Termín pôrodu v júli 2010

lucia.
27. okt 2009

ahojte sice tehu nemam potvrdene lekarom ale pravdepodobne tehulka som.. s terminom na konci juna/zaciatkom jula... a v teme junoviek je vela tehuliek na zac. mesiaca.. tak by som chcela najst nejake cerstvejsie novopecenejsie tehulky 😅 😵

denisse
6. sep 2011

@zuzik1983
take noci sme mali do vcera, dnes konecne lepsie ...
tiez sme boli stokrat hore, davala som jej cucnut, potom uz ani nechcela, len mravcala, zaspala na 10 minut a zase ... som normalne v noci x krat spievala uspavanky ... spi so mnou v posteli a to sa celu noc je vrti, prehadzuje a ja sa jej uhynam, a tiez nemozem hned zaspat ...
dnes som ju sice v noci kojila asi dvakrat, ale to si len cucla a spala dalej, toto mna uplne neprebudi a tiez hned zaspim .. ale ju riesim dlhsie, tak sa preberiem viac a to je horsie ...

denisse
6. sep 2011

@zuzik1983
ale mne napriklad vcera po takej zlej noci barunka o 6 rano zaspala a spala do 9 ... ja nastastie s nou 🙂

kafoditka
6. sep 2011

@denisse sikovna 🙂 daj jej par dni a uvidis, ako sa rozbehne 😉
@zuzik1983 hmm vidim, ze ani ty to nemas ruzove 😒

noemarta
6. sep 2011

@denisse tak ja viem ze su aj nejake atb pri kt. mozem kojit, aleee...noo.
A inac Nela sa vcera vonku sama pustila asi takych 150 metrov pekne cisto presla, sa tesila, ale uz viac nechcela, takze ratam ze uz kazdu chvilu to zacne 😉

zuzik1983
6. sep 2011

@denisse nikolka tak dobre spavala do 6mesiacov, a od jej 6 mesiaca som sa este nevyspala, je nonstop v noci hore, cestuje po celej postielke, len sa stale kruti. donedavna stacil cumel a spla dalej, ale posledne 2 tyzdne nestaci, place dokedy jej cosi netecie, za noc vypije 2x caj 250ml a 2x mlieko 240ml 😕

zuzik1983
6. sep 2011

@denisse no mne nezaspi uz
@kafoditka to teda ani z daleka

denisse
6. sep 2011

@zuzik1983
a nechces skusit si ju zobrat k sebe do postele? mozno by ste sa obidve vyspali ...

mirka285
6. sep 2011

dobre ranko...
@noemarta Maci +150 metrovna prvu supu?vsak to potom chodi 🙂 pocuj a tebe co sa zas mocak ozyva,nevysedavaj na studenej zemi a nepobehuj bez nohaviciek 😀 ja dnes idem na kozmetiku o jedenastej,tak si tm poleskam trsku,navarene mam,musim este vytriet dlazky... mne Linda spava do deviatej,ale zase chodi spat neskoro,takze tiez to neni bohvie co...niekedy spi krasne celu noc a niekedy sa zobudi aj tri krat...my uz meme vonku vsetkych 16 zubov,ale este nie su uplne vyrastene niektore,na nocnik nechodime... @adeline Mati tak nech to teta a Risko dobre zvladnu,ty mas urcite vacsi obavy ako oni,co 😖 inak ja by som na polovicny tiez kludne nastupila do prace,len mi je strasne luto,ze uz by som nebola s mojou laskou doma,ta nebudem vymyslat a este rok si to s nou uzijem 😵

denisse
6. sep 2011

@noemarta
150 m??? barunka tak dva az tri metre 😀

noemarta
6. sep 2011

boze baby, to co som napisala, jasne ze dva metreeeeeee 😀 😀 😀 😀 dilino som.....
Ja tiez nechcem ist do prace tak skoro, po prve ju nemam s kym nechat a po druhe, ani sa mi nechce a po tretie zatial to tak nehori aby som isla na plny uvazok.... a miri ty s kym nechas na buduci rok malu, do skolky ju das, ciii???

jaruska8
6. sep 2011

Ahojta baby, no aj my posledné dni spíme dosť zle (na Ninkine pomery), ale to jej idú tie hnusné očáky, už jej špičky vytŕčajú. 🙂 Gél jej pomôže len na chvíľu a budí sa mi už okolo 7, čo predtým nebolo, vydržala mi aj do 8-pol9. A inak je superská, už krásne cupitá, zastane, sama sa postaví, otočí, proste chodec. 😀 😀 😀 😀 😀 Teraz akurát tatovi vybrala zo šuflíka všetky ponožky a skúma ich. Niekedy ma tak šokuje, že také veci už vie, včera doniesla ku mne tyčinku na čistenie uší, ja sa jej pýtam, Ninka a to je na čo, ona mi odhrnula vlasy a šla mi do ucha. 😀 😀 😀 😀 😀 Jaj a a je naj zábava a je resetovanie PC a otváranie CD-ROM. 😝

mirka285
6. sep 2011

@noemarta neviem este kam ju dam,ak uz budeme byvat v Rajke tak do skoky...ja mam v plane nastupit do roboty ked sa prestahujeme...vsak bude treba kopecpenazi na zariadovanie,takze nic ine mi nezostava len ist makat 😝

noemarta
6. sep 2011

@jaruska8 hi hi aj nasa si cisti usi, umyva sprchovy kut, podlahy, utiera prach....cela mama 😀
A strasne rada cita knihy a komentuje zvierata, maly mudrlant... 🙂 Tento vek deti je podla mna najkrajsi a najdojimavejsi !!!aspon teda pre mna...

noemarta
6. sep 2011

@mirka285 ale chces ist do tej istej prace, ved ty si tam byvala aj dlho do noci nieee???

mirka285
6. sep 2011

@noemarta ano Maci chcem ist do tej istej prace,robia sa tam aj denne aj nocne,a ked robis nocne s dietatom si viac ako mamicka ktore robi cez den...ved v noci ma dieta nepotrebuje,lebo spi a ja sa vyspim zase cez den ked je mala v skolke...aj ked som dala Tomiho do skolky som robila len v noci,bolo to tisic krat lesie,lebo cez den som sa mu mohla venovat!!!

noemarta
6. sep 2011

@mirka285 tak ano, a ked to mas uz vyskusane, a tebe Linda pekne spi v noci, tak v pohode.

mirka285
6. sep 2011

@noemarta spi,Macus ale to preto ze nekojim,inac neviem ako by som to riesila 😒

noemarta
6. sep 2011

@mirka285 myslis ze je to len o tom, ze spi lebo nekojis, podla mas take dieta, co sa v noci nepotrebuje budit....
poznam mamicky, co maju deti o nieco starsie ako nela, nekoja a deti sa im furt budia v noci na vodu, na dudel.... tak neviem.....ale poviem ti, ze po vcerajsku mam z toho hruzu, ja nemam na to srdce ked ju pocujem tak brutal revat... ☹

kafoditka
6. sep 2011

@noemarta Maci podla mna je to aj o tom, ze je na ten cicik naucena a berie to ako samozrejmost, tak sa toho dozaduje.. Filip kojeny nie je ale ked sa v noci zobudi, tak musi dostat svoju davku UM, lebo vodou ani cajom ho neosalim.. aj ked si cucne vodu, tak zaspi ale len na tri minuty a potom spusti strasny rev, pokial mu nedam mlieko... tiez je nan zvyknuty a po vypiti dalej spokojne spi.... ja si myslim, ze Filip sa mi bude este dlho budit v noci a len tak skoro celu noc neprespi...

mirka285
6. sep 2011

@noemarta veru to neviem vobec posudit ci to je tym 😒 Linda niekedy spi celu noc jak dudek a niekedy je tri krat hore a uz sa obcas stalo,ze zaspala az ked sm jej dala mlieko...no letim ja na kozmetiku,caute a pekny den 🙂

luludi
6. sep 2011

ahojte zienky,

mali sme cez vikend navstevu, takze este stale doupratuvavam, periem a zehlit budem este asi 2 tyzdne 😀 a konecne tento tyzden musim umyt okna...

@denisse @noemarta: gratulujeme malym sikovnym chodcom 🙂 super
@gabika41 tfuj tfuj - stastny prvy den v praci
@bambola: ty nas skolacik 🙂 😀 😝

u nas je nove akurat to, ze sa risko predvcerom sam na ihrisku rozhodol vyjst po drevenych schodoch hore na smykalku - dal naraz vsetkych 10 schodov - inak sme s mm pozerali, ale mali sme radost veliku. 🙂 zaroven ho uz dlhsie ucime zliezat z gauca, niekedy mu to ide pekne, niekedy vobec. Mam radost aj z toho, ze ho zase preslo bojazlive obdobie a je to znovu ten moj odvazny vymyselnik. Cez den spime 1x 2,5 az 3 h, alebo 2x 2 h a este poobede pol hodinu, podla toho, kedy rano vstavame a kolko krat ideme vonku. Noci mame teraz dobre, zobudi sa raz max. dva krat na kojenie, ale to mu len v spanku ponuknem cicik a on sa bud napije, ale sa k ciciku len primojkne a spi dalej, takze toto ja ani nepovazujem za budenie, zuby nam dali na chvilu pokoj, tak som zvedava dokedy 🙂 🙂 🙂

vsetkym posielame pusu, velku ako dvere autobusu (to sme poculi dnes na ihrisku, mi to ostalo v hlave) a prajeme krasny den 🙂

adelaine
6. sep 2011

@noemarta nie na vypomoc, idem klasika na pol uvazku do prace...teda idem to skusit, keby to fakt neslo a risi by sa trapil, tak to kaslem...uvidim co bude :( trochu sa bojim nechat ho cudziemu cloveku, ale utesujem sa tym, ze furt lepsie ako jasle...

zuzik1983
6. sep 2011

@denisse by som sa s nou asi uz nevyspala vobec, lebo ked ideme k svokrovcom na chalupu, tak spi so mnou na posteli, ona sa vyspi mozno trosicku lepsie, ale ja nie, lebo sa jej stale uhybam, alebo ma kope kade tade 🙂
zatial mame len 8 zubkov a idu stolicky horne, na nocniku mi len reve, tak ju tam ani nedavam.neviem si predstavit, ze by som teraz isla od nej do prace, to by som asi nezvladla.

gabika41
6. sep 2011

Zdravim....moj prvy den dopadol tak,ze nastupujem na dovolenku,lebo mam 16 dni a ked by som presla na polovicny,tak by som o nu prisla......takze uz dovolenkujem do 29.9.... 😀 inak to mala zvladla skvelo,rano vstala okolo 6:45.to som este stihla nakrmit a predala som ju svokre a ked som prisla domov o 13:30,tak este spala,takze zase dala 3a pol hodinky.....

rolak
6. sep 2011

čaute,kočky! akurát včera som rozmýšľala,či to nie je divné,že ročné dieťa sa mmi budí raz, 2x v noci na papanie, spapá 200ml mlieka...ale vidím,že je to normál 🙂 mne osobne to nevadí,ani to nejako nevnímam... som rada,že je. 🙂 joooj,mne sa na robotu nechce ani pomyslieť! vôbec si neviem predstaviť, že by som nebola s malou. a už teda absolútne si neviem predstaviť,že by som ju dala nejakej cudzej osobe strážiť.... ja by som sa z toho asi zbláznila 🙂
aj nekojené staršie deti sa v noci budia, mladši synovec (rok a 10 mesiacov) sa v noci budí niekoľkokrát na čaj, a to nebol kojený. zaspáva s fľašou v ruke a keď mu v noci vypadne, tak je zle 🙂 🙂
Kristína už tiež vie všelijaké blbiny, ke´d sa posere,tak hneď mi ukazuje na plienku a nešťastne hovorí: tu,tu. ako keby som nevedela,že je posratá 🙂 pupok ukazuje každému na požiadanie 🙂 najprv svoj a potom tatov 🙂 keď počuje slovo mcuha, hne´d sa začne oháňať a plácať rukou,že zabíja muchu 🙂 hrozne sa ich bojí 🙂 aj všelijaké slovká sa každý deň učí.

rolak
6. sep 2011

no a jasné,že čistí uši,zuby, češe vlasy, utiera ruky, aj mame ksicht, umýva ma, kam dočiahne,ke´d ju vyťahujem z vane 🙂 dáva bábike papať, ale najväčšia zábava je obchendovať celý deň okolo psa, sadne k nemu pod stôl, a podelí sa s ním o všetko...aj masáž mu urobí, nechty skontroluje, veľmi chutné....

macik27
6. sep 2011

Kajka sa budí tiež v noci dosť často ale je kojená tak je to asi normál 😒 ...i ked včera to prehnala 8 krát 😠 pokúšala som sa ju uložiť bez cicíku no dala mi hlasno najavo že nieeee....tiež začínam rozmýšlať že kedy do práce no mne nemá malú kto postrážiť tak reálne to bude až okolo druhého roku to by ju zobrali do jasiel
@rolak Kajka tiež ukáže že je pokadená no ona začne prdieť pusou 😀 😀 😀 ale ked poviem že poď prebalíme tak zdrhá

rolak
6. sep 2011

@macik27 zdrhá? kristína chce plienku von, jej sa hoňo nepáči, už sa aj učí povedať hoňo :.) 🙂 🙂

noemarta
7. sep 2011

dobre ranko,
tu nejak skapal kon..... 😕 😕
my si dnes budeme uzivat krasny septem.den, cize prajeme pekny den vsetkym.

gabika41
7. sep 2011

Ranko sa praje.....majte pekny den 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre