Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

katty17
8. jan 2011

@adelaine - mati a nema risko hlieniky? nema plny nostek alebo cosi take. nam to robievala sandra . boli to hrozne place. pokazde ked som ju polozila tak strasne plakala... niekolko noci som s nou bojovala. ... nakoniec sme davali do nosteka homeopatika a dostala od dr.kvapky fenistil. tato kombinacia nam velmi pomohla. velmi rychlo sa ukludnila, nostek sa umudril a ona opat zacala spinkavat celu noc ako predtym....

maxara
8. jan 2011

@adelaine Mati ani ja netusim ☹ my nastastie spinkame ok

@luludi 😀 no to je skvele.. mna oco volal Pipa, lebo ked bol v prahe, tak tak sa nejako ozyval podchod do metra.. asi pre nevidiacich.. a neviem preco mi dal potom toto meno.. 😖 ale pisklun som nikdy nebola.. a ja som ho naoplatku volala dllllho periskop, lebo som raz tancovala v kuchyni pri umyvani riadov a on sa zacal rehotat v obyvacke na mne a mne nenapadlo, ze on ma videl cez presklenu skrinu.. tak som ho nazvala periskop, akoze vidi za roh

merikac
8. jan 2011

@strasska 😀 porad vysvetlovali aj mne,,a pouzitie ma vraj skoro vsade, aj dnes som ho tu postrehla a3j u mirky a u dominiky,,ale stale
tomu ani ja nerozumiem 😀 😀

luludi
8. jan 2011

@strasska ako casto pri latkovkach prebalujes julku? kolko ich denne pri polrocnom dietatku spotrebujes? 🙂

adelaine
8. jan 2011

@macik27 nam sa budieval na cumel, ten som mu dala a spal dalej, ale
teraz vobec cumel nefunguje, ma ho v ustach a place :( je uplne ako zmyslov zbaveny,
len jaci, neda sa ukludnit ani hladenim, ani prihovaranim...musime ho vybrat z postielky,
dokonca sme zazali lampu, aby precitol, ukludnit a dat zase do postielky, kde to zacne znova,
lebo sa nechce dat ulozit a reve dalej...

adelaine
8. jan 2011

@katty17 nema vobec nic...ziadne sople, ani ziadne priznaky zeby to boli zuby...

mirka285
8. jan 2011

@strasska 😀 porad sa cita tak isto ako pise a je to bratislavsky vyraz,ktory sa pouziva no ani neviem vysvetlit aky ma vyznam..porad to je nieco ako uz aj,hned...napr.boli ma hlava,porad som si musela dat lieky 😀

maxara
8. jan 2011

@strasska 😕 preco encyklopedia? co som povedala?

katty17
8. jan 2011

@adelaine - mati ako dlho takto bojujete? je to len dnes alebo uz par noci? robi to aj cez den alebo len v noci?

macik27
8. jan 2011

@adelaine možno mu ozaj idú zúbky, my to naštastie taký extrém nemáme...ona len trucuje že sa jej ešte nechce spinkať 😒

kafoditka
8. jan 2011

@merikac ja som ho tiez nepoznala a prischlo mi az tu v Bratislave 😀 pouziva sa vo vete napr. v spojeni Bola mi taka zima, porad som zaliezla do postele alebo: tak ma vytocil porad som mala vysok tlak 😀

maxara
8. jan 2011

@merikac @strasska a vidite, ja porad ani nepostrehnem.. ale cita sa s dlznom na a a presne ako pise mirka.. no porad letim - no uz aj letim ... akoze hovorovo povedane to hned, uz aj , ale ma to vacsi pristor na uplatnenie 😀 😀 😀

adelaine
8. jan 2011

@luludi zeby az takto reagovali na zmeny vo svojom okoli?
a inak s tym spankom, to mas pravdu, doobedny mi maly uplne vynechal...
a co hovoria odbornici, kedy to prejde?

a kocky, nepoznate niekto nejaku dobru rehabilitaciu? musim s malym chodit,
ale na kramare, kde sme chodili doteraz uz nechcem....dakujem

merikac
8. jan 2011

@maxara no ty to slovo ale ani nepouzivas,,teda tu si ho este nepouzila,,ale zato Mirka ho ma v oblube 😀 cize ked napisem porad idem dat malu spat,,tak je to dobre ci nafigu?! 😲

katty17
8. jan 2011

@adelaine - mati v SNOPe nieje rehabilitacia pre deti?

adelaine
8. jan 2011

@katty17 ako dovrsil 6 mesiac akoby utalo, uz tyzden vlastne,
a cez den sa nic nezmenilo, je vesely, spokojny,
iba noc sa pokaslala, ale na totalku, vobec sa neda pri nom spat...

strasska
8. jan 2011

@mirka285 no ja som vzdy na konci dala makcen, takze mi potom vysla riadna hovadina 🙂
@luludi no, tak teraz som si zavarila...teda momentalne latkovky su v komode, nepouzivane, lebo Julke velmi zhorsovali reflux...ale uz sa ich chystam vytiahnut 😀
naposledy som ich pouzivala pred 3 mesiacmi... prebalovala som ju cca kazde dve hodky, ale v pohode v nich spala aj 4 hodky, a nezobudila sa na mokro. V noci som pouzivala pampersku...cize 6 plienok na den by som ratala...ale ja napr. miniem aj tolko pampersiek, Julku casto prebalujem, kvoli cviceniu, a aj kvoli zadocku
@maxara ty take veci vysypes z rukava, ze padam na zadok..napr. pohanka

luludi
8. jan 2011

@adelaine cca 14 dni a pokial dietatu v siestom mesiaci stacia len dva spanky denne, treba dat dieta na noc spavat skor, inak sa v nom zacne hromadit unava a vysledkom je potom tzv. nervozne spanie sprevadzane budenim placom

noemarta
8. jan 2011

ahojte,
@adelaine booze mati, nezavidim ti, nejdu mu faktu zuby??? 😕 😕 😕

kafoditka
8. jan 2011

musim ist, caute..

noemarta
8. jan 2011

@luludi hm...nieco na tej teorii bude,lebo my tiez ked sem tam presvihneme spanok poobedny, tak je potom vecer nervna...

noemarta
8. jan 2011

@merikac aj ja ho asi dost casto pouzivam... 😀 😀

mirka285
8. jan 2011

@merikac spravne to bude ked napises-uz som unavena,porad idem dat malu spat...ono sa to totizto nepouziva v jednouchej vete...

luludi
8. jan 2011

@strasska a menila si len vnutornu savu vlozku, alebo celu plienku? to som pocula, ze tieto plienky zhorsuju reflux, vacsina maminiek ich znovu zacne pouzivat az okolo roku dietata. Chcem k tomu zistit co najviac z praxe, lebo to nie je prave lacna zalezitost, pokial ich clovek nechce pouzivat pravidelne alebo aspon pri viacerych detatkach 🙂

macik27
8. jan 2011

@strasska aj ja som dnes výskúšala látkové a celkom pohoda 🙂 dávam normálnu bavlnenú a cez ňu také nepremokavé gačurky...dokonca my v tom spala 2 hodiny a vôbec sa nesťažovala 😀 ja som chcela látkovať od začiatku no najskôr bola moc malinká potom jej to nepasovalo, len hučala a teraz to vypadá nádejne 🙂 ale na noc som dala pampersku

maxara
8. jan 2011

@merikac ta je to dobre, ale to slovo porad sa pouziva vacsinou ako reakcia na nejaku vec.. napr zacina mi film na jojke, tak uz aj idem dat malu spat alebo porad idem dat malu spat.. alebo prisla suseda, porad ma nasrala.. povedala mi, ze mam si kupit novu linku, no porad letim.. (to ako sarkazmus a pod..) chapes?

noemarta
8. jan 2011

kokso, akoze niiic nedavaju v telke, obycajnych ludi chudobu drazdia s plesom v opere 😒 😒 😒 😒

robika
8. jan 2011

@kafoditka @mirka285 baby tak na tych fotkach vyzerate skvelo, chcela som si dat nieco velmi vydatne na neskoru veceru ale uz ma to preslo, ved mat take super postavy vam musi kazdy zavidiet...

baby predvcerom v noci, som zazila ten najhorsi pocit, FIlipko nam spadol z postele, boli sme s mm vedla v izbe, ked sme zaculi nieco spadnut a odrazu strasny plac, ten pocit bol najstrasnejsi aky som kedy zazila, najskor som nevedela, ze ci maly place lebo sa zlakol alebo ho daco boli, nastastie spadol na koberec, pritom bola okolo neho taka zatarasa, doteraz nechapem ako to mohol odtlacit s hlavickou...
doktorka mi ho kazala pozorovat, ale bol uplne rovnaky ako vzdy a ani nema nikde nic cervene ani buchnute, chudacik urcite sa velmi zlakol, ako plakal tak som plakala s nim, boze ja som sa tak o neho bala, este nikdy v zivote som nezazila horsi pocit...

dugyna
8. jan 2011

@luludi my pouzivame a sme velmi spokojny .vklude sa oytaj ak nieco potrebujes vediet 🙂

maxara
8. jan 2011

@merikac inak ano, nepouzivam, lebo ja som dostala tvrdu skolu, ked som studovala v NR, tam su Bratislavcania ojedineli, kedze preco by sa uz niekto z BA trepal studovat nieco niekam inam na Slovensko.. 😀 a moje spolubyvajuce ma buzerovali strasne za prizvuk, nekanie a taketo vyrazy.. tak som sa naucila celkom pekne rozpravat, ale teraz, ako som Pezincanka, tak zacinam zase pouzivat vselijake cudesnostky.. napr breskyna (s tvrdym n) namiesto broskyna 😀 a neeekam uuuuplne hrozne 😔

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre