy zvazil podla seba

baby neviete mi poradit.....jedny vravia, ze tehotne urologicky caj mozu , druhy zasa ze v ziadnom pripade a ci neviete ktorym bylinkam by sme sa mali v tehu vyvarovat a aku vodicku si kupujete pre denny pitny rezim?

pancake....nepozname sa, ale aj napriek k tomu Ti chcem popriat vela sily a uspechu pri dalsich pokusoch, mysli pozitivne, urcite vam to vide 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre